Μετάβαση σε περιεχόμενο

πόσο τρώει ( και πόσο πρέπει) τελικά??


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου..

Για πέστε μου οι πιο έμπειρες γιατί θα σκάσω...εδώ και δυο μέρες βγάζω γάλα απο το ένα στήθος μόνο μέχρι να φιάξει γιατί η μπέμπα το χε τρελάνει στο δάγκωμα και μου έκανε πληγή...( οχι οτι δεν δαγκώνει απ το άλλο τώρα αλλά...την παλεύω κάπως)..καλύτερα πάει το πονεμένο μεμέ ( λόγια του αντούλη χε χε ) αλλά..με το swing της Μedela που έχω δεν πονάω μεν καθόλου και βγάζω περίπου 100ml sto τέταρτο-εικοσάλεπτο..η μπέμπα όμως οταν τρώει απο εμένα στο δεκάλεπτο έχει σταματήσει και κάνει κόλπα, γυρνάει το κεφάλι της, μπαινοβγάζει το βυζί και γενικότερα μου δείχνει οτι δεν θέλει άλλο...και ρωτάω τώρα εγώ η τρελλαμένη μάνα : αν βγάζω 100ml στο εικοσάλεπτο, πόσα πίνει αυτή στο δεκάλεπτο, 50???? και της φτάνουν??είναι δυνατόν!! 3,μηνών είναι! ν αρχίσω να της δίνω κανά μπουκαλάκι συμπλήρωμα μετά το στήθος? λίγα μου φάινονται βρε παιδιά...πόσο άραγε πρέπει να τρώνε σ αυτήν την ηλικία? ...( κ αυτό το βυζί πια,, χάθηκε να έχει ενα δοσομετρητή να ξερουμε τί κάνουμε??? :P ) καπου διαβασα οτι είναι περίπου 150ml ανά κιλό σωματικού βάρους και η δικιά μου είναι 5300..

αρα βγαίνει γύρω στα 800μλ ημερησίως..

αφήστε το άλλο..κάναμε το λάθος και όσο της δίναμε το δικό μου με μπιμπερό, είχε κανα δυο φορές την tv ανοιχτή ο αντρας μου, ειδήσεις έβλεπε ο ανθρωπος..η μπέμπα όμως κόλλησε και εχθές το βραδυ που την τάιζα στην ουσία δεν έτρωγε γιατί όλο γυρναγε το κεφάλι της να δει πότε θ ανοίξει αυτό το μαύρο κουτί...και στο στήθος και στο μπουκάλι το ίδιο έκανε...φυσικά το μαύρο καταραμένο κουτί δεν ξανανοιξε αλλά και στο δωμάτιο της που την πήγα μετά να συνεχίσει το φαί της, πάλι έψαχνε δεξιά αριστερά, ορθάνοιχτα τα μάτια και μ ενα βλέμμα ¨θέλω να μάθω τον κόσμο τώρα¨ ! με τα πολλά ( και αφού εγω νομίζω δεν έφαγε καλά )κοιμηθηκε στις 10, την σήκωσα μόνη μου στις 6 το πρωί να φάει ( είχα γίνει και τούμπανο εγώ) εκανε παλι το δεκάλεπτο της και ξανα υπνος μέχρι τις 9.30..

για πείτε μου τώρα σας φαίνονται φυσιολογικά όλα αυτά ή εγώ έχω το πρόβλημα τελικά ???

τρελλαμένη μάνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΩΣΕΙΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΞΕΝΟ, ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΑ!!!!!:P:kiss: ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ? ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΘΗΣΤΑ ΤΙΣ ΘΗΛΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΡΟΥΦΙΞΙΕΣ ΤΟΥ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΕΦΑΓΕ ΣΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ!! :laugh:ΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!! ΣΚΟΤΟΥΡΕΣ ΨΑΧΝΕΙΣ!ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ! ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 2 ΜΕ 3 ΑΝΤΛΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ! ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ????:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΩΣΕΙΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΞΕΝΟ, ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΑ!!!!!:P:kiss: ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ?

λιγουλάκι:laugh: ...αλλά να μην δώσω λες ε? θα έκλαιγε αν δεν χόρταινε απ το δικό μου ε?

ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΘΗΣΤΑ ΤΙΣ ΘΗΛΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΡΟΥΦΙΞΙΕΣ ΤΟΥ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΕΦΑΓΕ ΣΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ!!

εγώ σέλω να ξέρωωωω..μπορώ?? ΟΧΙ ε? μηπως να την ζύγισα πριν και μετά? :blink:

:laugh:ΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!

ελα μου ντε...θα φταίει το....κάρμα μου !!

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ! ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 2 ΜΕ 3 ΑΝΤΛΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ! ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ????

ναι καλή μου, το ξέρω το γράφει και την ιστοσελίδα της medela. αλλά έτσι κ αλλιώς τόσες έκανα και εγώ γιατί τις υπολοιπες φορες έτρωγε απ το αλλο στήθος. κάνουμε 5-6 γεύματα το 24ωρο ( που εγώ το θεωρώ απ τις 6 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ, έτσι δεν έιναι?? )και πάει γέυμα και στήθος εναλλάξ..

να ρωτήσω κάτι σχετικό με θηλασμό μιας και γραφω εδω τώρα μην ανοίγω καινουργιο ποστ...σίδηρο και ασβέστιο πίνατε κατα την διάρκεια του θηλασμού? ο γιατρός μου, μου έιχε πει να τα συνεχίσω και για όσο θα θηλάζω στις ίδιες ποσότητες που επαιρνα και στην εγκυμοσύνη..( 1 σίδηρο 1 ασβέστιο) και αυτό γιατί το γάλα μας δεν έχει πολύ σίδηρο όσο κρεάς και αν τρώμε και η πιο συχνή πάθηση στα μικρά παιδία είναι η έλλειψη σιδήρου...το δε ασβέστιο μου είπε το παιρνεις μόνο για σένα..) άλλες ομως ακούω δεν παίρνουν τιποτα..και σκεφτομαι..δηλαδη αν θηλάζω ενα χρόνο, ενα χρονο θα παίρνω χάπια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΠΕΡΝΑ ΓΙΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ. ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ. ΜΩΡΕ, ΕΦΑΓΕΣ ΤΟΝ ΓΑΪΔΑΡΟ ΠΙΑ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ? ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ! ΑΝ ΠΙΝΑΣΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΦΑΕΙ! ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΣΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga μου νομίζω πως αφου,λογικα,εχει εδραιωθει η γαλουχια σου,το μωρακι σου τραβαει πολυ γρηγορα την ποσοτητα που του χρειαζεται!μη συγκρινεις αναλογικα με την ωρα που κανεις να αντλησεις με το θηλαστρο..επίσης,εφοσον παιρνει ικανοποιητικο βαρος καθε μηνα,ποιος ο λογος για συμπλήρωμα με ξένο;;μην αγχωνεσαι αδικα καλή μου,εμας στο διαβαλκανικο οταν γεννησα,μας ειχαν πει πως οταν εδραιωθει η γαλουχια ,σε 5 λεπτα μπορει να χορταινει το μωρακι!ας σε συμβουλέψουν κ οι πιο εμπειρες,όμως!φιλάκια!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμα είναι μικράκι και του δίνω στήθος όσο μπορώ! Κάθε δυόμιση ώρες περίπου βαράει αλάρμ!! :laugh: Δεν κλαίει.. Απλά μου κάνει αισθητή την παρουσία του.. Πίνει αρκετή ώρα εμένα! Αν τον έχω κάνα 20λεπτο στο ένα τον βάζω και κάνα τεταρτάκι στο άλλο! Μετά μου βγάζει και ρουκέτες!! Δεν ξέρω τι να κάνω! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικότατο! Μου είπε να μην του δώσω ξένο και δεν το κάνω! Αφού το στήθος μου στάζει γάλα συνέχεια! Σήμερα έκανα μια άντληση με της avent philips το ηλεκτρικό κι πρόλαβα κι έβγαλα 30 ml σε 7 λεπτά! Μετά ξύπνησε ο μπέμπης.. και έβαλα εκείνον στο βυζί!! Μόνο από το δεξί γιατί δεν μου το αδειάζει καλά ο μπέμπης παρόλο που τον βάζω πάντα από κει πρώτα! Πιστεύω είναι θέμα χρόνου να το μάθει! Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ιδιαίτερη δυσκολία! Τρώει καλά, έχει πιάσει καλά το στήθος! Την 1η εβδομαδα ήταν μια πληγή και τα 2! Τώρα πονάει ελάχιστα στην αρχή που το ρουφάει αλλά μετά όλα καλά! Κι εγώ αναρωτιέμαι πόσο πρέπει να πίνει, ο παιδίατρος όμως μου είπε να του κάνω πολλούς μητρικούς θηλασμούς και να μην με νοιάζει! Όσο είναι να πιει θα πιει! Αν πεινάει θα ζητήσει!

