Μετάβαση σε περιεχόμενο

''ΕΛΕΝΑ'' ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑΡΚΩΣΗΣ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ''ΕΛΕΝΑΣ''

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ...

ΑΚΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΗ ΣΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ.

ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ,ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ Ή ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΚΕΙ

ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ??

ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΟΒΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΛΙΚΗΣ...ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΜΕΤΑ??? ΠΑΡΑΛΟΓΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΟΛΙΚΗ...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!!ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ;;;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΠΟ

ΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ''ΕΛΕΝΑ'' ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ ΣΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ!!!ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΣΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ...ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΙΚΗ...

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΣΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ..ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!!

ΑΝ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΙΚΗ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ''ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΛΙΚΗ...''

ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ

1)ΟΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙ??

2)ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΦΡΙΚΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ

ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΩ ''ΩΠΑ ΣΤΟΠ.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ.

ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΩ ΘΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ.''

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΙΚΑΝΗ ΜΕ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κουκλα μου!Με το καλο ευχομαι!Εγω μενω στην Μυτιληνη και απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει αναισθησιολογος που να κανει επισκληριδιο σε καμια περιπτωση!Κανουν ολικη και στην καισαρικη αλλα δεν εχω εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα για να σε βοηθησω περισσοτερο.Μηπως συμβαινει το ιδιο κι εκει και απλως δεν θελει να στο πει ευθεως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Γέννησα στο ΈΛΕΝΑ με καισαρική και ολική νάρκωση, για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Ο γιατρός μου ήθελε ολική. Πάντως δε μου είπε οτι δεν κάνουν επισκληρίδιο στο μαιευτήριο. Απλά την επιβαρύνεσαι εσύ.

Τώρα αν με ρωτήσεις, δε φοβάμαι να γεννήσω, αλλά να χώσω βελόνα στη σπονδυλική μου στήλη, μάλλον δε θα το έκανα. Το φοβάμαι πολύ.

Η ολική αναισθησία διαρκεί 10 λεπτά. 12:00 το μεσημέρι μου την έκαναν και 12:10 είχα γεννήσει. Με ξύπνησαν σχεδόν αμέσως. Την πρώτη μέρα δεν ένιωθα πόνους. Το αρνητικό είναι οτι δε συμμετέχεις στη γέννηση του παιδιού σου. Το βλέπεις τελευταία. Η κοπέλα στο διπλανό κρεβάτι απο μένα είχε γεννήσει με επισκληρίδιο και είχε αρκετούς πόνους. Βέβαια είναι και στον οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κι εγώ γέννησα με καισαρική και με ολική νάρκωση στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι ότι τις πρώτες μέρες ταλαιπωρήθηκα λίγο μέχρι να συνέλθω (είχα ζαλάδες, εμετούς, χαμηλό αιματοκρίτη)και πονούσα πολύ. Είναι όμως και θέμα οργανισμού!! Άλλες κοπέλες που γέννησαν με καισαρική συνήλθαν γρηγορότερα και χωρίς να πονάνε ιδιαίτερα.

Μη φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε! ;) Με το καλό το μωράκι σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Εχω γενησει στο Ελενα με καισαρικη,ολικη αναισθησια.Την καισαρικη την επελεξα εγω η ολικη ηταν επιθυμια του γιατρου μου.Δεν ξερω αν κανουν μονο ολικη αναισθησια φανταζομαι εξαρταται απο τον γιατρο και πως τον βολευει να κανει την δουλεια του καλυτερα.Γενικα ενα χειρουργειο δεν ειναι ποτε απλο,αλλα μονο ενας γιατρος μπορει να σου εξηγησει καλυτερα. Η εμπειρια μου ειναι πολυ καλη απο το μαιευτηριο.Μη φοβασαι,ειναι απο τα καλυτερα μαιευτηρια της Ελλαδας και οι γιατροι του ειναι πολυ εμπειροι.Αντιμετωπιζουν παρα πολλα περιστατικα γυναικολογικα,οποτε απο αυτη την αποψη δεν εχεις λογους να φοβασαι.Επισης σε περιπτωση που προκυψει οτιδηποτε παραμενεις στο Ελενα και συ και το νεογενητο αφου υπαρχουν ολες οι ειδικοτητες για να καλυψουν οποια αναγκη.Εμενα η καισαρικη μου κυλησε πολυ ομαλα,σε λιγοτερο απο μια μερα εβγαλα ορο και καθετηρα,την ιδια μερα σηκωθηκα και γενικοτερα η αναρωση απο το χειρουργειο ηταν αριστη,αυτο ομως εξαρταται και απο τον οργανισμο σου.Εχει μαιες που σε βοηθουν να θηλασεις και για οτι χρειαστεις ειναι εκει.Εχει τα μαθηματα ανωδυνου κ θηλασμου που μαλλον εχεις κανει αφου μεσα στη βδομαδα γενας,αλλα και οσο εισαι μεσα μπορεις να παρακολουθησεις μαθηματα θηλασμου και προσωπικης υγιεινης του βρεφους.

