Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε χαμογέλασε το μωράκι σας;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Όπως θα καταλάβατε απο τον τίτλο του post έχουμε αρχίσει τα χαμογελάκια.

Βασικά δεν θα τα έλεγα ακριβώς χαμογελάκια.Εκφρασούλες στο προσωπάκι της που μοιάζουν με χαμογελάκια!:woohoo:

Και φυσικά το πρώτο το έλαβε ο μπαμπάς :silly:

Αλλά δεν είναι λίγο νωρίς ακόμα;

Σίγουρα δεν τα κάνει συνειδητά...;)

Τα δικά σας μωράκια πότε χαμογέλασαν;Και σε ποια ηλικία ήταν συνειδητό;:P

Αυτά!

(Σας ζάλησα πάλι :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα αν σου πω οτι δεν θυμαμαι... θα το πιστεψεις? ακουσια νομιζω οτι χαμογελουσε πριν γινει 2 μηνων... εκουσια αφου γιναμε 2 μηνων και μετα.

Εκτοτε το μονο που κανει ειναι να χαμογελαει :silly: :silly: :silly:

ακομα και οταν την ξυπναω το πρωι για να παμε ταξιδι... παλι χαμογελαει!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φτου μας! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά το πρώτο της χαμόγελο το χάρισε στην μαμά!!! και ο γιος μου σε μένα πρώτα!! ;):P στον πρώτο μήνα αλλά δεν θυμάμαι ποιά μέρα!!

Η κόρη μου από τότε όποτε με βλέπει πάντα μου χαμογελά, πάντα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Αυτα τα χαμογελα τα ασυναισθητα ειναι τρελλαααα κοριτσια!!!!!επισης εγω τρελλαινομαι και για τους μορφασμους που κανουν τα νεογεννητα,δεν ειναι γλυκες?:laugh: οσο για τα συνειδητα χαμογελα στον τριτο μηνα περιπου,μιλαμε στα βρεφη κι αυτα χαμογελουν!Μαγεια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi το πρώτο συνειδητό χαμόγελο θα το πάρω εγωωωωωωωω μπουχαχαχαχα!:woohoo:

Υβοννη και η δικιά μου κάνει μορφασμούς από την αρχή και είναι υπέροχοι :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mη το λες...Το συνειδητό είναι σχετικό!!Εμένα η μπουμπούκα μου απο τη δεύτερη μέρα στη κλινική μειδιάζει..Η παιδίατρός μας της έχει τρομερή αδυναμία κ όποτε ερχόταν τη χάιδευε κ αυτή γελούσε!Ρώτησα τη γιατρό κ μου είπε οτι το απολαμβάνει...Τίποτα δε γίνεται τυχαία!!Κ τώρα ακόμη όποτε της μιλάμε σκάει χαμογελάκια κ είναι απίστευτη!Τρελό ούλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

frapedia φαντάζομαι!:woohoo: Τρέλλα θα είναι η χαμογελαστή μπουμπού σου :P:kiss:

hope που ελεγε και η συγχωρεμενη η μανουλα μου... οχι οτι ειναι δικο μου αλλα ειναι ΤΡΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: , αλλα το ιδιο λενε και οι περαστικοι που την βλεπουνε :silly: :lol: :silly: :lol::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Μάλλον μηχανικό είναι αυτό το χαμόγελο, γιατί χαμογέλασε του μπαμπά! Πάντα η μαμά λαμβάνει το πρώτο συνειδητό χαμόγελο, δεν υπάρχει άλλη περίπτωση! Θα το καταλάβεις, γιατί θα λάμπει ολόκληρο το μωρό και όλο το πρόσωπο θα χαμογελά, όχι μόνο το στόμα!

Πάντως η ζουζούνα μας όλο μου γελάει και μάλιστα από 3,5 μηνών ανα θυμάμαι καλά με φωνούλα! Τώρα πια ξεκαρδίζεται με τα τρελά που της κάνω!

Χαμογελά και του μπαμπά της και την γιαγιά της με τον ίδιο τρόπο φυσικά και τρελαίνεται για το ξαδερφάκι της! Λιώνει μόλις τον βλέπει!

Γενικά είναι χαμογελαστή, όλους τους χαμογελά η ζουζούνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina καλά φαντάζομαι!!!:woohoo: Θυμάμαι όταν ήταν μικρός ο αδερφός μου,το 1ο χαμόγελο το έδωσε σε εμένα!!!Ένιωθα φοβερά!Αν το κάνει και η κορη μου πάει...:silly: Θα τρελλαθώ εντελώς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα hope! Το χαμόγελο στη μαμά και πρώτη λέξη ''μπαμπά''!