Επίσης εγώ έπαιρνα 2 σιδήρου και 1 ασβεστίου στην εγκυμοσύνη και τώρα μου είπε να παίρνω 1 σίδηρο κ 1 ασβέστιο! Μην το βλέπεις σαν χάπι! Βοηθητικό συμπλήρωμα είναι!!

Τι τυχερή που δεν σου ξυπνάει πια την νύχτα... Πότε θα το κάνει και μένα ο δικός μου;; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dalia mou ta pas UPEROXA shnexise etsi kai mhn skeytese tipota ;)

oso gia to bradu euxome na eisai apo tis tuxeres kai sto trito mhna na ftiaksei ,emena tora ftiaxnei :P

alla ela na deis pou exw shnithisei na ksipnaw kai ksipnaw monh mou pia kathe tris wres!!!!:blink:

pou tha paei na mathw kai egw na koimame opos mahnei kai o mpemphs tora :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο στήθος τρέχει πολύ πιο γρήγορα όταν θηλάζει το μωρό. έτσι τουλάχιστον νιώθω εγώ. Για να σου γίνει γρηγορότερα καλα το στήθος πες στο φαρμακοποιό να σου φέρει την κρέμα purelan 100 mentela είναι τέλεια και όχι ακριβη και κάνει και για σκασμένα χειλάκια, χεράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga αυτα που σου πε η καντινου!

ουτε εγω ξερω ποσο τρωει. μου χε πει η μαια, αμα βγαζω για να αφησω, αν εχω καμια δουλεια και πρεπει να βγω να αφηνω μου χε πει 150ml. Εγω δεν βγαζω. Εβγαλα μια φορα που πηγα στη γιατρο μου και μετα δεν ξαναβγαλα. Κι εγω αυτο το θηλαστρο εχω. Αλλα δεν εχει φτασει ο καιρος του να το χρησιμοποιησω ιδιαιτερως.

Ρε παιδια με την τηλεοραση κι εγω την εχω τσακωσει τη σκατουλα. Οταν τη θηλαζω βλεπω καμια ταινια στη Nova, βασικα δεν εχω χασει ταινια τελευταια!!!Εχω δει ολο το προγραμμα:laugh: :woohoo: :laugh: εκτος απ τις ερωτικου περιεχομενου:laugh: :woohoo: :P χαχαχα...προτιμω να κοιμαμαι, ασε που και σεξ...δεν υπαρχει χρονος!!!:woohoo: :laugh: :woohoo:

Αμα λοιπον την παιρνω μετα και την κανω βολτα, αυτη το ματι της εκει.Ε παω κι εγω και την κλεινω. Βασικα οπου βλεπουν αντανακλασει και χρωμα να παιζει, εναλλαγη εικονων κολλανε τα σκασμενα, και θελει προσοχη!

Μη και δωσεις συμπληρωμα ρε συ. Μια χαρα τα πας. Και μην το ξυπνας το παιδι.Αμα πεινασεις εκεινος θα φαει καλε!Για χαζο τον περασες;:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

marga αυτα που σου πε η καντινου!

ουτε εγω ξερω ποσο τρωει. μου χε πει η μαια, αμα βγαζω για να αφησω, αν εχω καμια δουλεια και πρεπει να βγω να αφηνω μου χε πει 150ml. Εγω δεν βγαζω. Εβγαλα μια φορα που πηγα στη γιατρο μου και μετα δεν ξαναβγαλα. Κι εγω αυτο το θηλαστρο εχω. Αλλα δεν εχει φτασει ο καιρος του να το χρησιμοποιησω ιδιαιτερως.

