Μετάβαση σε περιεχόμενο

''το σεξ μετα τον τοκετο''


Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους..Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να συμμετασχω κι εγω στην ομορφη παρεα σας.Βεβαια λογω του οτι δεν ειμαι ακομα πολυ καλη χειριστρια του υπολογιστη,σας ζητω να με συγχωρεσετε αν κατι δεν κανω σωστα.Μπαινω γρηγορα στν ερωτηση-θεμα.Θα ηθελα με την εμπειρια σας να με διαφωτισετε για το ποσο καιρο μετα τον τοκετο θα ειναι εφφικτη η 'επιστροφη' μου στις σεξουαλικες δραστηριοτητες..Πρεπει να περασουν 40μερες ή 2μηνες...??:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα μας.

εξαρταται απο την πορεια της αναρωσης σου, ο γιατρος θα σου πει... αλλοι λενε μετα τα 40 άλλοι 2 μηνες γιαυτο μονο αυτος ειναι ο καταλληλος να σου δωσει αυτη την απαντηση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνηθως απεχουμε ωσπου να σαραντισουμε κι αυτο γινεται κυριως για την αποφυγη μολυνσεων και επιπλοκων,ο πιο καταλληλος να αποφασισει ειναι ο γιατρος που μας παρακολουθει!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

caramell καλως μας ηρθες!!!

Ειμαι η Φανη και γεννησα την μπεμπουλα μας πριν 17 μερες.

Ο γιατρος μου ειπε... "οχι σεξ για 40 μερες"..!! :woohoo: :woohoo:

Εγω παντως νιωθω πολυ καλα.. τα ραμματα αρχιζουν και πεφτουν και

δεν ποναω σχεδον καθολου... :blink::blush::blink::blush:

Ποτε γεννησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

caramell έγραψε:

Γεια χαρα σε ολους..Ειμαι καινουρια και θα ηθελα να συμμετασχω κι εγω στην ομορφη παρεα σας.Βεβαια λογω του οτι δεν ειμαι ακομα πολυ καλη χειριστρια του υπολογιστη,σας ζητω να με συγχωρεσετε αν κατι δεν κανω σωστα.Μπαινω γρηγορα στν ερωτηση-θεμα.Θα ηθελα με την εμπειρια σας να με διαφωτισετε για το ποσο καιρο μετα τον τοκετο θα ειναι εφφικτη η 'επιστροφη' μου στις σεξουαλικες δραστηριοτητες..Πρεπει να περασουν 40μερες ή 2μηνες...??:woohoo:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΤΟ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ -ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ (ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ!!!)

ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'ότι έχω ακούσει 40 μερες αποχής επιβάλλονται εάν γεννήσεις φυσιολογικά ενώ 2 μήνες εάν γεννησεις με καισαρική. Ωστόσο αυτες τις απορίες καλύτερα να στις λυσει ο γυναικολογος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες! Όπως ανέφεραν και οι κοπέλες έπειτα από 40 ημέρες και αφού επισκεφτείς το γυναικολόγο σου και πάρεις το ΟΚ...

Προσωπικά θεωρώ ότι και νωρίτερα είναι κάπως ''αναρχικό'' θα το ονόμαζα για πολλούς λόγους...

Προέχει η υγεία...

Όλα με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω γεννησει ακομα.Κοντευω.Σε μια βδομαδα θα ερθει η μπεμπουλα μου.Ειναι η πρωτη μου εμπειρια σε κατι τετοιο κι επειδη ηδη 'απεχω' απο τον απριλιο,γι'αυτο και ειχα την απορια αυτη.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να υποδεχτείτε την μπεμπούλα σας!

Στην εγκυμοσύνη 1 αιώνα αποχή είχαμε...ΧΙ!ΧΙ!

Και από απορίες...

Σου προτείνω μία ετεροχρονισμένη αναδρομή σε παλαιότερα θέματα...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα φυσιολογικα και τις δυο μου κορες. Στην πρωτη σκιστηκα αρκετα. Στις 7 εβδομαδες που πηγα στη γυναικολογο και περιμενα το ΟΚ, μου ειπε να περιμενω ακομα 10 μερες. Μας χαλασε το παρτυ...

