Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ...ετσι θα παμε μπροστα?


Marie Saradopoulou

Recommended Posts

κατ'αρχας καλησπερα σας!Με αφορμη αυτο που μου συνεβει πριν 10μερες ανοιγω αυτο το θεμα!

Λοιπον εγω εχω εναν γιο 3 1/5 ετων οπου και εκεινη την ημερα αναγκαστηκα επρεπε να τον παρω μαζι μου γιατι ο μπαμπας δουλευε...εγω επρεπε να παω να κανω κατι ψωνια.Μην σας τα πολυ λεω περνουμε το λεοφωρειο(νωρις το πρωι δεν ειχε και παααρα πολυ κοσμο)βρησκουμε θεσεις και καθομαστε...ολα καλα και ωραια...παω κανω τα ψωνια μου και με 2 γεματες σακουλες στα χερια ενα παιδι τρισημιση ετων και την κοιλια στο στομα να ψαχνω ταξι...βρε που ναι το ταξι? πουθενα ταξι...λεω ας παρουμε λεοφωρειο...παω στην σταση ΓΕΜΑΤΗΗΗ...τι να κανουμε περιμεναμε ενα τεταρτο...(κανεις να μην σηκωνετε...ο μικρος να κλαιει γιατι νυσταζε και ολοι να μας κοιτανε αναισθητοι)Ερχεται επιτελους το λεοφωριο σηκωνονται ολοι και πανε να χοθουνε στην πορτα...εμεις σαν ορθιοι που ημασταν λογικο ηταν να περναγαμε πρωτοι...(καλε σας λεω δεν το εχω ξαναδει αυτο τετοιος πανικοσ για να μπουνε σε ενα λεοφωριο?)Ετσι οπως σφηνοιηκαμε ολοι στην πορτα...οι μισοι να πατανε το καημενο το παιδακι μου και οι αλλοι μισοι να εχουν πεσει πανω στην κοιλια μου...(εμεις τι φταιγαμε ΑΡΑΓΕ?) δεν ειχαν ουτε ιερο αυτοι οι ανθρωποι βλεπουν μια ετοιμογενη και ενα μικρο παιδι και δεν κανουν μια παραχωρηση?(τι να πω τελως παντων)βαζω τις φωνες και κανω λιγο πιο πισω να περασουν...αφου περναει ενα τσουρμο λεμε να μπουμε και εμεις...εγω να φωναζω να ειμαι ετοιμη να τους σκυλοβρισω ολους...Και να εχουν βολευτει οοοοοοοοοοοολοι στα καθισματα και εγω να καθομαι στα σκαλακια της πορτας...ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ? το παιδι να ΚΛΑΙΕΙ και εγω κατω να ΠΟΝΑΩ...μετα απο λιγα μετρα σταματαει το λεοφωρειο και ερχετε ο οδηγος να δει τι ειχε γινει με βλεπει καταχαμη και βαζει τις φωνες στους αλλους και αρχιζε να λεει <δεν ντρεπεστε?δεν εχετε λιγο τσιπα πανω σας?μονο τον εαυτο σας σκεφτεστε?βλεπετε μια εγκυο κατω και καθεστε και την κοιτατε απο τις αναπαυτηκες θεσουλες σας?>(πολυ καλος ο οδηγος δεν μπορω να πω)με σηκωνει πανω και σηκωνει και καποιος ανθρωπους που καθοντουσταν σε θεση για εγκυους...με βαζει καθομαι και διπλα το παιδι...να με κοιτανε ολοι με μισο ματι...(γιατι???λες και εφταιξα σε κατι)σταματαει το λεοφωρειο...παω να σηκωθω να κατι πονοι...με βοηθαει κατεβενουμε τελως παντων παω σπιτι περνω τον γιατρο μου ειπε να περασω απο εκι με εξετασει...ευτυχως δεν ειχα παθει τιποτα το μωρο ηταν μια χαρα...ποναγα απο τα χτυπηματα μου ειπε...ο αντρας μου εξοργισμενος...(αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις τι μπορεις να κανεις?)ΤΙΠΟΤΑ...

Αχ λυπαμαι πολυ που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι.πραγματικα..σημερα σε μενα εγινε αυριο σε καποια αλλη...μεθαυριο σε καποια αλλη..ετσι θα παμε μπροστα σαν χωρα?ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ

Συγνωμη αν σας κουρασα επρεπε να τα πω...