Επισης για βλαστοκυτταρα κ ομφαλοπλακουντιακο αιμα σε περιπτωση που δεν ενημερωθηκες,εχει εκει 2 υπευθυνες της Ακαδημιας Αθηνων,μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους (κανα 2 μερες πριν τη γενα) και ερχονται να το παρουν,δωρεαν.

Σου ευχομαι με το καλο η γενα κ οτι αλλο χρειαστεις κ μπορω να σου απαντησω εδω ειμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

Καλησπέρα! Κι εγώ γέννησα με καισαρική και με ολική νάρκωση στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι ότι τις πρώτες μέρες ταλαιπωρήθηκα λίγο μέχρι να συνέλθω (είχα ζαλάδες, εμετούς, χαμηλό αιματοκρίτη)και πονούσα πολύ. Είναι όμως και θέμα οργανισμού!! Άλλες κοπέλες που γέννησαν με καισαρική συνήλθαν γρηγορότερα και χωρίς να πονάνε ιδιαίτερα.

Μη φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε! ;) Με το καλό το μωράκι σου!! :)

ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ!!!!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΥΤΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑΣ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ !!!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΣΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi έγραψε:

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ''ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΛΙΚΗ...''

ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ

1)ΟΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙ??

2)ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΦΡΙΚΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ

ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΩ ''ΩΠΑ ΣΤΟΠ.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ.

ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΩ ΘΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ.''

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΙΚΑΝΗ ΜΕ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

οι αναισθησιολογοι εκει οπως και οι γιατροι ειναι απο τους πιο εμπειρους,μην σκεφτεσαι ετσι,εδω αντιμετωπιζουν περιστατικα σαφως πιο πολυπλοκα απο μια καισαρικη.Προφανως τον βολευει ετσι να κανει τη δουλεια του.Αλλα συζητα και περισσοτερο μαζι του να σου εξηγησει γιατι,πες του τους φοβους σου.Και η επισκληρηδιος δεν ειναι απλη αναισθησια,καμια αναισθησια δεν ειναι απλη εκτος απο αυτη στον οδοντιατρο:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΛΗ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ !!ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ ΓΙΑΣΤΡΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ;;; ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΛΟ!!!ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ Μ Ο Ν Ο!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΛΗ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ !!ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ ΓΙΑΣΤΡΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ;;; ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΛΟ!!!ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ Μ Ο Ν Ο!!!!;)

ρε συ Ζουζουνιτσα γιατι την φρικαρεις ετσι λιγες μερες πριν γενησει?εσυ εχεις 3 γιατρους στο σπιτι αυτη εχει?ειναι που ειναι τουρμπο απο τις ορμονες!Να γενησει θα παει οχι να πλακωθει με τον γιατρο της.Πολλα μπορει να μην εχεις ακουσει και συ και γω και ολες αυτο δεν τα κανει τραγικα.Δλδ οτι ξερεις εσυ και γω γινεται μονο?Στο κατω κατω και οι 3 γιατροι που εχεις στο σπιτι νθα σου πουν το ιδιο,καθε χειρουργος δουλευει με συγκεκριμενο τροπο και αναλαμβανει την ευθυνη του.Εννοειται οτι θα της εξηγησει γιατι επιλεγει αυτο τον τροπο.Ο στοχος ειναι κοινος για τον μαιευτηρα και την μανα,να γενηθει υγιες ενα βρεφος και να ειναι καλα και η μανα και ολα αυτα με τον μικροτερο κινδυνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω πιστευω οτι οταν εχεις διανυσει ολη την εγκυμοσυνη με εναν γιατρο λιγο πριν την γεννα δεν εχεις παρα να τον εμπιστευθεις και να αποβαλλεις το αγχος οσο γινεται

