Μετάβαση σε περιεχόμενο

προβληματα!


silber

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια !

σημερα γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ και θα ηθελα να σας γραψω την δικη μου ιστορια.Πριν λοιπον απο 4 χρονια παντρευτηκαμε με τον συζυγο μου, με το θεμα των παιδιων δεν ειχα ασχοληθει ποτε πριν,τωρα ομως τα πραγματα ειχαν αλλαξει,ενιωθα πως ειχε ερθει η στιγμη, ενιωθα -νιωθαμε ετοιμοι!

Ετσι ηρθε η πρωτη εγκυμοσυνη, ευκολα και στην αρχη πηγαιναν ολα πολυ καλα,εξετασεις,υπερηχοι,αυχενικη διαφανεια ολα μια χαρα.Μεχρι που καναμε αμνιοπαρακεντηση(λογω ηλικιας).Τα αποτελεσματα χρωμοσωματικη ανωμαλια,γεννετικη συμβουλη διακοπη κυησης στην 18 εβδ.!!!Χρειαστηκε να παραμεινω 35 ωρες στην αιθουσα τοκετων, μια δραματικη κατασταση που δεν θα περιγραψω.

Ενα χρονο μετα ξαναεμεινα εγκυος η οποια κυηση παλινδρομησε.

καναμε παρα πολλες εξετασεις για να βρουμε ισως καποια αιτια για ολα αυτα και εκτος ενα μικροβιο στα κολπικα υγρα ηταν ολα καλα.

Τωρα ειμαι και παλι εγκυος αλλα η αυχενικη διαφανεια ειναι τσιμπημενη 2,9μμ με πιθανοτητες 1 στις 14 για χρωμοσωματικη ανωμαλια.Ο γιατρος συστηνει να περιμενουμε την αμνιοπαρακεντηση σε ενα μηνα και να μην προχωρησουμε σε βιοψια τροφοβλαστης λογω του αυξημενου ποσοστου αποβολης.

Δυσκολα ειναι,πολυ ελπιζω να αντεξω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Siber καλως ηρθες!!

Ευχομαι μεσα αο την ψυχη μου το μωρακι σου να ειναι καλα!! Ολα να πανε καλα!!

Η τροφοβλαστηση για ποιο λογο εχει μεγαλυτερα ποσοστα αποβολης απο την αμνιοπαρακεντηση;;

Εκεινη τη ρημαδα την εξετραση αιματος που ανακαλυψαν περυσι ή προπερσι (για αντικατασταση της αμνιοπαρακεντησης) πότε θα τη διαθεσουν στην αγορα;; ξερει κανεις κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρα,δεν μπορω παρα να σου ευχηθω καλη δυναμη και πολυ πεισμα.Θετικη σκεψη και αγαπη ο ενας στον αλλο,μακαρι ολα να πανε καλα,τα λογια τα πολλα από εμς ειναι φτωχεια αλλα οτι χρειστεις από ψυχολογικη υποστηριξη εμαστε κοντα σου απο δω για να σε στηριξουμε με οποιο τροπο θελησεις.

Μεσα απο τη ψυχη μου συντομα να γρα φεις απο καινουρια στηλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες silber!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά

με την εγκυμοσύνη

και το μπεμπάκι να είναι υγειέστατο.....

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά

(όσο δύσκολο κ αν είναι!).........!

Εμείς είμαστε εδώ

κ σου στέλνουμε θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολογος μου ειπε οτι η βιοψια τροφοβλαστης ειναι πιο επικινδυνη γιατι εχει ποσοστο αποβολης υψηλοτερο σε σχεση με την αμνιο/ση και δεν καλυπτει ολα τα μωσαικα ανωμαλιων,ειναι περισσοτερο δυσκολα για μας αλλα πιο ασφαλες για το παιδι .Για την εξεταση αιματος εχω ακουσει και εγω αλλα μαλλον δεν εφαρμοζεται ακομη εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου silber, καλώς ήρθες στο mammyland. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και η εγκυμοσύνη σου να έχει ένα ευτυχές αποτέλεσμα, το μωράκι σου. Είμαι η Βασιλική,37 ετών, στην προσπάθεια για μωρό. Μόλις ανακαλύψαμε κάτι προβληματάκια στην δυνατότητα γονιμοποίησης από την πλευρά του συζύγου μου και παλεύουμε. Ελπίζω να έχεις καλά νέα σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό κουράγιο γλυκιά μου, δεν είναι λίγα κι αυτά που πέρασες και περνάς αλλά δείξε δύναμη και όλα στο τέλος θα πάνε καλά.

Ο θεός μαζί σου, να έχεις καλά αποτελέσματα και ένα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα και τα αποτελεσματα των εξετασεων να ειναι τελεια!:) Να εισαι αισιοδοξη και να το πιστευεις!Σε φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ ΟΜΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ;;;

ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ,ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ,ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου,τι ταλαιπωρία περνάτε!!

εύχομαι μεσα απο την ψυχή

να σας βοηθήσει η χάρη της Παναγίτσας

και αυτή τη φορά να κυλήσουν ολα ομαλά..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...