Μπορει να ακουγεται σαν σεναριο απο το μυαλο μου..αλλα πραγματικα εχει γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία μου με το καλό κατ'αρχήν.Αυτό που λες το ζούσα όλο το χειμώνα.Κάθε φορά που έμπαινα σε λεωφορείο με την κοιλιά στο στόμα δεν σηκωνότανε κανένας.Επίσης και μια φορά που πήγα στους Χαιρετισμούς σηκώθηκε εν τέλει μια κοπέλα μετά από 40 λεπτά.Τι να πεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΗΣΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΗΝΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΠΟΙΑ ........

ΕΓΩ ΑΝ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕΓΑΛΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙ Η ΕΓΚΥΟ

ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ Δ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΩ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΚΩΝΟΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΕΝΑΣ ΓΕΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ

ΜΕΣΑ Κ Δ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ

ΜΕ ΣΠΡΧΝΕΙ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ....

ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΟΚΟΙΤΑΩ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ Δ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ

Η ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ

ΑΥΤΗ Η ΒΛΑΜΕΝΗ ΤΣΑΝΤΙΣΤΙΚΕ ΧΕΣΤΙΚΑ ΟΜΩΣ Κ ΕΚΑΤΣΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ

Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ

Δ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΗΝΗΤΙΚΟ ΜΩΡΕ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΟΟΟΟΣΟΟΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥΝ! ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑΝ ΓΕΡΑΚΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΙΧΑΘΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ. ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια παλι καλα που ηρθε ο οδηγος,ολα τα γαιδουρια να καθονται και συ με το παιδι ορθια...εκεινη την ωρα τι να κανεις?σου ρχεται να τους βρισεις!αλλα απο οτι διαβαζω σε ολες τα ιδια συμβαινουν!την ιδια εμπειρια εχω και γω σαν εγκυος.Κανενας να μην σηκωνεται ρε παιδια.Και ιδιως οι μεγαλυτεροι.Απο αυτους περιμενα καποια ευαισθησθια γιατι και για αυτους κανενας δεν σηκωνεται,αλλα το αντιθετο!ουτε μια φορα δεν σηκωθηκε μεγαλος ανθρωπος για να καθησω,ποτε!Γι αυτο οταν ειμαι καπου και βλεπω εγκυο την παιρνω απο το χερακι και την βαζω να καθησει.Σηκωνω παντα μεγαλυτερους,ποτε πιτσιρικαδες,ετσι για το γαμωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΤΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΩ,ΕΜΠΑΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΕΙΡΑ(ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΩΡΑ).Κ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ?ΤΗΝ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΥΤΗΝ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΡΘΑ ΠΡΩΤΗ Κ ΕΦΥΓΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2,5 ΩΡΕΣ.ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΗΤΑΝ 2 ΟΥΡΕΣ ΓΙΑ 2 ΤΑΜΕΙΑ,ΕΓΩ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΠΕΤΑΓΕΤΕ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΝΑ ΧΩΘΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΥΡΑ Κ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΤΟΥ ΔΙΧΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ?(ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ).Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟΣ-ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΓΕΝΗΣ.ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ,ΤΑ ΕΧΑΣΑ.Κ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕ 3ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ Κ 5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΟΥΡΑ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΗΔΑΕΙ,ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ,ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΑΕΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ 10ΛΕΠΤΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΥΠΑΛΛΙΛΟΙ ΟΥΤΕ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΙ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΑΛΑΔΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ,ΟΥΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ.Κ ΛΕΩ ΑΝ ΚΑΤΣΩ ΚΡΙΜΑ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.ΜΕ ΕΙΔΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΥΠΕΡΙΤΟΥΣΕ Κ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ?ΕΝΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΕΤΑ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΝΕΝΑ 5ΛΕΠΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ Κ ΕΦΥΓΑ,ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΣΟΡΙ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν πηγαινα στο παιδων τον μπεμπη εβλεπα μανα δες με μωρα στην αγκαλια να ψαχνουν ταξι και ενω περναγαν ενα σωρο απο μπροστα δεν της επαιρναν τραγικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε marie μου - δεν τον πιανεις πουθενα τον κοσμο

