Μετάβαση σε περιεχόμενο

διαβαλκανικο.τι να παρω μαζι μου?


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα

κοριτσια καλημερα!προκειται να γεννησω στο διαβαλκανικο σε ενα μηνα περιπου.μπορει να μου πει καμια σας που ειχε την εμπειρια,τι χρειαζεται να παρω μαζι μου για μενα κ το μωρο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΣΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ, ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟ ΓΑΛΗΝΟ ΒΕΒΑΙΑ

Για τη μητέρα:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΥΖΑΜΕΣ , ΝΥΧΤΙΚΙΑ ΡΟΜΠΙΤΣΑ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ, ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ , ΟΔΟΝΤΟΠΑΣΤΑ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ, ΣΑΜΠΟΥΑΝ, ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥ , ΜΙΚΡΕΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ, ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ ΑΣΡΥΝΟ,ΙΚΗ ΣΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΕΡ ΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ με την ασφαλεια που εΧΕΙΣ ρωτα στο διαβαλκανικο!!!ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ :ΦΟΡΜΑΚΙ ΦΑΝΕΛΑΚΙ, ΚΟΥΒΕΡΤΑ Η ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ, ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ Η ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ !!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,Ι ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Γέννησα στο Διαβαλκανικό πριν από 11 μήνες.

Ήταν όλα πολύ καλά.

Οι μαίες και κατά τη διάρκεια της γέννας, αλλά και στα δωμάτια.

Αυτά που θα χρειαστείς είναι:

-πετσέτες

-πυτζάμες

-ρόμπα

-σουτιέν θηλασμού

-επιθέματα στήθους

-προσωπικά αντικείμενα (οδοντόβουρτσες, χτενες, αφρόλουτρα, κ.τ.λ.)

-σαγιονάρες για το ντους

-παντόφλες

-σερβιέτες

-οπωσδήποτε κρέμα purelan της medela από το φαρμακείο (είναι προστατευτική κρέμα για τις θηλές, απλά είναι καταπληκτική. Βοηθάει στο να μη πληγωούν οι θηλές κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Πάρ' την θα με θυμηθείς)

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται. Αν θυμηθώ θα το γράψω.

Το φαγητό τους είναι καταπληκτικό!

Αυτό που είναι σημαντικό να αναφέρω είναι ότι στα μωρά εννοείται ότι δίνουν ξένο γάλα. Αν θες να θηλάσεις αποκλειστικά, ζήτα αποκλειστικό θηλασμό από τη 1η μέρα. Είναι πολύ σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...