Ρε παιδια με την τηλεοραση κι εγω την εχω τσακωσει τη σκατουλα. Οταν τη θηλαζω βλεπω καμια ταινια στη Nova, βασικα δεν εχω χασει ταινια τελευταια!!!Εχω δει ολο το προγραμμα:laugh: :woohoo: :laugh: εκτος απ τις ερωτικου περιεχομενου:laugh: :woohoo: :P χαχαχα...προτιμω να κοιμαμαι, ασε που και σεξ...δεν υπαρχει χρονος!!!:woohoo: :laugh: :woohoo:

Αμα λοιπον την παιρνω μετα και την κανω βολτα, αυτη το ματι της εκει.Ε παω κι εγω και την κλεινω. Βασικα οπου βλεπουν αντανακλασει και χρωμα να παιζει, εναλλαγη εικονων κολλανε τα σκασμενα, και θελει προσοχη!

Μη και δωσεις συμπληρωμα ρε συ. Μια χαρα τα πας. Και μην το ξυπνας το παιδι.Αμα πεινασεις εκεινος θα φαει καλε!Για χαζο τον περασες;:P

συγγνωμην! απο λαθος ανεφερα οτι προκειται για κυριο αλλα μιλαμε για κυρια, αφενος:)

και αφετερου κι εγω παιρνω σιδηρο και ασβεστιο απο ενα σε ολο το θηλασμο. Στην εγκυμοσυνη επαιρνα 2 σιδηρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ βρε κορίτσια, τώρα που τα διαβάζω ήδη νιώθω καλύτερα...θα συνεχίσουμε λοιπόν με το β....ακι και αμα θελήσει το παιδάκι μου κ άλλο εκεί να είναι να το περιμένει...σαμπως αμα εγώ εχω χορτάσει, τρώω? γιατί να ναι και τα μωρά διαφορετικά??

έτσι κ αλλιώς σε κανα δυο μήνες αρχίζουμε και τις τροφές (στον 6ο μου ειπε ο παιδίατρος ) και τα γευματα γάλατος νομιζψ ειναι ένα πρωί και ενα βράδυ, οπότε θα ναι παιχνιδάκι ο θηλασμός...βγάλτε, φάτε, σκουπίστε, τελείωσατε χεχε !

καληνυχτα και φιλιά πολλάααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΜΕΙΣ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ!ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ,ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΕΙΣΕΧΟΥΣΕΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΨΕΥΤΟΘΗΛΕΣ.Ο ΠΑΙΚΤΗΣ,ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΛΗΓΩΣΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΕΤΣΙ,ΠΡΟΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΑ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΤΣΙ,ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ,ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΝΟ!ΠΡΟΧΘΕΣ,ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΣΤΗΘΟΣ ΜΑΤΩΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΕΘΙΣΜΕΝΑ.ΒΑΖΩ ΦΥΣΙΚΑ PURELAN.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΤΟΥ ΔΙΝΩ 120ML ΤΗΝ ΦΟΡΑ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ.ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ 3-4 ΩΡΕΣ.ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 5 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.ΤΡΩΜΕ 6 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ 24ΩΡΟ.ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ?Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ.ΑΛΛΑ,ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iris2 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΜΕΙΣ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ!ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ,ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΕΙΣΕΧΟΥΣΕΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΨΕΥΤΟΘΗΛΕΣ.Ο ΠΑΙΚΤΗΣ,ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΛΗΓΩΣΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΕΤΣΙ,ΠΡΟΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΑ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟ ΕΡΕΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΤΣΙ,ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ,ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΝΟ!ΠΡΟΧΘΕΣ,ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΣΤΗΘΟΣ ΜΑΤΩΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΕΘΙΣΜΕΝΑ.ΒΑΖΩ ΦΥΣΙΚΑ PURELAN.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΤΟΥ ΔΙΝΩ 120ML ΤΗΝ ΦΟΡΑ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ.ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ 3-4 ΩΡΕΣ.ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 5 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.ΤΡΩΜΕ 6 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ 24ΩΡΟ.ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ?Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ.ΑΛΛΑ,ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

καλό στις θηλές κάνει και το μητρικό γάλα, βάλε λίγο από το γάλα σου και άσε το στήθος σου λίγο να πάρει αέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...