Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

άλλη μια απογοήτευση...Είναι η 2η σπερματέγχυση που έκανα κ πίστευα πως αυτή τη φορά θα έλεγα στον άντρα πως περιμένουμε το παιδάκι μας, αλλά πριν από λίγο ήρθε λίγο..κ μου χάλασε όλα τα όνειρα... Θέλω να κλάψω δυνατά,γιατί να μη μπορούμε να έχουμε κ εμείς ένα παιδάκι? Είναι το μόνο που μας λείπει μια κ είμαστε πολύ αγαπημένο ζευγάρι.Δεν αντέχω άλλο να περιμένω.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΠΥ... ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΤΟ ΠΙΤΣΙΠΟΠΑΚΙ ΣΑΣ!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ! ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΕΙΔΕΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΙΑ? ΠΡΟΧΘΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΡΑΨΕ. ... ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΑΝΤΕ ΗΡΕΜΗΣΕ!!!:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ thama! ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ... ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΑΛΛΟ... ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ! ΕΣΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΑΝΤΩΣ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ, ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thama μου μην απογοητευεσαι, να ξερεις μου το ειπαν 2 γιατροι αυτο οτι οσο αυξανεται το πληθος των σπερματεγχυσεων τοσο αυξανεται και το ποσοστο της επιτυχιας,πρεπει να στο εχει πει ο γιατρος σου αυτο,ξεκινας με την πρωτη με ενα ποσοστο επιτυχιας 15-20% και φτανεις στο 50%

σου ευχομαι η επομενη να ειναι και η τυχερη ;)

εγω ξεκιναω τον Σεπτεμβρη και ο θεος βοηθος :)

μην απογοητευεσαι και μη χανεις τη δυναμη σου αλλωστε για να κερδισουμε κατι πρεπει να το παλεψουμε, ε!εμεις πρεπει λιγο παραπανω δεν εχουμε αλλη επιλογη .(ειμαστε πολλες που προσπαθουμε πολυ καιρο δεν εισαι μονη σου ,και δινουμε δυναμη η μια στην αλλη )

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

κοιτα να χαρεις λιγο τον αντρουλη σου ;) ωσπου να ερθει το bebe:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την angel!Aγαπη να υπαρχει κι ολα γινονται.θα ερθει το μωρακι σε 1 σε 2 μηνες,θα ερθει καποια στιγμη.Λιγη υπομονη χρειαζεται.Θα το παλεψουμε,ετσι;Ψηλα το κεφαλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thama μου μην στενοχωριεσε και μην το βαζεις κατω!!!Λιιιιιγο υπομονη θα κανεις και θα σου ερθει το μωρακι που τοσο λαχταρας.Ξημερωνει μια νεα μερα με ολο ελπιδες!Να θυμασε πως ειμαστε και εμεις εδω αν χρειαστεις κατι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοπέλα μου ο "δρόμος" είναι ανηφορικός αλλα όταν φτάσεις όλα θα σου φαίνονται πολύ μικρά.Θα έρθει το μωράκι και θα ολοκληρώσει την ευτυχία σας μην απογοητέυεσαι και μην τα παρατάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΙΝΑΚΙ.ΕΓΩ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ....ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ..ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΠΛΩΣ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ.3η ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΕΤΣΙ?

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ:lol:

ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ, ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΣΚΕΨΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thama μην απογοητεύεσαι και μη το βάζεις κάτω!:)

Να έχεις θετική σκέψη και υπομονή και θα φτάσει η ώρα που θα κρατήσεις και εσύ στην αγκαλιά σου ένα μωράκι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thama ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΓΧΟΣ!!ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ!!ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΟΛΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ!!ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια!!!

αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες για τη συμπαράσταση!! Αυτό που σκέφτομαι για την επόμενη φορά είναι να κάνω άλλη μια σπερματεγχυνση κ μετά να περάσω σε εξωσωματική.Εσένα Μικα τί σου είπε ο γιατρός για τη διαδικασία της εξωσωματικής? Θα ήθελα να μάθω όμως κάποιους καλούς γιατρούς στη Θεσσαλονίκη.

