Μετάβαση σε περιεχόμενο

ιασω, μητερα, λητω??????


grousi

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γενναω κοντα στις γιορτες!!!!!!χριστουγεννιατικο δωρακι!!!!!!!!

ο γιατρος μου ειναι και στα 3 μαιευτηρια (ιασω, μητερα, λητω). θα ηθελα τη γνωμη σας και τις εμπειριες σας!!!!!!!!

ποιο να προτιμησω???????

ευχαριστω!!!!!!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΧΕΡΗ ... !!!!!!!!!:ohmy: ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ , ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Κ ΤΑ 3 ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ !

ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω

εμένα ο γιατρός μου ήταν μόνο στο ιασώ

ακριβό μπορώ να πώ αλλά απ'οτι μου έχουν πεί τουλάχιστον με το μητέρα είναι σχεδόν το ίδιο. στα λεφτά εννοώ

εγώ γέννησα τέλη απριλίου (25) και η γέννα μου πήγε χωρίς τον γιατρό 7050€

είναι πολλά ... αλλά ήμουν σε μονόκλινο (τεράστιο) και όποιος έμενε μαζί μου το βράδυ είχε καναπέ και δικά του σεντόνια. επιπλέον είχα το μωρό συνέχεια μαζί μου, το έδινα μόνο για να μου το αλλάξουν και όταν ερχόταν ο γιατρός. Όσο για τις μαίες - νοσοκόμες στον όροφό μου 7ο ήταν όλες υπέροχες πολύ εξυπηρετικές και με τεράστια υπομονή.

ελπίζω να μην σε κουρασα.

συμβουλή ρώτα πόσα θα πάρει ο γιατρός σου ... κανε μία βόλτα και στα 3 ζήτα τιμοκατάλογο και να δεις τα δωμάτια ... μετά αποφάσισε

το βασικότερο από όλα είναι ο γιατρός τα άλλα απλά είναι μπόνους

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στο μητερα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη εχει βελτιωθει πολυ απο πριν 4 χρονια που γεννησα τον γιο μου τωρα στην κορη καμια σχεση καταρχην τα οικονομικα δωματια εχουν γινει τρικλινα και με μπαλκονι στον 4ο οροφο που ημουν εγω οι κοπελες ηταν πολυ καλες δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και επισης και το μητερα εχει εντατικη μοναδα οπως και παιδιατρικη κλινικη ακριβως διπλα οπως και το ιασω, απο λεφτα πληρωσα με καισαρικη 2300 ολα μαζι και του παιδιου και εμενα η γιατρος μου ηταν μητερα και ιασω τωρα για το λητω δεν ξερω να σου πω αλλα εχω ακουσει καλα πραγματα και εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΤΥΧΕΡΗ ... !!!!!!!!!:ohmy: ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ , ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Κ ΤΑ 3 ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ !

ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !:kiss:

την καλυτερη εντατικη για νεογνα και φυσικα και η πιο εμπειροι ειναι στο μητερα..στο λεω απο προσωπικη εμπειρια...

τωρα ευακι σε σενα....εγω γεννησα το πρωτο στο λητω...πολυ οκονομικοτερο απο τα υπολοιπα και με ωραια δωματια...

το ιασω τωρα στο οποιο και θα γεννησω θεωρω οτι δεν αξιζει τα λεφτα που ζητανε ουτε μια στο εκατομμυριο...

η προσωπικη μου γνωμη ειναι να πας εκει που θα αισθανεσαι ασφαλεια εσυ...περα του οικονομικου και των δωματιων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας!!!!!

μηπως υπαρχει κανενας τιμοκαταλογος να δουμε τις τιμες????

εχετε δικιο!!!!μαλλον πρεπει να κανω μια βολτα απο ολα. μονο στο ιασω εχω παει μεχρι στιγμης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

κοριτσια, το εψαξα το θεμα και σας βαζω τις τιμες και απο τα 3 μαιευτηρια για οποια ενδιαφερεται!!!!!!

λητω

3κλινο 2κλινο 1κλινο loux

φ.τ. 2500ευρω 3400ευρω 4800ευρω 6400ευρω

κ.τ. 3100ευρω 4000ευρω 5500ευρω 7300ευρω

extra: 170ευρω καποιες εξετασεις του μωρου

225ευρω ληψη βλαστοκυτταρων

ιασω

6κλινο 4κλινο 3κλινο 2κλινο 1κλινο

φ.τ. 2300ευρω 3150ευρω 3300ευρω 4100ευρω 6600ευρω

κ.τ. 2400ευρω 3500ευρω 3600ευρω 4400ευρω 6800ευρω

extra: 350ευρω ληψη βλαστοκυτταρων

μητερα

3κλινο οικονομικο 3κλινο 2κλινο 1κλινο λουξ σουιτα

φ.τ.1600ευρω 2400ευρω 3550ευρω 4900ευρω 6400ε 9500ε

κ.τ.2000ευρω 2600ευρω 2850ευρω 5450ευρω 7100ε 10000ε

425επισκλ. 425επισκλ. 495επισκλ. 650επισκλ.650επ. 650επ.

