Μετάβαση σε περιεχόμενο

μια προσευχή στην Παναγίτσα....


Recommended Posts

Γλυκά μου κορίτσια, Χρόνια Πολλά!

Σήμερα το πρωϊ πήγα στην εκκλησία και προσευχήθηκα στην Παναγία, τη Μεγάλη Μητέρα, να δώσει την αγάπη της σε όλες μας! Σε όσες έχουνε παιδάκια, σε όσες είναι έγκυες και σε όσες προσπαθούν...

Έχω πίστη, αυτό νιώθω ότι με έχει βοηθήσει και έχω φτάσει μέχρι εδώ, και θα ήθελα να σας πω ότι όσο κι αν δοκιμαζόμαστε, δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας και το στόχο μας! Μερικές απο εμάς έχουμε περάσει ή περνάμε ακόμα δύσκολα, το ξέρω, όμως κοριτσια Δεν Πρέπει Να Εγκαταλείψουμε ΠΟΤΕ!

Παναγίτσα μου, Δώσε μας Δύναμη να αγωνιζόμαστε, Βοήθησέ μας...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ.ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ.Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραβο σου Πητερακο μου,ευχομαι με το καλο!!!Σημερα ειναι πολυ μεγαλη γιορτη,η κοιμησις της Θεοτοκου,γιορταζει η Παναγια μας,Μητερα ολου του κοσμου!Η Μητερα του Θεου μας,η γλυκεια Παρθενος που ολους τους σκεπαζει με την ευλογια της,ολους τους συνδραμει,ολους τους βοηθαει!!!

Να εχει ολα τα παιδια του κοσμου γερα,να τα προστατευει καθε στιγμη!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά τα λες ΠιτερΠαν...

Δεν πρέπει να χάνουμε ΠΟΤΕ την πίστη μας,

η Παναγίτσα μας προσέχει όλους ακόμα και αν κάποιες φορές δοκιμαζόμαστε...

Με το καλό στις εγκυούλες, σποράκια σε όλες τις άδειες κοιλίτσες

και να είναι γερά τα μωράκια του κόσμου..........!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΧΗ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοήθεια μας να είναι η Μεγαλόχαρη κοριτσάκια μου!! Να μας δίνει δύναμη και υπομονή γιατί όλες οι δυσκολίες μέσα στη ζωή είναι.

Με την ευλογία Της, σύντομα γεμάτες κοιλίτσες στα κορίτσια που προσπαθούν, καλή εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια σε εμάς τις εγκυούλες και να φιλάει όλα τα ζουζουνάκια που κρατάνε οι γονείς στην αγκαλιά τους.

Να'σαι καλά ΠίτερΠαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπέλα μου..... σπουδαίο το θεματάκι σου! Πόσες και πόσες φορές δεν καταφεύγουμε μπροστά στην Εικόνα Της..... να προσευχηθούμε.... να Της μιλήσουμε.... να βγάλουμε τα σώψυχά μας.....

Κι εγώ.... όποτε νιώθω κάπως..... μόλις Της μιλάω.... ανακουφίζομαι απίστευτα! Να είναι καλά η Λατρευτή μας Παναγιά και να μας φυλάει όλους!!!! Όλον τον κόσμο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστουμε πολύ..είσαι πολύ καλός άνθρωπος κι αυτό είναι τελικά το πιο σημαντικό..πόσο αγνή ειναι η ψυχή μας..ευχομαι η ζωή να σου φέρνει μόνο ευτυχίες και υγεια κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες μας καλες μου φιλεναδες!ευχομαι η γλυκεια μας παναγιτσα να μας ευλογει παντα και να μας προστατευει!να δωσει γερα μωρακια σε ολες τις εγκυουλες και σε μας τις υπολοιπες συντομα να γεμισει τις κοιλιτσες μας με με τα θεια δωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολες μας.Η ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ μας ακουει και μας προστατευει ολες μας και ξερει ποτε ειναι η καταληλη στιγμη για να γινουμε μανες!!!!οταν το κρινει αυτη θα μας το στειλει!να πιστευουμε μονο και καμια μας δεν θα ξεχασει Η ΜΗΤΕΡΑ ολων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ακούστε τι μου συνέβη:

Ημουν σε κοντινό νησί διακοπές και λέω ας πάω και στην Τήνο για να ανάψω ένα κεράκι...ευκαιρία είναι! Και με τις περιπέτειές μου...μάλλον επιβαλλόταν! Φθάνω που λέτε...