Πάντος αν δε γίνει και κάτι με την τρίτη μετά οπωσδήποτε για εξωσωματική.

(Αυτά που γράφω δε ξέρω αν θα τα δει μόνο η Μίκα η κ άλλα κορίτσια, αν φανεί όμως γενικά κ μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες θα το ήθελα)

Ευχαριστώ και πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thamoula καλησπέρα...

πιστεψε το και θα το δεις!!!!!!!!!!

σιγουρα όσα και να σου πουμε υπαρχει ένα κομμάτι πικρίας ομως............

εξοπλίσου......με υπομονη και αγάπη.....μη σκεφτεσαι και κολλάει το μυαλό και η καρδιά σου ότι απετυχε!!!!!!!!!!!!!!!

σκέψου ότι το θέλεις και θα τα καταφέρεις και...όλες οι προσπαθειες είναι μπροστά σου καλή μου!!!!!!!!!!!

εμπρος .....μη ξαναεπιστέψεις στους αρνητικούς λογισμους να παγιεδευουν την ενεργεία σου...καθε φορά που θα ερχεται στο μυαλό σου ΑΝΤΙΣΤΑΣΟΥ!!!!!!!

σκεψου πως θα πετυχεις αυτό που θέλεις!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα adamaria,

από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!! Από Σεπτεμβρη θα κάνω κ την τρίτη προσπάθεια κ αν δεν..τότε εξωσωματική. Ξέρεις καμιά πληροφορία? Κόστος κ αν είσαι από Θεσ/κη κανέναν καλό γιατρό? Αν κ ο γιατρός μου είπε πως αν χρειαστεί θα μου συστήσει κάποιον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου! Θα έρθει η ώρα και για μας.

Μην αγχώνεσαι και προσπάθησε όσο μπορείς να μην το σκέφτεσαι. Ασχολήσου με κάτι για να αποσπάσεις το μυαλό σου. Όσο μπορείς.

Κι εγώ που σου τα λέω, το δουλεύω όσο μπορώ. Καλή δύναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thama μου καλημέρα, σε νοιώθω αφάνταστα μιας κ περνάω τα ίδια , την Δευτέρα πήρα τα αρνητικά αποτελέσματα της χοριακής από την 1η σπερματέγχυση που έκανα, θα κάνω άλλες 2 κ μετά ξεκινάω ψάξιμο για εξωσωματική, δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα που δεν μου κάθεται απλά δεν με θέλει....ασε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ομως θα σου πω το απίστευτο, κλαίω κάθε μήνα με λυγμούς (κρυφά) εδω κ

1,5 χρόνο , αυτό το μήνα που έκανα την 1η σπερματέγχυση ούτε που βούρκωσα, υποθέτω ότι ή είμαι τρελή ή κουράστηκα ή απλά θέλω να ξεπετάξω τις 3 σπερματεγχύσεις για να πάω εξωσωματική.

Το πιστεύω ότι θα γίνει σε όλες μας το θαυματάκι απλά κάποιες θα μας ταλαιπωρήσει παραπάνω....

Φιλιά κούκλα μου κ εύχομαι 3η και τυχερή, με ΟΛΗ μου την καρδιά.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thama μου καλημέρα, κι εγώ σε νιώθω, γιατί είμαι ένα βήμα πιο μπροστά από εσένα. Κάναμε 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και πριν 1 μήνα κάναμε την 1η μας εξωσωματική.Όλα πήγαν καλά μέχρι την 6η εβδομάδα όπου απέβαλα (29/07/09). Δυστυχώς πρέπει να ξεκινήσουμε πάλι από την αρχή. Στενοχωρήθηκα και στενοχωριέμαι ακόμα, έκλαψα αρκετά αλλά δεν μπορώ άλλο. Πρέπει να παλέψω γιατί δεν μπορεί να με βοηθήσει κανένας, εκτός από τον εαυτό μου. Τους γιατρούς τους έχω μισήσει (προς το παρόν τουλάχιστον)αλλά μετά πάλι θα πέσω στην ανάγκη τους.