extra: 200ευρω εξετασεις μωρου

325 ληψη βλαστοκυτταρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

τι να σου πω

εμένα ο γιατρός μου ήταν μόνο στο ιασώ

ακριβό μπορώ να πώ αλλά απ'οτι μου έχουν πεί τουλάχιστον με το μητέρα είναι σχεδόν το ίδιο. στα λεφτά εννοώ

εγώ γέννησα τέλη απριλίου (25) και η γέννα μου πήγε χωρίς τον γιατρό 7050€

είναι πολλά ... αλλά ήμουν σε μονόκλινο (τεράστιο) και όποιος έμενε μαζί μου το βράδυ είχε καναπέ και δικά του σεντόνια. επιπλέον είχα το μωρό συνέχεια μαζί μου, το έδινα μόνο για να μου το αλλάξουν και όταν ερχόταν ο γιατρός. Όσο για τις μαίες - νοσοκόμες στον όροφό μου 7ο ήταν όλες υπέροχες πολύ εξυπηρετικές και με τεράστια υπομονή.

ελπίζω να μην σε κουρασα.

συμβουλή ρώτα πόσα θα πάρει ο γιατρός σου ... κανε μία βόλτα και στα 3 ζήτα τιμοκατάλογο και να δεις τα δωμάτια ... μετά αποφάσισε

το βασικότερο από όλα είναι ο γιατρός τα άλλα απλά είναι μπόνους

φιλιά

Θα συμφωνησω απολυτα με την csig... κι'εγω στο ιασω γεννησα τον ιουνιο του 2008, σε μονοκλινο με τη διαφορα οτι εγω ημουν στον 8ο οροφο... το μαιευτηριο ηταν αψογο, το προσωπικο επισης... το μενου φανταστικο οπως και το service... πραγματικα δεν εχω κανενα παραπονο... ειναι λιγο πιο ακριβο απο τα αλλα δυο επειδη ειναι πιο καινουργιο... κατα τ'αλλα πανω κατω ολα ιδια ειναι... ! :)

Φιλακια...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καταρχασ με το καλο.εγω θεωρο αφου ο γιατρο σου ειναι κ στα τρια να πασ στο ποιο οικονομικο δηλ στο λυτο.κ εμενα ο γιατροσ μου ειναι ιασω κ λυτω για ποιο λογο αφου θα με ξεγεννηση ο ιδιοσ γιατροσ να πληρωσω τα διπλα.γιατι?επιδει εχει ονομα?ξενοδοχειο ειναι απλα.η μηπωσ το στρωμα του κρεβατιου ειναι απο μεταξη?κοριτσι μου κρατα τα λευτα σου γιατι ειναι δυσκολεσ εποχεσ οπωσ βλεπεισ κ συ δεν υπαρχει καποιοσ ιδιαιτεροσ λογοσ να πασ στο ιασω αφου ο ιδιοσ γιατροσ θα κανει το τοκετο...εχουν κανει ετσι τησ τιμεσ που ουτε να γεννησεισ δεν μπορεισ σημερα τα θεωρουνε ισωσ τα χιλιαρικα ψυχουλα.δεν καταλαβαινω.γεννησε συντομα μια φιλη μου στο λυτο κ ηταν πολυ καλο.ο γιατροσ εχει σημασια κ οχι το μευτηριο.να σαι καλα κ με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ" ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΑΝ.....ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα 14/04/09 στο μητερα και εμενα στον 3ο οροφο σε τρικλινο... οι μαιες εκει ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ και βαριοντουσαν τη ζωη τους. Βεβαια στον οροφο που γεννας ολοι ηταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ!

το φαγητο καλο, αλλα γινεται πανικος με το επισκεπτηριο πολυ βαβουρα...

νομιζω οτι πρεπει να λαβεις υποψη σου τη συμπεριφορα του προσωπικου , και την καθαριοτητα του χωρου και μετα να αποφασισεις

αν ειναι το πρωτο σου και δεν εχεις καμια βοηθεια (οπως εγω) αν δεν ειναι εξυπηρετικες οι κοπελες θα πελαγωσεις!!!!!

με το καλο το ζουζουνακι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Γειά σας κορίτσια κ εγώ γεννάω στο Λητώ. Ήθελα να ρωτήσω πότε πρέπει να κλείσω το κρεβάτι? Τώρα μπήκα στον όγδοο. Περιμένω απάντηση οποιος ξέρει. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δαφνη...!!!

Εγω γεννησα στο ιασω αλλα νομιζω οτι παντου υπαρχει η ιδια διαδικασια...!!!