Και μόλις αντικρύζω την εκκλησία, κορίτσια, από μακριά, αρχίζω να κλαίω με αναφιλητά και να την αποκαλώ ΜΑΝΑ, ΜΑΝΑ, ΒΟΗΘΑ ΜΕ, ΜΑΝΑ....Αξίωσέ με να την ακούσω την λέξη και γώ κάποια μέρα...

Κορίτσια μη με παρεξηγήσετε, δεν είμαι θρησκόληπτη - ξέρετε έχω τα βασικά με την εκκλησία - αλλά αυτό ήταν ένα συναίσθημα πάνω από τις δυνάμεις μου...ανακούφιση και δέος μαζί! Ξέσπασα...

Το καταευχαριστήθηκα! Και ξέρω ότι μ' άκουσε! Και πήρα δύναμη... Μεγάλη η Χάρη της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου κοπέλα μου που μας περιγράφεις τη συγκλονιστική σου εμπειρία!!!!! Έχω πολλά χρόνια να πάω στη Μεγαλόχαρη, αλλά πιστεύω πολύ στη Δύναμη Της!!!!!! Να σε φυλάει πάντοτε χρυσό μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν απίστευτο, ακόμα και τώρα που τα γράφω συγκινούμαι... Μακάρι να βοηθάει όλο τον κόσμο!

Ετσι απλά, ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ...

ΑΣ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΕ ΑΝΑΦΙΛΗΤΑ...ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΟΥΓΕ....

ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ "ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ".

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

kalispera kai apo mena eimai kainouria thelw na sas sunxarw gia ola ta themata pou apasxoloun polles gunaikes pou theloun na ginoun manoules kai mia apo autes eimai kai egw!kathe mera kai egw proseuxome sthn agia eirhnh xrisobalantou na me boitheisei na apokteisw ena paidaki pou toso polu to thelw!alla na pw kai thn amartia mou arxisa na kourazomai!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hliana83 έγραψε:

kalispera kai apo mena eimai kainouria thelw na sas sunxarw gia ola ta themata pou apasxoloun polles gunaikes pou theloun na ginoun manoules kai mia apo autes eimai kai egw!kathe mera kai egw proseuxome sthn agia eirhnh xrisobalantou na me boitheisei na apokteisw ena paidaki pou toso polu to thelw!alla na pw kai thn amartia mou arxisa na kourazomai!!!!!!!!!!!!

nomizo pos prepi na se enimeroso pos i kali mas peter pan ine egios kai malista se didimakia.

opos vlepis i pistitis ti voithise.

min xanis to kouragio sou.

ego ime mia apo aftes pou pistevo tha ta katafero.

kalos mas irthes lipon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ Η ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ μας εχει διδυμακια!!!!!! ειδες ο θεος ειναι μεγαλος και εγω το εχω καταλαβει για τα καλα γιατι δεν ειναι μονο το να κανεις ενα μωρο το θεμα αλλα και να ειναι και γερο

και στην δικη μου περιπτωση ο θεουλης με ακουσε και ο μικρουλης μου αντιμετωτιζει καλυτερα τα προβληματα υγιειας του και προχωραμε μπροστα.

ειχα παει και ειχα κανει παρακληση στην παναγια και μετα απο 2 μερες το εκανε το θαυμα της

την πιστη μου ποτε δεν την χανω μπορει να λυγιζω αλλα ποτε δεν την χανω

ετσι σκεψου και ολα θα ερθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και Χρονια Πολλα!!!Ναι μεγαλη μερα σημερα..μεγαλη γιορτη!!Εχει δικιο η Πιτερ Παν δεν πρεπει να χανουμε την πιστη μας..ΟΙ δοκιμασιες εχουν τον λογο τους πιστευω,τιποτα δεν γινεται τυχαια!!!Η Παναγιτσα μας δεν θα ξεχασει καμια μας θα ρθει η στιγμη που θα μας εχει βοηθησει ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...