εγω ευτυχως το λεοφωρειο το περνω απο το τερμα ειναι κοντα στο σπιτι μου και δεν εχω προβλημα με τη θεση

αλλα ακου το αλλο

κοριτσια μου

ΠΑΣΧΑ (Αγιες Μερες θα πεις)

και λεμε με τον αντρα μου ας ειμαι εγκυος ας ειχα παθει μεχρι στογμης 2 αποκολλησεις

δεν πειραζει

θα παμε στον επιταφιο αλλα θα μεινουμε με σα στην εκκλησια μεχρι να γυρισει να περασουμε απο κατω

και ακουσον ακουσον

μας κανανε παρατηρηση (ενας βρωμογερος - οχι ο παπας) γιατι δεν εχουμε ντροπη να καθομαστε μεσα αφου ειμαστε υγειης και δεν ακολουθουμε τον επιταφιο.

η εκκλησια ειχε μεσα μωλις 4 ατομα που περιμεναν

λες και του πηραμε την θεση

και μην μιλησω για το βρωμοδημοσιο

σαν δεν ντρεπονται ολοι τους

εχε χαρη που κι εγω θα συμφωνησω με την ολια - δεν θελω να εκμεταλευτω την κατασταση αλλιως σου ελεγα τι θα γινοταν εκει μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ενας γερος στο ικα ημουν 7 μηνων και επειδη με εβαλαν πρωτη ετσι συνηθηζεται τουλαχιστον εδω εκανε το εξης σχολιο δηλαδη αν δεν μπει και περιμενει τι θα γινει θα της πεσει????

το ακουσα γυρισα πισω και του ειπα εσυ γιατι βιαζεσαι εχεις ραντεβου με τον χαρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ola auta ta exo viosei se trapezes kai taxudromeia kai allou kai akoma ta viono me moro 6 minon,alla ego tha sas po gia kati pou mou eipe mia fili ...

H KOUMPARA TIS EXEI TRIA PAIDIA K EINAI EGGUOS STO TETARTO,PAEI SE UPOKATASTIMA TIS ETHNIKIS NA PLIROSEI KATI KAI TIS LEEI ME THRASOS ENAS UPALLILOS "TI TO PERASES EDO KURA MOU PAIDIKI XARA?",TI NA PEI I KOPELA,TIN EPOMENI FORA AFINEI TA DUO SE MANA K PETHERA K PAEI ME TO MORO STO KAROTSI K TO ALLO STIN KOILIA,TIN VLEPEI O IDIOS K TIS LEEI "KALA DEN SOU EIPA NA MIN KSANAERTHEIS ME TA PAIDIA",APEKSO O PETHEROS TIS PAEI TOU TO LEEI I KOPELA K PAEI STON DIEFTHUNDI K AFTOS TO MONO POU EIPE ITAN KALA THA TON EPIPLIKSO, VRE AS EIMOUN EGO THA EPERNA OLO TO NIPIAGOGEIO TIS GEITONIAS K THA PIGAINA.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάμπολλα τετοια παραδειγματα!!

εμενα από τη στιγμη που αρχισε να φαινεται η εγκυμοσυνη , κανενας δεν εκανε την τιμη να μου παραχωρησει τη θεση του στο ταμειο του σουπερ μαρκετ..και δε μιλαω για μεγαλο αλλά για εκεινα τα μικρα τα συνοικιακα, που μπαινεις ,παιρνεις 2-3 πραγματα στα χερια και φευγεις..

δε νομιζω ότι ειναι θεμα κακιας αλλά περισσοτερο ηλιθιοτητας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ!

ΕΔΩ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ!

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΤΟΣΟ ΟΔΗΓΟΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΠΕΖΟΙ!

