Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΑΦΥΛΟΚΚΟΚΟΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ 22 ΜΗΝΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΩΜΑ. ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ, ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ 1 ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 2-3.

ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ 2-3 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ, ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ, ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ(ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!:evil: :evil:).

ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ, ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ:woohoo:

ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ.

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ? ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλα γεια σου.Οταν γεννηθηκε ο γιος μου απο το λαδακι που τον εβαζα ειχε βγαλει σπυρια παντου και η παιδιατρος μου ειχε δωσει μια κρεμα και μου ειχε πει οτι πρεπει να φυγουν συντομα αλλιως μπορει να ειναι σταφυλοκκοκος.Ευτυχως ειχαν φυγει αμεσα!Ελπιζω τωρα που επιτελους βρηκατε τι ειναι να πανε ολα καλα!Περαστικα σας ευχομαι και φιλακια πολλα στον γιο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LEMON ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά! Αν γνωρίζω καλά, όταν με το καλό θεραπευτεί,θα συνιστούσα να διερευνήσεις από που προήλθε...Είναι μικρόβιο...

Όχι για ανησυχία απλά για πρόληψη...

Περαστικά και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...

ΕΝΩ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ (MOXACEF)ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ + FUCIDINE ΤΟΠΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΞΕΝΟΙΑΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΞΑΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ (ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΗΔΗ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ).

ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ για το 2ο ποστ.

του σιδερωνεις τα ρουχα μεσα εξω? και τι απορρυπαντικο βαζεις στα ρουχα του?μου κανει εντυπωση που δεν φευγει με τη φουσιντιν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΗΟΡΕ ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ.

ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΓΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΕ ΜΥΤΟΥΛΑ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ 4-5!!!ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ, 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ. ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙΣ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΛΥΣΙΜΟ. ΣΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΡΟΥΧΑ, ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΣΕΤΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΗΛΘΕ Ο ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.

ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω ΜΑΝΝΟΥΛΑ? κι αλλη αντιβιωση:( ? δες και το στρωμα του παιδιου,βγαλτο στον ηλιο και καθαρισε το με την ηλεκτρικη σκουπα (αν και με τοση καθαριοτητα θα το χεις κανει κι αυτο).Τετοια σπυρακια,κοκκινα με μυτουλα βγαζει ο ανηψιος μου (4,5 χρονων) συχνα αλλα ειναι απο αλλεργειες.Η αδερφη μου τα χει παιξει με αυτο,συνεχιζει ακομα και πλενει τα ρουχα του με αρκαδι,υποαλλεργικα καλλυντικα (δεν βαζει βιολογικα τον χειροτερευουν),εχει παρει στρωμα απο τα cocomat,ολα τα χει κανει.Ειναι και στο δερματακι του.Ελπιζω να περασει γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΟΝΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ. ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ? ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ (ΟΧΙ ΣΚΟΝΗ). ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΥΓΡΟ?

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ, ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΛΛΑ ΤΙ????ΣΕ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.

Α, ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ, ΠΡΩΙΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ 3 1/2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ, ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ (60 ΕΥΡΩ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΓΚΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΟΤΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ. ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ bebadomama.

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΥΓΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, Η ΕΚΦΡΑΣΗ "ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ" ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΩ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΚΟΥΡΑΣΗ, ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ, ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεξαρτητα με το απο που προερχονται τα σπυρακια,καλο θα ηταν να αποφευγεις τα απορρυπαντικα.Βαλε αρκαδι ή της προδερμ σκονη πλυντηριου στα ρουχα του παιδιου (εδω εγω που δεν ειμαι παιδι και παρουσιασα αλλεργια στα απορρυπαντικα),αν δεν τα πλενεις στους 60 τοτε σιδερωσε τα μεσα εξω. Μπορει να σε βοηθησει στα σπυρακια του,αλλα και απο αλλεργια να μην ειναι μην επιβαρυνεις με χημικα το δερμα του.Κοιτα και τα καλλυντικα του,και απο οσο μου χουν πει γιατροι η πολλη αντισηψια δεν βγαινει σε καλο (4 μπανια τη μερα με σαπουνι?),2 ντουζακια τωρα το καλοκαιρι αρκουν (εκτος και αν σου υποδειξει ο παιδιατρος αλλιως,γιατρος δεν ειμαι κατι θα ξερει παραπανω:P ).Αλλαξε και τα καλλυντικα του.Δοκιμασε τα ολα,μπορει να ναι κατι πιο απλο απο σταφ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ bebadomama.

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΥΓΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, Η ΕΚΦΡΑΣΗ "ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ" ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΩ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΚΟΥΡΑΣΗ, ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ, ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΙΑ...

...τι να πω βρε καλη μου?ειναι ζορικο,δεν ειναι απλο σιγουρα! αλλα οντως να μη φευγει με αντιβιωση και φουσιντιν...κανε οτι μπορεις,καμια φορα η απαντηση ειναι σε απλα πραγματα που θεωρουμε δεδομενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ.

ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ, ΤΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, ΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΣΠΥΡΙΩΝ. ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΙΔΡΩΝΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ (ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΙ ΙΔΡΩΝΕΙ, ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ ΤΑ 3-4 ΝΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ). ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΘΥΛΑΚΙΤΙΔΑ (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ) ΑΠΟ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

ΑΧ, ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΥΓΟΥΝ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΕΚΕΙ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα σας κοπελα μου...

Θα του φυγουν μην ανησυχεις.Να ρωτησω μια βλακεια εγω?Ο σταφυλοκοκος ειναι κολλητικο μικροβιο?Μηπως το κολλησε απο παιδακι??σορυ για την ερωτηση, πληροφοριακα ρωταω.Θυμηθηκα περυσι ενα κοριτσακι μιας φιλης μου 5 χρ το κολλησε στο νηπιαγωγειο!!Ισχυει?

Και παλι περαστικα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ xntou.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ (ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ). ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ 1-2 ΜΟΝΟ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΟΥΤΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (ΓΟΝΕΙΣ, ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΚΛΠ, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΛΑΒΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΜΥΞΟΥΛΕΣ Ή ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΠΕΡΑΣΕ ΒΡΟΓΧΙΤΙΔΑ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΙΚΙΕΣ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ...ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΡΙΝΙΚΟΥ ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΟΣ" ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΟΥΣΙΝΤΙΝ....:blush:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ? ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά κοριτσάκι μου.Να γίνει γρήγορα καλά το μωράκι σου.:kiss: Μιλάμε όταν το διάβασα τα πήρα τόσο άσχημα με αυτούς που παρεξηγούνται όταν τους λες να πλύνουν τα χέρια τους για να πιάσουν το μωρό!!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...