Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ "ΟΙΚΙΑΚΑ"


Eleny2

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Επίσης και εγώ απλώνω με σύστημα και δε χρησιμοποιώ μανταλάκια δια φορετικού χρώματος, αν π.χ. αρχίσω με κίτρινα θα τα τελειώσω πρώτα και μετά θα αρχίσω άλλο χρώμα. Έχω ένα θέμα με την τάξη γιατί είναι κακό αυτό?!?!

Τα άλλα "παλαβά" μου τα έχω κόψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τι καλα!!! και νομιζα οτι ειμαι μονη μου στην τρελα που ονομαζεται ΣΠΙΤΙ !!!!!!!! :P

καθε μερα μου βγαινει η γλωσσα αναποδα! ενταξει παραδεχομαι οτι ειμαι υστερικη και οτι αν δεν σφουγγαρισω 3-4 φορες την μερα δεν θα μπορω να ηρεμησω, αλλα καπου κατανταει αηδια ολο αυτο!!!! δεν μπορουσα να φανταστω οτι ενα σπιτι εχει τοοοοοοοοσα πολλα που πρεπει να γινουν!!! ερχονται και μερες που και να πεσει βομβα στο σπιτι δεν με νοιαζει και δεν κανω δουλειες,αλλα εχω την αισθηση οτι μια μερα αν κατσω,μετα ολα θα πανε πισω!!! ελπιζω σιγα σιγα να βρω ενα προγραμμα γιατι δεν αντεχω! σισσακι μου και εμενα ο χρηστος εχει μπερδεψει τις κρεμαστες τις καρεκλες και τα απλυτα!!!! τωρα εχει βγαλει και καινουργιο χομπυ!!! με τις καλτσες!!!!!!!!! τις βρισκω παντου!!!!!!!!!!!!!!! του το εξηγησα να μην μου κανει τη ζωη δυσκολη και το καταλαβε! δεν το εκανε επιτηδες,απλα ξεχνιοτανε!!! σκεφτειτε να ξεχαστουμε εμεις με τις δουλειες τι θα γινεται μεσα στα σπιτια μας!!!!!! :P

εσεις τι προγραμμα εχετε με το σπιτι για να ειναι παντα τακτοποιημενο???εγω καθε μερα απο τις 9 που σηκωνομαι δεν τελειωνουν οι δουλειες πριν τις 3! ολο κατι κανω!!! εχω αρχισει να καταλαβενω οτι δεν χρειαζεται και τοση τελειομανια πια......καλα δεν λεω???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΟΚ...ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΣΟΥ...ΚΑΤΣΕ Κ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Σύζυγος σημαίνει κάτω απ' τον ίδιο ζυγό, όχι σε παντρεύομαι για να μη χρειάζεται να πληρώνω γυναίκα για τις δουλειές.

Έτσι έτσι!!! Έγραψες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι βουλακι ειδες υστερικια φιλη που εχεις?? ναι μωρε θα αραξω μερικες μερες! δεν γινεται αλλιως!!

καλε τι ατακα ηταν αυτη 'θελω να γινω μαμα'?????? οντως εγραψες!!!!!!!!! με το πρωινο του χρηστου θα του το εχω γραψει σε ενα χαρτακι!!!! θα βαλω καμερα να τοβαλουμε μετα να γελασουμε απο τις αντιδρασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΧ ΝΑΙ ΒΡΕ ΜΙΚΡΟΥΛΑ,ΒΑΛΕ Κ ΚΑΜΕΡΑ!!!ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ(ΠΟΥ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ)ΟΤΑΝ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντάντη.. έτσι έκανα στην αρχή!! Αλλά ο καλός μου ξέρει τι κάνει;; Έχει μπερδέψει τον καναπέ με την ντουλάπα! Αφήνει τα ρούχα του όπως να'ναι! Κάτω από το καλοριφέρ του σαλονιού νομίζει ότι είναι παπουτσοθήκη! Όλα τα παπουτσάκια του.. εκεί!! Τα λέω με το ωραίο! Τίποτα! Τα λέω με το άγριο... Ότι γινόμαστε ρεζίλι στους δίπλα που φωνάζω λέει!! Τώρα απλά πάω και τα δείχνω.. και γελάει σκανταλιάρικα αλλά τα μαζεύει!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ DALLIA ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ "ΠΡΟΒΛΗΜΑ"....

