Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ "ΟΙΚΙΑΚΑ"


Eleny2

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΩΛΙΣ ΕΚΑΤΣΑ! ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΚΡΙΝΙΑ,ΤΟ ΠΡΩΙ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ, ΜΙΑ Η ΖΕΣΤΗ, ΜΙΑ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ, ΖΑΒΛΑΚΩΘΗΚΑ! Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΖΕΥΩ ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! ΝΑ ΤΑΪΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΛΕΡΩΝΕΤΑΙ Η ΚΟΥΖΙΝΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΞΕΣΤΡΩΝΩ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΕΚΕΙ ΜΗΠΩΣ... ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΓΕΜΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ! ΑΧ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΩ! ΗΡΘΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΩ! ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΑΚΑΤΑΣΤΑΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! ΕΝΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ! ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ! ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ! ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΤΑΙ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΩΣΤΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΕ ΟΛΑ? ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΑΑΑΧ...Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ"ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!ΕΣΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ...ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΑ ΟΙΚΙΑΚΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ, ΣΙΓΑ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει δυσκολότερο επάγγελμα απ' τα οικιακά!!

Και οι περισσότεροι άντρες δε λένε να το καταλάβουν! :angry: Θεωρούν ότι όλη μέρα δε κάνουμε τίποτα :angry: και μόνο αυτοί κουράζονται στη δουλειά!

Ας κάτσουν όμως μια βδομάδα :woohoo: -και πολύ λέω-:woohoo: μέσα στο σπίτι να αναλάβουν παιδιά+νοικοκυριό να δουν "τι εστί βερίκοκο" και μετά ας έρθουν να μας πουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!!!!ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοκαίρι και άντρας μου ως εκπαιδευτικός έχει διακοπές...

Ο γλυκός μου βοηθάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!Με έχει συγκινήσει αφάνταστα...

Παραδέχεται πάντως ότι είναι ό,τι πιο όμορφο να μεγαλώνεις παιδί και συγχρόνως ό,τι πιο ΔΥΣΚΟΛΟ! Η εργασία είναι χαλάρωμα σε σχέση με τα οικιακά...

Του χρόνου πρώτα ο Θεός ο ίδιος θα είναι με την κορούλα μας, εγώ θα εργάζομαι...

ΘΕΩΡΗΣΗ: ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοκαίρι και άντρας μου ως εκπαιδευτικός έχει διακοπές...

Ο γλυκός μου βοηθάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!Με έχει συγκινήσει αφάνταστα...

Παραδέχεται πάντως ότι είναι ό,τι πιο όμορφο να μεγαλώνεις παιδί και συγχρόνως ό,τι πιο ΔΥΣΚΟΛΟ! Η εργασία είναι χαλάρωμα σε σχέση με τα οικιακά...

Του χρόνου πρώτα ο Θεός ο ίδιος θα είναι με την κορούλα μας, εγώ θα εργάζομαι...

ΘΕΩΡΗΣΗ: ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι, υπάρχουν και χειρότερα, αν και εγώ με τίποτα δε θα άντεχα αυτό το πρόγραμμα που περιγράφεις, θα είχα καταρρεύσει από την πρώτη μέρα!

