Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΓΡΙΠΗ-ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΒΗΧΑΛΑΚΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ.ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΩ 1-2 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΩΣΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΧΑ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ 37-37,5 ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑΧΩ ΕΤΣΙ ΤΟΣΟ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΟΥΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΩ.ΦΟΡΑΩ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΠΛΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ.ΕΝ ΤΩΜΕΤΑΞΥ ΣΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΑ ΑΝ ΚΟΛΛΗΣΑ ΤΟΝ ΙΟ ΑΦΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΜΩ ΩΣ ΚΑΤΩ ΜΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΧΩ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΞΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αntroula να ακολουθήσεις τις οδηγίες των γιατρών, αυτοί είναι οι πλέον ειδικοί. Μπορεί να μην είναι ο ιός αλλά εσύ καλού κακού να προσέχεις πολύ με το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΝΑΙ ΚΡΥΟΛΟΓΗΜΑ Η ΑΝ ΚΟΛΛΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΤΣΙ ΜΗ ΦΤΑΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΜΟΥ ΓΥΙΣΕΙ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ.ΓΥΡΝΑΩ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΗ ΜΑΣΚΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ...ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ.ΜΕ ΚΟΒΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!!!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΙΩΣΗ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ 37-37,5 Κ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ...ΕΓΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι τόσο και στρεσσάρεις τον οργανισμό σου χωρίς λόγο. Δε βοηθάει αυτό! :huh::unsure:

Καταρχήν, αφού όπως λες, δε βγαίνεις σχεδόν καθόλου έξω, είναι μάλλον απίθανο να'χεις κολλήσει τη νέα γρίπη.

Τα συμπτώματα της νέας γρίπης είναι πολλά και πιο έντονα. Η νόσος μπορεί να εκδηλωθεί με πυρετό (συνήθως άνω των 38 βαθμών Κελσίου), βήχα, καταρροή, πονόλαιμο, μυϊκούς πόνους, κόπωση, πονοκέφαλο, δύσπνοια, ζάλη, σύγχυση ακόμη και με διάρροια ή εμέτους. Δες εδώ πληροφορίες: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... 19/07/2009

Κι εγώ πριν λίγο καιρό είχα πολύ βήχα, ίσως κάποια δέκατα και φλέμματα και δεν έδωσα σήμασία, αλλά τελικά ήταν μια λοίμωξη του αναπνευστικού, πήρα αντιβίωση για μια βδομάδα και πέρασε. Στο νοσοκομείο που πήγα, όταν τους είπα ότι έχω έντονο βήχα, χωρίς όμως άλλα συμπτώματα, πυρετό κλπ, δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τη νέα γρίπη, να μου κάνουν εννοώ εξετάσεις ειδικές κλπ. Μου έβγαλαν ακτινογραφίες, με ακροάστηκε ο πνευμονολόγος, μου'γραψε την αντιβίωση και μου'πε πως θέλω διακοπές! :P Φαίνεται γιατρέ μου;;; :P :laugh:

Να δεις που δε θα'ναι τίποτα σοβαρό.. Περαστικά σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΓΡΙΠΟΥΛΑ !!!ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΤΟΝ ΙΟ!!ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΔΙΚΑ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ!!!ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΚΙΟΛΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου ηρεμησε. Ψυχραιμια θελει, καταρχας το οτι εισαι με τααντισηπτικα ολη την ωρα δεν κανει κ τοσο καλο οσο νομιζεις γιατι οσο προσπαθεις να προστατευτεις, με αυτον τον τροπο κολλας πιο ευκολα οτιδηποτε, γιατι εξασθενει ο οργανισμος. Κ ο αντρας μου ειχε δεκατα, ελαφρυ βηχα κ ξερο λαιμο αλλα ηταν απο το κλιματιστικο.

Τι πνευμονιες τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι.... Μην πανικοβαλλεστε, ειδικα με το θεμα της νεας γριπης, ο πανικος ειναι ο χειροτερος συμβουλος. Μην τρελαινεσαι κοριτσι μου, ετσι μονο χειροτερα θα νιωθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΚΡΥΩΜΑ. ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΕ!! ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΥ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΟΥΜΕ!! ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ! ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΟΥΠΗΞΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΟΥ ΜΕ ΛΑΤΡΕΙΑ. ΧΕΧΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τι να κανεις κ εσυ, με ολα αυτα που λενε στην τηλεοραση, σε τρομαξε κ ογιατρος... τιποτα δεν ειναι, μην ανησυχεις καθολου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΓΡΙΠΗ-ΙΩΣΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ .ΒΕΒΑΙΟΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ ΟΠΥΡΕΤΟΣ ΤΟΤΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΛΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΠΟΥ ΚΟΛΛΗΣΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕ ΠΑΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΟΡΓΩΝΩ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ.ΟΑΟ ΦΥΛΑΓΟΜΑΟ ΤΗΝ ΠΑΤΑΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να είναι απλά ένα κρυωματάκι και τίποτε περισσότερο. Αλλά και η γρίππη να είναι, μη χτυπιέσαι. Είναι σε πολύ ελαφριά μορφή τώρα, και κάπου σ' αυτό το φόρουμ διάβασα ότι ένας γιατρός είχε πει ότι, αν ήξερε κάποιον που την έχει, θα πήγαινε να κολλήσει κι αυτός για να αποκτήσει αντισώματα.

Όσον αφορά στο μωρό, κάνε ό,τι σου λέει ο γιατρός σου, κι όλα θα πάνε καλά. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...