Έτσι αναφέρουν οι στατιστικές!

Βρέφη γελάνε αναφέρει ο Πατήρ Παϊσιος γιατί βλέπουν τον αγγελό τους!

Βέβαια η επιστήμη μιλά για αέρα και μπουλμπουλήθρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τώρα είναι 34 ημερών και από την δεύτερη ημέρα άρχισε να χαμογελά ασυνείδητα. Στης 15 του μήνα άρχισε όμως να μας Γέλα συνειδητά και μάλιστα με φωνή όταν τον παίζαμε μαζί με τον μπαμπά του. Μια τρέλα κορίτσια επί αρκετά λεπτά να γελάει με φωνή ενώ τον χόρευα !!!!!!! ο γιατρός δεν το πίστευε μέχρι που το είδε και έπαθε πλάκα και αυτός....:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μπέμπα μυδίαζε ήδη απο το μαιευτήριο και εκανε κάτι μορφασμούς σαν χαμόγελο απο την πρώτη μέρα που την φεραμε στο σπίτι, και στον υπνο της πολλές φορές..νομιζω ομως οτι συνειδητά ήταν απο τον δεύτερο μήνα..τωρα που κοντεύουμε να γίνουμε 3 μηνών ξεκαρδιζόμαστε όταν μας γελάει ή μας μιλάει η μαμά, με τα αγκούυυ του μπαμπά και κλασσικά με το στήθος οταν έχουμε χορτάσει και...παιζουμε.."δάγκα δάγκα τη μαμά"..:P θα της τις κοψω εγω τις κακές συνηθειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΑΜΟΓΑΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΙΟΛΑΣ! ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΧΩΡΤΑΙΝΕΙ, ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΙΣΘΗΤΑ! ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΗΣ ΦΩΝΕΣ! ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΡΧΕΤΑΙ! ΑΧ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΝΤΩΣ! ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΞΕΚΑΡΔΙΖΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ! Α! ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΤΟ ΚΑΡΜΑΚΙ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΕ ΑΠΟ 10-15 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΑΝΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΕ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΥ ΣΚΑΕΙ ΤΡΕΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ,ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΤΟΝΟ ΣΤΗ ΦΩΝΗ....!!!!!!

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η Νεφέλη μου μας έσκασε το πρώτο της συνειδητό χαμόγελο 2 μηνών.Νωρίτερα μας έριχνε ψευτοχαμογελάκια που ουσιαστικά ήταν εκφράσεις του προσώπου της ;)

Τα διδυμάκια χαμογέλασαν επίσης στον 2ο μήνα τους με την διαφορά οτι πριν ήταν πιο ανέκφραστες απο την Νεφέλη.Μεγαλώνοντας,όταν κοιτούσαν η μια την άλλη γελούσαν με χαχανιτά συγχρόνως!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Όπως θα καταλάβατε απο τον τίτλο του post έχουμε αρχίσει τα χαμογελάκια.

Βασικά δεν θα τα έλεγα ακριβώς χαμογελάκια.Εκφρασούλες στο προσωπάκι της που μοιάζουν με χαμογελάκια!:woohoo:

Και φυσικά το πρώτο το έλαβε ο μπαμπάς :silly:

Αλλά δεν είναι λίγο νωρίς ακόμα;

Σίγουρα δεν τα κάνει συνειδητά...;)

Τα δικά σας μωράκια πότε χαμογέλασαν;Και σε ποια ηλικία ήταν συνειδητό;:P

Αυτά!

(Σας ζάλησα πάλι :lol: )

καλημερα Νελλυ μου!!!!!! Σηγουρα δεν χαμογελουν συνειδητα!!!!Παντως το πρωτο δικο μας χαμογελο το "ριξαμε" απο το μαιευτηριο κιολας!!!:P την 2η μερα!!! Απο τοτε μας χαμογελαει καθημερινα!!!!! κ ειδικα οταν της μιλει η γιαγια της με τις ωρες!!!! Αληθεια πως ειναι η μικρη Αννουλα?:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΑ ΓΕΛΑΚΙΑ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ, ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩ, ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΓΕΛΑΕΙ, ΧΑΝΕΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ..

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου ναι!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: Λέμε να κάνουμε Χριστούγεννα στην Ελλάδα.Θα δείξει..(καλα να 'μαστε!).Αλλα εκρός αυτού ''μετράω''αντίστροφα μέχρι τα Χριστούγγενα γιατι μου αρέσουν πολύ :blush: Χωρίς συγκεκριμένο λόγο :silly:

Σίσσυ μου φυσικό είναι να τρελλαίνεσαι..Αχ ανυπομονώ!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...