Τέλος πάντων, μια φίλη μου έχει 2 παιδιά και είναι έγκυος στο τρίτο, ο άντρας της δε δουλεύει, γιατί λέει κάνει μεταπτυχιακό και θέλει να το τελειώσει, αλλά ούτε και ψάχνει για δουλειά, ούτε για αναπληρωτής στη Μέση Εκπαίδευση έκανε αίτηση, ενώ δικαιούνταν και θα τον καλούσαν. Στο σπίτι δε βοηθά καθόλου, όχι απλά δεν κάνει καμία απολύτως δουλειά, αλλά επιβαρύνει αφάνταστα με την παρουσία του, π.χ. ακόμη και το φραπέ του ή το φρούτο του, να του το πάει η γυναίκα του, ή κάθε βράδι, την ώρα που τα παιδιά θέλουν γάλα και κλαίνε, αυτός θέλει σάντουιτς, και κάθεται στην τηλεόραση, και φωνάζει κιόλας που η γυναίκα του αργεί, και δεν πιάνει καν το μωρό να το ηρεμήσει που κλαίει, για να του φτιάξει αυτή το σάντουιτς... Η κοπέλα ήταν έγκυος 9 μηνών και έκανε όλες τις δουλειές, μέχρι που έσκυβε να καθαρίσει τη μπανιέρα, και λεχώνα 4 ημερών κατέβηκε να πετάξει τα σκουπίδια! Άσε που άμα του λέει τίποτα, συμπεριφέρεται παρανοϊκά, την κλειδώνει απ' έξω με τα παιδιά ή σηκώνεται και φεύγει.

Καλά, εγώ θα του είχα δώσει πόδι εδώ και πολύ καιρό, αυτή σωπαίνει και τα καταπίνει όλα.

Υπάρχουν, λοιπόν, και πολύ χειρότερα, να ευχαριστούμε τον Θεό που τουλάχιστον έχουμε καλούς άντρες και μας βοηθάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Μην αγχώνεσαι, υπάρχουν και χειρότερα, αν και εγώ με τίποτα δε θα άντεχα αυτό το πρόγραμμα που περιγράφεις, θα είχα καταρρεύσει από την πρώτη μέρα!

Τέλος πάντων, μια φίλη μου έχει 2 παιδιά και είναι έγκυος στο τρίτο, ο άντρας της δε δουλεύει, γιατί λέει κάνει μεταπτυχιακό και θέλει να το τελειώσει, αλλά ούτε και ψάχνει για δουλειά, ούτε για αναπληρωτής στη Μέση Εκπαίδευση έκανε αίτηση, ενώ δικαιούνταν και θα τον καλούσαν. Στο σπίτι δε βοηθά καθόλου, όχι απλά δεν κάνει καμία απολύτως δουλειά, αλλά επιβαρύνει αφάνταστα με την παρουσία του, π.χ. ακόμη και το φραπέ του ή το φρούτο του, να του το πάει η γυναίκα του, ή κάθε βράδι, την ώρα που τα παιδιά θέλουν γάλα και κλαίνε, αυτός θέλει σάντουιτς, και κάθεται στην τηλεόραση, και φωνάζει κιόλας που η γυναίκα του αργεί, και δεν πιάνει καν το μωρό να το ηρεμήσει που κλαίει, για να του φτιάξει αυτή το σάντουιτς... Η κοπέλα ήταν έγκυος 9 μηνών και έκανε όλες τις δουλειές, μέχρι που έσκυβε να καθαρίσει τη μπανιέρα, και λεχώνα 4 ημερών κατέβηκε να πετάξει τα σκουπίδια! Άσε που άμα του λέει τίποτα, συμπεριφέρεται παρανοϊκά, την κλειδώνει απ' έξω με τα παιδιά ή σηκώνεται και φεύγει.

Καλά, εγώ θα του είχα δώσει πόδι εδώ και πολύ καιρό, αυτή σωπαίνει και τα καταπίνει όλα.

Υπάρχουν, λοιπόν, και πολύ χειρότερα, να ευχαριστούμε τον Θεό που τουλάχιστον έχουμε καλούς άντρες και μας βοηθάνε...

Α ΩΡΑΙΑ!ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ:angry: .ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΧΡΗΣΤΟ!!:angry: ΤΟ ΚΟΥΜΑΣΙ!!:angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες οι δουλειές έχουν ένα ωράριο.8 ή 10 ώρες.Το να εισαί μητέρα και νοικοκυρά δεν έχει ;)

Με τον σύντροφο μου κάνουμε τις δουλειές μισές μισές καθώς δουλευουμε και μαζί.Χτες μαγείρεψα εγώ,σήμερα εκείνος κοκ.:) Το ίδιο και με τα υπόλοιπα.

