Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ "ΟΙΚΙΑΚΑ"


Eleny2

Recommended Posts

ρε κοριτσια τι σημαινεις τους εμαθες ετσι; ειναι μηπως πωρα παδιια ; απλα εχουν αυτη την γραμμη απο τις μαμαδες τους μην τυχουν και οι γιοι τους κανουν κατι θα χασουν το ανδρισμο τους ; μεγαλωσα με μια αδερφη 5 χρονια μεγαλυτερη και εναν αδερφο 6 μεγαλυτερο ξερετε τι επικρατουσε στο σπιτι ;ο πατερας μου επειδη δουλευε σε δυο ακι τρεις δουλεις ενταξει ειχε χρονο μονο για αυτο οποτε όλο το βαρος οσο ειαστα μικρα επεφτε στη μαμα μου αλλα και εγω και η αδερφη μου μαζευαμε τα πραγματα μας ο αδερφος μου αστο καλυτερα περιμενε απο τη μανα μου .Ο πατερα μου βγηκε σε συνταξη νεος 50 ετων αρα ειχε ολο το χρονο να βοηθησει αλλα δεν το εκανε ποτε μονο οταν ηθελα να τραπεζωσει κανενα ετοιμαζε τα κρεατα και ελεγε κουραστηκα ...αλλα τη λατζα πισω την αφηνε για τη φουκαριαρα τη μανα μου .Οταν εφτασα στην εφηβεια η αδερφη μουε ιχε τελειωσει με το σχολειο καιε ιχε αναλαβει εκινη το σπιτι και η μαμα το μαγερεμα εγω ειχα το σχολειο αλλα πηγαινα στο σουπερ μαρκετ εκαν τα εξωτερικα ψωνια ο αδερφος μου ξερετε τι εκανε ;διεταζε !μαμα φαι κικη νερο βαρβαρα καφε αυτο καταλαβατε και οταν εκανε μπανιο εφτανα τα νερα ως το σαλνι οτε δεν μπηκε στο κοπο να παρει τη σφουγγαριστρα να το κανει .Ομως οταν παντρευτηκε καλα να παθει καιμπραβο στη καλη μου νυφουλα ακι το ξεσκονοπανο πηρε και τα μπαλκονια εκανε !ετσι οχι οπως εμαθες απο τη μαμα σου αλλα οπως βρηκες αν σου αρεσει αλλιως θα μεινεις μεσα στη μπιχλα .

Ο αντρας μου ανηκει στη κατηγορια εκεινη που ναι δουλευει σαν το τρελλο εγω δεν θελω αν κανειγενικη αλλα το αν μαζευει τα ρουχα του δνε ειναι δουλεια ειναι υποχρεωσητ ου ακι το ιδιο μαθαινω στο Σταυρο μαλιστα τα παιχνιδια στοδωματιο δεν θα τα μαζευσω (εκτος και αν φτασει στρο απροχωρητο και πειρμενω κοσμο)και τον βαζω να στρωνει και το κρεβατι του τι παιε να πι ειναι αγορι ;

εμεις οι γυναικες που εχουμε αγορια πρπεει αντους μαθαινουμε την ταξη και την υποχρεωση δεν λεω να τους βαλουμε φακιολι αλλα για μενα αρσενικο δνενειναι αυτος που ξερει να κανει σεξ αλλα αυτος που εκτιμαει τη γυναικα του και το κοπος της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καντινου έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ? ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ! ΠΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ, ΕΝΤΑΞΕΙ. ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΠΟΤΗΡΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΝΕΡΟΧΥΤΗ, ΕΝΤΑΞΕΙ! ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ! ΕΔΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΥΝΩ ΕΓΩ, ΑΡΑΧΝΕΣ ΠΙΑΝΕΙ! ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΕΣ! ΤΟΤΕ ΠΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!

δεν καταλαβα γιατί είναι εξωπραγματικό να κάνει δουλειές ????!!!!!!!

