Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΔΥΜΑ? ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

καλημερα σε ολες!!!!μηπως ξερει καμια σας σε ποια εβδομαδα μπορει να διεγνωστει η διδυμη κύηση?Εχουμε κληρονομικοτητα και εγω και ο ανδρας μου και ετσι οι πιθανοτητες μεγαλώνουν.Πότε θα μπορεσω να το μαθω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΣΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΣΑ ΕΜΒΡΥΑ ΥΠΡΧΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟ..ΔΗΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΑΚΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σου

εξερταται το ειδος της διδυμης κυησης

γενικα απο την 6η εβδομαδα δηλαδη οταν αρχισουν να ακουγονται ποι καρδουλες για τα καλα , θα μπορεσεται να ακουσεται δυο καρδιες αντι για μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria έγραψε:

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΣΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΣΑ ΕΜΒΡΥΑ ΥΠΡΧΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟ..ΔΗΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΑΚΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ...

συμφωνω απόλυτα, αυτό ξέρω κ εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω χωρις να ειμαι βεβαιη ότι η υπόνοια δημιουργειται από τη χοριακη ακομα.. εγω επειδη ειχα υψηλη χοριακη στην 7η εβδομαδα, πριν κανω υπέρηχο για να ακουσουμε την καρδουλα του, ο γιατρος μου ειχε πει ότι μπορει να ειναι διδυμα..

μετα ακουσαμε μια καρδια οπότε το απέρριψε αμεσως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα όταν είχα δίδυμα δεν ακούστηκε καθόλου η καρδούλα στην εβδομάδα που έπρεπε και ο γιατρός μου είπε ότι έχουμε πάλι παλίνδρομο κύηση. Τον ρώτησα ανείναι σίγουρος και μου είπε 99%. Του είπα να το κάνουμε 100% και την άλλη βδομάδα μου είπε ότι είναι καλά το μωρό. Εγώ άλλαξα γιατρό αλλά και ο επόμενος δεν μου είπε ότι έχω δίδυμα στον πρώτο υπέρηχο αλλά φάνηκε πιο μετά. Οι καρδούλες ήταν πιο μικρές γι αυτό δεν ακούστηκαν στη σωστή εβδομάδα μάλλον. Γι αυτό υπομονή και εύχομαι κάθε καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΗΜΟΥΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ (ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ), Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΧΩΡΙΑΚΗ, ΑΠΟ ΤΙς ΠΡΩΤΕΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΗ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΠΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ : "ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΓΚΥΟΣ" ΚΑΙ ΑΠΟΡΗΣΑ. ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. "ΜΑΡΙΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ" ΜΟΥ ΕΙΠΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος βρισκόμουν στην έκτη εβδομάδα κύησης και στο πρώτο υπέρηχο που έκανα (κολπικός) ίσα-ίσα φαινόντουσαν δύο σακουλάκια!

Η γιατρός μου είχε πει ότι μάλλον επρόκειτο για δίδυμα και με τη χοριακή που έκανα την ίδια μέρα, βεβαιωθήκαμε!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...