Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ SERPAFAR!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!

Θέλω τώρα και μία εβδομάδα να σας γράψω αλλά δεν τα έχω καταφέρει γιατί μπήκε ο άντρας μου στο νοσοκομείο λόγω της μέσης του κι εγώ έρχομαι γραφείο για 5 ώρες και μετά φεύγω.

Anyway! Αυτό που θέλω να σας πω είναι ότι ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!:laugh:

Απίστευτο συναίσθημα...Δεν μπορώ να σας το περιγράψω με λόγια...

Πρέπει μόνο να δείτε την έκφραση που παίρνει το πρόσωπο μου μόλις το σκεφτώ :P:P

Η ιστορία μου έχει ως εξής:

Παντρευτήκαμε τον Νοέμβριο και τον Μάρτιο χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει ξεκινήσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές (τότε βρήκα και το mammyland)!

Αρχές του Απρίλη πήγα στον γυναικολόγο μου για να του δείξω τα αποτελέσματα του προγεννητικού ελέγχου που είχα κάνει μετά τον γάμο και του ανέφερα ότι ξεκίνησα και τις προσπάθειες για μωράκι!!

Του ζήτησα νε με βοηθήσει να βρίσκω τις γόνιμες μου μέρες καθώς ο κύκλος μου είναι άστατος (30-35 μέρες) και έχω πολυκυστικές ωοθήκες! Πάνω στη συζήτηση, του ανέφερα ότι θα ήθελα να μείνω έγκυος το καλοκαίρι που να γεννάω χειμώνα λόγω δουλειάς αλλά αν δεν μου 'κάτσει' δεν πειράζει. Όποτε είναι τυχερό.

Τότε μου πρότεινε να ξεκινήσω τα serpafar!

Κάθε 13η μέρα του κύκλου πήγαινα για υπέρηχο, μου έλεγε πότε να κάνω ένεση pregnyl και μετά να έρθω σε επαφή.

Τους δύο πρώτους μήνες, ενώ έκανα 3 ωοθυλάκια είχα αγχωθεί πάρα πολύ χωρίς να το θέλω..

Διάβαζα μανιωδώς τα posts του mammyland μήπως και βρω κάτι παραπάνω που θα με βοηθούσε..

Τον Ιούνιο (3ος μήνας) ξεκίνησε το 'πνίξιμο' στη δουλειά μου!

Δεν έπαιρνα ανάσα! Παρολαυτά πήγα για υπέρηχο ωορρηξίας ημέρα Τρίτη (13η μέρα του κύκλου) και βρήκαμε 1 μόνο ωοθυλάκιο... Απογοητέυτηκα..μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω ένεση την Πέμπτη και την Παρασκευή να έρθω σε επαφή. Του είπα ότι δεν ξαναπαίρνω serpafar και όποτε θέλει ας έρθει! (Είχα ψιλοκουραστεί με τα χαπάκια και τις ενέσεις! Θα πήγαινα μόνο για υπέρηχο ωορρηξίας, εξάλλου δεν προσπαθούσα και πολύ καιρο..).

Εγώ από την πολύ δουλειά δεν πήγα να κάνω την ένεση αλλά ήρθα σε επαφή Τετάρτη, Παρασκευή και Κυριακή χωρίς όμως να το έχω στο μυαλό μου, ούτε στον άντρα μου είχα πει ότι ήμουν στις μέρες μου! Ήμουν σίγουρη ότι αφού τους δύο προηγούμενους μήνες με 3 ωοθυλάκια δεν έμεινα έγκυος, θα μείνω με ένα???

Τώρα είμαι 7 εβδομάδων έγκυος!!!

Γι αυτό κοριτσάκια μου γλυκά, εσείς που προσπαθείτε, μην το σκέφτεστε, μην το ψάχνετε, προσπαθήστε να ασχοληθείτε με οτιδήποτε άλλο εκτός αυτού και θα δείτε πόσο εύκολα θα έρθει και σε σας!

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα μου αλλά ήθελα να διαβάσουν όσες κοπέλες προσπαθούν, ότι το άγχος του να μείνεις έγκυος παίζει καταλυτικό ρόλο! Εγώ είχα τρελό άγχος αλλά άγχος για την δουλειά (να φανταστείτε είχα βγάλει έρπη), το να μείνω έγκυος δεν το σκεφτόμουν, έλεγα τον άλλο μήνα..

Αυτά! Φιλιά πολλά και εύχομαι να μην σας κούρασα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο!! συγχαρητηρια!!

Ειδες ολα γινοντε οταν δεν το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου.