Και εσύ τι είσαι ? Ο είλωτας ? Δεν κατάλαβα. Επειδή δηλαδή δεν δουλεύεις πρέπει να γίνεις δούλα και να του πλένεις και το αυτοκίνητο ? Και μετά διαμαρτηρόμαστε κορίτσια. Εεεε όχι να του πλένεις και το αυτοκίνητο. Μια δουλειά που πρέπει να αναλάβει τουλάχιστον εκείνος την ευθύνη, πάς και την κάνεις ΚΑΙ αυτήν εσύ ? Γιατί δηλαδή εσύ δεν είσαι άνθρωπος να θέλεις βοήθεια ?

Για καθήστε ρε κορίτσια,....επειδή δεν δουλεύετε σε εξωτερική δουλειά και δουλεύετε στο σπίτι (γιατί δουλειά κάνετε κ ας νομίζετε ότι είναι αλλιώς)πρέπει ο άλλος να τα παίρνει όλα στο χέρι ? Εγώ δουλεύω εκτός σπιτιού, αλλά τι θα πει...οτι επειδή δεν δουλεύετε αρα πρέπει να σας βγαίνει ο κω...ς στο σπιτι και να τα κουβαλάτε και όλα ??!!! Έλεος δηλαδή.

αν είναι επιλογή σου όμως να λειτουργείς έτσι όπως λές στο μήνυμα,...τοτε συγνώμη σου ζητώ που στα λέω αυτά. Δεν σε κρίνω. Προς Θεού και αν το πάρεις έστω και λίγο έτσι, τότε σου ζητώ πραγματικά συγνώμη. Αλλά επειδή όπως διάβασα παρακάτω, σε ενοχλεί να τα κάνεις όλα μόνη, τότε σου λέω, πως σε υποστηρίζω στο να μην μπορείς να τα κάνεις όλα και να θέλεις και εσύ βοήθεια σαν άνθρωπος. Να κοιτάξεις και λίγο τον εαυτό σου. Και εσύ και όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ κουράστηκα διαβάζοντας όλα τα post!!! Καντινού, καταλαβαίνω αυτό που λες, ότι αν η γυναίκα είναι οικοκυρά και ο άντρας δουλεύει, είναι προφανές ότι θα κάνει περισσότερες δουλειές αυτή. Π.χ., ο κουνιάδος μου που είναι πλακάς και κουράζεται πολύ, δε θα πιάσει να σφουγγαρίσει. Αλλά από το "δεν κάνω δουλειές", μέχρι το "τα θέλω όλα στα χέρια και συμπεριφέρομαι σαν ανάπηρος" υπάρχει μεγάλη διαφορά. Δηλαδή, κάθονται στο τραπέζι, και πρέπει αυτή να σηκωθεί να του βάλει νερό, να του φέρει ψωμί, κ.λπ., ακόμα και μέρες που δε δουλεύει. Αφού καμιά φορά που τυχαίνει να πάμε όλοι μαζί στα πεθερικά μου, αυτός δίνει συνέχεια διαταγές, κι αν τύχει να κάθεται ο άντρας μου πιο κοντά στο νεροχύτη, και του ζητήσω να μου βάλει νερό, με κοιτάνε λες και έπεσα από τον πλανήτη Άρη, που τόλμησα να ξεστομίσω τέτοιο πράγμα. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά αυτός έχει συνηθίσει τόσο πολύ να διατάζει, που κάθεται στην τηλεόραση και ζητάει διάφορα από όποιον βρει μπροστά του, από τη μάνα του, τη γιαγιά του, τα αδέλφια του! Εντάξει, κάπου νομίζω έτσι ξεφεύγουμε.

Βέβαια, είναι και γυναίκες που δε θέλουν άλλους στα πόδια τους, π.χ. πρότεινε ο άντρας μου να αναλάβει αυτός τα πλυντήρια για να ξεκουράσει τη μάνα μου, κι αυτή δε δέχτηκε, γιατί δε θα τα κάνει σωστά, κι άλλα τέτοια...

