Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΒΟΗΘΕΙΑ!!


maraki24

Recommended Posts

Maraki λυπάμαι για αυτό που συνέβη αλλά είναι πολύ πολύ μιρή για να αγχωθείς. Σύντομα ένα μωράκι θα έρθει στην κοιλίτσα σου.

Κι εγώ έπαθα κάτι αντίστοιχο τον Ιανουάριο που ήταν και ο 1ος μήνας προσπαθειών μας. Έκανα μία αντινογραφία γιατί ήμουν άρρωστη και η επόμενη περίοδος ήρθε με πολύ έντονους πόνους, πήγματα και κράτησε 8 μέρες ενώ συνήθως κρατάει 4. Δεν πήγα στο γυναικολόγο κι έτσι δεν ξέρω αν ήταν τελικά εγκυμοσύνη ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου. Πιθανόν να ήταν. Κ σε εμένα ήρθε΄περίοδος μετά από 34 μέρες με πολλούς πόνους κ πήγματα. Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια όμορφη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου, πολύ στενοχωρήθηκα με αυτά που διάβασα, κοριτσάκι μου! Να είσαι καλά, να είσαι ήρεμη, αφού ξέρεις πως μπόρεσες και συνέλαβες και είμαι σίγουρη πως θα σου έρθει γλυκιά μου και πάλι ένα νινάκι! Αρκεί να ξε-αγχωθείς!

Για να είμαι ειλικρινής, κι εγώ στην προηγούμενη μου περίοδο... πέθανα! Στην κυριολεξία! Είχα καθυστέρηση 4 μέρες (που δεν μου είχε ξανασυμβεί ποτέ!) κι όταν ήρθε η περίοδος... τα είδα όλα! Όλη μέρα ήμουν διπλωμένη στα 2! Κι έβγαζα πολύ αίμα και πολλά πήγματα!!! Καιγότανε η κοιλιά μου κι έκλαιγα συνέχεια... γιατί κάτι μου έλεγε πως ήμουν έγκυος και το 'χασα! Είχα και συμπτώματα (ζαλάδες-αναγούλες-πρησμένο στήθος-ανορεξία...) Δεν αποκλείεται επομένως να είχα κι εγώ μια αποβολή, απλώς η γυναικολόγος μου δεν μου το έθιξε καν αυτό το θέμα. Κατευθείαν για λανθάνουσα ωορρηξία μου μίλησε! Δεν σου τα λένε πάντα όλα οι γιατροί... προς αποφυγήν περαιτέρω άγχους! Ευτυχώς, η τωρινή μου περίοδος, που οδεύει προς το τέλος της, ήταν πολύ πιο ελαφριά!

Καλή συνέχεια κοριτσάκι μου κι εύχομαι πολύ-πολύ γρήγορα να έρθει το νινάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου καλή μου..Εμείς οι γυναίκες πιστεύω πως το αισθανόμαστε σχεδόν από την αρχή πως ένα μικρό ανθρωπάκι υπάρχει μέσα μας. Ίσως πάλι να είναι η λαχτάρα μας να κάνουμε ένα παιδάκι που μας κάνει να νιώθουμε έτσι. Θα προσπαθήσουμε κ πάλι...

Ευχαριστώ και πάλι κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...