Κουράγιο κοριτσάκι, τα μαλλιά μου έχουν ασπρίσει από την στενοχώρια μου, αλλά συνεχίζω και σίγουρα θα κάνω μωράκια, (ευτυχώς υπάρχει και ο Κορρές)

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΥΠΟΜΟΝΗ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ?ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ..ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΩ..ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη η απογοητευση καθε μηνα και παλι απο την αρχη μου την εχει δωσει!!!!!!!!!!!

γιατι ρε γαμωτο να υπαρχουν κοπελες που το περνανε αυτο??????????????????????????

δεν μπορω να καταλαβω...ειδικα οταν σου λεει ο γιατρος "δεν εχεις κανενα προβλημα",εκει ειναι που τρελαινομαι περισσοτερο!!!!!!

"τοτε γιατι ρε φιλε????γιατι δε μενω εγκυος???εχεις καμια απαντηση για αυτο????"

σορυ ρε κοριτσια χθες ημουν μια χαρα τωρα δεν ξερω τι με επιασε...

αυριο παω στο μοναστηρη της αγιας Κυριακης να παρω τη ζωνη..λενε οτι ολες οσες τη φορεσαν,εμειναν αμεσως,ακομα και αυτες που ειχαν σοβαρο προβλημα...αν κανει δουλεια σε μενα,θα σας πω να την παρετε ολες..οσες δε μενουν εδω κοντα θα τη στειλω εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου μου,μια φιλη της μαμας μου με πηρε τηλ να μου μιλησει,να με ηρεμησει(της ειπε η μανα μου οτι προσπαθω και με εχει παρει απο κατω)

.η κοπελα αυτη εκανε 4 χρονια να κανει παιδι και καποιος της ειχε πει να παει στο μοναστηρι της αγιας Κυριακης στο λουτρο ημαθιας,να παρει τη ζωνη της αγιας Κυριακης και την πηρε..τον ιδιο μηνα εγκυος..!!!το ιδιο και στο δευτερο παιδι της,δεν εμενε παλι,για 2 χρονια και την ξαναπηρε και τσουπ,εγκυος!!

μετα την εδωσε και στην αδερφη της,η οποια ειχε μονο μια σαλπιγγα λογω εξωμητριου και τη φορεσε και τρεις μηνες μετα,εγκυος!!!!

και απο τοτε οποτε ακουει οτι καποια κοπελα προσπαθει,τη στελνει κατευθειαν να παρει τη ζωνη

θα παω κι εγω να την παρω..ειναι μια κορδελα,τη φορας μεσα απο τα ρουχα για 40 μερες,μονο οταν κανεις ντουζ τη βγαζεις..μετα την επιστρεφεις η την κρατας οταν την ξαναχρειαστεις,αναλογως..αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ,

εχουνε πολλες,οσες ειναι απο δω γυρω να πανε,να τις διαβασουν κιολας,και για τις υπολοιπες,κατι θα γινει,εγω ειμαι εδω..;)

θα τη στειλω σε οποια θελει,και η μια στην αλλη μετα..αρκει να μας βοηθησει..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ...ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕ ..ΕΛΠΙΖΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΙΣΩ...

ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ..ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ...ΘΕΛΕΙ ΠΕΙΣΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ...ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ..ΣΤΟ ΠΕΙΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ πολύ 😃 κορίτσι μου ❤️ Έχουμε ραντεβού το μεσημεράκι.Θα σας ενημερώσω εννοείται🙏🙏
    • Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλα τα κορίτσια εδώ, μα κυρίως στις @Eliza Kats @peacock που με ταγκάρατε! Συγχωρέστε με αλλά μπαίνω αρκετά αραιά, λόγω του ότι είμαι καρα-full time mom, το μεγαλώνω ουσιαστικά μόνη μου και τώρα που θέριεψαι, βοήθειά μου! Αυτή τη στιγμή κοιμάται κ σας γράφω. Λοιπόν, από που να ξεκινήσω.. Αρχικά από τον 9ο μήνα, έχουμε βγάλει συνολικά 6 δόντια. 4 πάνω κέντρο και 2 κάτω κέντρο. ΄Οπως διαβάζω και εσάς τα "κουνέλια" σας μια χαρά δοντάκια έβγαλαν! Όπως και εσείς, τον έγραψα κ γω βρεφονηπιακό σταθμό από Σεπτέμβριο και μου φαίνεται αρκετά νωρίς, αλλά θα πρέπει να συνεχίσω το διδακτορικό μου και να προετοιμαστώ και για εργασία. Θα ήθελα να ήταν μπαμ 1.5 χρονών, να περπατάει κ να μιλάει, αλλά δε πειράζει.. Ας ελπίζουμε ότι δε θα μας αρρωσταίνουν τόσο εύκολα όσο μου περιγράφουν άλλοι γονείς. Από φαγητό, ακόμα τρώμε τα πάντα αλεσμένα. Ακόμα και το αυγό του, δε το θέλει κομματάκια, αλλά μπλενταρισμένο και μάλιστα μέσα στη φρουτόκρεμα.. (φρούτα+αυγό μαζί δηλαδή ένα πράμα). Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα όσπρια, γιαούρτι και φυστικοβούτυρο. Αλλά σιγά σιγά θα τα εντάξω κ αυτά. Εσείς? Πείτε μου όσες δίνεται κομματάκια το φαγητό, ποια μέθοδο είδατε να αποδίδει. Πάνω στο τραπεζάκι της καρεκλίτσας φαγητού του, ακόμα και αν του τα παρουσιάσω εκεί, απ΄λά παίζει μαζί τους ή τα εκτοξεύει ολόγυρα και δε τα βάζει στο στόμα. Να κάνω και ένα μικρό update για όσες θυμούνται.. Οι κολλικοί μας σταμάτησαν εντελώς όταν ήταν 4 μηνών και 1 εβδομάδας. Θήλασα συνολικά 1.5 μήνα και μετά έδινα φόρμουλα. Από 6 μηνών δίνω μόνο τη βιολογική της Hipp. Ακόμα παίρνω χάπι καθημερινά για τον προδιαβήτη. Το πρωινό μου σάκχαρο είναι γύρω στο 99, με το χάπι.   Και σχετικά με την απόκτηση 2ου μωρού, θα μου άρεσε πολύ η ιδέα, ΑΛΛΑ: Ακόμα προσπαθώ να συνέλθω από θέματα κούρασης-έλλειψης ύπνου-έλλειψης προσωπικού χρόνου κλπ, διότι δεν είχαμε/έχουμε βοήθεια. Επίσης το σώμα μου τώρα σιγά σιγά επανακτάει την παλιά του ενέργεια και θέλω να του δώσω χρόνο να επανέλθει πλήρως. Πολλές φορές όταν περπατάω έξω, χαίρομαι τόοοοοσο πολύ που δεν είμαι έγκυος και έχω την ελευθερία μου! Δε με πειράζει να έχω ένα παιδί. Περισσότερο με νοιάζει αν το ίδιο θα ήθελε να έχει ένα αδερφάκι, γιατί κακά τα ψέμματα ήταν όμορφο που μεγάλωσα με την αδερφή μου. Αν και στις 15 Ιουνίου θα κλείσω τα 39 μου ΄έτη, θεωρώ πως έχοντας υγεία και μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση, ίσως στο μέλλον (2-3 χρόνια μετά) να επαναλάμβανα όλη αυτή τη ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. Δεν