Στην δευτερη κορη τα ραμματα ήταν πολυ πιο λιγα και σε καλυτερο σημειο. Παρολα αυτα η γιατρος που με εραψε κατι εκανε λαθος και εμεινε ενα ραμμα ανοιχτο. Ειχα αιμορραγια μεχρι τις 40 μερες και η μαια μου απαγορεψε να κανω παιχνιδακια με τον καλο μου. Μετα ημουν τοσο αρρωστη που μονο το σεξ δεν ειχα στο μυαλο μου. Μολις όμως έστρωσαν τα πραγματα αρχισαμε δειλα τις επαφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

"Τρώγοντας έρχεται η όρεξη", το έχεις ακούσει αυτό; Η γιατρός μου μου είχε πει ότι όσο θηλάζω ορμονικά είμαι στην ίδια φάση με την κλημακτήριο που έχει ως αποτέλεσμα την ξηρασία στον κόλπο και τη μειωμένη λίμπιντο. Να πω την αλήθεια μόλις ήρθε η περίοδος, παρόλο που θήλαζω ακόμα, και τα περιττά κιλά άρχισαν να φεύγουν και η όρεξη ήρθε ...αναδρομικά! Άστραψε το μάτι μου! Σαν αναποδο Υ ήμουν!!!!!

Μην απογοητευεσαι. Θα στρωσουν τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΥΦΗ ΑΘΗΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ Υ ...ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΕΣ ΕΤΣΙ?????:laugh: ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΜΩΡΟ ....ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΜΕ ΜΕ ΤΑΜΑΞΙ ΣΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ....ΕΧΩ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΑΠΟ ΟΡΕΞΗ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΣΟ ΘΑΘΕΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κι ο δικός μου γιατρος μου ειπε οχι σεξ μεχρι να ξαναπάω να με δει (40 μερες) για να μου πει αν ειναι ολα οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΣΕΣ ΤΡΕΛΙΤΣΕΣ ΘΕΛΩ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΕΣΕΣΙΣ ΠΟΝΟΥΣΑΤΕ.ΟΥΤΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O δικος μου γιατρος μου ειπε σεξ μετα απο 40 μερες..

Ε... τι το θελα.. :laugh: τοσο δεν πονεσα ουτε οταν

το εκανα για πρωτη φορα...

Τσιλικο ... :laugh:

Οχι που λεν οτι "ξεχειλωνει" με τον φυσιολογικο τοκετο..!!

Εγω ξανα παρθενα εγινα παντως...!!

Τι λεω μες στα αγρια μεσανυχτα η χαζη..?? χαχα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ritaki εγώ σε καταλαβαίνω! Τώρα είμαστε στον 4 μήνα σχεδόν και δεν έχω καθόλου διάθεση (πράγμα περίεργο για μένα). Κάτι κάναμε στην αρχή όταν σαράντισα και ήθελα , αλλά τώρα τίποτα. Βέβαια πιστεύω ότι κάτι η κουραση, κάτι τα ξενύχτια, κάτι που μεγάλωνω έχω δικαιολογία.;) Μάλλλον όμως είναι και ο θηλασμός και η επαφή με το μωρό που καλύπτει κάπως την ανάγκη για σωματικ'η επαφή. Τελο πάντων φάση είναι και θα περάσει . Πάντως όταν ομικρός με ξυπνάει 4-5 το πρωί για να φάει τι διάθεση να έχω στις 6-7:blink: , Και τι νύχτα όταν φτάνει η ώρα και κοιμάται, εγώ λιγο κουβεντουλα προτιμώ και λίγο ύπνο.:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia emeis katalabenoume i mia tin ali alla ela mou pou oi antres den katalabenoun..pantos o dikos mou de me katalabeni..sta saranta mia fora pou irtha epafi ke itan martirio gia mena..ontos itan les ke itan i proti mou fora..nostalgisa tis palies epoxes ala tha argisun na erthoun opos to blepo..i mikri mou pleon de me afini ute ti mera ute ti nixta na paro ke go san anthropos mia anasa..de ksekolai apto stithos mou..monimos me to stomataki anoixto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...