Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ!


Eleny2

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ! ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΙΧΑΝΗ! ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΜ! ΟΠΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΜΦΑΝΙΖΑ ΤΟ ΦΙΛΜ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΜΠΟΥΜ! ΔΕΝ ΚΡΙΒΩ ΟΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΦΥΛΛΙΖΕΙ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΨΥΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΟΛΛΕΣ, ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΕ ΑΝΤΙ ΣΕ ΑΛΜΠΟΥΜ ΣΕ CD? ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ CD? ΑΧ, ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ! ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΙΒΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ? ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΛΜΠΟΥΜ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου τισ παιρναω ολεσ στον υπολογιστη κανω και ενα back up μηπωσ χαλασει καποτε ο υπολογιστησ και διαλεγω ποιεσ θελω και τισ εκτυπωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καντινου μου!Κακά το ψέμματα το φιλμ είναι άλλη φάση αλλά τι να κάνουμε που η τεχνολογία προχωράει. Στον υπολογιστη τις εχω κι οταν θελω να τυπωσω καμια(πραγμα σπανιο) εχω τον εκτυπωτη. Τωρα αν θελεις να τις πας σε μαγαζι να στις τυπωσει τις βαζεις σε cd ή σε καποιον αλλο αποθηκευτικό χώρο(memmory stick κτλ). Οσο αφορα την ασφαλεια τους , εχω δυο σκληρους και τον ενα τον εχω μονο για αποθηκευση. οποτε αν παθει κατι ο υπολογιστης δεν χρειαζεται να κανω format και στους δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως το φιλμ εχει αλλη γλυκα, σκεψου ομως οτι πλεον με την τεχνολογια μπορεις να κανεις τρομερα πραγματα για να αφησεις στα παιδακια σου....

καταρχην παρε ενα εξωτερικο σκληρο να τις αποθηκευεις, εγκατεστησε στον η/υ το photoshop και πειραματισου με τις ωρες... μπορεις να κανεις παπαδες!!!! ψηφιακα κολαζ, ασπρομαυρες.... μιξη... αν το αρχισεις δε μπορεις να το αφησεις!!!! δοκιμασε το :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ CD ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ CD ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΑΛΠΟΥΜ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ CD ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ CD ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΑΛΠΟΥΜ?

καλη μου μπορεις, αλλα δε θα στο προτεινα γιατι μεχρι τοτε ... θα πνιγεις απο τα cd :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

πανε πχ στο πλαισιο ή στο Multirama ή στο fnac και ζητα εναν εξωτερικο σκληρο δισκο χωρητικοτητας 1 τερα... θα το συνδεσεις στον η/υ και οταν θελεις θα μεταφερεις τις φωτο σου στον εξωτερικο... ετσι και δεν υπαρχει φοβος να χαθουν και λιγοτρο χωρο πιανει ;);)

αν θες βοηθεια πες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια και αν σασ χτυπησει ο εξωτερικοσ δισκοσ χανεται και τισ φωτο...

το λεω αυτο γιατι μου εχουν χτυπησει δυο σκληροι μπεχρι στιγμησ απο τουσ οποιουσ δεν σωθηκε τιποτα.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΝΤΙΝΟΥ!!!!!!!!

Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΝΑΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ Κ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ.ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ:laugh:

ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΩ Κ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ! ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΡΟΜΑΝΤΗΚΗ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΑΝ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ,ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΙΣ ΕΚΤΥΠΩΝΩ...

FRAPEDIA ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΡΜ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ Δ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΕΝΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΖΩ

ΠΑΝΤΑ ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΞΕΧΝΑΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ 2 ΣΥΝΕΧΩΜΕΝΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΓΥΡΟ ΣΤΙΣ 100+

ΦΩΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΑΛΛΑ Κ ΤΙς 2 ΧΡΟΝΙΕΣ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΙΣ ΕΣΒΗΣΑ :P

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΧΟΜΠΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΡΙΖΑΝΕ :P:D

ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΠΑΝΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis exoume parei enan ektipoti k tis ektiponoume sto spiti. I poiotita einai toso kali pou oute kan fainetai i diafora. Emfanizontai oso kala opos k me to film. An exeis diathesi kantinou mporeis na kaneis paaara polla pragmata, ego ftiaxno tis foto aspromaures, svino anthropous apo piso pou de maresoun :P k genika to psaxnei k o antras mou k kanei kali douleia. Pira k ena album k exo valei mesa foto tis gennisis k exo kanei k zografies sto plai k einai eksairetiko! Opos k na exei i texnologia einai poli kali, alla san to album tipota!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω φτιαχνω ψηφιακο αλμπουμ που ειναι σαν βιβλιο. Εχω κατεβασει ενα προγραμματακι, διαμορφωνω την καθε σελιδα, γραφω σχολια και οταν το ολοκληρωσω το στελνω μεσω ιντερνετ και μου το τυπωνουν. Μου το στελνουν με το ταχυδρομειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Εγω φτιαχνω ψηφιακο αλμπουμ που ειναι σαν βιβλιο. Εχω κατεβασει ενα προγραμματακι, διαμορφωνω την καθε σελιδα, γραφω σχολια και οταν το ολοκληρωσω το στελνω μεσω ιντερνετ και μου το τυπωνουν. Μου το στελνουν με το ταχυδρομειο.

AthinaK ακούγεται φοβερό!Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις ποιο πρόγραμμα έχεις;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Ελενάκι μου είμαι το παιδί της τεχνολογίας! Όταν μπαίνω σ'ένα μαγαζί, θέλω να τ'αγοράσω όλα! Μα όλα!! :laugh: Κι ας μην ξέρω σε τι χρησιμεύει το καθένα! :blink: Φωτογραφική ψηφιακή δεν πήρα, διότι είχε ο σύζυγος!! Περνάω κάθε φωτογραφία στο laptop, ανάλογα που είναι, πότε και φτιάχνω φακέλους με ημερομηνίες! Τις περνάω και σ'έναν εξωτερικό σκληρό που έχω! Αλλά επειδή μια φορά την πάτησα και μου έσπασε ένας σκληρός κι είχα χάσει πολλά, ευτυχώς τις φώτο τις είχε κι ο άντρας μου... καλό είναι αν θέλεις να τις αντιγράφεις σ'ένα dvd που έχει μεγαλύτερη χωριτικότητα και παίρνει περισσότερες!!

Επίσης, αν θές κι ασχολείσαι, υπάρχουν κάτι προγραμματάκια που μπορείς να φτιάξεις τις φώτο με μουσική σαν ταινιούλα και να τα γράφεις σε cd /dvd και να τα βλέπεται στην τηλεόραση! Επίσης για καλύτερη ποιότητα εφόσον σου αρέσουν τα άλμπουμ, διάλεγε τις καλύτερες, πέρνα τες κάθε φορά σ'ένα στικάκι και να της πηγαίνεις σε φωτογραφείο να στις εμφανίζουν! Δεν τις χρεώνουν πολύ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh mou exw kai egw ena programa einai sta aglika (piofilikh glosa apogermanika):laugh: otan paw spiti tha sto stilow.

pantos kai egw tis mazeuw ston ypologisth kai den exw skeutei akomasobara ti tha kanw,ektiponw mono liges gia kornizes kai mamades na stilw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΜΩΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΚΑΓΕΣΑΙ ΕΥΚΟΛΑ! ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ! ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕΙΣ! ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΘΑΛΑΣΣΑ! ΦΟΒΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...