Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαρσιπος ναι αλλα ποιος και απο τι υλικο;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!Θελω να με βοηθησετε γιατι εχω ψιλοαγχωθει.Γενναω πρωτα ο Θεος κοντα στα Χριστουγεννα και επειδη θελω να θηλασω σκεφτομαι να παρω ενα μαρσιπο για να με διευκολυνει γιατι στην αρχη θα πρεπει να ειμαι με ενα βυζι εξω και επειδη εχω κι ενα γιο 2 χρονων καταλαβαινεται οτι δεν θα μπορω να καθηλωνομαι συνεχεια στον καναπε.Δεν θα εχω και καποιον να με βοηθαει οταν θα ειναι ο αντρας μου στην δουλεια κι οπως καταλαβατε με εχει αγχωσει αυτο το θεμα.Τωρα εχω τις εξης αποριες,απο τι υφασμα να το παρω,λινο,βαμβακερο τι;Ειδα σε διαφορα σαιτ και καταμπερδευτηκα οφειλω να πω.Κι επισης δεν θελω να διαθεσω και πολλα λεφτα γιατι μολις αγορασαμε σπιτι και οικονομικα ειμαστε λιγο πιεσμενη.Μενω Μυτιληνη και αναρωτιεμαι αν τα εχουν σε καποια καταστηματα ωστε να τα δω απο κοντα και ισως βοηθηθω στο να επιλεξω.Βοηθηστε βρε κοριτσια οι πιο εμπειρες γιατι πελαγωσα!!Συγνωμη αν σας κουρασα!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κουκλα μου,πολλες εχουν παρει απο την νταντα και πραγματι ακουω τα καλυτερα λογια!:) Τα στελνουν παντου σε ολη την Ελλαδα,δες εδω να κατατοπιστεις περισσοτερο.

www.ntanta.gr

Σου ευχομαι με το καλο!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Πατριωτακι!Τα ειδα απλως εχω μπερδευτει με τα διαφορα υφασματα και σχεδια.Εγω που γενναω πχ χειμωνα ειναι καλο να παρω βαμβακερο η να παρω ενα λινο για να ειναι πιο δροσερο;Πολλες επιλογες πολυ μπερδεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω λινο πηρα!

Μεχρι στιγμης αποδειχτηκε σουπερ!

Τον χρησιμοποιω απο το Φεβρουαριο ασταματητα!!!

Εχει περασει ολα τα crash test!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω την ειχα αυτη την απορια...Αν κ γενναω αυτο το μηνα!

Και κατι αλλο... το χειμωνα...Πως φοραμε το μαρσιπο-σλινγκ???Πανω απ'το μπουφαν-παλτο????

Και το μωρο το ντυνουμε σαν κρεμμυδι κ το βαζουμε μεσα????Δε θα παθει ασφυξια το καημενο???

Και αν ειναι χειμωνας πως το θηλαζουμε μεσα απ'το σλινγκ????Ξεντυνομαστε???Και παγωνει το μεμε?????Πολλες αποριες βρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασια μεσα στο μυαλο μου εισαι!!Καλα η αληθεια ειναι οτι με αυτα που ακουγονται για την γριπη δεν με βλεπω να πολυβγαινω εξω αλλα αν εχεις καμια δουλεια και πρεπει να βγεις τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορω να σου κανω ιδιατερα μαθηματα αν θελεις!!!!!!!!

Ταχυρυθμα μαλιστα!!!!!!

χαχαχα!!!

Λοιπον το χειμωνα το φορουσα κατω απο το παλτο!

Οταν εμπαινα σε κλειστο χωρο εβγαζα το παλτο και ημουν οκ!

Τη μικρη την εντυνα κανονικα με μπουφανακι!

Τωρα το καλοκαιρι το φοραω πανω απο το μαγιω και η μικρη μονο με το φανελακι!!!!!!

Τωρα για το θηλασμο που λες δε νομιζω μες στο καταχειμωνο να θηλασεις σε εξωτερικο χωρο το μωρο...

Οπου και να εισαι θα εχειζεστουλα!

Θα σηκωνεις απο κατω τη μπλουζα και θυα εισαι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως λογω γριπης λεω πως ναι μεν δε θα πηγαινουμε σε κλειστους χωρους αλλα εναν περιπατο...Να μην τον κανουμε???Και αν θηλαζεις ο μαρσιπος βολευει καλυτερα απτο καροτσι...Αλλα ΠΩΣ????

Αντε να μας πουν οι εμπειρες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Κι εγω την ειχα αυτη την απορια...Αν κ γενναω αυτο το μηνα!

Και κατι αλλο... το χειμωνα...Πως φοραμε το μαρσιπο-σλινγκ???Πανω απ'το μπουφαν-παλτο????

Και το μωρο το ντυνουμε σαν κρεμμυδι κ το βαζουμε μεσα????Δε θα παθει ασφυξια το καημενο???

