Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ - ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη βοήθειά σας. Έχω μια κορούλα 4 περίπου μηνών και όλο αυτό το διάστημα τη θηλάζω αποκλειστικά. Τον τελευταίο μήνα άρχισε να παρουσιάζει δυσκοιλιότητα που να κρατάει εως και 5 μέρες με αποτέλεσμα και κατόπιν συννενόησης με τη παιδίατρο να ξεκινήσω τα υπόθετα γλυκερίνης. Αυτό που με προβληματίζει είναι πόσα τελικά υπόθετα μπορεί να χρησιμοποιώ μέσα στο μήνα? Είναι καλύτερα απο το κλισματάκια ή χειρότερα? Παίζει ρόλο η διατροφή μου? Τρώω τροφές με φυτικές ίνες αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά. Κουράστηκα να αγχώνομαι κάθε 4-5 μέρες για το υπόθετο, πολλές φορές η μικρή μου φαίνεται να μην ενοχλείται αλλά πόσο μπορώ να την κρατήσω χωρίς βοήθεια? Παραπάνω και απο 5 ημέρες? ΟΥΦ help me!!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΧΝΕΙ ΕΝΟΧΛΗΣΗ, ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ, Η ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΝ ΚΡΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΩΜΙΩΣΕΙ ΟΛΛΑ ΤΑ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ. ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ, Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΩΜΙΩΣΕΙ ΟΟΟΛΟ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ. ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ. ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου sakoulina!!!! εμεις επειδη ειχαμε τρομερο προβλημα με την δυσκοιλιοτητα καναμε κλισμα αλλα να σου πω την αληθεια δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι ''αδειαζει'' το μωρο και μετα μπορει και να ποναει και η γιατρος μας δεν επετρεπε πανω απο ενα κλισμα στην εβδομαδα θεωρω οτι τα υποθετακια ειναι καλυτερα απο το κλισμα

επειδη ομως θηλαζεις μηπως εχεις προσθεσει κατι στην διατροφη σου τωρα τελευταια και την ενοχλει??? λεω δεν ξερω με σιγουρια μιας και δεν θηλασα αλλα επειδη απο οτι ξερω τα μωρα που θηλαζουν δεν εχουν τοσο εντονο προβλημα δυσκοιλιοτητας σε σχεση με εκεινα που πινουν ξενο νομιζω οτι ειναι κατι στην διατροφη σου δεν ξερω αν κανει να της δωσεις χαμομηλι(επειδη θηλαζεις)σε αυτο το θεμα ισως σε βοηθησουν τα κοριτσια που θηλασαν

να σου ζησει και περαστικα να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν το μωράκι σου θηλάζει θεωρείται φυσιολογικό από 7 φορές τη μέρα μέχρι 1 φορα τη βδομάδα. Αν τα κακά του είναι μαλακά δεν είναι δυσκιλιότητα. Μπράβο που θηλάζεις ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συζητα το με τον πεδιατρο σου αν μπορείς να του δίνεισ λιγο χαμινιλη αναμεσα στα γευματα. Και εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά - προς το παρόν τουλάχιστον αλλα απο τότε που άρχισε να πινει χαμομίλη - λογω ερεθησμενου λαιμού και βήχα, τα κακα του είναι μαλακα και δεν ζορίζετε, πρίν μερικέσ φορεσ ζοριζόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΧΑΜΟΜΙΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ...

ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...Κ ΕΜΕΙΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑΜΕ...ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΙΚΡΟΚΛΥΣΜΑ ΒΡΕΦΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΖΟΡΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΝΑΓΕ...ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 4-5 ΜΕΡΕΣ...ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΑΝΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ,ΕΤΡΩΓΑ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΚΑΘΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΛΙΚΑ!!!!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ...ΜΗ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ...ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΚΑΙ ΧΥΜΟ...ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ...ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΥΟ ΓΟΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΦΡΕΣΚΟΣΤΥΜΕΝΟ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΘΗΛΑΣΕΙ,ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΨΙΛΟΔΙΑΡΕΙΑ (ΜΙΑ ΦΟΡΑ ,ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΥΓΡΑ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ).ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ ΧΥΜΟ...

ΑΥΤΑ!!!ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymamma έγραψε:

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΧΑΜΟΜΙΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ...

ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...Κ ΕΜΕΙΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑΜΕ...ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΙΚΡΟΚΛΥΣΜΑ ΒΡΕΦΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΖΟΡΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΝΑΓΕ...ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 4-5 ΜΕΡΕΣ...ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΑΝΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ,ΕΤΡΩΓΑ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΚΑΘΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΛΙΚΑ!!!!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ...ΜΗ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ...ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΚΑΙ ΧΥΜΟ...ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ...ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΥΟ ΓΟΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΦΡΕΣΚΟΣΤΥΜΕΝΟ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΘΗΛΑΣΕΙ,ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΨΙΛΟΔΙΑΡΕΙΑ (ΜΙΑ ΦΟΡΑ ,ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΥΓΡΑ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ).ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ ΧΥΜΟ...

ΑΥΤΑ!!!ΦΙΛΙΑ

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες!

Υποτιθεται οτι τα εσπεριδοειδη ειναι 'επιφοβα' για τοσο μικρες ηλικιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι κ εμείς θηλάζουμε και κανά δυο φορές που είδα οτι ζοριζόνταν ήπια ενα χαμομηλάκι και εφαγα ενα γιαουρτάκι με ακτινίδιο...α! τρώω και αποξηραμένα δαμάσκηνα ( για μένα αυτά:dry: ) αλλά απ οτι φαίνεται την πιάνουν κ εκείνη !:laugh:

δυσκοιλιότητα μου είχε πει ο παιδίατρος λέμε οταν το παιδί κάνει βδομάδα να ενεργηθεί και τα κακάκια του είναι σκληρά σαν της κατσίκας :unsure:

τα υπόθετα και το κλίσμα καλό είναι να τα αποφεύγουμε ( λύσεις μόνο σε ώρα ανάγκης ) γιατί μπορεί να συνηθίσει το εντεράκι να δουλεύει μόνο έτσι...

φιλιάα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΝΑ ΠΙΕΙ...ΔΕ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΙΩ ΕΓΩ...

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ....ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ Κ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΚΛΠ...ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ Κ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΙΩ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΧΑΜΟΜΙΛΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΑΠΛΑ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΕΥΘΗΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ Τ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ! ΙΣΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ "ΒΑΡΙΑ ΦΡΟΥΤΑ" ΤΑ ΕΣΠΕΡΙΔΟΕΙΔΗ ΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΕΣ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΙΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΜΕΤΡΟ...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΠΙΑ 2 ΓΟΥΛΙΕΣ ΑΠ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΧΥΜΟ,ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ,ΠΕΡΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΜΙΑ ΝΕΡΟΥΛΑ(ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΡΕΙΑ) ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..

ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 3ΜΕΡΕΣ!

ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ...

ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΟΒΙΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΔΙΑΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΧΥΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...