Το κρεβατι το δηλωσαμε την ωρα που μπηκα για τον τοκετο... οταν με πηραν μεσα για να δουν εαν οντως γεννουσα και ο αντρας μου εδινε ολα τα στοιχεια... τοτε τον ρωτησανε... σου λενε και αν υπαρχουν διαθεσιμα δωματια η αν δεν υπαρχουν σε βαζουν σε αλλο μεχρι να ελευθερωθει αυτο που ζητησες...!!!

Μπορεις να πας στο Λητω και να ζητησεις πληροφοριες... εγω ειχα επισκευθει το ιασω και ειχα δει και τα δωματια για να ξερω και τι πληρωνω...!!!

Με το καλο το μωρακι σου...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα καταχραστω λιγο το θεμα της Δαφνης για να χαιρετησω τη Μαρινα που εχουμε χαθει!!

Μαριναααα ελπιζω να εισαι καλα και εσυ και το αγορακι σου!!!

φιλια!!!

Δαφνη με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΙΝΚ!!!!!

ΟΝΤΩΣ ΕΙΑΝΙ ΑΚΗΘΕΙΑ!!!!!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΚΕΙ...ΣΤΟ ΛΗΤΩ!!!!!

ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΚΕΙ...ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΚΑΙ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, :)

εγώ και τα δύο μου παιδάκια τα γέννησα στο ΙΑΣΩ, αν και το πιο ακριβό δεν το μετανοιώνω γιατί στο πρώτο μου παιδάκι χρειαστήκαμε μονάδα εντατικής λόγω προωρότητας και είχε την καλύτερη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα το πρωτο 14/04/09 και το δευτερο 23/04/10 στο μητερα και η εμπειρια -ειδικα στο δευτερο - ειναι πολυ καλη

μιλαω για το προσωπικο του 4ου οροφου, γιατι περσι που ημουν στον 3ο ε, ηταν λιγο απαραδεκτες οι τυπισσες εκει, αλλα ισως και να ταν τυχαιο ή ναλλαξε πολιτικη ...

Παντως γενικα ειμαι ευχαριστημενη απο το μητερα και εκει παω και για τα παιδια οταν χρειαζομαι κατι (φτου εξω απο δω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla έγραψε:

εγω θα καταχραστω λιγο το θεμα της Δαφνης για να χαιρετησω τη Μαρινα που εχουμε χαθει!!

Μαριναααα ελπιζω να εισαι καλα και εσυ και το αγορακι σου!!!

φιλια!!!

Δαφνη με το καλο το μωρακι σου!!!

Γεια σου Χρυσουλα μου...!!! :laugh:

Καλα ειμαι μια χαρα... και ο μικρουλης μου...!!! Ευχαριστουμε πολυ... :) εσεις τι κανετε; χαθηκαμε... κι'εγω μπαινω μονο λιγο τα πρωινα... δεν προλαβαινω...!!!

Φιλακια πολλα...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου ειναι και στα τρια και επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια σε ποι καινα πηγαινα το ιδιο θα ηταν μαλιστα στοΛητω αν εδεινα τη καρτα θα πληρωνοντουσταν απευθεια ενω στα άλλα σδυο επρπε να τα δωσω εγω καιμετα απο50 μερες τα πηρα απο την ασφαλεια αλλα ο γυναικολογος μου μο ειπε οτι συγκριτικα το Ιασω ειναι καλυτερο σε σχεση ειδικα με το Λητω το οποιοεχουν την ταση να στελνουν τα παιδια σε ερμοκοιτια ειναι το συστημα τους τετοιο ακι επισης στο ιασω εχει ολα τα τμηματα ενα βραδυ θυμαμαι με επιασεδυπνοια και ετρεξαν συσωμοι στο δωματιο απο καρδιολογο παθολογο η μαια ολοι .Θεωρω οτι οι γιατροι ξερουν και που εχουν τα μεγαλυτερα μεσα κακα τα ψεματα οσο για τις τιμες συγκριτικα το Λητω ειναι το πιο ακριβο γιατι οταν λεει τρικλινο ειναι τρικλινο ενω το 6κλινοτου ιασω ειναι δυο τρικλινα οπως και στο μητερα ειναιμεγαλα τα δωματια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω απολυτα με την frapedia72 και εγω γεννησα τον μαιο του 2008 στο Ιασω και την πρωτη μερα με πηγαν στο τεταρτο ηταν ολα μια χαρα την αλλη μερα με πηγαν στον 3ο οροφο οι νοσοκομες απαρεδεκτες...

Επειδη ομως χρειαστηκε η μικρη μας ΜΕΝΝ λογο προωρατητας ηταν στα καλυτερα χερια με σχεση με την ανηψια μου που την ταλαιπωρησανε χωρις λογο... Τωρα το δευτερο παιδακι μου λογο του οτι αλλαξα γιατρο θα το κανω στο Γαια στο Ερρικος Ντυναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...