Όσο για το αυτοκίνητο, ανήκει και στους δύο, αλλά το οδηγώ μόνο εγώ, γιατί αυτός δεν έχει ακόμα δίπλωμα. Το πλένει αυτός όμως, αν και γκρινιάζει ότι το πλένει και δεν τον αφήνω να το οδηγεί!!!!!!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑ! ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ! ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ, ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ. ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΟΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΟΜΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΟΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ, ΟΤΑΝ ΜΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ! ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ, ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού, μη νιώθεις άσχημα. Πολύ καλά κάνει ο άντρας σου. Ο δικός μου μάλλον θα τα φορούσε ασιδέρωτα, ή θα τα σιδέρωνε μόνος του, οπότε και πάλι σαν ασιδέρωτα θα έμοιαζαν!!!

Ο άντρας σου τα θέλει όλα στο χέρι όταν εσύ μπορείς. Εσύ, τα θέλεις όλα στο χέρι όταν μπορεί αυτός; Και γιατί όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑ! ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ! ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ, ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ. ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΟΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΟΜΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΟΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ, ΟΤΑΝ ΜΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ! ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ, ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.:blush:

δηλαδή τι θα πει όταν μπορώ ? Το "όταν μπορώ" τι ακριβώς σημαίνει ? Δηλαδή μπορεί κάποιος μόνο όταν δεν γυρίζει γύρω-γυρω σαν την καλοκουρδισμένη μηχανή να κάνει όλη την ώρα δουλειές ? Δηλαδή για ορισμένους άντρες, το "μπορεί" η γυναίκα τους, είναι προφανώς όταν καθήσει μισή ώρα στον καναπέ σαν φυσιολογικός άνθρωπος αποκαμμωμένος απο τις δουλειές όλη μέρα ? Δηλαδή το να καθήσεις να ξεκουραστείς είναι για την προσωπική κρίση του άντρα σου "μπορώ". Σε ρώτησε εσένα αν μπορείς να ανοίξεις τα βλέφαρά σου από την κούραση ? Δηλαδή εσύ τον λυπάσαι εκείνον που δουλεύει όλη μέρα (δεν λέω σε αυτό έχεις δίκιο), αλλά εκείνος εσένα σε λυπάται, όταν σε δεί να "μην κάνεις κάτι" για λίγα λεπτά της ημέρας, και τότε τα θέλει όλα στο χέρι ? Και ο δικός σου άντρας και οι άντρες πολλών γυναικών.

Και μου λες ότι αισθάνεσαι και άσχημα επειδή σιδερώνει όταν δεν υπάρχουν κατά τύχη σιδερωμένα ρούχα της δουλειάς του ? !!!!!! Γιατί χωρίς χεράκια τον έκανε η μαμά του ? Δόξα τον Θεό, μια χαρά πρέπει να είναι ο άνθρωπος. Νομίζω ότι μόνη σου οδεύεις προς την αυτοταλαιπωρία (για να μην το πω αλλιώς). Είσαι κ εσύ άνθρωπος. Παρτο χαμπάρι. Έχεις ανάγκες και δικαιώματα, όπως και πολλές άλλες κοπέλες και εδώ στο μάμμυλαντ και αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και σήμερα γλυκές μου νοικοκυρούλες... Εγώ κορίτσια το αμάξι του δεν του το πλένω! Πρώτον, πλένω το δικό μου... :P και ποτέ δεν με αφήνει να αγγίξω το δικό του! Θέλει ΜΟΝΟΣ του !! Αλλά και να'θελε.. Άσε που έχω βρει καλύτερη λύση!! Βενζινάδικο έξω στον μπαμπά της κολλητής μου, 12 ευρουλάκια ( ειδική τιμή!!) μέσα κι έξω.. τζιτζι τ'αμάξι!!

