Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νυχτερινός Θηλασμός.Που τον κάνετε;;;


Recommended Posts

εγω 17 μηνες θηλαζω στο σαλονι, σε μια σταθερη θεση στον καναπε!(τελικα αξιζει την τιμη του)το βραδυ οταν τυχει να ξυπνησει δεν την αλλαζω (εκτος αν εχει κανει πουφ!!!!!!)την ταιζω και την παω παλι στην κουνια της!αν κλαιει παμε παλι στο σαλονι και τρωμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Η δικη μου εστρωσε περιπου στο 3μηνο, δηλ κοιμοταν 7ωρο το βραδυ! καπου στο χρονο και τις μερες που εγω ηταν να επιστρεψω στην δουλεια αρχισε να ξυπνα το βραδυ καθε 2 ωρες( η γλυκια μου καταλαβαινει), τωρα για να ξυπνησει θα πρεπει κατι να την ενοχλει! στο κρεβατι μας δεν καθεται καθολου παρα μονο για να κοιταξει την μουριτσα της στον καθρεφτη( ειναι ψωνιο)αλλα ουτε ιδιαιτερα και στο δωματιο της, προτειμα το σαλονι την κουζινα(και τα ντουλαπια) αλλα το καλυτερο της ειναι το μπαλκονι!ααααααααα! δεν κοιμαται σε ξενα μερη , ουτε καν στο καροτσι της!

magdad ειναι πολλα παιδακια ετσι, μονη σου θα καταλαβει ποτε πρεπει να σταματησεις τα πολυ λιωμενα, θα αρχισει να σου κανει αρνηση αλλα θα πιανει φαγητο με το χερακι του και θα το μασουλαει! εμεις ξεκινησαμε φρουτοκρεμα στον 8ο_9ο και στον 12ο φαγητο σπιτιου και απλα τεμαχισμενα κια ς ειχαμε μονο 2 κατω δοντακια! δεν ετρωγε με τιποτα λιωμενο φαγητο

τωρα εχουμε 4 δοντακια επανω και 3 κατω!

κανενα παιδακι δεν κακομαθαινει με τις αγκαλιες! καθονατι στην αγκαλια γιατι νοιωθουν ασφαλεια και στοργη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad έγραψε:

Ayto to krevatai ontws fenetai fovero! Emeis thilazame sto krevati mou me ena mikro fwtaki kai xwris polles kouventoules kai xanakoimontan amesws!

Allo omws me apasxolise omws, apo poso mhnwn dinete sta mwrakia HMI- alesmenes trofes? O dikos mou einai 10m. exei kai tessera dontakia:P :P alla an vrei kati sto faghto pio sklhro tou kanei anagoula.... :(

Ti lete kai eseis?

Αλλο θέμα είναι, αλλά να σου πώ - εγω από 10 μηνων (5 δοντάκια) δίνω μπανάνα και πατάτα κοματάκια πολυ μικρα - τα τρώει καλυτερα από αλεσμένες τροφές, αλλά ποτέ μαζι με αλεσμένα. Για να μάθει σιγά-σιγα να μασσαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κατι ασχετο με τον θηλασμο αλλα σχετικο με το φαγητο????

ο μπεμπης μου ξεκινησε να τρωει φαγακι απο 8 μηνων αλεσμενα ολα φρουτα,λαχανικα,κρεας τωρα πελον εχουμε 4 δοντακια και ετοιμαζουμε και αλλα...μου ζηταει οταν τρωμε φαγητο εχω δοκιμασει και του εχω δωσει μη αλεσμενο και το τρωει πολυ καλα μασουλαει μια χαρα αλλα μετα απο ωρα το βγαζει δεν αντεχει ακομη το στομαχι του τον λυπαμαι θελει να τρωει δεν ξυνιζει τα μουτρακια του σε κανενα φαγητο μηπως ειναι επειδη δεν εχει συνηθησει το στομαχακι του ακομη κανονικη τροφη και οχι αλεσμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας.εγω τη θηλαζω στο κρεββατι μου με πολυ μικρο φωτακι κ την