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ! ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ! ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ "ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΥ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΣΟΥ!" ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΗΣ) ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΟ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΑΪΔΟΥΡΑ! Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΚΑΛΟΔΙΑΤΗΡΗΜΕΝΗ, ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΜΑΛΛΙ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙ (ΝΤΙΓΚΑ ΣΤΗΝ ΛΑΚ) ΚΑΙ 5 ΚΙΛΑ ΧΡΥΣΟ ΠΑΝΩ ΤΗΣ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΓΩ! ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ? ΘΑ ΤΗΝ ΜΑΖΕΥΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΤΕΛΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΕΤΕΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ,ΛΕΣ ΔΕΝ Γ..... ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΡΑΒΑΩ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗ?ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ,9 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ,ΙΣΩΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΥΤΟ Κ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά ειμαστε πολυ μ....ες σαν λαός.Ωραια διαπαιδαγωγιση θα δείνουν αυτοί οι γονείς στα παιδιά τους...τι να πω ρε κορίτσια ,το ίδιο μου σηναίβη στη δεη, εντάξη δεν μπορώ να πω, δεν είμαι και με τη κοιλιά στο στόμα, στον 6ο είμαι, αλλα ουτε ενας δεν φιλοτιμήθηκε.

..και σχετικά με το φύλο που είπε μια κοπέλα, οι άντρες τουλάχιστον μέχρι τώρα σε μένα ηταν ποιο ευγενικοί και είχαν κατανόηση τώρα στην εγκυμοσύνη μου, σε σχέση με τις γυναίκες..αυτό είναι πολύ χαζό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

επισης ενας γερος στο ικα ημουν 7 μηνων και επειδη με εβαλαν πρωτη ετσι συνηθηζεται τουλαχιστον εδω εκανε το εξης σχολιο δηλαδη αν δεν μπει και περιμενει τι θα γινει θα της πεσει????

το ακουσα γυρισα πισω και του ειπα εσυ γιατι βιαζεσαι εχεις ραντεβου με τον χαρο???

του το πες αυτο αληθεια?:laugh: :laugh: :laugh: κορυφαια ατακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως αυτο ειναι το χαρακτηριστικο των ελληνων!απολιτιστοι!και εγω μολις ειχα κανει καισαρικη @ δεν μπορουσα να ειμαι ορθια οποτε εκατσα σε μια αδεια θεση που υπηρχε! μπηκε ενας παπους και ολοι συν τον οδηγο περιμεναν να σηκωθω εγω και οχι κανενας μαντραχαλος που δεν εχει προβλημα, επειδη ημουν κοπελα και νέα! εννοειται τους απαντησα καταλληλως με ενα βλεμμα απαθεστατο απλα ειπα σε μενα μιλατε?δεν μπορω μολις εγχειρηστικα!και το βουλωσαν! αλλα σε σενα συμπεριφερθηκαν σαν γουρουνια τι να πω?με κατι τετοια εξοργιζομαι!η αληθεια ειναι οτι αν ημουν μαζι σου θα γινοταν της π...πης δεν θα την γλιτωνε κανεις;) με κατι τετοια γινομαι λιγο οξυθυμη:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλάς το μεγαλείο σου!

Εμένα πάλι όταν ήμουν έγκυος τις περισσότερες φορές μου παραχωρούσαν τη θέση τους οι υπόλοιποι. Από τις 10 περιπτώσεις όμως, οι 9 ήταν άντρες!

Μία μέρα την ψώνισα!

Είχα πάει να θεωρήσω κάτι εξετάσεις μου στον ελεγκτή γιατρό και μπροστά από μένα είναι μία έγκυος την οποία την γνωρίζω φατσικά (δεν είναι και τεράτια πόλη η Καερίνη) η οποία έκανε ολόκληρο θέμα για να περάσει πρώτη, αν και είχε και δροσιά και θέση να κάτσει (προσωπικά εγώ βολύτηκα στην καρέκλα και περίμενα γιατί βρήκα και δροσιά εν μέσω καύσωνα -όταν ήρθε η σειρά μου χαλάστηκα... ουφ ποιος σηκώνεται τώρα, ποιος βγαίνει έξω στο καμίνι κτλ, τελοσπάντων). Την ψώνισα αφενός γιατί δε μίλησε όμορφα, μίλησε πολύ ειρωνικά και απότομα σε κάτι ηλικιωμένους (καμιά φορά ναι το αξίζουν, γιατί βαρέθηκα να τους δικαιολογώ λόγω ηλικίας στα κουλά που συνεχώς κάνουν) αφετέρου όμως την ψώνισα χειρότερα όταν την επόμενη μέρα τη συνάντησα σε κλαμπ παραλιακό, μετά τις 12 το βράδυ (είχα πάει για το μπάτσελορ της κολλτής μου και έφυγα άρων των άρων για να πάω σπίτι να ξαπλώσω και να κλωτσήσει το Μαράκι), όρθια, να πίνει ουίσκι και να χορεύει (δεν κοπανιόταν κιόλας στο χορό, αλλά ένα λίκνισμα το έκανε). Δηλαδη στην ΥΠΑΔ δεν μπορούσε να καθίσει στην καρέκλα και στη δροσιά για 10 λεπτά (οχι παραπάνω) αλλά στο κλαμπ μπορούσε, μέσα στην καπνίλα και τη ζέστη, να στέκεται όρθια. Εγώ θα πάθαινα σίγουρα ορθοστατική υπόταση!

