Μετάβαση σε περιεχόμενο

H ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ?


Eleny2

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ. ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ! ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΥΝΕΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΙ ΕΛΕΪΝΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί, ποιος είπε ότι η δουλειά της πωλήτριας είναι ντροπιαστική; Αυτά είναι κολλήματα, ειδικά με την κρίση που υπάρχει. Όλες οι δουλειές ειναι καλές κι άγιες, φτάνει εμείς να τις τιμάμε.

Αν βρεθεί κανείς να σε κοροϊδέψει μην του δώσεις σημασία, και πες του να πάει να βρει μόνος του αυτό που ψάχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την μία λες ΔΕΝ υποβαθμίζεις

τις πωλήτριες

και από την άλλα το έχεις ...βάρος!

Καλύτερα να μην δουλέψεις καθόλου λέω εγώ...

Δεν είναι η δουλειά ντροπή

αλλά η άποψη πως

δεν θα είναι πια «κυρία» μια πωλήτρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς η ''κυρία του χωριού''δεν κρίνεται απο την εργασία της αλλά απο τις πράξεις της.;)

Επίσης δεν θεωρώ μια καθαρίστρια απο μια καθηγήτρια πανεπιστημιου κατώτερη.Το καλύτερο επίπεδο μόρφωσης,σπουδών και δουλειάς το επιλέγουμε για το δικό μας καλό και όχι για να μας θαυμάζουν/ζηλευουν οι άλλοι.

Τα παιδιά σου θα είναι περήφανα για εσενα που πάλεψες για να βρεις μια δουλειά,να τους προσφέρεις περισσότερα και να μην τους λέιψει τίποτα.Η δουλειά δεν είναι ντροπή!

Δυστυχώς στην ελληνική κοινωνία υπάρχει και αυτή η νοοτροπία.Όλοι πρέπει να είναι δικηγόροι,γιατροί,καθηγητές.Μόνο που η μόρφωση είναι κάτι ανεξάρτητο απο το επάγγελμα.

Εγώ θεωρητικά έχω μια πολύ καλή δουλειά και υψηλό επίπεδο μόρφωσης.Αυτό για τους γονείς,τους συγγενείς και για όσους μαθαίνουν για τα πτυχία μου κτλ.

Έχω δουλέψει και σαν πωλήτρια,μάλιστα για αρκετό καιρό.Δεν ντρέπομαι να το πω,αντιθέτως είμαι περήφανη για αυτή μου την επιλογή.Δεν απαξιώνω τους ανθρώπους που κάνουν τις ''δεύτερες''δουλειές,γιατι δεν τις θεωρώ δεύτερες.

Όπως είπα και πριν δεν θεωρώ καλύτερη μια καθηγήτρια πανεπιστημίου απο μια πωλήτρια.

Αν η ίδια αισθάνεσαι άσχημα για την δουλειά που θα κάνεις τότε πώς να την αποδεχτούν οι άλλοι;

Χαλάρωσε!;)

Δούλεψε ως πωλήτρια για όσο χρειαστεί,μέχρι να βρεις κάτι καλύτερο πάνω στις σπουδές σου

Συγνώμη αν σε πήρα λίγο μονότερμα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kantinou mou....

kalispera tha ithela na sou pw oti eimai pwlitria se s/m 10 xronia!!!!!

to kserw oti den einai kai kamoia douleia poios kserei ti...!!!!!alla einai mia aksioprepestati douleia pou 10 xronia mou dinei stathero pswmaki na fame....eimai 1 ebdomada prwi mia apogeyma...pernw oti dikaioume den xanw tipota...twra pou gennisa kathomouna 11 mines......kamoia douleia den einai kompleksikia emeis eimaste....

xalarwse....kai ase tin douleia opoia kai na einai na erthei apo moni tis!!distixws oloi giatroi kai dikigoroi den mporoume na eimaste

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν γύρω μας πολλά παιδιά

«πωλητριων» ΠΕΡΗΦΑΝΑ

κ κάποια παιδάκια «κυριών»

που δεν έχουν που να κρυφτούν από την ντροπή τους

για την μάνα που τα μεγάλωσε!