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΩ ΡΟΥΧΑ Κ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΤΟΥ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ ΜΕΤΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΔΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια... έγινα κι εγώ τεμπελάκος!! Τα παρατάω κι εγώ τώρα και μου λέει.. κι εμένα εκεί πρέπει να'ναι;; Επειδή του έλεγα εγώ στην αρχή! :lol: Κι εκτός αυτού αν καμιά φορά με πιάσει να του πω κάτι γιατί θέλω να μαζευτεί λιγάκι το σπίτι μου λέει μάζεψε πρώτα τα δικά σου που είναι τα διπλά από τα δικά μου και μετά έλα να με μαλώσεις!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ....:laugh:

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ....:blush:

ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΑΛΛΑ ΜΕ 33 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΜΙΚΡΟΥΛΑ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ?????????ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΜΑΖΩΧΙΣΜΟΣ????:P :silly: ΝΑΙ ΟΚ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ....ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ(ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΡΕΛΑ)ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 10.30!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΟΛΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ.;) ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΑΔΕΙΑ)ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ(ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥΩΡΗ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ).ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΞΑΝΑΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΥΣΙΜΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ? ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ! ΠΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ, ΕΝΤΑΞΕΙ. ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΠΟΤΗΡΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΝΕΡΟΧΥΤΗ, ΕΝΤΑΞΕΙ! ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ! ΕΔΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΥΝΩ ΕΓΩ, ΑΡΑΧΝΕΣ ΠΙΑΝΕΙ! ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΕΣ! ΤΟΤΕ ΠΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Διάβασα το θέμα σου και ομολογώ ότι έχεις χίλια δίκια.Το ίδιο επάγγελμα κάνει και η μαμά μου τα τελευταία (κάτσε να μετρήσω) 17 χρόνια.

Και γω το ίδιο επάγγελμα ασκώ.Με την τεράστια διαφορά ότι εγώ δεν έχω ακόμη παιδιά.Είναι πιο απλά τα πράγματα για μένα.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι αδυνατώ να σε καταλάβω.

Ο πατέρας μου ήταν ο τύπος του άντρα "ανατολίτη" . Και λέω "ήταν" γιατί διορθώθηκε πια.Ήθελε ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο χέρι.ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Είχε η μαμά μου και 3 παιδιά από πίσω,όπως επίσης και έναν κωλόγερο (θα πέταγα κακία τώρα,αλλά κρατιέμαι) .Αυτός και αν της είχε κάνει τη ζωή πατίνι.Τέλος πάντων.Φλυαρώ.

Αυτό που θέλω να σου πω τώρα είναι ότι τα έζησα μέσα στο σπίτι μου και σε καταλαβαίνω.Όσο μικρή και να είμαι,παιδιά μπορεί να μην έχω ακόμη,δε σου κρύβω ότι τρέμω εκείνη την ώρα.

Γιατί κακά τα ψέματα...μπορεί να ζούμε στο 2009,αλλά τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει και πολύ από την εποχή της γιαγιάς μου.Απλά,σήμερα ο άντρας θα καταλάβει (σχεδόν) τι περνάς.

Εύχομαι καλημέρα και συγνώμη για το σεντόνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: ΘΕΜΑΤΑΡΑ Α Α Α Α!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΩΣΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!!!

Π.Χ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΙΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙΣ ΜΕΣΑ" :angry: ΠΛΕΟΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΤΙΑΞΤΟΝ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟΚΑΦΕ!!!

ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΦΡΕΣΚΟΜΑΓΕΙΡΕΜΕΝΟ ΦΑΓΗΤΟ-ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΧΘΕΣΙΝΟ, ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΦΑΪ!

ΤΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΦΕΡΝΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ-ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΩ 20 € ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΕ ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΤΑΛΚΑ;;;ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕ ΔΙΝΩ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ-ΠΛΕΟΝ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ!!!

ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΗΡΩΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ(ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΑ)ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ, ΟΤΑΝ ΑΠΟΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΤΗΝ ΒΑΣΙΑ ΚΟΚΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΣΙΑ ΕΡΩΜΕΝΗ..........ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ;) ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΝΑ ΔΙΕΘΕΤΑΝ ΟΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΕΙ ΘΑ ΒΙΩΣΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΚΡΟ ΔΗΛ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.;)

ΟΥΦ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.............ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ!!!!!:lol:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!

purple.......σηκωθηκα για σφουγγαρισμα!!! ιχιχχιχιιχιχιιχχι ρε κοριτσια μηπως ειμαι εθισμενη στη χλωρινη???? δηλαδη τωρα ας πουμε δεν πρεπει ετσι μαζι με το καφεδακι που πινω να ριξω και μια χλωρινιτσα ετσι να φυγουν οι βρωμιτσες???? παντως οσοι με ξερουν λενε οτι θα καταστραφω εγω με το στυλακι που κραταω με τις δουλειες! ομως ξερετε κατι?δεν ειμαι απο τις ''τρελες'' (τις βαζω σε εισαγωγικα γιατι και εγω θα ηθελα να τους μοιασω) ,που με το που ερθει καποιος καλεσμενος του βγαζουν τα παπουτσια στο χαλακι,και δεν αφηνουν να ακουμπησουν τον καφε τους σε οποιο σημειο του τραπεζιου υπαρχει κουβερακι μονο!!!!! εγω ειμαι χιμα με τους ανθρωπους,θα ερθουν οι φιλοι και θα το κανουμε μπιιιιιιιιιιιπ το σπιτι!!!! απλα θελω την ωρα που θα ερθουν να ειναι ομορφο!

καντινου μου σε καταλαβενω απολυτα!! και εγω αυτης της ''σχολης'' ειμαι...ερχεται ο χρησταρας κουρασμενος....ε δεν πρεπει να βρει ενα φαγακι ζεστο???τα ρουχα του ετοιμα που θα μπει για μπανακι???το σπιτι κουκλι??? με το αμαξι δεν με αφηνει να πειραζω,τα πλενει εκεινος!!! αυτα τα θεωρει αντρικες δουλειες(και καλα κανει κορτσια μου!) !!!

δημητρουλα μου ποσο δικιο εχεις...........οντως δεν εχουν αλλαξει και πολλα τελικα ε???....(βρε ταλεντακι που εισαι εσυ και μου ελειψες????????????)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ψάχνω μέρες εσένα μικρούλα.Αλλά ο ιστοχώρος πολλές φορές δε μου επιτρέπει την είσοδο.

Έχουν αλλάξει τα πράγματα,προς το καλύτερο,αλλά όχι τόσο ώστε να πούμε ότι δεν έχει καμία σχέση η σημερινή εποχή με πριν από 50 χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

καντινου μου σε καταλαβενω απολυτα!! και εγω αυτης της ''σχολης'' ειμαι...ερχεται ο χρησταρας κουρασμενος....ε δεν πρεπει να βρει ενα φαγακι ζεστο???τα ρουχα του ετοιμα που θα μπει για μπανακι???το σπιτι κουκλι??? με το αμαξι δεν με αφηνει να πειραζω,τα πλενει εκεινος!!! αυτα τα θεωρει αντρικες δουλειες(και καλα κανει κορτσια μου!) !!!