αλλαζω μονο αν ειναι χεσμενη.δεν της μιλαω κ κοιμαται κατευειαν.μια φορα εκανα

το λαθος κ της μιλουσα κ εγω κ ο αντρας μου κ δεινοπαθησαμε μεχρι να κοιμηθει....απο τις 3 κοιμηθηκε 7!!απο τοτε τουμπεκισταν ειμαστε!!την κοιμιζω διπλα μου στην καλαθουνα της.βεβαια δεν ξερω μεχρι ποτε..εσεις ποτε τα πηγατε στο δωματιο τους??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALEXY μαλλον αυτο θα είναι το προβλημα ότι ειναι κομματακια μέσα σε αλεσμένο. Θα κάνω μια απόπειρα με πατατούλα να δούμε!

sasoulinaki εμείς τον βάλαμε στο δωμάτιο του 7 μηνών, περίπου έκανε να προσαρμοστεί 2 βδομάδες και από τότε κοιμάτε σαν πουλάκι... και αυτός και εμείς!!!!

pebi ΜΠΡΑΒΟ για τους 17 μήνες θηλασμού!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dalia μου σαν να ακούω τον εαυτό μου...

Κι εγώ μια από τα ίδια με το θηλασμό. Ο δικός μου που σαραντίζει αύριο πάλι ξυπνάει μεσα στη νύχτα και τον παίρνω από το λικνο του στο κρεβατι μας να θηλασει....Δεν αντέχω να πηγαινω σε αλλο δωμάτιο, είναι τόση η νυστα μου που φοβάμαι μη σκοντάψω με το παιδί αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην αρχη τον θηλαζα στο κρεββατι μου αλλα καθιστη..κοιμοτανε κατευθειαν αλλα το κακο ειναι πως κοιμομουνα και εγω!!!!!!!!!!! μεχρι που μια μερα ξυπνησα 2ωρες μετα(!!!!!!!!!!!!!!!!!)με το μωρο να ειναι το

κεφαλακι του προς τα κατω και πισω(καταλαβατε??) ευτυχως απο την μεσα μερια του κρεββατιου (κοιμοτανε)και τα ειδα ολα!!!!!! φοβηθηκα!!!!!!

οποτε αρχισα το ξαπλωτη και μετανιωσα που δεν το ειχα ψαξει νωριτερα!! ειαν ιη ωραιοτερη σταση θηλασμου!!!με ειχε βολεψει και κοιμομουνα και το μωρο κοιμοτανε και ολα καλα..

6μηνων τον πηγαμε στο δωματιο του...

μια αλλη φορα τον θηλασα...κοιμηθηκα παλι ορθια..ξυπνησα μετα απο πολυ ωρα..προσπαθουσα να βαλω το μωρο να θηλασει(νομιζα πως δεν ειχε θηλασει:blush: :silly: :woohoo: )και δεν ηθελε!!!! ξυπναω τον αντρα μου και του λεω..

"κωστα το μωρο ηθελε να θηλασει αλλα κοιμηθηκε.."

κα ιτι μου λεει ρε κοριτσια????

αφου θηλασε και κοιμηθηκε!!!!!

ε,καλα λεω δεν παμε καλα, καθολου ομως!!!!!!

και μια αλλη που τον ειχα θηλασει και απο τα 2 στηθη και δε ντο θυμομουνα:blush:

ημουνα που ημουνα ειχα παραγινει!!

οποτε ξαπλωτη να κοιμαμαι και εγω γιατι ειχα γινει επικινδυνη.:silly: :blush: :blush: :blush: ..

δε νομιζω πως μαθαινουν μωρε...εμενα μια χαρα μεα πηγε στο κρεβατακι του...

αχχ ωραιες στιγμες..ζηστε τες οσο κρατανε..δεν ξαναγυρνανε!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

εγω στην αρχη τον θηλαζα στο κρεββατι μου αλλα καθιστη..κοιμοτανε κατευθειαν αλλα το κακο ειναι πως κοιμομουνα και εγω!!!!!!!!!!! μεχρι που μια μερα ξυπνησα 2ωρες μετα(!!!!!!!!!!!!!!!!!)με το μωρο να ειναι το

κεφαλακι του προς τα κατω και πισω(καταλαβατε??) ευτυχως απο την μεσα μερια του κρεββατιου (κοιμοτανε)και τα ειδα ολα!!!!!! φοβηθηκα!!!!!!

οποτε αρχισα το ξαπλωτη και μετανιωσα που δεν το ειχα ψαξει νωριτερα!! ειαν ιη ωραιοτερη σταση θηλασμου!!!με ειχε βολεψει και κοιμομουνα και το μωρο κοιμοτανε και ολα καλα..

