Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ..


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλησπέρα..Το κοριτσάκι μου σε μερικές ημέρες γίνεται 4 μηνών και εδώ και τρεις μέρες ενώ τη βάζω στο κρεβατάκι της να κοιμηθεί γυρίζει μπρούμυτα...Ευτυχώς την πρώτη μέρα το έκανε μόνο το μεσημέρι, ωστόσο σήμερα τα ξημερώματα ξύπνησα 2 φορές από το κλάμα της..Είχε γυρίσει μπρούμυτα και δεν μπορούσε να γυρίσει πάλι ανάσκελα ή στο πλάι με αποτέλεσμα να διαμαρτύρεται...Αφενός φοβάμαι μήπως πάθει τίποτα αν κοιμάται μπρούμυτα και αφετέρου τί να κάνω που δεν μπορεί να γυρίζει πάλι μόνη της ανάσκελα;;;Κανένα καλό τρικ για να μη γυρίζει;;;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβασαι,δεν παθαινει τιποτα απο το μπρουμητα!Πριν λιγα χρονια μας ελεγαν οι γιατροι να τα κοιμιζουμε μπρουμητα τα μωρα,και στα μαιευτηρια μπρουμητα τα εβαζαν,καθε τρεις και λιγο τα αλλαζουν συμφωνα με τις στατιστικες που δεν ειναι παντα εγκυρες!Αν παρολα αυτα εξακολουθεις να φοβασαι παρε μαξιλαρι σφηνα,ειναι ειδικα για να κρατανε τα μωρα στο πλαι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 ......το ίδιο κάνει κι εμένα 3 μέρες

τώρα, και μοιράζομαι τους ίδιους φόβους με σένα.

Βάζω ένα μαξιλαράκι από την κολίτσα της και κάτω

έτσι ώστε να μην μπορεί να γυρίσει το κεφάλι της

Παρολαυτά την παρακολουθώ συνέχεια........

Είναι ζωηρούλες.....χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΠΛΑΚΩΝΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΑΤΣΑΛΑ ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ......

ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΡΙΣΚΕΙ!

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΠΑΡΑ ΑΝΑΣΚΕΛΑ Η΄ΠΛΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβόννη μου σφηνάκι της έβαλα από την πρώτη μέρα που γυρίσαμε σπιτάκι μας από το μαιευτήριο, αλλά δεν το ήθελε με ΤΙΠΟΤΑ..Κάθε φορά που της το έβαζα ούρλιαζε..Οπότε υποχώρησα..Της είχα βάλει για στήριγμα μια κουβερτούλα, αλλά και πάλι γύριζε ανάσκελα..Μου είπε ο γιατρός να την αφήνω έστω κι έτσι...Μετά όμως έμαθε και γύριζε μόνη της στο πλάι όταν κοιμόταν...Οπότε δεν είχα πρόβλημα..Τώρα όμως που γυρίζει μπρούμυτα φοβάμαι λίγο...Αν και το κεφαλάκι της το έχει πάντα γυρισμένο στο πλάι...

Αλεξάνδρα μου εσένα η ζουζούνα σου είναι ένα μήνα μικρότερη από τη δική μου και γυρίζει κιόλας;;;;:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Μάλλον έχουν καρφάκια στον πωπό τους και δεν μπορούν να καθίσουν σε ένα μέρος...

Ουφ..Δε θα κλείνω μάτι όλη νύχτα μου φαίνεται!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teo Cool μου έτσι και η δικιά μου..Αφενός πλακώνει τα χεράκια της και με δυσκολία τα βγάζει μόνη της (αλλά τα βγάζει αν την αφήσω) και αφετέρου δεν μπορεί να γυρίσει ξανά ανάσκελα γι'αυτό κλαίει στον ύπνο της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ειναι φυσιολογικο να γυρνανε σε ααυτην την ηλικια μπρουμυτα..εμενα γυρνουσε αλλα δεν τον πειραζε του αρεσε και κοιμαται ετσι απο τοτε..βολευεται...

ο ανηψιος μου ομως ολο γυρνουσε αλλα ξυπνουσε και εκλαιγε γιατι δεν του αρεσε ετσι και δεν μπορουσε να επανελθει..οποτε τι εκανε η νυφη μου?

εβαλε την αλαξιερα (την φορητη ε??:silly: :silly: )μεσα στην κουνια και απο πανω σεντονακι κανονικα οποτε πηγαινε στον υπνο του να γυρισει και δεν μπορουσε οποτε συνεχισε και κοιμοτανε..ητανε μια λυση και αυτη γιατι ταλαιπωριοτανε το καημενουλικο το ανηψακι μας!

ο μικρουλης μου παντως κοιμαται μπρουμυτα σαν και εμας! και ποδι εξω απο το καγκελο παρακαλω!!!!

τι πλακα που εχουνε μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλωσε η μπουμπούκα και γυρνάει μόνη της?

Μην ανησυχείς!

Σε λίγο θα μάθει να γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα και θα ησυχάσει!

Πρέπει να το περάσετε και αυτό το στάδιο!

Φιλάκια στο ζουζούνι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παντως κοριτσια μονον μπρουμυτα κοιμαται...σχεδον απο την αρχη

Βολευεται απιστευτα! Αν τη βαλω ανασκελα ή στο πλαι πεταγεται και ξυπναει και εννοειται κλαιει!

Μη σας παρω και στο λαιμο μου...βεβαια...αλλα ετσι κοιμαται το παιδι και δεν ανησυχω καθολου. Την Παρασκευη κλεινουμε 4 μηνες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

Εμενα παντως κοριτσια μονον μπρουμυτα κοιμαται...σχεδον απο την αρχη

Βολευεται απιστευτα! Αν τη βαλω ανασκελα ή στο πλαι πεταγεται και ξυπναει και εννοειται κλαιει!

Μη σας παρω και στο λαιμο μου...βεβαια...αλλα ετσι κοιμαται το παιδι και δεν ανησυχω καθολου. Την Παρασκευη κλεινουμε 4 μηνες:)

Μπράβο...:)

Χρόνια Πολλά προκαταβολικά!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula k o dikos mou girise proti fora 3 minon k apo tote mooooono ayto kanei..ti mera eiani mproumita k to bradi pali etsi koimatai..

2 meres pedeytika to bradi giati de boleyotan k meta brike ti stasi tou...

oloi pername apo ayto to stadio;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας. Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω.  Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, όλα να είναι τέλεια!! ❤️❤️❤️❤️ Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς!! 😘😘😘 Αναμένουμε τα ευχάριστα γλυκιά μου!!! 🤞🤞🤞😍😍🙏🙏🙏
    • Καλημέρα κορίτσια Είμαι λίγο καλύτερα αν και η αναμονή για την επίσκεψη με τη γιατρό με αγχώνει.  Χθες ήταν αρκετά ζωηρός ο μικρός οπότε ηρέμησα λιγάκι. Εσείς πώς είστε?  
    • Πωπωπωπω... Μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα μια χαρά. Ελπίζω να μη σκάσει νωρίτερα ο μπόμπιρας και να μείνει εκεί που είναι!!!
    • Ναι είναι απίστευτο που έχουν μεγαλώσει τόσο!.. και θα μεγαλώσουν κι άλλο!! Πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...