Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπερματεγχυση ποσο κανει ?


Recommended Posts

κοριτσια μου γεια σας ! εχω και εγω την απορια μου επειδη ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρεπει να κανω σπερματεγχυση λογω του οτι η τραχηλικη

βλενα ειναι οξινη κ δν αφηνει τα σπερματοζωαρια να εισχωρησουν ,θελω να ρωτησω 1.ποσο κοστιζει το ολο πακετο ? 2.πρεπει να κανω 6 μηνες ωσπου να μεινω εγκυος ?(γιατι ετσι μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι σπερματεγχυσεις( κ οχι μια ) και εξι μηνες για να πουμε οτι εχουμε κανει σωστα τον κυκλο)3.ξερει καποια τι ποσοτα επιτυχιας εχει αυτη η μεθοδος ? και επισης απο διαφορα post που διαβασα 4. λαπαροσκοπηση πρεπει να γινει κ για πιο λογο κ ποσο κοστιζει ?.ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

επειδή έχω κάνει και εγώ 2, ο γιατρος μου μου παίρνει 150€. Αλλά επειδή το σπέρμα θα πρέπει να το επεξεργαστούν κ να το εμπλουτίσουν ώστε να δυναμόσει,δίνω άλλα 100€ στο μικροβιολογικό. Μου είπε κ εμένα πως χρειάζεται 6 φορές να κάνεις.Το ποσοστό επιτυχίας είναι περίπου στο 20%. Για τη λαπαροσκόπηση δε γνωρίζω...Πιστεύω να σε βοήθησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thama μου καλησπερα σ ευχαριστω για την απαντηση !

πηγα σημερα στον συνεργατη του γιατρου μου(doctor k autos) που κανει σπερματεγχυσεις -εξωσωματικες (επειδη ο γιατρος μου δεν κανει τετοια πλεον ) και με ενημερωσε οσον αφορα τις αποριες μου περιττο να σου πω οτι εχω ακουσει διαφορες τιμες οσον αφορα την σπερμ/ση απο 150:lol: (που μου γραφεις εσυ) εως 750:blink: :angry: και ειχα αγχωθει παρα πολυ .

ο δικος μου μου ειπε 350 την φορα μαζι με αυτα που περιγραφεις ευτυχως δεν ζητησε τιποτα εξωφρενικο

θα ξεκινησουμε τον Σεπτεμβριο και ο θεος βοηθος !

thama μου να σε ρωτησω κ κατι αλλο εσενα σου ειπε οτι καθε φορα που θα κανεις θα αυξανονται και τα ποσοστα επιτυχιας ?γιατι εμενα ετσι μου ειπε απο 15-20% μπορουμε να το φτασουμε στο 50%-60% με το πληθος των σπερματ/ων .sory an se kourasa .thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ πάλι,

εγώ να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.ότι δηλ, αυξάνονται 50%...τα ποσοστά.Απλά ότι όσες πιο πολλές φορές κάνεις τόσο πιο κοντά είναι στο αποτέλεσμα.Απλά αυτό που μου διευκρίνησε ο γιατρός μου είναι ότι συνήθως στις 3 φορές πιάνεις.Εγώ είμαι στη 2η όπως σου είπα κ ελπίζω να είναι κ η τελευταία!χαχαχα!!!Περιμένω να δω την Κυριακή 2/08.Τεστ βέβαια θα κάνω αργότερα. Σαν διαδικασία μη σε αγχώνει κάτι.Είναι κάτι σαν τεστ ΠΑΠ.

Σε σένα εύχομαι να γίνει με την πρώτη.:) Απλά να είσαι χαλαρή κ να μη το σκέφτεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thama μου πρεπει να το ριξω στην τρελη:laugh: γιατι και το να σκεφτεσαι πολυ δν ειναι καλο:angry:

Περιμενω να ακουσω τα ευχαριστα νεα σου :silly: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...