Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ...


Recommended Posts

Εχω και γω το ιδιο προβλημα .. δεν κανει κακα του .. κλαιει σφιγγεται γινεται κατακοκκινος ακομα και απο τον υπνο ξυπναει και κλαει και ζοριζεται το βλεπω η γιατρος μου λεει μην ανησυχεις αλλα πως να μην ανησυχω σε κοριτσια μου οταν βλεπω ενα τοσο δα πλασματακι να κλαιει τοσο πολυ και να γινεται κατακοκκινο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2024 at 8:46 ΠΜ, ο/η Anna mommyland είπε:

Εχω και γω το ιδιο προβλημα .. δεν κανει κακα του .. κλαιει σφιγγεται γινεται κατακοκκινος ακομα και απο τον υπνο ξυπναει και κλαει και ζοριζεται το βλεπω η γιατρος μου λεει μην ανησυχεις αλλα πως να μην ανησυχω σε κοριτσια μου οταν βλεπω ενα τοσο δα πλασματακι να κλαιει τοσο πολυ και να γινεται κατακοκκινο... 

Πόσο μηνών είναι το μωράκι σου; Είχαμε κι εμείς το ίδιο πρόβλημα κατά καιρούς και κάναμε διάφορα για να το αντιμετωπίσουμε. Ανάλογα με την ηλικία κάθε φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2024 at 5:05 ΜΜ, ο/η afr είπε:

Πόσο μηνών είναι το μωράκι σου; Είχαμε κι εμείς το ίδιο πρόβλημα κατά καιρούς και κάναμε διάφορα για να το αντιμετωπίσουμε. Ανάλογα με την ηλικία κάθε φορά.

Ειναι 40 ημερων.. αλλαξαμε γαλα και τιποτα το μωρο κλαιει ακομα πολυ με το ζορι κανει κακα του... ομως τα κακα του δεν ειναι σκληρα  επισης εχει και αρκετα αερια κλαιει μεχρι να τα βγαλει μετα ηρεμει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2024 at 9:27 ΜΜ, ο/η Anna mommyland είπε:

Ειναι 40 ημερων.. αλλαξαμε γαλα και τιποτα το μωρο κλαιει ακομα πολυ με το ζορι κανει κακα του... ομως τα κακα του δεν ειναι σκληρα  επισης εχει και αρκετα αερια κλαιει μεχρι να τα βγαλει μετα ηρεμει.. 

Ακριβώς τα ίδια κ εμείς. Από 10 ημερών περίπου ξεκίνησαν οι κολικοί. Ξύπναγε συνέχεια τον βράδυ και ακόμα και μέσα στον ύπνο του τον άκουγα να σφίγγεται και να του φεύγουν αέρια. Μέσα στη μέρα του έκανε συνέχεια ο άντρας μου κινήσεις με τα ποδαράκια και μασάζ στην κοιλίτσα οπότε έβγαζε πολλά αέρια και σχετικά ηρεμούσε. Επίσης με οδηγία του παιδιάτρου του δίναμε infacolic 1-2 φορές τη μέρα και του πήρα μπουκάλια κατά των κολικών, τα Dr Brown's. Δεν ξέρω τι απ' όλα αυτά βοήθησε (ή ίσως όλα από λίγο; ), αλλά ηρέμησε αρκετά. Είχαμε πιο λίγες μέρες πλέον γκρίνια και σφίξιμο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...