Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατι και οι ΕΓΚΥΕΣ εχουν ΨΥΧΗ...


Recommended Posts

Κοριτσια σκεφτηκα να φτιαξω αυτο το τοπικ για ολες τις εγκυους που διατηρουν σεξουαλικες σχεσεις...να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας για αυτο το θεμα...Να λεμε και τα ευχαριστα και τα δυσαρεστα...

Εγω ας πουμε πριν κατι μερες ηρθαμε σε επαφη με τον συζηγο μου και την επομενη μερα ειχα φρικτους πονους σε αντιθεση με σημερα που ειμαι μια χαρα παρ'ολο το χθεσινοβραδυνο 'γλεντι' ;)

περιμενω και τις δικες σας εμπειριες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα εκανες Ναταλακι μου γιατι αυτο το θεμα απασχολει ολες τις εγκυους...Και ξεκιναω...

Εχθες που πηγαμε να.....χουχουνιασουμε με τον αντρουλη μου αυτο που μας "εκοψε" (πανω στο καλυτερο,ομολογουμενος) δεν ηταν το μωρακι στην κοιλιτσα.....(γιατι ετσι και αλλιως οπως ολες ξερουμε 10 ημερων δεν πειραζει)....αλλα το μωρακι εξω απο την κοιλιτσα,διπλα στο κρεβατι,στην καλαθουνα!!!!Καθε φορα που φτανουμε σε ενα σημειο........ ;) ......και τι σημειο......ξυπναει και κλαιει.....λες και καταλαβαινει......Εμ βεβαια.....μην της πειραξουμε τον πατερα της......τς τς τς γυναικες :P !!

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa...Σοφακι μου μπραβο καλα κανετε και το γλεντατε...η μικρουλα δεν νομιζω να καταλαβε τιποτα το τσατσομοιρο μικρουλι ειναι ακομα κλαιει...χεχε...αλλα στο πρωτο τριμινο δεν πρεπει να μην ερχεστε σε επαφη?η λαθος εχω ακουσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια?

Δν ξερω,παντως εγω εχω ακουσει οτι το τελευταιο 2μηνο δεν κανει να εχεις επαφη διοτι το παιδι περνει θεση και κατεβαινει για να βγει......

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ,στα διδυμακια, δεν ειχα σεξουαλικες σχεσεις με τον συζυγο λογω της μεγαλης κοιλιας και γιατι φοβομουνα αλλα απο αλλες κοπελες που εχω ακουσει ο γιατρος τις τελευταιες μερες συστηνει σεξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα πλάκα έχετε βρε κοριτσάκια μου

εμένα πάλι....

στην αρχή είχαμε φοβίες και οι δυο, συν κάτι πονάκια χαμηλά

και ο γιατρός είπε όχι σεξ.

έτσι κι αλλιώς δεν είχαμε επιθυμία (μάλλον φόβο είχαμε)

πριν κανα 2μηνο σχεδόν ρώτησα τον γιατρό

αν κάνει να ερχόμαστε σε επαφή, και μου είπε άνετα με προσοχή όμως

και όχι βαρβάτα πράγματα...

μόνο τεμενάδες που δε του κάνω, αλλά δε μου κάθεται!!!!

γκρρρρρρρ...

τι να τον ποτίσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου μωρε!Φοβαται!Σαν μπαμπας!Ειναι και το πρωτο του....σιγα σιγα ομως θα θελησει δεν μπορει...κανενας αντρας δεν μπορει.....

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαινεται θα ξανα μεινω εγκυος ετσι για να τα λεμε παρεουλα..!!

Πολυ μ' αρεσει αυτο το θεμα..!! :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo:

Σε ολη μου την εγκυμοσυνη εκανα σεξ.:)

Απο την ημερα που το εμαθα μεχρι και την ημερα που γεννησα..

Ημουν ομως πολυυυυυ πολυυυυ καλα και δεν φοβομουν..

Και ο γιατρος μου ελεγε ΝΑΙ ..!! Αφου ολα ηταν ΤΕΛΕΙΑ.

Να σας πω την αληθεια.. στον 8ο μηνα δεν ειχα και τρελες ορεξεις.