φυσικα δικαιουσαι να ρωτησεις γιατι αλλα οχι με καχυποψια αλλα για ενημερωση

ολα να πανε καλα σου ευχομαι με οποιο τροπο και να ερθει το μπεμπακι σου να ειναι γεματο υγεια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ρε συ Ζουζουνιτσα γιατι την φρικαρεις ετσι λιγες μερες πριν γενησει?εσυ εχεις 3 γιατρους στο σπιτι αυτη εχει?ειναι που ειναι τουρμπο απο τις ορμονες!Να γενησει θα παει οχι να πλακωθει με τον γιατρο της.Πολλα μπορει να μην εχεις ακουσει και συ και γω και ολες αυτο δεν τα κανει τραγικα.Δλδ οτι ξερεις εσυ και γω γινεται μονο?Στο κατω κατω και οι 3 γιατροι που εχεις στο σπιτι νθα σου πουν το ιδιο,καθε χειρουργος δουλευει με συγκεκριμενο τροπο και αναλαμβανει την ευθυνη του.Εννοειται οτι θα της εξηγησει γιατι επιλεγει αυτο τον τροπο.Ο στοχος ειναι κοινος για τον μαιευτηρα και την μανα,να γενηθει υγιες ενα βρεφος και να ειναι καλα και η μανα και ολα αυτα με τον μικροτερο κινδυνο.[/quote:2zi0om7j]

ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΤΔΕ ΦΡΙΚΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ!!!!ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ!!!ΧΑΛΑΡΨΣΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΔΕ ΛΕΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ''ΕΛΕΝΑΣ''

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ...

ΑΚΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΗ ΣΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ.

ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ,ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ Ή ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΚΕΙ

ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ??

ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΟΒΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΛΙΚΗΣ...ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΜΕΤΑ??? ΠΑΡΑΛΟΓΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΟΛΙΚΗ...

nemi και εγω χρειαστηκε να κανω ολικη ναρκωση(για δυσαρεστο λογω δεν ειναι η ωρα να το αναφερω) η μονη παρενεργεια που ειχα ειναι οτι για 2-3 βραδυα υδρωνα στον υπνο αλλα τιποτα αλλο. η αληθεια ειναι οτι πονουσα παρα πολυ λογω καισαρικης τομης μεχρι να συνελθω και να περπαταω καλα ή να βηχω ή να σκυβω σε σχεση με μια αλλη κοπελα η οποια αμεσως μεσα στην βδομαδα ηταν σαν να μην ειχε κανει καισαρικη. η αληθεια ειναι οτι σε μενα μπορει να επαιξε μεγαλο ρολο και η ψυχολογια μου και γι αυτο να αργησα να συνελθω.

στην ανανηψη παντως οι νοσοκομες φοβοντουσαν κυριως τις γυναικες που ηταν πανω απο 60 για το αν θα συνελθουν κανονικα μετα απο την ολικη ναρκωση. διπλα μου ηταν μια γυναικα γυρω στα 60 που εκανε λογω επεμβασης ολικη ναρκ και οι νοσοκομες την προσεχαν περισοτερο γιατι ηθελε να κοιματε συνεχεια και προσπαθουσαν συνεχεια να την ξυπνανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα.δεν ξέρω να σου απαντήσω επί του θέματος,ζω στη Θεσσαλονίκη και γέννησα με φυσιολογικό τοκετό.

Να μη φοβάσαι τίποτα,οι γιατροί γνωρίζουν και θα σε προσέξουν.

Σου ευχομαι με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου και να κυλήσουν όλα όμορφα και ήρεμα.

Μην αγχώνεσαι,όσο μπορείς βέβαια....!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ!ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΜΕΙΩΣΩ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ!ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ!!

ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΑΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ

ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΒΟΗΘΑΤΕ ΝΑ ΞΕΡΑΤΕ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...