Και αν ειναι χειμωνας πως το θηλαζουμε μεσα απ'το σλινγκ????Ξεντυνομαστε???Και παγωνει το μεμε?????Πολλες αποριες βρε κοριτσια!

kale ti erwthseis einai aytes ...sto dromo tha thhlaseis xeimoniatika kai skeutese to mpoufan!!!!

kai tha bgaleis mes sto psofokruo to mwro me to sling ?

an xriasteis na to bgalis me to sling mpenei panw apo to mpoufan -palto kai tha einai ntimno me mpoufanaki kai skoufaki ,mhlame gia ta krua tora oxi to fthinoporo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα μαλιστα Νατασα μου!!!!!

Κι εγω με φανταζομαι να περπαταω μεσα στα χιονια με τη μπεμπα στο σλινγκ και το μεμε απ'εξω!!!!!!!! :laugh:

Με κλωτσαει η μικρη...Λεει "κοψε τα χαζα μανα!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξεχασα να σου πω...

Υπαρχουν και μπλουζες θηλασμου!

Εγω βεβαια δεν τις δοκιμασα!

Μου φανηκαν καπως...

Εκτος απο αυτο η μικρη δεν υπαρχει περιπτωση να φαει και να μη λερωθουμε!

Αφου τη ταιζω με σαλιαρα λες και θα φαει μπριζολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

αααα μαλιστα Νατασα μου!!!!!

Κι εγω με φανταζομαι να περπαταω μεσα στα χιονια με τη μπεμπα στο σλινγκ και το μεμε απ'εξω!!!!!!!! :laugh:

Με κλωτσαει η μικρη...Λεει "κοψε τα χαζα μανα!!!"

Αχ το ζουζουνι!!!!!!!

Ζηλευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):):):)

Καταλαβα!!!!Πολλα ακυρα σχεδια κανω!!!!Που να βαλω κ σαλιαρα μεσα στο σχεδιο!!! :laugh:

Αφροδιτη...Ειμαι εκτος τοπου κ χρονου που σκεφτομαι ΚΑΙ χειμωνιατικες βολτες???

Γτ βρε οι βορειες(σουηδια-Νορβηγια κλπ) τα βγαζουν ημερων βολτα!!

Εμεις στο πηγαδι καναμε τσισακια????? :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ekei den yparxoun gries kai kathe argosxolos pou tha sou pi POU TO PAS TO MWRO MES TO KRUO THA AROSTISEIS!!!!!!ANEPROKOPES MANES AMIALES OUUUUU

XAXAXAXAXA:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

fusika kai na bgente tha tou kanei kalo o freskos aeras .alla tha protimousa gia pio krues meres karotsi na mhn to fisaei kateuthian o aeras ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη να παρουμε μια που να μην λερωνει ευκολα ε;Οχι ανοιχτοχρωμη.Κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο;Εσεις τα παραγγειλατε απο το ιντερνετ;Ειδα οτι εχει μια προσφορα τωρα και σκεφτομαι να το παραγγειλω.Ειναι λινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ!Με μετρο οι βολτες το καταχειμωνο!!

Για μπλουζες μιλας λεμον ή για σλινγκ???

Εγω λεω να περιμενεις λιγακι!

Το νταντα καθε μηνα βγαζει προσφορα.Μπορεις να το παρεις σε κανα 2μηνο και να δεις τι νεο θα υπαρχει τοτε!!!

Κι εγω ακομα δεν πηρα..Τπτ δε με ενθουσιαζει!Θα παραγγειλω απτο νετ καποια στιγμη!

Για τις μπλουζες...Λεω πως και ενα τοπακι με ζακετουλα μια χαρα θα κανει τη δουλεια του!

Τι μ'εχει πιασει σημερα????Δεν σταματαω να μιλαω!!!

Καληνυχτα σας!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα σλινγκ λεω κοριτσια γιατι τελικα πιστευω οτι θα με βολεψει περισσοτερο.Μενω Μυτιληνη και δεν ξερω αν εχει καποιο μαγαζι εδω.Βασικα ειναι η αδερφη μου Θεσσαλονικη και μπορω να την αγγαρεψω να μου στειλει αλλα εκει που μπορει να βρει γιατι με 2 μωρα κι αυτη δεν θα μπορει να ψαχνει στα μαγαζια.Σας εχω ζαλισει το ξερω αλλα θελω πολυ να θηλασω και η μονη μου λυση ειναι κατι τετοιο με τον γιο μου να τον κυνηγαω συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Αφροδιτη μου!Τελικα λεω να παραγγειλω απο το νταντα αλλα οπως ειπε και η Αναστασια θα περιμενω λιγο ακομα μιας που και βαζει συνεχεια προσφορες.Παντως αφου θα παω μαλλον τον αλλο μηνα Θεσνικη μηπως ξερετε κανενα καταστημα να παω να δω απο κοντα τα σλινγκς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα;Μηπως ξερεις που ακριβως γιατι εγω εμενα κεντρο και εχω να παω Θεσνικη χρονια να κυκλοφορησω και εχω ξεχασει και τους δρομους!!Α μπορω να της στειλω και μηνυμα ε;Η Sofiaday δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...