Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΑΜΟΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΒΑΦΤΗΣΗ..ΠΩΣ???????


boymamma

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΑΦΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ,ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑ,ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΜΑΣ ΓΑΜΟ,ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΦΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΣ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ(1 ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ,1 ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΛΠ)

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟΒΑΦΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ...

ΚΑΝΕΙΣ 2 ΣΤΟΛΙΣΜΟΥΣ?ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΦΟΡΕΜΑ?ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ?ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ,ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΒΑΠΤΗΣΗΣ?ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ?(ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΝΑΣΙΔΕΣ...ΧΑΧΑ) ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΜΑΖΙ...ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ Κ ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΧΑΜΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΟ,ΟΧΙ ΓΥΦΤΙΚΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ "ΕΙΜΑΙ ΤΩΝ 0,5 ΛΕΠΤΩΝ ΤΟΥ ΕΥΡΩ.."ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΕΣ...

ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ...

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.........:blink: :blink:

:woohoo: :blink: :woohoo: :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ-ΒΑΦΤΙΣΗ.ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ 1 ΣΤΟΛΙΣΜΟ,ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΚΟ,ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙ.ΗΤΑΝ ΑΠΛΟΣ Κ ΟΜΟΡΦΟΣ.ΕΓΙΝΕ Ο ΓΑΜΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΡΟΥΧΑ.ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ.ΑΠΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΓΑΜΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι καναμε γαμοβαπτιση στισ 7/6/2009 οτι αποριεσ εχεισ μπορω να σε βοηθησω αν θεσ:

νυφικο πηρα κατι οχι πολυ φουντωτο και το φορεσα ολη την νυχτα αφου το πληρωνω που το πληρωνω σκεφτηκα να μην αλλαξω μετα πρωτα γινεται ο γαμοσ την μικρη την ειχα παρανυμφακι και στο καπακι η βαπτιση,

ο στολισμοσ ειναι ιδιοσ και το μονο επιπλεον που μπαινει αν θεσ ειναι μπαλονια τα οποια εμεισ βαλαμε στο κεντρο ο ανθοπωλησ σου στολισει την κολυμπηθρα με βαση τα λουλουδια που εχεισ διαλεξει και για το γαμο...

προσκλητηριο καναμε ενα και το κειμενο το πηρα απο την φιλη Ιφιγενεια:

μου ειπαν στον γαμο τους παρανυμφακι θα ειμαι

ομορφη θα με εχουνε και ολοι θα κοιτανε

και αφου καλα το σκεφτηκα ειπα να το κανω

και αφου θα γινει βαπτιση μαζι ολους θα τουσ τρελανω.

Δεν ξερω εσεις αν ερθετε βαπτιση για να δειτε 'η στου μπαμπα και της μαμασ τον γαμο να βρεθειτε...

ραντεβου λοιπον στισ.......

στον ιερο ναο.........

θα σασ περιμενω με χαρα μαζι με τουσ γονεισ μου και κουμπαρο

μπεμπα επωνυμο

σου εβαλα το κειμενακι μηοωσ βοηθησω

μπομπονιερα μια για τουσ μεγαλουσ και παιδικη για τα παιδακια που υπηρχαν βαλαμε..

και απο την τουρτα του γαμου ο ζαχαροπλαστησ εβγαλε μια μικρη 3 κιλα και την στολισε παιδικη

αυτα δεν ξερω αν θεσ να ρωτησεισ κατι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOULA ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

evhdal ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑΣ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΜΕ ΕΧΤΡΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΣΤΗ ΒΑΦΤΗΣΗ,ΕΤΣΙ?ΝΥΦΙΚΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΣΕ ΑΛΦΑ ΓΡΑΜΜΗ,ΣΑΤΕΝ(ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΤΟΥΛΙ)ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΠΛΕΣ,ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Μ ΟΧΙ W ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΑΛΥΣΙΔΑΚΙ...ΧΩΡΙΣ ΟΥΡΕΣ ΚΛΠ...(ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΤΡΙΜ ΠΡΑΓΜΑΤΑ)ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΝ ΦΟΡΕΜΑ-ΤΟΥΑΛΕΤΑ.(ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?ΘΑ ΝΟΙΚΙΑΣΩ ΔΕ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΝΑ ΡΑΨΩ + ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ?

ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ?ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΝΥΦΗ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΜΑΜΑ?

ΓΙΑ ΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΟΡΟΦΗ ΜΕ ΕΝΑ ΟΡΟΦΟ ΑΣΠΡΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΛΠ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΕΔΑΚΙ....

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

ΕΠΙΣΗΣ,ΛΕΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ Ή ΤΟ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ή ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ,ΓΙΑΤΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ ΑΡΡΩΣΤΟΣ Κ ΔΕ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Κ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ...

ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΦΥΓΕΙ (ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ) ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ....

ΤΙ ΛΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ολους που θα καλεσεις θα ειναι και στο τραπεζι χαιρετισμο να κανεισ στο τραπεζι οπωσ καναμε και εμεισ....