Τελοσπάντων αυτό είναι λίγο άσχετο με το θέμα!

Το σχετικό είναι ότι όντως, οι έγκυες δεν αντιμετωπίζονται κάποιες φορές όπως θα έπρεπε, με σεβασμό στο έμβρυο που κυοφορούν!

Σας φιλώ!

Πάλι έκθεση έγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σε αυτο το θεμα ειμαι απολυτη! Ειμαι εγκυος;Τελειωσε!ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ!ΠΑΝΤΟΥ!

Καταρχην υπαρχουν σχετικοι νομοι και διαταξεις...

Στην εγκυμοσυνη μου ειχα συχνα θεμα με τον ηλεκτρικο και το μετρο, γιατι αυτα χρησιμοποιουσα.Δυστυχως εκανα τη βλακεια και στην αρχη...που δεν φαινεται μεν αλλα εχεις μεγαλη αναγκη δε, και υπαρχει και κινδυνος, δεν εκανα τιποτα.Απλα προσπαθουσα να βρω θεση. Μετα ομως αφου μου την ειπαν καποιες που ειχαν υπαρξει σε αυτη την κατασταση αρχισα να το βλεπω κι εγω πιο εγωιστικα το ζητημα και τωρα που το καλοσκεφτομαι δεν ειναι καθολου εγωιστικο.Ειναι απολυτως αλτρουιστικο, το κανεις για το καλο του παιδιου.

Απο τοτε λοιπον, ημουν ηδη στον 5ο και φαινομουν αρκετα καθ οτι εκανα μεγαλη κοιλια, εμπαινα λοιπον στο τρενο,πηγαινα στις αναλογες θεσεις στο τελος καθε βαγονιου, και ορθια έλεγα:Παρακαλω να μου δωσει καποιος μια θεση. Έτσι,Κοφτα και απολυτα. Εννοειται οτι μεχρι να φτασω να πω κατι ελαχιστες φορες μου προσεφερε καποιος απο μονος του τη θεση του.Μπορω να πω στους 10 οι 3!Τραγικο ποσοστο. Παντα οι θεσεις που ειναι για εγκυους, ηλικιωμενους, μαμαδες με μωρα, ηταν καλυμενες. Και μου την εδινε ασχημα αυτο. Εφοσον υπαρχει το σημα ρε γα..το, τι θελουν και καθονται;Και δεν φτανει καθονται, δεν εχουν και το νου τους μπας και μπει καποιος και χρειαζεται βοηθεια!Αγρον αγοραζουν ολοι!!!Ολοι οι φιλομαθεις ειναι στα τρενα!Και οι μουσικοφιλοι.Μπαινεις μεσα στο τρενο και μονο αμα πεσεις κατω θα σου δωσει καποιος σημασια!Ολοι με μια εφημεριδα στο χερι ή ακουστικα στα αυτια και στην κοσμαρα τους!Γι αυτο κοριτσια μην κολλατε!Στην ψυχρα!

Πηγαινα στα μαγαζια και πηγαινα πρωτη στην ουρα.Και με στραβοκοιτουσαν και εδειχνα την κοιλια μου! Κανεις ποτε δεν τολμησε να μου πει κατι!Πρεπει να το πιστεψετε και να το κανετε εντελως καθετα και κατηγορηματικα.Και στην τραπεζα πηγα και στηθηκα μπροστα στο γκισε.Κανεις δεν μου πε το παραμικρο.Μονο ενας παλιοταριφας μια φορα ενω περνουσα διαβαση και ημουν πλεον στον 9ο, μου κορναρε, πριν καν αναψει το φαναρι γι αυτον!Ε εφαγε τετοια μπινελικια...που δεν ηξερα ουτε οτι τα γνωριζω!!!:P

ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!