Και εγω οταν τα εκανα ολα delete εμεινα εγκυος! ;)

Τωρα να σου ευχυθω μια ομορφη και ηρεμη εγκυμοσυνη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla, Τόμα , mwro, σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Διάβαζα συνέχεια ότι δεν πρέπει να έχω άγχος αλλά από μόνη μου δεν ήταν εύκολο να το αλλάξω αυτό! Μόλις ασχολήθηκα με κάτι άλλο, ξεχάστηκα!:laugh:

Σας ευχαριστώ πολύ!!:)

Φιλιά πολλά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο θάρρος μου δίνεις. Είμαι στο δεύτερο μήνα με serpafar , ένα μόνο ωάριο και έκανα σπερματέγχυση. Περιμένω την δευτέρα να δω τι έγινε. Αχ να σαι καλά και να πάνε όλα τέλεια. Με έκανες να ελπίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!! Πολύ χαίρομαι για τα τέλεια νέα σου!!

Σου εύχομαι να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να έχεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα του χρόνου!!!

Πολύ χαίρομαι για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νickis αγαπη μου συνχαριτηρια να εχεις μια ομορφη κ ηρεμη εγκυμοσηνη σου ευχομαι κ με το καλο το μωρακι σας,:) τελικα μολις το εβγαλες απο το μυαλο σου κ ασχοληθηκες με κατι αλλο ηρθε το μωρακι απο μονο του, τελικα πρεπει να το παρουμε αποφαση ολες μας κ να δουμε τα πραγματα πιο χαλαρα;) ξερει αυτο ποτε πρεπει να ερθει κ γιατι.....φιλακια:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepitaκαι martha1 ξέρω ότι πολλές κοπέλες εδώ μέσα κάνουν θεραπεία με serpafar και γι αυτό έγραψα την ιστορία μου με τόσες λεπτομέρειες. Πραγματικά ήθελα να πάρετε θάρρος γιατί ξέρω πόση αγάπη έχετε μέσα σας για ένα μωράκι και είναι κρίμα να μην σας έρχεται.

Anna_80σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!

martha1 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά την Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου κοπέλα μου!!!! Τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!! Τελικά, για ακόμη μία φορά επιβεβαιώνεται ο κανόνας: το bebe έρχεται όταν το βγάζουμε από το μυαλό μας! Υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι φιλενάδα και, πού είσαι??? Στείλε και λίγη "οξεία γκαστρίτιδα" κι από δω!!!! Να προσέχεις την κοιλίτσα σου!!! Σε φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina εύχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!

Anastacia ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! Κοντεύεις απ'ότι βλέπω :woohoo:

ninina , σωστά τα λες κοπέλα μου! Μακάρι να ακούσουμε τα καλά νέα κι από εσένα γρήγορα!!

Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου :kiss::kiss:

Η αγάπη που εισπράτω από εσάς δεν περιγράφεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA , :laugh: :laugh: :laugh:

φοβερό το "οξεία γκαστρίτιδα"!!!!!!!!

Μπορώ να το στείλω με e-mail????

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου! Σου εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

Φιλιά πολλά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου !!!!!!!! Συγχαρητήρια !!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Να πάνε όλα καλά καταρχήν :cheer: ... κι ευχαριστούμε πολύ πολύ που μας δίνεις κουράγιο και ελπίδες με την εμπειρία σου αυτή !!!!!

Ολες μας , μέσα μας ευχόμαστε (είμαι σίγουρη γι αυτό ) ότι το τελευταίο πράγμα που δεν θα θέλαμε να έχουμε είναι το ΑΓΧΟΣ !! Και το πρώτο .... να ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ σύντομα!!!!

Να σου πάνε όλα καλά !!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο καλή μου!!!!!!!!!!! :)

Όλα σου εύχομαι να πάνε καλά και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!!!!

Με το καλό να κρατήσεις ένα όμορφο και υγιές νινάκι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi74 σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Εύχομαι γρήγορα με ένα φασολάκι στην κοιλίτσα σου!

maryloo28, σ'ευχαριστώ!Και σ'εσένα εύχομαι μία ήρεμη εγκυμοσύνη!

martha1 μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα για την Δευτέρα!

Φιλιά πολλά σε όλες σας!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,καλό ξεκίνημα στο υπέροχο ταξίδι της εγκυμοσύνης,με ένα τετράγερο μωράκι σου εύχομαι ολόψυχα!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983, σ'ευχαριστώ πολύ!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!!!:)

mummydi , σ'ευχαριστώ πολύ!! Να χαίρεσαι το νεογέννητο μπουμπουκάκι σου!!:)

alkost , φοβερό αυτό που έχεις γράψει στο ticker σου!!

Σου εύχομαι γρήγορα με ένα σποράκι στην αγκαλιά σου!!:)

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Φιλιά πολλά :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NICKIS ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ!!!!

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ 29 ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΚ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΞΕΡΕΙΣ?(2ος ΜΗΝΑΣ) ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΧΑΣΩ ΤΗ ΜΕΡΑ.ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.:woohoo:

line_line_typew7_beg_d_typew10_time_1124078400_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...