Μετάβαση σε περιεχόμενο

Duphaston και περιοδος...


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια !Εγραψα την απορια μου σε λαθος κατηγορια και δεν πηρα απαντηση οποτε την γραφω τωρα εκει που πρεπει ελπιζω...Λοιπον συμβαινει το εξης ,μου συστησε ο γιατρος μου να παρω duphaston για 5 μερες για να μου ερθει περιοδος και στις δυο μερες που τα πηρα ειδα λιγο αιμα ,οχι κανονικη ροη.Και η απορια μου ειναι αν πρεπει να σταματησω τα χαπια η οχι μεχρι τις 5 μερες.Ο γιατρος μου τωρα λειπει για διακοπες και δεν θελω να ενοχλησω.Αν εχει καποια παρομια εμπειρια ας μου δωσει τα φωτα της!Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι κι εγώ Χουανίτα μου... Στις 2 μέρες είδα λίγο αίμα, στις 4 κανονική ροή και τα σταμάτησα. Εμένα όμως μου είχε πει να τα πάρω για 7 μέρες...

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ ifigeneia μου για την απαντηση σου !το θεμα ειναι τα σταματας μολις δεις αιμα;εγω εχω λιγο εδω και 2 μερες και συνεχιζω να τα παιρνω κανονικα.κανω λαθος που συνεχιζω να τα παιρνω γι αυτο δεν ερχεται κανονικα η περιοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου καλημέρα!

Ο δικός μου ο γιατρός μου είχε πει να τα σταματήσω μόλις δω αίμα, εγώ είδα λίγο το βράδυ της 2ης μέρας και πήρα το τελευταίο την 3η. Θυμάμαι καλά ότι αυτή ήταν η οδηγία του γιατρού. Να τα σταματήσω.. Μήπως θα έπρεπε να το σταματήσεις? Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Σίγουρα ο μόνος που μπορεί να σου δώσει σίγουρη απάντηση είναι ο γιατρός σου!

Πάντα στην περίοδο είχες λίγο αίμα τις πρώτες μέρες? Είναι φυσιολογικό δλδ για σένα να αρχίζει με μικρή ροή? Γιατί εγώ πλημμυρίζω από την πρώτη μέρα!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω σταματησα μολις ειδα το αιμα. αν ερχεται η περιοδος δεν εχει νοημα να τα πινεις. βασικα για αυτο το λογο σου εδωσε ο γιατρρος αθτα τα χαπια. καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΟΥΑΝΙΤΑ ΜΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΞΑΛΛΟΥ!!!!!ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ,τα σταματησα οταν αρχισε το αιμα αλλα η περιοδος δεν ειναι οπως αλλες φορες ,μου φαινεται σαν πιο λιγο το αιμα .Ελπιζω απλα το προβλημα να ειναι λογω καλοκαιριου και θαλασσας και να μην μου συμβαινει κατι αλλο!οι κολπελες που εχετε εμπειρια στα συγκεκριμενα χαπια σας ερχεται κανονικα η περιοδος και διαρκει 5 μερες?και μετα πως μετρας τις γονιμες μερες ,αρχιζοντας απο την πρωτη μερα που βλεπεις περιοδο με την βοηθεια των χαπιων??Δευτερα πρωι πρωι παντος ο γιατρος δεν γλυτωνει το τηλεφωνημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...