ΟΥΤΕ ΑΝΤΡΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ!Εγω ειχα και προβλημα με τη μεση μου και δεν ημουν για ταλαιπωριες...αλλα και χωρις αυτο παλι το ιδιο θα κανα.Και το μετανοιωσα που δεν το κανα και απο την αρχη! Σας φιλω!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BABY SM μου θυμησες στο zara μπηκα σε μια μεγαλη ουρα και περιμενα να πληρωσω,επειδη ειμαι υποτασικη αρχιζω να αισθανομαι οτι αν δεν κατσω για λιγο θα λιποθυμησω οποτε λεω στην ταμια να φωναξει απο το μικροφωνο την μητερα μου που ηταν λιγο πιο μακρυα(η βλακεια ηταν δικη μου αρχικα επειδη δεν εβαλα την μανα μου να πληρωσει) δεν μου δινει σημασια, της το ξαναλεω σε ημιλυποθημη κατασταση παλι το ζοντοβολο δεν καταλαβαινει και συνεχιζει να εξυπηρετει τις μπροστινες κοπελες, οσπου σωριαζομαι σε εναν παγκο με κατι ρουχα και τοτε ερχετε ενας αντρας του καταστηματος να με συνεφερει, ηρθε και η μητερα μου εδωσε νερο @ μου λεει ο ανθρωπος γιατι δεν ειδοποιησα και του λεω τοση ωρα το λεω στην ταμια αλλα αυτη τιποτα! με κρατησε απο το χερι να με βοηθησει και της την ειπε! αν ημουν καλυτερα σιγουρα θα την εβριζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia hmoun sigourh oti den eimoun h monh...Einai ANAISTHITOI oi anthrwpoi...ma kala me fantazeste??????to skeftomai kai EXORGIZOMAI me thn koilia sto stoma na kathomai KATAXAMA? ELEOS ELEOS...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ στεναχωριέμαι κορίτσια που τώρα τελευταία διαβάζω συνέχεια για το πόσο άθλιοι είναι οι Έλληνες και με έχει κουράσει όλο αυτό!!

Και ποιοι είναι τελικά αυτοί οι Έλληνες οι αισχροί, οι βάρβαροι και οι απαίδευτοι;

Δεν είμαι εγώ, δεν είσαι εσύ, δεν είναι οι διπλανοί μας; Ποιοί είναι τελικά;

Πραγματικά το πιστεύω και το ορκίζομαι οτι αν το έθνος μου ευθύνεται για τα δεινά του κόσμου και αν πράγματι οι Έλληνες είναι οι χειρότεροι όλων των εθνικοτήτων και αυτό είναι το κοινό τους χαρακτηριστικό, τότε θα είμαι απ' αυτούς που θα ζητήσουν να τους εξορίσουμε όλους τους Έλληνες σε μία προσπάθεια διάσωσης της υπόλοιπης ανθρωπότητας!!

Έλεος πια με τις ταμπέλες. Η παιδεία δεν είναι ίδιον του έθνους!

Εγώ προσωπικά δεν είχα ούτε μισή τέτοια εμπειρία και δεν το λέω για να σας τη σπάσω!

Στα λεωφορεία με έβαζαν με το ζόρι να καθήσω και στις τράπεζες με εξυπηρετούσαν αμέσως (εκτός από τις φορές που το έπαιζα αλέκος για να την κοπανήσω από τη δουλειά).

Για το ΙΚΑ βεβαίως ισχύουν τα χείριστα.

Ακόμα και τώρα που στις συναντήσεις των μελών του μάμμυ πήγαινα με τη μικρή, όλοι οι ταξιτζήδες που συνάντησα κατέβηκαν για να μου κλείσουν το καρότσι. Εκτός απο έναν που προτίμησε να πάρει αγκαλιά την μικρή και να κλείσω εγώ το καρότσι για να το βάλει στο πορτ μπαγκάζ.

Από την άλλη πάλι όταν συμβαίνουν τέτοιες γαιδουριές, καλό θα ήταν να διεκδικούμε τα δικαιώματά μας, αλλά φτάνει πια μ' αυτους τους ρημαδοέλληνες!

Ας κοιτάμε όλοι πρώτα την καμπούρα μας και πώς φερόμαστε ατομικά!