Ελεινό να σκέφτεσαι έτσι

και να υποτιμάς τόσα παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ! ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΗΤΟ! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΨΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ! marimari, ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΡΟΪΔΕΥΩ ΕΓΩ! ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ! ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΒΟΛΤΑ! ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΖΟΒΑΝΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΙΠΕΣ! ΙΣΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΕΓΩ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΠΡΟΚΩΠΗ! ΑΝΝΟΥΛΑ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΕΛΙΚΑ ΟΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού μου...

Εννοείται δεν είναι ντροπή...

Σε νιώθω όμως γιατι έχω νιώσει αντίστοιχα συναισθήματα , τα οποία δεν τόλμησα να εκυμυστηρευτώ...μιας και απο μόνη μου κατάλαβα οτι είναι βλακειούλες...και κόμπλεξ χωρίς λόγο..

Φαντάζομαι το κυρία το έιπες λόγω επαγγέλματος...επειδή ετσι μας αποκαλούν τα παιδιά...κι εγώ όταν κάποια στιγμη δούλευα στα εσωρουχα ως φοιτητρια..ντρεπόμουν ...έλεγα επειδή εκείνη την περιοδο ειχα 4 παιδάκια ιδαίτερα ΑΝ ΜΕ ΔΟΥΝ ΕΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΩ...ειδικά στις μαμάδες ...ωραία κυρία μας κάνει μάθημα στον ελευθερο χρονος της πουλάει βρακιά!!!!!:silly: :silly: :silly: !!!!!

Αλλά όλα αυτα είναι τόσο ανόητα..απο την άλλη δε νομίζω οτι είναι κακό να πούμε οτι δεν ηταν όνειρο ζωής να πουλάμε βρακιά...ΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ...μην το παίζουμε και πολύ κούλ...

Θα σου πω για να νιώσεις καλύτερα οτι σε εκεινη τη δουλειά..ακριβως λόγω του επιπέδου μου..καταφερα να πάρω θέση μεσα στην εταιρεία με μεγάλο εισόδημα..και καλές προοπτικές την οποία μάλιστα και παρατησα γιατι δε με κάλυπτε...Θελω να πω οτι ουδεν κακό (εντος εισαγωγικών) αμιγές καλού...

Τη μόρφωση την έχουμε για μας και μόνο ..για τη βελτίωση της δικής μας ζωής..τωρα και καμια καλή δουλίτσα καλό θα ήταν...αλλά θα γίνει και αυτό..

Εγω πλέον είμαι απόλυτα προσγειωμένη και καθαριστρια γινόμουν αρκεί να ένιωθα καλά...!!!!!!!!!

Άλλωστε θεωρώ τη μαμά μου την πιο καλή μητέρα του κόσμου και είμαι πολύ περήφανη για εκείνη ...αν και χωρίς εκπαίδευση αλλά με πολύ μόρφωση που θα ζήλευαν πολύ...

ΞΕΚΟΛΛΑ !!!!!!!!!!ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!

Σε φιλώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ. ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ! ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΥΝΕΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΙ ΕΛΕΪΝΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΛΥΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ! ΦΙΛΑΚΙΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη βρε κοριτσια τι εχει γινει και το εχω χασει;

ποιος ειπε τι για ποιον και για ποιο λογο;

και τι εγινε που πρεπει να ληξει;

στειλτε με στο αναλογο φορουμ να το διαβασω.

ποια δουλεια ειναι ντροπη; για μια πωλητρια μιλατε αλλα δεν καταλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΕΣ!!!

ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΝΤΕΙΟ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΙ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΩΛΗΤΡΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΛΛΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΑΠΟ ΔΟΥΛΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΨΩ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ "ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ;;;" ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ/ΤΟΥΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ/ΕΣ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ.

ΦΙΛΙΑ.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy πλεον αυτό το ''σπούδασα για κάτι καλύτερο''δυστυχώς δεν ισχύει.Οι σημερινές συνθήκες αναγκάζουν όλους να σπουδάζουν και δεν είναι αρκετό.Παλιά με ένα απολυτήριο λυκείου κάτι έκανες,σήμερα απολύτως τίποτα.