Ευτυχώς εμένα η πεθερά μου δεν τον έχει κακομάθει! Έμεινε και πολλά χρόνια μόνος οπότε στο σπίτι του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη όταν είναι μόνος του! Ούτε βρωμίζει ιδιαίτερα, και μαζεύει κι από πάνω! Και το μωρό όταν με το καλό γεννηθεί και χρειαστεί να το κρατήσει.. Θα είναι καλύτερος κι από μένα!

Κορίτσια είχα συγχηστεί με τον άντρα της κουμπάρας μου! 32 χρόνων, και είναι όλη την ώρα με διαταγές! Σ.. καφέεεεε, Σ... νερόοοοο, Σ.... σκατά στα μούτρα σου παλιοφαλοκράτη!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

εμεις οι γυναικες που εχουμε αγορια πρπεει αντους μαθαινουμε την ταξη και την υποχρεωση δεν λεω να τους βαλουμε φακιολι αλλα για μενα αρσενικο δνενειναι αυτος που ξερει να κανει σεξ αλλα αυτος που εκτιμαει τη γυναικα του και το κοπος της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό πάλι με το φακιόλι, δεν μπορώ να το καταλάβω. Φοράει καμία από εμάς φακιόλι;;; Μόνο την περασμένη βδομάδα που είχα τα γενέθλιά μου και ετοίμαζα ένα σωρό φαγητά για τους φίλους μου, έβαλα στο κεφάλι μου μια νάιλον κάλτσα, για να μην πέσουν μέσα τρίχες, γιατί δεν είχα φακιόλι ή σκουφάκι!

Κι αυτή η φίλη μου, που έχω γράψει παραπάνω, με τον μ...κα σύζυγο, που όχι απλά τα θέλει όλα στα χέρια, αλλά ούτε δουλεύει, ούτε κουνάει το δακτυλάκι του (έχω την υποψία ότι άμα έχει φαγούρα τη φωνάζει και τον ξύνει :P ), λέει ότι το γιό της θα τον βάζει να κάνει πολλές δουλειές, για να μη γίνει σαν τον πατέρα του.

Το θέμα είναι ότι σε Ελλάδα και Κύπρο δεν υπάρχει η νοοτροπία των Ευρωπαίων, που θεωρούν αυτονόητο ότι θα κάνουν δουλειές. Π.χ., μου έλεγε ένας φίλος μου για ένα φιλικό τους ζευγάρι απ' τη Γαλλία, που είχαν έρθει διακοπές στην Ελλάδα, και είχαν πάει στο σπίτι τους. Ο Γάλλος, όταν έφαγαν, βοήθησε στο σήκωμα του τραπεζιού, ενώ ο Έλληνας καθόταν και κοιτούσε, και τον κορόιδευε κιόλας, ότι τον κάνει ό,τι θέλει η γυναίκα του.

Εμείς είμαστε σε μια λάιτ κατάσταση, δηλαδή, και θα του πω να μου φτιάξει πρωινό, και θα του φτιάξω εγώ, ανάλογα, και θα του ζητήσω να μου φέρει ένα ποτήρι νερό, αλλά θα του φέρω κι εγώ. Σκούπισμα, ξεσκόνισμα τα κάνω κυρίως εγώ, γιατί ο άντρας μου έχει αλλεργία στη σκόνη, και μια φορά είχε πάθει και αλλεργικό σοκ, οπότε δε θα τον πεθάνουμε τον άνθρωπο.