6μηνων τον πηγαμε στο δωματιο του...

μια αλλη φορα τον θηλασα...κοιμηθηκα παλι ορθια..ξυπνησα μετα απο πολυ ωρα..προσπαθουσα να βαλω το μωρο να θηλασει(νομιζα πως δεν ειχε θηλασει:blush: :silly: :woohoo: )και δεν ηθελε!!!! ξυπναω τον αντρα μου και του λεω..

"κωστα το μωρο ηθελε να θηλασει αλλα κοιμηθηκε.."

κα ιτι μου λεει ρε κοριτσια????

αφου θηλασε και κοιμηθηκε!!!!!

ε,καλα λεω δεν παμε καλα, καθολου ομως!!!!!!

και μια αλλη που τον ειχα θηλασει και απο τα 2 στηθη και δε ντο θυμομουνα:blush:

ημουνα που ημουνα ειχα παραγινει!!

οποτε ξαπλωτη να κοιμαμαι και εγω γιατι ειχα γινει επικινδυνη.:silly: :blush: :blush: :blush: ..

δε νομιζω πως μαθαινουν μωρε...εμενα μια χαρα μεα πηγε στο κρεβατακι του...

αχχ ωραιες στιγμες..ζηστε τες οσο κρατανε..δεν ξαναγυρνανε!!!!:) :) :)

Να'σαι καλά!! Μέσα στην νύστα μου γέλασα!! Κάπως έτσι με βλέπω και μένα σε λίγο καιρό από την αϋπνία!! Χαχα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φοβαστε με την ξαπλοωτη σταση μην γυρισετε στον υπνο σας και πλακωσετε το μωρο????????Εγω οταν νυσταζω φοβαμαι και με τις 2 και ποτιμω να την ταιζω οσο αντεχω και να ξανασηκωθω να την ταισω μετα απο κανα μισαωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε, πιο επιφοβο ητανε που με επιανε ο υπνος ορθια με το μωρο παραξαπλωτη.

δεν ξερω πως αλλα μπαντα ξυπνουσα πιασμενη..ποτε δεν κουνιομουνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ σοβαρο αυτο που λεει η VENI παρολο που το περιγράφει πολυ χιουμοριστικά και γελάμε :)

Το επαθα και γω στις αρχες πριν σαραντήσει η μικρη .... Μετα την θηλαζα στο κεντρο του κρεβατιού και παλι φοβομουν παρολο που ειχα και το μαξιλαρι θηλασμου .

Δυστυχως αργησα να βολευτω την ξαπλωτή σταση και ηταν κουραστικο και επικυνδινο .

Ελενη δεν υπάρχει περιπτωση να πλακώσεις το μωρο . Δεν εχει αναφερθει ποτε κατι τετοιο (Απο υγιεις γονεις χωρις να εχουν πιει κλπ κλπ) . Το ενστικτο σου ειναι τοσο δυνατο που δεν θα κουνηθεις απο τη θέση σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα κορίτσια πάλι η ξαπλωτή στάση δε με βολεψε καθολου:( ετσι ,παίρνω τον μικρούλη αγκαλιά κ τον θηλάζω καθιστή στο κρεβάτι μου,την κούνια του την έχω δίπλα μας για τους πρώτους μήνες.ευτυχώς,εδώ κ δέκα ημέρες,από την ημέρα που κάναμε το πρβτο μας εμβολιο, ξυπνάει μόνο μία φορά το βράδυ!κοιμάται από τις 9:30 εως τις 3:30,τον θηλάζω κ μετά από τις 4 εως τις 7 το πρωι ,συνεχόμενα!ποτέ δεν πίστευα οτι θα το εγραφα αυτό για το δικό μου μωρο!μου έβγαλε την ψυχη στις αρχες,ανα 2 ωρες το πολυ ξυπνουσε κ θηλαζε συνεχεια!βημα δεν μπορουσα να κανω!εδω κ δεκα ημερες μια χαρα!μεχρι βέβαια να αποφασισει να ξανααλλάξει το προγραμμα του!!!αλλα μεσα στην ημερα,οταν δεν κοιμάται,θηλάζει πολυ πιο συχνα,πολλες φορες κ ανα μισαωρο..περίεργο δεν είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...