μπορεισ να δεισ φωτο του νυφικου μου στο ποστ σημερα γαμοβαπτιση evhdal

οσο για το κετερινγκ που λεσ αυτα θα σου πουν στην εκκλησια αν επιτρεπεται....

καλυτερα ομως να το κανετε οσο πιο γρηγορα γινετε γιατι αν γινει κατι σορι που το λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ(ΜΙΑ ΦΟΡΑ.Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ)Κ ΠΗΡΑΜΕ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΓΙΑ ΤΑ 2.Η ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ Μ'ΑΡΕΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΣΩ?ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ Η ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΦΤΗΣΗ ΜΙΑ Κ ΚΑΛΗ????

ΟΥΦ.....ΤΙ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΩΡΑ..

Υ.Γ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΠ ΤΑ 18 ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΔΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ...

ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΣΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολισ θα κοντευει να τελειωσει το μυστηριο να μοιρασουν τισ μπομπονιερεσ....

εβαλα 50 παιδικεσ γιατι τοσα ηταν τα παιδακια βεβαια ακουσα παραπονα αλλα δεν πειραζει θελαν βλεπεις και οι μεγαλοι παιδικη.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΕΕΕ!ΘΕΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΟΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ,ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΑΠΛΟ,ΩΡΑΙΟ ΚΛΠ..

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ...(Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΣΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ..ΘΕΜΑ!!

ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΝΤΕΚΟΛΤΕ!

ΟΧΙ,ΔΕ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΛΕ,ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα την αποψη μου το κυριο ατου θα ειναι η βαφτιση... θα δωσεις μια μπουμπουνιερα που θα εχει πιο ...."παιδικο" θεμα και ενα γλυκο γιατι ουτως ή αλλως στο γαμο δεν δινουν γλυκα ;)

εγω ειχα παει σε μια γαμοβαφτιση στην καστορια και ο παπας την ωρα που εκανε το γαμο πηρε το μωρο και το εβαλε στην αγκαλια του ζευγαριου και ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ!!!!

επισης οπως ειπε και η evdahl σκεψου ενα ποιηματακι που να συνδιαζει και τα δυο...

εγω που ημουν κουμπαρα σε τετοιο event εβαλα το μωρο να καλει τον κοσμο στο γαμο των γονιων του και στην βαφτιση της... ειχε πολυ πλακα! αν μιλησω με την κουμπαρα μου θα στο στειλω να παρεις και ακομα μια ιδεα

ο στολισμος μπορει να ειναι οσο πιο λιτος γινεται πχ 2 λαμπαδες για το γαμο και μια για τη βαφτιση και 2 μπουκετακια απο λουλουδια στο τραπεζι που θα ντυσεις το μωρο

εννοειται οτι δεν θ αλλαξεις ρουχο, απλα θα βγαλεις το πεπλο και οι καλεσμενοι δεν μπαινοβγαινουν ουτε χαιρετανε 2 φορες (αν και θα ταν καλυτερα να το συννενοηθεις και με τον παπα αυτο) χμμμ τι αλλο....

αν βρω το προσκλητηριο θα στο στειλω

φιλια προς το παρον και με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boymamma k ego eimai stin idia katastasi, den exo gennisei akoma alla otan tha vaftiso to aggeloudi mou tha kano k thriskeutiko gamo. Prosfata pantreutike k vaftise i kouniada mou. Loipon tha sou po auti ti ekane....Ta eixe ola epi 2. Diladi, 2ples mpomponieres, mia tou gamou pou itan apli k mia paidiki tin opoia tin edinan mono sta paidakia, den ekane polles. To prosklitiro itan ena k perielamvane k ta 2 mistiria, itan aplo k oudetero. O stolismos itan oudeteros leuka ola ta louloudia k mono i paidiki lampada xehorize tin opoia tin vgalan otan ginotan i vaftisi. Ennoeite oti ginete o gamos k kapaki akolouthei i vaftisi, den vgenei o kosmos gia na xanampei, sinexomena ginonte ola. Oson afora to nifiko i kouniada den allaxe, exo akousei omos oti merikoi stravoi papades den dexonte na vaftisoun k i mama na einai me nifiko...auto kalo tha einai na to xekathariseis me ton pappa pou tha telesei ta mistiria min vretheis pro ekplixeon...Den einai poli tragiko oso mporei na kougete, apla krataei ligo parapano to mistirio, alla me ena xemperdeveis.:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ ΠΛΑΝΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΟΤΕΡΑ....

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κοριτσακι μου για τισ ευχες και τα καλα σου λογια :P

ειναι ενα ωραιο τρεξιμο ο γαμος και η βαπτιση τωρα μετα απο 2 μηνες που τα σκεφτομαι θα τα ξαναεκανα ανετα αξιζει τον κοπο ολη ταλαιπωρια και το αγχος που περνας....