Ζητημα να ηρθαμε σε επαφη 3-4 φορες..

Τωρα μας εχει φαει η μαρμαγκα..:laugh:

2 μηνες σχεδον ΑΠΟΧΗ..!! χαχα!

ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ.......................!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τα λες Φανουλα... ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ και να σου πω βαλτε μπρος και για το δευτερο...εμα λογικο να εχετε 2 μηνες αποχη μου φενεται γιατι κια η μπεμπα ειναι μολις 1 1/2 μηνων και οσο να 'ναι...τελως παντων...Α! και κατι που μου αρεσει πολυ...Βουρ στον πατσα η αλλιως πατσα βουρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παντως ο κουνιαδος μου και η κολλητη μου που ειναι ζευγαρι και τους 9μηνες κανανε...οχι μαλλον και τους 8 τον 9ο δεν ηθελαν...και εχουν διδυμα!

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sophia K έγραψε:

Αχου μωρε!Φοβαται!Σαν μπαμπας!Ειναι και το πρωτο του....σιγα σιγα ομως θα θελησει δεν μπορει...κανενας αντρας δεν μπορει.....

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ Ε? Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ : "ΑΝ ΘΕΛΕΙ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ" ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ : "ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ" ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΙΛΕΣ!!!:laugh: ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΕΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...

line_m123_beg_40_time_1242964800_text_cf20c9dcf3efede1f220f4ef20e1e3eff1dceae920eceff520e5dfede1e9.gif

line_line_typew3_beg_d_typew9_time_1004068800_text_c1e3e3e5ebe9eade2026616d703b20c3e9fef1e3eff2202d20c5dfece1f3f4e520ece1e6e920.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπε ο γιατρός όχι ζεξ μέχρι να κλείσω το 1ο τρίμηνο!:angry:

Είχα και μία μικρή αποκόλυση στο 2ο τρίμηνο και καταλαβαίνετε!:(

Αύριο έχω ραντεβού και θα τον ρωτήσω..

Δεν την παλεύω άλλο βρε κορίτσια!!!:P:P

Αφήστε που τον τελευταίο καιρό ονειρεύομαι ότι κάνω πραματάκια:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τι να σου πω Αγγελικη μου???Επεσες στην περιπτωση....:P

Και ρε κοριτσια τι συζηταμε τωρα???Αφου η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη....αλλες επιπλοκες εχει η μια ,αλλες η αλλη και καμια η παραλλη:P .......και αναλογα οι γιατροι κρινουν ποτε και ποσο μπορεις να κανεις...

LvBKp3.png

dev140pfs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμεις μαλλον αποτελουμε την εξαιρεση στον κανονα..

τελευταια φορα καναμε στις 29/1 ,στις 30/1 βγηκε το θετικο τεστ..

δε μας το απαγορευσε ο γιατρος γιατι δεν ειχα πρόβλημα αλλά εμεις δεν καναμε μεχρι τωρα καμια φορά γιατι αποφασισαμε να το τραβηξουμε ετσι..

βεβαια επειδη υπαρχει εντονος ερωτιμος μεταξυ μας και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης, καταφεραμε με άλλους τρόπους απολύτως ακίνδυνους μεν αλλα ακρως τρυφερους δε να ικανοποιουμαστε και οι δυο αρκετα συχνα!!!!

μας εχει λειψει βεβαια το ολοκληρωμενο σεξ αλλά κανουμε υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΤΙ ΦΩΤΙΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΤΕ ???

Το πρωτο 3μηνο δεν μας αφηνε ο γιατρος ,μετα οκ και τωρα που πηγα μου το εκοψε τελειως (μου δινει κ κατι υποθετα να καθαρισει ο κολπος).Σας ενημερώνω οτι στο τελος θα καταντησει το στομα μου σαν το ανέκδοτο με τον Νωε ! (κροκοδειλος! :laugh: δεν μπαινω σε λεπτομερειες:blush: )

Αφηστε που οταν παντρευτηκαμε ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ προλάβαμε να κανουμε ελευθερα , μετα τσουυπ εσκασε μυτη ο μπέμπης ! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις παλι απο την στιγμη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν εχουμε κανει τιποτα!