Τα άτομα κάνουν το σύνολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to moto mou einai min kaneis stous allous oti den theleis na sou kanoun,alla opos anaferthikan ola ta koritsia parapano uparxoun polla ma polla gaidouria dustuxos,opos kai i ifigeneia etsi k ego ouk oliges fores perimena kanonika ti seira mou opou eixe na katso ,outos i allos 14min adeia eixa k kathomoun oli mera sto spiti ,isa pou skotona k tin ora mou alla kapoies fores pou to xreiazesai pragmatika ekei eknevrizomai,opos kai me enoxlei xoris logo na pigainei me to etsi thelo i alli mprosta ,ego oute ti thesi mou sto supermarket dn paraxoro ama exei o allos liga pragmata (nai gia kapoies eimai gaidoura ),alla otan mia egguos anevainei sto leoforeio i einai orthia eno dn tha eprepe na einai ekei me eknevrizoun afantasta kapoioi...k sti douleia mou eksupiretoume kata protereotita oxi mono tis egguous alla opoion exei kapoio provlima arkei na erthei na to pei,dn mporo na murizo ta daktula mou an o allos exei kanei egxeirisi kardias k den aisthanete kala.....as didaksoume emeis ta paidia mas na einai kaluteroi anthropoi...peace!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τα διαβαζω και συγχυζομαι αφανταστα.εγω την πατησα στην τραπεζα αλλα μονο μια φορα,τωρα ανοιγω το στομα μου και δεν παν να λεν!!!6 μηνων με μια κοιλια να φαινομαι 1 μηνα παραπανω παω η καημενη να πληρωσω το δανειο.αλλη καθυστερηση δεν επαιρνε,επρεπε να πληρωθει εκεινη την ημερα.να γινεται χαμος στην εθνικη,χαμος σου λεω!καθομουν επι 1 ωρα ορθια.τρελη δουλεια ο ταμιας.ουτε να κοιταξει απεναντι δεν μπορουσε.οχι μονο ο ενας αλλα και οι τρεις τους.σαν τον πελαργο καθομουν μια στο ενα ποδι μια στο αλλο.οταν περασε αυτη η ωρα με αντιλαμβανεται ο ταμιας-καλη του ωρα-και με φωναζει ενω εχει πατησει το κουμπι για το νουμερο το επομενο.μαζι με εμενα καταυθανει και μια κουραδα!συγνωμη για την εκφραση αλλα οντως ετσι ηταν!!να κανει ολοκληρη ιστορια γιατι θα της παρω την σειρα και δεν την ενοιαζε γιατι και αυτη 1 ωρα λεει περιμενε.να την πιασεις απο το μαλλι και να την μαδησεις!της εξηγει με το καλο ο ταμιας οτι λογω της καταστασης μου ειχα προτεραιοτητα και του ειπε να με φωναζε νωριτερα.να τρελαινεσαι λεμε!εκεινο το στομα της να μη κλεινει βρε παιδι μου.σε καποια φαση γυρναει ο ταμιας και μου λεει οτι την επομενη φορα θα ερθεις με το που θα μπεις στην τραπεζα και αν καποιος διαμαρτυρυθει να τα βρει με τον διευθυντη.εγω η καμενη δεν μιλησα καθολου μονο εγνεψα.και τωρα κοριτσια παιρνω το μπεμπακο μου παω και πληρωνω κατυεθειαν με το που θα μπω.ας τολμησει κανενας να μου πει τιποτα,το στολισμα που θα φαει θα ειναι αλλο πραγμα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν ήμουν έγκυος στη μεγαλη μου κόρη και ήρθα Αθηνα για τον γαμο, χρειαστηκε να παρω το ΜΕΤΡΟ. Μολις μπηκα είχε πολυ κοσμο και μια γιαγια (να 'ναι καλα) σηκωθηκε για να καθησω. Πριν προλαβω να κουνησω, ερχεται ενας τυπάς και κάθεται στη θεση της γιαγιας. Τρελαθηκαμε όλοι. Μολις καταλαβε ότι τον αγριοκοιταζαν 6 άτομα το έπαιξε άρρωστος και έκανε ότι μιλαγε στο κινητο του. Τελικα σηκωθηκε άλλος για μενα αλλα τα σχολια για τον @#$%^&* δεν σταματησαν μεχρι που κατεβηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...