Θέλω να καταλήξω πως επειδή ακριβώς σπουδάζουν όλοι(είναι αναγκαίο αλλά μόνο θετικά αποτελέσματα φέρνει στο άτομο)δεν γίνεται να έχουν όλοι δουλεια πάνω στο στοιχείο τους(με τα σημερινά δεδομένα της ελληνικής οικονομίας).Χρειάζονται και πωλητές,και οδοκαθαριστές και οικιακοί βοηθοί.;)

Άρα με την μόρφωση επειδιώκουμε κάτι καλύτερο για εμάς και αν παράλληλα μπορούμε να βρούμε και κάποια δουλειά πάνω στις σπουδές μας ακόμα καλύτερα.

Φιλικά,Κων/να

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μαζί σου!!!!!!!!!!!

Αλλά ξέρεις τα πρότυπα που προβάλλονται και κυρίως τα κατάλοιπα των δικών μας γονιών που πάλεψαν να μας κάνουν κάτι καλύτερο απο αυτούς ...οδηγεί σε υπερμετρη κάποιες φορές αισιοδοξία και φιλοδοξία θα έλεγα...που απλά καθώς μεγαλώνουμε ...μετριάζεται μέχρι που εξασθενεί..

και όλα είναι μια χαρά..λίγο εσωτερικό ψάξιμο θέλει και όλα εξισορροπούνται...ωριμάζουμε κι εμείς και βλέπουμε την πραγματική διάσταση..

τι νόημα έχει άλλωστε ? τι δουλειά κάνεις?οποια δουλειά και να κάνεις κάποια στιγμή και θα βαρεθείς και θα κουραστείς..και εκτός κι αν δουλέυεις απο χόμπι!!!!!:woohoo: :woohoo:

τεσπα την αποπήραμε την καντινού και ειχε βάση η θέση της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι,κάποια στιγμή θα κουραστεις και θα βαρεθείς ό,τι και να κάνεις ;)

Δεν είχα την διάθεση να κατηγορήσω ή να προσβάλλω:( Ειλικρινά συγνώμη αν παραφέρθηκα και το κατάφερα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινου μου

ΠΡΙΝ στεναχωρηθεις κ πριν «εξαφανίσεις»

το θέμα

έπρεπε (νομίζω) να σκεφτείς πριν ρωτήσεις

αν : τα παιδιά μιας πωλήτριας

θα είναι περήφανα;;;;;;;;;

Ίσως έπρεπε κ να σκεφτείς πως αν εμείς

οι «σπουδαγμένες» δεν πούμε

πως ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

(είσαι κ παιδαγωγός...) πως θα πορευτούν παιδιά

που δεν είχαν την δυνατότητα να σπουδάσουν;!;

Με τo βάρος της ...πωλήτριας;

Με σκυμμένο το κεφάλι;

Αφού επέλεξες να λήξει το θεματάκι, οκ...

....δεν ήμουν επιθετική όμως! Ειλικρινής

θα έλεγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari, ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΟΤΙ ΖΗΤΑΩ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μορφωση ειναι στο χαρακτηρα μας,στη προσωπικοτητα μας,στη ευγενια της ψυχης μας κ οχι στους τιτλους σπουδων!!!μην στεναχωριεσαι για τιποτα!!!εισαι τυχερη που εχεις δουλεια και αξια που προσπαθεις για τα παιδια σου να τους προσφερεις το καλυτερο!!!χαλαρωσε κ σκεψου θετικα!!κ να δεις ολα θα πανε καλα!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ως φοιτητρια εχω δουλεψει ως πωλητρια και δεν νομιζω οτι ειναι καθολου ντροπη.Ντροπη ειναι να περιμενεις τα ετοιμα.Ασε που ωρες ωρες θαυμαζω καποιες πωλητριες για την υπομονη ,αλλα και το "χαρισμα"που εχουν να σου πουλαν κατι που εαν δεν ηταν αυτες ισως να μην το αγοραζες.Και εαν κολλαμε στους "τιτλιους"σκεψου οτι στην Αμερικη η πωλητρια ονομαζεται: sales assistant,sales associate,sales representative

και πολλα αλλα εντυπωσιακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...