δεν θελω ομως (ακομα τουλαχιστον) φοβαμαι!! το ιδιο κ ο αντρουλης μου!! φοβαται!! εε ειναι κ το πρωτο μας, πριν απο αυτο ειχα μια παλλινδρομη και καταλαβαινετε...ετσι βλεπω να πηγαινουμε μεχρι να γεννησω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εως 5 μηνων ο γυναικολογος μου μου ειχε πει αν προσεχω λογω καποιας αποκολλλησης μετα ομως κανενα προβλημα , βεβαια ο αντρας μου φοβοταν δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα απο εχω μιλησει με φιλες πολλοιο ειναι οι αντρες που φοβουνται και οι γυναικες θελουμε σαν τρελες , μαλον οι ορμονες σε αντιθεση με το μετα που απο τη κουραση και το ξενυχτι εγω δεν ηθελα εμ τιποτα 6 μηνες περασαν και αυτο επειδη πηγαμε διακοπες .Ακουστε τωρα να γελασετε :η κουνιαδα μου στη πρωτη της εγκυμοσυνη επειδη ειχε πονακια αλλα το μωρο ηταν ακομα ηλα της ειπε ο γυναικολογος της να ανει το καθιερωμενο σεξ και ηπεθερα της ειπε :απαπα δεν ντρεπετε επιστημονας ανθρωπος αν του βγαλουν του μωρου κανενα ματι!και αν το περασει για γλιφιτζουρι τι θα γινει θα πνιγει !ΚΑΛΑ ΔΝΕ ΣΑς ΛΕΩ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΑΚΟΜΑΤΟ ΘΥΜΠΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα βάλω τα κλάμματα... Ουααααα ουααααα!!! Λοιπόν, όταν έμαθα τον Δεκέμβριο για την εγκυμοσύνη, σταμάτησα και το σεξ! Ο γιατρός είχε δώσει και την συγκατάθεση του! Εγώ είχα χεστεί από τον φόβο μου! Τώρα, περιμένω πως και πως.. να περάσουν τα λοχεία, να είμαι καλά από κάτω.. και να του δώσω να καταλάβει... Θα καεί το κρεβάτι σου λέω... Τόση πείναααα!! Αααα! Σημείωση, όταν είπα στην εγκυμοσύνη, άντε ας κάνουμε κάτι.. ο άντρας μου φοβόταν περισσότερο από μένα και δεν κάναμε τίποτα.. :( Γιατί κι οι λεχώνες έχουν ψυχή.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο είναι καλό σλογκαν για μπλουζάκι!!!

"και οι ΕΓΚΥΕΣ εχουν ΨΥΧΗ..."

Εγω κορίτσια το βλέπω με τα κυάλια!!! Από τότε που έμεινα έγκυος έχουμε κάνει ζουζουνιες 3 η 4 φορές. :angry:

Δεν είναι και πολύ του σεξ ο αντρούλης μου και τώρα με την εγκυμοσύνη έχε βρει ευκαιρία γιατί φοβαται για το μωρο....

γκρρρρρρ....

:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις μπορω να πω οτι παμε πολυ καλυτερα απο τη πρωτη εγκυμοσυνη...ισως γιατι αυτη τη φορα δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος...σε σχεση με τη πρωτη...οποτε δινω και αυτη την αισθηση και στον αντρα μου...βεβαια δεν γινεται και καθε μερα αλλα δεν ειμαι και πεινασμενη:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν με πλησιαζε ο αντρας μου γιατι φοβοταν και ειδικα οταν αρχισε να φαινεται η κοιλια μου ουτε που με ακουμπουσε.Τωρα στην αρχη καναμε 2 3 φορες αλλα με το που αρχισα να νιωθω το μωρο και να φαινεται παλι η κοιλια μου νεκρα!!Αλλα να πω την αληθεια με την δουλεια ,τον γιο μου,το σπιτι και την εγκυμοσυνη ουτε εγω εχω ορεξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ!ΦΟΒΑΤΕ.ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΕΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...