Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ!!!


alin

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ:ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΜΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ;

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΠΙΣΚΕΠΤΩ...

ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις γονιμες μερες τα υγρα στον κολπο και γενικα ειναι αυξημενα!

Αυτα τα υγρα αλλοιωνουν λιγακι την εικονα που δινει ο υπερηχος.Μπορει δλδ να δειχνουν γραμμες,φωτοσκιασεις κ τετοια που ισως ερμηνευτουν λαθος!Γι'αυτο πιστευω σου ειπε να πας αρχες του κυκλου μετα την περιοδο!

Ευχομαι ολα να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!!! ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΑ ΛΙΓΟ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ΄ΧΕΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ... ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΡΟΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ;;ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΥΠΟΔΕΣ.ΑΝ ΟΧΙ,ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΡΟΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΗ.

ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 13η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΣΔΙΑΚΡΙΤΕΣ ΚΑΦΕ ΚΥΛΙΔΕΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΛΟΓΩ ΓΟΝΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ Η΄ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ(ΠΟΛΥΠΟΔΑ)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κουκλα μου μπορει και να επηρεαστουν οι εξετασεις για αυτο και λενε οι γιατροι οτι οι εξετασεις πρεπει να γινονται το πολυ μια εβδομαδα μετα την περιοδο , γιατι μετα μπορει να μπερδευτουν καποια αποτελεσματα απο τις γονιμες.

μην βιαστεις κανε τον αλλο μηνα ενα επανελεγχο και σου ευχομαι τελικα να πανε ολα καλα και να μην ειναι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alin ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ, ΑΠΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΛΑ, ΞΑΝΑ ΠΗΓΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ, ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ ΒΓΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πολύποδας δεν είναι κάτι σοβαρό. Η νονά μου αφαίρεσαι δύο πολύποδες πριν λίγο καιρό, με ολική αναισθησία. Το πρωί έγινε η εγχείρηση, μέχρι το μεσημέρι συνήλθε, πήγε σπίτι, σιδέρωσε, οδήγησε το αμάξι, την άλλη μέρα πήγε δουλειά! Και είναι 48 στα 49! Καλά, αυτή είναι και λίγο φαινόμενο, αλλά δεν είναι τίποτα. Θα το ξεπεράσεις αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 28, ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ...ΠΑΝΩ Σ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΧΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΑ(ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ)... ΙΔΩΜΕΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Προτεινω να μην ανησυχεις καθολου!πρωτον γιατι πιθανον να μην ειναι καν πολυποδας αφου στις γονιμες μερες πραγματι η εικονα που εχει ο γιατρος κανοντας τον υπερηχο δεν ειναι ξεκαθαρη και δευτερον ακομη και να ειναι αφαιρειται με ολικη αναισθησια και την ιδια μερα πας σπιτι σου!δεν πονας καθολου και την επομενη μερα πας κανονικα δουλεια,απλα εχεις αιμα για λιγες μερες και παιρνεις αντιβιωση.Σε κοπελες που εχουν παιδια μπορει να μην αφαιρεθει αλλα σε αυτες που θελουν να μεινουν εγκυες συστηνεται η αφαιρεση γιατι υπαρχει πιθανοτητα να εμποδιζει τη γονιμοποιηση.Αυτα απο μενα,ευχομαι να παν ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου απαντήσω στο θέμα, αλλά όσον αφορά το παιδάκι , απλά ηρέμησε κι απόλαυσε την διαδικασία γιατί πίστεψε με είναι μοναδική!! Εγώ παρόλο που είχα πολυκυστικές ωοθήκες, μεγάλο κι άστατο κύκλο και ημερομηνία ωορηξίας εντελώς άγνωστη κάθε φορά, στους 3 μήνες που έκανα έπιασα! Εύχομαι πρώτα απ'όλα να μην είναι τίποτα αυτό που είδατε, απλά να'ναι αποτέλεσμα γόνιμων ημερών που έχει επηρεαστεί και πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις ότι κι εσύ περιμένεις παιδάκι!! Καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΡΕΜΗΣΕ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟ!ΣΤΙΝ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ,ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΧΥ,ΚΑΘΩΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΨΕΥΔΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ!ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΜΟΥ(ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ)ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΟΥ(ΓΙΑΤΡΟΣ-ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ).ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΤΝ ΠΡΕΠΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα λόγια σας μπορώ να πω ότι με καθησυχάζουν...η ανταποκρισή σας είναι πολύτιμη...ειλικρινά ευχαριστώ!Την Τρίτη θα ξαναεπισκεπτώ τη γιατρό μου και έτσι όλο αυτό το συνονθύλευμα σκέψεων θα ξεκαθαριστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...