Όταν μέναμε μόνοι μας έκανε πάρα πολλές δουλειές, σε σημείο που εγώ είχα ξεχάσει πώς δουλεύει το πλυντήριο και πώς πετάμε τα σκουπίδια (:P ), αλλά τώρα που δε συντονίζεται με τη μάνα μου, φοβάμαι μην κακομάθει, και όταν ξαναμείνουμε μόνοι μας τα περιμένει από μένα όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοριτσια πολυ ωραιο θεμα!:P Θελω τοσες μερες να γραψω αλλα δεν ξερω απο που να ξεκινησω!:laugh: :laugh: :laugh: Σοβαρα τωρα! Εμενα δεν με νοιαζει αν ο αντρας μου κανει δουλειες ή δεν κανει. Εμενα με νοιαζει να μαζεψει το πιατο του, να καθαρισει τον παγκο οταν φτιαξει καφε, να βαλει τα ρουχα του στα απλυτα κτλ. Να δείχνει ενα σεβασμό βρε αδελφε!:laugh: Γενικα ειμαι της άποψης οτι εφόσον κάθομαι σπίτι δεν μπορώ να εχω την απαίτηση απο τον άλλον να σφουγγαρίσει ή να σκουπίσει. Ξερω οτι ο αντρας μου ποτε δεν θα το εκανε. δεν το χει βρε παιδι μου. Είναι σαν να θελω εγω να πιάσω κατσαβίδι!:P Εγω τσαντίζομαι οταν ειναι να γινουν αντρικες δουλειες και με γραφει! Ενω οταν του πει κανενας αλλος τρέχει σαν τρελός. Οσο για τις δουλειές δεν μου λεει τίποτα χρόνια τωρα!:laugh: Αμα εχει φαγητο να φαΐ του αρκεί!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):cheer: Κορίτσια καλησπέρα σε όλες . Θα ήθελα να σας μιλήσω σαν μία μαμά και νοικοκυρά με τρία παισιά και ένα μεγάλο τον άνδρα μου. Δεν μπορώ να πώ ο άνδρας μου και στα τρία τα παιδιά έχει αλλάξει πάνες τους έχει δώσει και κάνα γάλα και τώρα που έφτασα στο αμήν δύο μέρες πρίν κλείσει το σχολείο των κοριτσιών αποφάσισε το πρωί να τις πηγαίνει εκείνος. Αν σας πώ το πρόγραμμα που έχω εγώ θα σας πέσουν τα μαλλιά έχουμε και λέμε ξυπνάμε το πρωί και πηγαίνω (με τα ποδια) τις μικρές σχολείο και ο άνδρας μου τον γιό μου αφού το σχολείο του μικρόυ είναι 3 λεπτα από το σπίτι και των κοριτσιών 20 λεπτά, θα γυρίσω σπίτ θα βάλω πλυντήρια θα σιδερώσω θα καθαρίσω το σπίτι θα μαγειρέψω και στην συνε΄χεια θα πάω να μαζέψω τα παιδιά και τα τρία από τα σχολεία τους και στην συνέχεια Δευτέρα και Πέμπτη απόγευμα στις 5 πάω τον γιό μου αγγλικά την Τετάρτη θα πάω την Εβελίνα χορό και την Τρίτη και Παρασκευή ε΄χει από δύο ώρες την ημέρα λογοθεραπείες η Εβελίνα στον Άγιο Δημήτριο και φεύγω από τον ΝΈο κόσμο για να πάω και ο χορός της μικρής είναι από το σπίτι μου 35 λεπτά με τα ποδια και βάλτε όταν γυρίζω που είναι κουρασμένη η μικρή και να σέρνω μαζί μου και άλλα δύο και να έχω και να διαβάσει ο μικρός που εφέτος πάει στην τρίτη και όσο το σκέφτομαι καντηλιάζω!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΧΑΛΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΟΥ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ, ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΗΡΕΤΩ! ΤΩΡΑ ΑΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΓΟΜΑΙ?ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΟΛΑΣΤΗΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ, ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!ΕΞΑΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ! Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΗΤΑΝ Η ΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ! ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΡΑΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΦΤΑΝΕΙ. ΩΣ ΕΔΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΤΑ ΟΙΚΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΙΣΩΣ Η ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ!! ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΘΑ ΘΕΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ. ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΞΕΡΩ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Κορίτσια είχα συγχηστεί με τον άντρα της κουμπάρας μου! 32 χρόνων, και είναι όλη την ώρα με διαταγές! Σ.. καφέεεεε, Σ... νερόοοοο, Σ.... σκατά στα μούτρα σου παλιοφαλοκράτη!! :angry::angry::angry:

Αχαχαχαχαχαχαχα... :laugh: :woohoo: :silly: πολυ γελασα βρε Ελενα... οχι με τη κουμπαρα σου βεβαια αλλα με την περιγραφη σου... πραγματικα κι'εμενα με εκνευριζει οταν βγαινουμε με αλλο ζευγαρι να ακουω τον αντρα να δινει διαταγες... δεν θα μπορουσα με εναν τετοιον αντρα ουτε μια μερα να μεινω... κατι τετοια διαβαζω και εκτιμω ακομα περισσοτερο τον αντρουλη μου...!

Υ.Γ. καλε εσυ ακομα να γεννησεις; που ειναι το λιονταρακι μας; βολευτηκε ο βασιλιας στον θρονο του;:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν καποια χρονια θα ειναι ισως και 15 ειχαμε παει στο σπιτι μια ξαδερφης μιας φιλης μου η οποια ειχε παντρευτει προσφατα καιμας ειχε καλεσει για καφε.Ηκοπελα αυτη ειναι κοινωνιολογος και ο αντρας της αν δεν κανω λαθος πολιτικος μηχανικος η κατι παρεμφερει .Παμε λοιπον καιμας ανοιγει ο Σπυρος ο συζυγος. Κλαως τα κοριτσια μας λεει εν τω μεταξυ εμενα μου φανηκε κατι παραξενο γιατι φορουσε ποδια !αμεσως μου ηρθε στο μυαλο οτι ισως να ειχαν δουλεις να βοηθουσε και αυτος καμαλιστα πηγα να πω καλα μωρε αφου εχουν γενικη γιατι μας καλαει .Περαστε μεσα κοιτσια η Νικη σας περιμενει .Καθοταν η Νικη και ο σπυος μας εφτοιαξε σε όλες καφε καιμετα μας ζητησε συγνωμη και αφου χαμηλωσε τη χυτρα πηγε να απλωσει κατι ρουχα .Του λεει η κοπελα αστα Σπυρο μου θα τα απλωσω εγω μετα και η απαντηση του ξερετε ποια ηταν :οχι αγαπη μου εσυ κατσε να πιεις το καφε σου με τις φιλες σου και εγω θα τελειωσω τις εκρεμοτητες μας ναι ακριβως ετσι το εθεσε και οταν ρωτησα τη κοπελα μου ειπε οτι απο την πρωτη στιγμη που μεινανε μαζι μοιραζοντουσταν τα παντα ακομα και το διαστημα που εκεινη δεν εργαζοταν καιειχε αδεια .Μαλιστα σε καποιες αδειες τις ελεγε να πας για καφε να βγεις να δεις κοσμο και οχι κατσε κατω σφουγγαρισε , σιδερωσε ξεσκονισε καικατσε μετα απο όλη τη κουραση να σου κανω και δυο -τρια -πεντε παιδια για αν δειξω ποσο αρσενικο ειμαι !Αυτος ο αντρας για μενα εχει πιασει το νοημα της ζωης τη σχεση του γαμου που δνε σημαινει ζυγος αλλα συμβιωση και μοιρασμα των υποχρεωσεων . Κια μην νομιζετε οτι ειμαι φεμινιστρια και οτι ξαφνικα λεω να χασουμε τους ρολους μας αλλα το να σε σεβεται ο άλλος ειναι μεγαλη υποθεση .Αλλωστε οι συζυγοι οταν πανε στην δουλεια τους ανεξαρτητα απο το πως ειναι καλη η κακη δυσκολη η λιγοτερο δυσκολη αμοιβονται η γυανικα που κανει τοσες δουλεις που δεν δουλευει 4ωρη η 8ωρη αλλα φουλ 15 ισως και παραπανω [ποια ειναι η αμοιβη της ;