είναι και λίγο να κυοφορείς ένα μωρό. Και μάλιστα, όταν έχεις διαβήτη κύησης υπό ινσουλίνη (με όλο το άγχος που αυτό συνοδεύει) ή συσπάσεις από τον 4ο μήνα και να σου επιβάλλουν να μην περπατάς, να μη σηκώνεις βάρη κλπ. Δεν είναι λίγο αυτό~ Εάν είχα πιο εύκολη κύηση, ίσως να είχα άλλη στάση. Επίσης μου πήρε πολύ καιρό να συνέλθω και από την καισαρική, σωματικά και ψυχικά. Ίσως εάν είχα κάνει φυσιολογικό και είχα αναρρώσει από την 1η εβδομάδα, να μη μου έμοιαζε βουνό η όλη διαδικασία κύησης και τοκετού.       
    • Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι έτσι είναι η καρδούλα στην αρχή!! Ειδες έκανες όλα αυτά άρα το μωράκι είναι γερό!!! Όποτε απόλαυσε το ζήσε το να είσαι αισιόδοξη!!! Κ στις 2 μ εγκυμοσύνες όταν το έμαθα κ Εγώ γυμναστήριο κανονικά βάρη κ λεω άμα έκανα αυτά τα πράγματα αυτά τα μωρά ήρθαν για να μείνουν!!! Τώρα δεν προσέχω καν τρεχω ένα 17μηνο από πίσω όλη την ώρα, δουλεύω επίσης πάω κ γυμναστική δεν έχω καν χρόνο να σκεφτώ ότι ειμαι εγκυος!! Όποτε άμα είναι ένα μωράκι να κρατηθεί θα κρατηθεί ότι κ να κανεις ❤️
    • Εγώ δε περασα κάποια διαταραχή αλλά πιστεύω κάποιο ψυχολογικό θα το περασα κ για αυτό κ εγώ φοβαμαι! Κ Εγώ πάντα προσέχω ακόμα κ Στην εγκυμοσύνη κ τώρα κ πριν δεν σταμάτησα τη γυμναστική κ τη διατροφή βέβαια για εγκυμοσύνη αλλά σου είπα πάω σε διατροφολόγο γιατί αγχώνομαι γιατί δεν θέλω να βάλω πολλά κιλά κ μετά να μην μπορώ να τα χάσω! Αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι δεν πρέπει να καταπιέζομαι αν θέλω να φάω κάτι θα το φάω κ έτσι κ κάνω, οπως λέει κ η @Elli13 τα κιλά είναι κ κατακράτηση πολλες φορες κ φεύγουν χωρις να το καταλάβεις! Εγώ είχα τον γάμο μου πέρσι κ είχα βάλει στόχο ότι μέχρι το γάμο θα τα χάσω όλα κ τα έχασα όλα πολύ πιο γρήγορα κ όλοι μ έλεγαν κ εμένα ότι αδυνάτισα πιο πολύ από ότι ήμουν, απλά ξεφούσκωσα θεωρώ…! Μην αγχώνεσαι κ περισσότερα να βάλεις σίγουρα θα τα χάσεις μπροστά στο θαύμα σου αυτά είναι περιττα!!! Α επίσης ξέχασα στο τελευταίο τρίμηνο κ εγώ δεν έβαλα πολλά μπορεί 5 κιλα μόνο γιατί τα αλλά 7 τα είχα βάλει στο δεύτερο τρίμηνο 
    • Μην αγχώνεσαι για τα κιλά δεν είναι τίποτα κ εγώ θα σου πω τα πιο πολλά μπαίνουν στο β τρίμηνο. Κ εγώ αγχώνομαι κ πάω κ σε διατροφολόγο στο πρώτο μου παιδάκι έχασα κιλά στο πρώτο τρίμηνο τώρα έβαλα 2 όλοι μ λένε είμαι καλά ούτε π φάνηκαν, σήμερα ζυγίζομαι αλλά 2 θεε μου αν βάζω κάθε 2εβ από 2 θα γεννήσω κ θα ειμαι 100 κιλά λεω 😂…πολλες φορες τα κιλά είναι κ κατακράτηση! Καποιες φορες η ζυγαριά θα σε δείξει κ περισσότερα από ότι είσαι…στη πρώτη μου έβαλα 12 κιλά κ τα έχασα όλα μέχρι να γίνει το μωρό 5 μηνών! Στόχος μου είναι ο ίδιος…αλλα κ 15-16 να βάλω μου είπε ξ γιατρος είναι φυσιολογικό! Μην αγχώνεσαι κιλά είναι και φεύγουν ❤️ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ να τρως υγειηνα τώρα αν θες να φας κ κάτι τις παραπάνω δεν χάθηκε ο κοσμος ! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...