Σηκώνεται το βράδυ για την Αννούλα μαζί με εμένα,σιδερώνει,πλένει...Κάνουμε ακριβώς τα ίδια ;)

Όσες φορές όμως τα έχω αναλάβει όλα μόνη μου έχω πελαγώσει :( Ηρωίδες όσες το καταφέρνουν σε καθημερινή βάση!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό λέω στους άντρες φίλους μου, που δουλεύουν κι έχουν γυναίκα οικοκυρά. Ότι η δική τους δουλειά κάπια στιγμή θα τελειώσει, και θα πάνε σπίτι τους να χαλαρώσουν. Της οικοκυράς, όμως, η δουλειά ούτε ωράριο έχει, ούτε τελειώνει ποτέ, πόσο μάλλον να έχει και παιδί. Φυσικά, ακόμα κι αυτοί που βοηθάνε, πάλι δεν μπορούν να καταλάβουν. Πόσο μάλλον τα γαϊδούρια... Τουλάχιστον ο δικός μου κάνει διάφορες δουλειές, αλλά δυστυχώς, εδώ κι ένα χρόνο που μένουμε με τυς γονείς μου, δεν μπορεί να συντονιστεί με τη μάνα μου!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόβλημα επικοινωνίας; Όχι, καθόλου. Φαντάσου ένα σπίτι όπου ο ένας μιλάει κέλτικα, ο άλλος αραβικά, ο τρίτος κινέζικα και ο τέταρτος σουαχίλι. Κάπως έτσι είμαστε, και περνάμε πολύ ωραία... :silly:

Χωρίς πλάκα, το ζευγάρι πρέπει να είναι μόνο του, κι εμείς τώρα αυτό θα κάνουμε, δε θα μετακομίσουμε, θα διώξουμε τους γονείς μου...!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχ Θέλω να γίνω μαμά! ,κατάλαβα...χιχι.Όντως το ζευγάρι πρέπει να είναι μόνο γιατι όπως και να το κάνουμε όταν είσαι με τρίτους ''καταπιέζεις''κάποια πράγματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πάντα καταπιέζει. Είναι βοήθεια να έχεις τη μάνα σου, π.χ. όταν δουλεύω μου έχει έτοιμο καφέ και σάντουιτς, κάνει πολλές δουλειές, αλλά νομίζω ότι προτιμώ να τα φτιάχνω μόνη μου και να έχω την ησυχία μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επάγγελμα: Γυναίκα!! Το δυσκολότερο! Νοικοκυρά, μαγείρισσα, μαμά, καθαρίστρια, να πλύνει ρούχα, ν'απλώσει, να σιδερώσει, να... χίλια δυο !! Και που να δουλεύει κι έξω κιόλας!! Κι όλοι οι άντρες το θεωρούν απλό!! Το μόνο που μένει για να πεισθούν είναι μια μέρα να γίνει ανταλλαγή όρων! Να δούμε πόσοι θ'αναθεωρήσουν!! Έλα μωρέ σου λέει... όλη μέρα σπίτι είσαι κάθεσαι!! Το έχουν εύκολο!! :angry:

