Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ?


Recommended Posts

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ (4,5 ΜΗΝΩΝ) ΕΧΕΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ! ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ? ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ! Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 800ML ΤΗΝ ΜΕΡΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΑΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!!!

Κ ΑΦΟΥ ΠΙΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!

ΕΜΕΝΑ ΠΙΝΕΙ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΩΝ 210ML.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΟ! ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2880, ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ 2800 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ ΗΤΑΝ 5250! ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΘΑ ΔΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα δεν ξέρω και πολλά γι'αυτό που ρωτάς αλλά ακούγοντας από άλλες μανούλες, εφόσον δεν ξυπνάει από μόνος του μην τον ξυπνάς εσύ! Η ανιψιά μου ήταν πρόωρη και για τις 40 μέρες περίπου την ξυπνάγαμε ανά 3ωρο για να φάει! Μετά κι εφόσον δεν ξύπναγε.. το σταματήσαμε και μια χαρά ανάπτυξη έχει το παιδάκι! Και μην πέφτεις στην παγίδα που λένε υγεία = πολλά κιλά για ένα παιδάκι! Δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!

Καλή συνέχεια σου εύχομαι κι θα σου πρότεινα για να μην ανησυχείς, πάρε τον γιατρό ένα τηλεφωνάκι πριν από την Πέμπτη! Τι στο καλό;; Τα λεφτά μας τους δίνουμε για να τους έχουμε όποτε χρειαζόμαστε κι ας είναι και το πιο απλό πράγμα! Στα λέω για να τ'ακούω κι εγώ!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενάκι μου γιατί ανησυχείς για τον ύπνο του;;;;Η δική μου είναι 3,5 μηνών και άλλες μέρες είναι συνεχώς ξύπνια και άλλες μέρες κοιμάται συνέχεια..Φυσικά και δεν πρέπει να τον ξυπνάς για να φάει..Εκείνος ξέρει τι χρειάζεται περισσότερο...Αν πεινούσε, θα ξυπνούσε μόνος του...

Εμένα η μπουμπούκα μου είναι 3,5 μηνών, τρώει 4-5 φορές την ημέρα κατά μέσο όρο 800ml και το βάρος της είναι 6260 και γεννήθηκε 3150.Τρώει το τελευταίο γεύμα της στις 10.30 το βράδυ και σπάνια ξυπνάει νωρίτερα από τις 10 το πρωί...

Όπως σου είπε και η Dallia τα πολλά κιλά δεν σημαίνουν και υγεία...Εγώ χαίρομαι που το κοριτσάκι μου δεν είναι παχουλό..

Ωστόσο, συμβουλέψου τον παιδίατρο σου....

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι λες?:laugh: :laugh:εγω παρακαλαω να κοιμηθει σερι τα βραδια και συ γκρινιαζεις?τι να εχει το παιδι σου δλδ?στενοχωριες και το ριξε στον υπνο να ξεχαστει???

ποσο σου κοιμαται συνολο μεσα σε ενα 24ωρο?ειναι γυρω στις 10-12 ωρες?καλα ειναι!αλλα και να μην ειναι τοσες καθε μωρο εχει το ρυθμο του,μην συγκρινεις με αλλα μωρα.εμενα εχει αλλαξει προγραμμα αρκετες φορες.Τη μια βγαζει δοντια την αλλη μεγαλωνει και εχει τις ανυσηχιες του.μια χαρα ειναι το μωρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειδα για τα κιλα.εγω τον ξυπνουσα καθε 3-4 ωρες για φαγητο,και το βραδυ.Αλλα ετσι μου λεγε η παιδιατρος,βασικα ετσι μου ειπαν και οι παιδιατροι στο μαιευτηριο.Και οχι για να τον παχυνω!!! αλλα μεχρι και τον 6ο μηνα δεν εχουν ρυθμιστει τα επιπεδα ζαχαρου σε ενα μωρο γι αυτο καλο ειναι να μην μενει πολλες ωρες νηστικο.Αλλα μετα τον 40 (αν θυμαμαι καλα) του εδινα ενα γαλα γυρω στις 11.30 και μετα δεν τον ξυπνουσα (ξυπνουσε μονος του βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου!

μην ανησυχεις βρε,αυτα αμα πεινασουν δε καταλαβαινουν ουτε υπνο,ουτε ξυπνιο!

εμεις γεννηθηκαμε 3580 50εκ.

πριν ενα μηνα που ημασταν στον τεταρτο ,ειχαμε 7100κιλακια,με 65 εκ υψος,ιδανικο λεει, η γιατρος οσο αναφορα τη σχεση του υψους με το βαρος,παρολα αυτα ειπε πως εχουμε πιο γρηγορη αναπτυξη σε σχεση με αλλα συνομιλικα μωρακια:P αρα μην ανυσηχεις ειναι θεμα καμπυλης αναπτυξης

Ημαστε αφρατουλες!:cheer:

κ απο υγεια σκιζουμε!δοξα τον υψιστο!

γιατι διαβαζω διαφορα τωρα κ τρελαινομαι...

τι θα πει....

....Και μην πέφτεις στην παγίδα που λένε υγεία = πολλά κιλά για ένα παιδάκι! Δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΙΧΕΙΣ.Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ.ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΣΤΙΣ 10 ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΙΛΑ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ?ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΗΓΟΥΡΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγω ενα εχω μαθει μεχρι τωρα οτι για κανεναν λογο δεν ξυπναμε τα μπεμπακια μας οταν κοιμουνται αυτα ξερουν και εχουν τον τροπο τους να μας πουν οτι πεινανε ο δικος μου δοξα το θεο ειναι πολυ καλοβολος ειναι 7,5 μηνων 8 κιλακια και 71 εκατοστα ειναι ψηλουλης σκεψου ομως οτι πολλες φορες του εδινα 4 γευματα γιατι ξυπναγε 6 ετρωγε μετα στης 10 μετα στης 2 και μετα στης 6-7 και μετα κοιμοταν μεχρι το πρωι το ειπα στον γιατρο μου γιατι ολοι μου λεγαν οτι επρεπε να το ξυπναω για να τρωει και το αλλο γευμα και ο γιατρος μου διαφωνησε και να ο μπεμπης ειναι μια χαρουρα σε ολα και για τα κιλακια μην ανυσηχεις καθολου μετα οταν αρχισουν φαγακι και φρουτοκρεμαα παιρνουν πιο γρηγορα και απο οτι εχω δει με φιλες μου κατα τον 10-12 μηνα η κοιλιτσα η τουρλοτη εξαφανιζεται και παιρνουν μπολικο υψος :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη γεια! Άψογο το μωρό σου! Γεύματα πολύ ικανοποιητικά και ύπνος καλός!

Τί άλλο θέλεις...

Όταν ένα μωρό κατά τη διάρκεια της ημέρας τραφεί ικανοποιητικά, τότε θα κοιμηθεί όλη την νύχτα!

Μην ανησυχείς καθόλου!

Ίδιο πρόγραμμα περίπου είχαμε...Τώρα έχουμε και 2-3 ώρες το μεσημέρι...Και 5 γεύματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.:) ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ 8 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ 70 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΡΩΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΑΣ,:P ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 7-8.30 Τ0 ΠΡΩΙ:cheer: .ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ,ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ,ΑΣΤΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ:kiss: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...