Βλεπω τον πατερα μου να ειναισ το κρεβατι με τα τοσα προβληματα υγειας τα οποια κατα ενα μερος ευθυνετε (εχει ζαχαρο καικαρδια και αλλα πολλα αλλα παροκο αυτα τρωει τον απαχο ) να διαταζει τη μαμα μου η οποια ειναι σχεδον 73 ετων ακι ομως ποτε δεν εχει παραπονεθει οτι ειναια ρρωστη καια ς ειναι με 39-40 πυρετο με ιλλιγγους και ναι το εχω προσεξει η γυναικα ειναι πιο σκληρη οι αντρες λαπαδες με 37,5 ξεραινονται στο κρεβατι και οτα εμεις καθομαστε γιατι ποναει η κοιλια μας αποτη περιοδο γινετε μεγα θεμα . Νατασσα δεν θελω μετα απο 15 χρονια ο γιος μου να σπουδαζει καιμα μην μπορει αν ζησεισε ανθρωπινο περιβαλλον η να παντρευτει καινα με κατηγορει η γυναικα του οτι ειναιγαιδουρι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ εισαι θεα συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!δεν ανηκω (ευτυχως) στην κατηγορια των γυναικων που εχουν αντρα αφεντη,αλλα πιστευω ξεκαθαρα πια οτι σοβαρο ρολο παιζει η μανουλα στο πως θα μεγαλωσει το αγορακι της:dry: Ειναι βεβαιο πως αν απο τοτε που γεννιεται ενα αντρας μεχρι τα 25,30,35 δεν ξερω ποτε αποφασισει να παντρευτει,εχει τη μανουλα να τρεχει απο πισω του με το κομμενο φρουτο(μην παθει αβιταμινωση),φωναζει ο κανακαρης<μανα>! τραβα παρε μου τσιγαρα και σε λιγο που θα ερθουν τα φιλαρακια μου για καφε φτιαξε μας και κανενα σαντουιτσακι...και σιδερωσε μου το τζην το καινουργιο και.....ασε μου κανα 50αρικο για βενζινη....και....και....τρεχει η μανουλα!!!Αληθινο παραδειγμα τα παραπανω ,ο ξαδερφος μου ο ρεμπελος με τη ταλαιπωρη τη θεια μου!πως θα ισιωσει ο ξαδερφουλης οταν με το καλο παντρευτει??????????????και εννοειται δεν λεω να πιανουν το ξεσκονοπανο και την ποδια στη μεση(δεν τρελαινομαι για τετοιο θεαμα μου αρεσει ο αντρας βαρβατηλα!!!)μιλαω για τη συναισθηση που πρεπει να εχουν,της βοηθειας στο σπιτι ασχετα με το αν εργαζεται η γυναικα,το να μαζεψει τα ρουχα του,να συμμαζεψει το μπανιο οταν κανει το ντουζακι του....απλες πραξεις υπευθυνοτητας.ΑΥΤΑ,;) ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

dallia έγραψε:

Αχαχαχαχαχαχαχα... :laugh: :woohoo: :silly: πολυ γελασα βρε Ελενα... οχι με τη κουμπαρα σου βεβαια αλλα με την περιγραφη σου... πραγματικα κι'εμενα με εκνευριζει οταν βγαινουμε με αλλο ζευγαρι να ακουω τον αντρα να δινει διαταγες... δεν θα μπορουσα με εναν τετοιον αντρα ουτε μια μερα να μεινω... κατι τετοια διαβαζω και εκτιμω ακομα περισσοτερο τον αντρουλη μου...!

Υ.Γ. καλε εσυ ακομα να γεννησεις; που ειναι το λιονταρακι μας; βολευτηκε ο βασιλιας στον θρονο του;:P[/quote:2b9ku824]

Αμ εγώ να δεις πως εκτιμώ τον δικό μου!! Έλεγα για την νοοτροπία που έχει από την Γερμανία.. αλλά τελικά είναι πολύ καλύτερα!!

Όσο για τον μικρό μου... τι να πω.. Καλοπερνάει εκεί μέσα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...