Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτογνωρα σημαδια! χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Πρωτη φορα μπαινω στην παρεα σας κ ειμαι πολυ μπερδεμενη κ αγχωμενη.Για να καταλαβετε τι μου συμβαινει θα τα παρω απο την αρχη!Αδιαθετησα τελευταια φορα στης 29 ιουνιου κ στης 6 ιουλιου τελειωσε η περιοδος μου(εν τω μεταξυ δεν εχω καθλου σταθερο κυκλο).Στης 8 κ στης 10 ιουλιου ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου κ το βραδυ της παρασκευης(10 ιουλιου),αρχισε να με ποναει πολυ εντονα η μεση μου χαμηλα,καθως κ η κοιλια μου! Τα συμπτωματα συνεχιζουν ακομα κ αυτην την ωρα που σας μιλαω, μονο που προστεθηκε κ αλλο ενα! Εχω 4μερες που με ενοχλει το στηθος μου κ εχει γινει υπερβολικα ευαισθητο κ οπως το ψιλαφιζα σημερα(μηπως κ ανακαλυψω τιποτα υποπτο),απο το δεξι στηθος βγηκε ενα θολο υγρο κ τρομαξα! Ειχα παει στη γιατρο την παρασκευη κ ειπε οτι μαλλον ειμαι στην ωορηξια κ αν θελω να παω κ σε εναν παθολογο μηπως ειναι το εντερο...

Ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας! Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος κ να εμφανιζω τοσο προωρα σημαδια? Εχει τυχει σε καμια σας?

Συγγνωμη αν σας κουρασα,αλλα ειμαι πολυ αγχωμενη κ δε μπορω να περιμενω μεχρι αρχες αυγουστου να το σιγουρεψω, ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας

Νafsikouli...

Είμαι στην 36 εβδομάδα κύησης

και με σιγουριά μπορώ να σου πω πως είχα

«σημάδια» εγκυμοσύνης

10 ημέρες ΠΡΙΝ την περίοδο

(που δεν ήρθε ποτέ...)!

Έκανα το self clear 1 εβδομάδα ΠΡΙΝ

αδιαθετήσω , γιατί είχα ήδη πρησμένο στήθος

κ πόνο χαμηλά που ΔΕΝ μου έμοιαζε με τα συμπτώματα

περιόδου.... Το τεστάκι μου ήταν θετικό βέβαια!

Όμως δεν είναι τίποτα standar....

.....Τα συμπτώματα περιόδου κ κυήσεως

μοιάζουν πολύ κ πολλές φορές μπερδεύουν!

Εφόσον σου είπε ο dc πως βρίσκεσαι σε ωορηξία

δεν έχεις κ λόγο να αγχώνεσαι......

..... ευχαριστήσου τις αγκαλίτσες με τον άντρα σου

και όταν κρίνεις πως «είναι οι μέρες»

κάνε το τεστάκι σου!

Σου εύχομαι, ότι επιθυμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη ανταποκριση σου! Αυτο που με ανησυχησε περισσοτερο ειναι το υγρο απο το στηθος, δε μου εχει ξανασυμβει!! Μηπως ειναι νωρις να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης?

φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nafsikouli μου

το υγρό στο στήθος το έχω «διαβάσει»

κ από άλλα κορίτσια, εδώ μέσα,

και σε κύηση κ σε καθυστέρηση......

Δυστυχως δεν έχω προσωπική εμπειρία

για να σε βοηθήσω...

Όσο αφορά στο τεστάκι, εφόσον έχεις άστατο

κύκλο, καλύτερα να περιμένεις για πιο αξιόπιστα

αποτελέσματα

και ακόόόμα καλύτερα να προτιμήσεις την εγκυρότητα

της χοριακής από του φαρμακείου...

Υπομονή κ όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σου μερα κι απο μενα,

απ'οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου ειστε σε καποια προσπαθεια για μωρακι και εισαι και αρκετα ανυπομονη γι'αυτο:)

λοιπον και ειναι πολυ νωρις για να δεις αποτελεσματα και πολυ συχνα οταν μας καταβαλλει το αγχος και η εντονη προσμονη για κατι δημιουργουμε γυρω μας ενα ειδος "ψευδαισθησεων" αθελα μας και συγκεκριμενα στην περιπτωση σου ειναι αυτη των συμπτωματων,

οποτε θελει πολυ προσοχη γιατι ο ψυχολογικος παραγοντας παιζει πολυ σημαντικο ρολο ειδικα στην φαση που βρισκεσαι εσυ nafsikouli,πρεπει να εισαι ηρεμη ,χαλαρη και πολυ υπομονετικη...να μην σε καταβαλλει δηλαδη το αγχος της ανυπομονησιας ανευ λογου και αιτιας...προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου και να συνεχιζεις φυσιολογικα την καθημερινοτητα σου σα να μη συμβαινει τιποτα,

οταν περασουν κι αλλες μερες κανε μια χοριακη οπως ειπε και η φιλη παραπανω ωστε να εχεις και σιγουρα αποτελεματα διχως αμφιβολιες,οτι και να γινει υπομονη και θετικη σκεψη...

σου ευχομαστε ολα να πανε καλα,οπως τα επιθυμεις:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε!

Με καθησυχασατε αρκετα,μπορω να πω! Θα περιμενω μεχρι τελος του μηνα (που ειναι να αδιαθετισω καονονικα) κ αν δω οτι εχω αρκετες μερες καθυστερηση,τοτε ξανα στο γιατρο..Για νεοτερα θα σας ενημερωσω παλι...

ευχομαι καλο καλοκαιρι να εχετε κ οτι επιθυμειτε! φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...