το νυφικο αφου το εχεις σκεφτει πως το θες θα το βρεις σιγουρα απο φιλη που εραψε οπωσ το ηθελε η διαφορα που πληρωσε σε σχεση με εμενα που το νοικιασα ηταν 300 ευρω....

φιλακια αααα και το μπουστο χρειαζεται στην νυφη πες στον αντρουλη σου ;) σε εμενα μπηκαν 3 μαξιλαρια στο καθενα για να φανει το στηθος:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ με το καλό που θα γεννηθεί το νινάκι μου θα κάνω του χρόνου την γαμοβαπτηση μου!!!!

Απ' ότι έχω ρωτήσει και έχω δει, δίνουν μια μπομπονιέρα και μόνο στα παιδάκια δίνουν παιδικές. Το γλυκό είναι προαιρετικό.

Ο στολισμός είναι ένας, αλλά αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί οικονομικά γιατί τον επιβαρύνεται ο κουμπάρος (χιχι εμ τι; να μην πληρώσει τίποτα;;;)

Όπως λες και εσύ είναι ένα έξοδο γάμος - βάφτηση, στο μόνο που θα πληρώσεις τα διπλά είναι ο φωτογράφος και είναι λογικό. Θα κάνει 2 διαφορετικά άλμπουμ και 2 διαφορετικά dvd.

Γίνεται αρχικά ο γάμος και καπάκι η βάφτηση χωρίς να μπαινοβγαίνει ο κόσμος από την εκκλησία. Η χαιρετούρα γίνεται είτε στο τέλος της βάφτησης στην εκκλησία ή στο τραπέζι.

Αντε καλά στέφανα και αν μάθεις και τίποτα καινούριο ενημέρωσέ μας!!!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Εγω εχω παει σε 2 τετοια event.Το ενα ηταν τελειως αρπαχτη κατασταση απο τους παπαδες και το αλλο σκετο μαρτυριο.Το δευτερο που σας λεω γιατι το πρωτο οταν λεω αρπαχτη εννοω οτι οι παπαδες τελειωσαν και τα 2 μυστηρια σε μιση ωρα και με πολλα νευρα, ηταν κουραστικο για το παιδι.Το ειχε αγκαλια η μαμα της κοπελας διπλα στο ζευγαρι, αρχισε να μουρμουραει και να κουραζεται και οταν ηρθε η ωρα της βαφτισης μελανιαζε απο το κλαμα.Βεβαια ηταν 15 μηνων.Εγινε και μπαχαλο μετα με τις μπομπονιερες και τα γλυκακια...κανεις τους δεν το ευχαριστηθηκε.

Θελω να πω οτι αν ειναι διαθετιμενη να κανεις κατι τετοιο, να πας σε εκκλησια που γνωριζεις, να μιλησεις με τους παπαδες και το παιδακι σου να ειναι μικρουλη.Επισης για τις χαιρετουρες ειχα δει το εξης σε ενα γαμο: δεν χαιρετησαμε καθολου και η μπομπονιερα μας περιμενε πανω στο τραπεζι της δεξιωσης.(αυτο προυποθετει να καλεσεις ολους στο τραπεζι).Με αυτη τη λογικη για τους μεγαλους εγω αντι για 2 θα εβαζα μια καλη και στα παιδια την παιδικη.

Το αλλο που ειδα ειναι οτι ο πεθερος σου ειναι αρρωστος..Εχεις σκεφτει να κανεις τη βαφτιση τωρα ετσι ωστε να ακουσει ο ανθρωπος το ονομα του?Και αργοτερα να κανεις τον γαμο?Αν κολλας στα εξοδα,η βαφτιση κοστιζει λιγοτερα απο τον γαμο.

Οτι και να αποφασισεις ...η ωρα η καλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΧΑΧΑ evhdal ΜΟΥ ΤΙ ΓΕΛΙΑ ΕΚΑΝΑ :-) ΑΚΟΥ 3 ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ......!!!!!!!!!

ΜΩΡΕ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑ ΡΑΨΩ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΜΟΥ, ΤΟ ΣΚΕΦΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΜΑ ΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 2 ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Κ ΕΓΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ... ΧΙΧΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ xntou ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...

ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ,ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ...

ΤΡΑΠΕΖΙ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ....

ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕ ΓΙΝΕΙ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ Ν ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΟ ΝΥΣΤΗΚΟΥΣ...

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ,ΘΑ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΕΞΟΔΑ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ Η ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ...

ΟΥΦ,ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΠΗΣΗ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΡΑΠΕΖΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ...

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΚΟΜΜΕΝΑ ΑΠ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΟΡΦΙΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΥ Κ ΕΥΤΑ ΑΝ ΔΕ ΚΟΠΟΥΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΔΑΧΤΙΛΑ ΣΑ ΣΤΑΦΙΛΙΑ...

ΑΣΤΑ,ΔΡΑΜΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...