Κι'εγω τα ιδια Νταντη μου... αλλα δεν το παρακανω κιολας... το αυτοκινητο δεν το πειραζω καθολου... το μωρο πανω απ'ολα, ενα φαγακι για τον αντρουλη και η βασικη καθαριοτητα του σπιτιου... τα υπολοιπα τωρα οποτε προλαβω... αν μεινουν τα ρουχα ασιδερωτα για 5 μερες δεν εγινε και τιποτα...!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κουκλα ψαχναμε η μια την αλλη ε?? χιχιιχιχιχι αμαν αυτο το ιντερνετ!!!

οντως πανε προς το καλυτερο,αλλα σε καποια θεματα εχουμε μεινει προπολεμικοι!! ε ισως ειναι και λιγο θεμα τουκαθε αντρα το τι μυαλα κουβαλαει και αν ειναι λιιιιιγο οπισθοδρομικος ή οχι. εμενα ο χρηστος σε καποια θεματα ειναι μοντερνος και σε αλλα σαν να βγηκε απο ελληνικη ταινια! μου θυμιζει τη διαφημιη με τον καφενε του γιακουμι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα...όλα κι όλα.Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο.

Και πιάτα θα πλύνει και θα μαγειρέψει,και τα ρούχα θ'απλώσει...αμέ...είμαστε προχωρημένοι εμείς!

Πέρα από την πλάκα,δε μου αρέσει να τον βλέπω να κάνει δουλειές,αλλά αφού επιμένει,τρελλή είμαι να του πω όχι;

Το μόνο που δε θέλω να κάνει είναι να μαγειρεύει -αν και μαγειρεύει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Είναι που εγώ μαγειρεύω όπως η μαμά μου και η γιαγιά μου.Καυτερά και βαριά -καταγωγή από Σμύρνη βλέπετε- ενώ ο Γιάννης μου είναι πιο...light.

Δεν είναι ότι δε μου αρέσουν τα φαγητά που φτιάχνει,αλλά η κουζίνα είναι ΜΟΝΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.Βγάζω νύχια αν πλησιάσει άλλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy μου καλημερα!! εσυ εχεις και μωρο παιδι, και να ηθελες να κανεις υπερβολες δεν κανει κιολας!!! φαντασου ενα μωρο να εισπνεει τα 5-6 σφουγαρισματα που κανω εγω τη μερα!!! χωρια τα απορρυπαντικα για τα τζαμια,για τομπανιο!! απαπα!!! εγω θα το στειλω το παιδι μου μου φαινεται οταν κανω! μαλλον θα του φοραω μασκα! μια χαρα ,το σωστο κανεις εσυ! και καθαρα και οχι υπερβολες! ελα μωρε,και εγω τωρα κανω το σπιτι τριψε τριψε ολη μερα,αν εχω την τυχη να γινωμαμα σιγα μην υπαρχει κουραγιο για ολα αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΑΝΤΕΞΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ.....

ΠΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΥ..

ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΡΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΤΑ ΤΙ 1 ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ:)

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ...

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΟΣΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΗΠΩΣ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ? ΜΗΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΥΙΟΘΕΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΝΥΚΟΚΟΙΡΟΥΛΑΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΑΣ? ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΕΥΤΕΙ? ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΛΑ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ! ΑΔΙΑΦΟΡΕΟΝΤΑΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! ΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΟΛΛΟΙ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΩ! Ε, ΟΧΙ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ! ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΛΕΡΩΣΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα ετσι ειναι...! Αλλαζουν οι προτεραιοτητες...!

Ελενη επισης νομιζω πως εχεις δικιο... ειναι οπως τους μαθεις... και μετα αντε να τους ξεμαθεις... γι'αυτο πρεπει απο την αρχη να ξεκαθαριστουν αυτα...!

Εγω δεν εχω παραπονο απο τον αντρα μου... με βοηθαει πολυ μεχρι εκει που πρεπει και μπορει... αλλα θα μαθω και τον γιο μου να μην ειναι τεμπελακος και ανοικοκυρευτος... εμενα θα βριζει η γυναικα που θα παρει...! (Μαρακι για σενα δουλευω) χεχεχε!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...