Υπομονή κοριτσάρα μου!! Είναι τα πρώτα 15 χρόνια δύσκολα!! :laugh: Πλάκα κάνω! Μόλις πάνε σχολείο.. θα ψιλομαζευτούν πιστεύω!! Θα περιορίζονται στο δωμάτιο τους!! Αυτά σκέφτομαι κι ακόμα δεν τον γέννησα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ! ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΤΩΡΑ ΜΕ 2 ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΛΙ ΤΑ ΑΤΑΦΕΡΝΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΜΩΡΑΚΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΞΥΠΝΙΟ, ΘΕΣ Η ΖΕΣΤΗ, ΤΑ ΔΩΝΤΑΚΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΗ. ΚΘΕ ΜΕΡΑ ΛΕΩ, ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ! ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΩ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! ΕΧΩ ΚΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΥΠΗΡΕΤΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΟΛΛΟΥΣ! ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΑΝΘΡΩΠΟΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ! ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΑΡΗΣΤΟΣ! ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΕΙ! ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣΕΙ, ΘΑ ΦΑΕΙ, ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ Η ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΗ! ΔΕΝ ΛΕΩ, Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΟΜΩΣ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ! ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ? ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια χαος και εμεις στο σπιτι οσο και να το μαζευεις δεν μαζευεται απο παιχνιδια και ψιχουλα μην πω για μπογιες στους τοιχους οι λεκεδες στους καναπεδες ελεος πια, αχ θυμαμαι οταν παντρευτηκα ειμουν εγκυος αλλα το σπιτι ηταν τοσο καθαρο και χωρις να χρειαζεται να κανω πολλα πραγματα ειχα τα τραπεζομαντηλα μου στρωμενα ωραια διακοσμημενο το τραπεζι, και τωρα στο τραπεζακι του σαλονιου δεν καθεται τραπεζομαντηλο δεν ζει και ειναι μονιμος γεματο παιχνιδια και ψιχουλα συνεχεια βαζω την ηλεκτρικη και σε 10 λεπτα παλι γεμιζει ο κοσμος μια φαγητο μια νερο μια χυμο και απειρα παιχνιδια και μετα που αντοχες να μαζεψεις και τα αλλα δωματια, καλα που ειναι και η μαμα μου και κανει σιδερο και πλυντηριο αλλα και παλι το σπιτι δεν μαζευεται με τιποτα αφου οταν περιμενουμε επισκεψη σκουπιζει ο αντρας μου εγω σφουγγαριζω και ξεσκονιζω η μανα μου πλενει τα πιατα εγω κανω παγκους για να θυμισει σπιτι και βεβαια μετα ειμαστε κατακοποι λες και σκαβαμε και το γαμωτο ειναι οτι την αλλη μερα παλι χαλια ολα, αντε να μεγαλωσουνε να πανε σχολειο μπας και ξαναγινουμε ανθρωποι χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh mou ti na sou pw mia apo ta idia kai egw kai as exw ena .

giati oloi oi gnostoi mas ta prolabenoun?

h kolith mou paraponiete oti den prolabenei na kanei tipota kai exei kai thn mama ths kai thn pethera ths na bohthane ,toulaxiston na kratane thn mikrh gia na kanei douleies .

egw prepei na ton pernw mazi mou na me blepei h na ton afinw na griniazei an den kathete monos tou .

xthes ksipnisa ,taktopoihsa tis balitses apo tis diakopes ,ebala plintiria ,shmazepsa to spiti ,katharisa mpalkoni ,eixa kai ton mpemph na ton taisw axladi eixai kai grinia ,kai ksipnaei o antras mou kathete ston upologisth kai hthele kai kafe!!!!!ftanei meshmeri egw eixa kourastei kai kathisa ligo kai me rwtaei "ti tha ftiakseis na fame?" kai tou lew ekana auta kai ayta apo to prwi kai thes na sou ftiaksw kai fagito !!!!!!(paragilame apeksw) aytos bariotan na knei akoma kai makaronia kai olh mera ston upologisth!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τρέχω και δεν φτάνω. Ο μόνος ελευθερος χρόνος που έχω είναι όταν μπαίνω στο μάμμυ. Έχω ένα κοριτσάκι πέντε μηνών και δουλεύω κι όλας. Τί να πρωτοπρολάβω? Μή με παρεξηγήσετε αλλα πώς καταφέρνεται και γράφετε στο μάμμυ καθημερινά Εγώ δεν προλαβαίνω με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...