Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης.χθες πηγα στο γιατρο και εκανα 2ο υπερυχο(ειμαι 9βδομαδων+6μερες).μου εκανε κολπικο υπερυχο για να δει καλυτερα.μια εκανε δεξια το υπερυχο και εβλεπε το μωρο και αμεσως εκανε αριστερα και παλι εμφανιζοταν σακος με μωρο. μου ειπε οτι μαλλον η μητρα μου εχει περιεργη κλιση και φαινετε με τον υπερυχο να ειναι 2 μωρα.αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρος μετα απο 15 μερες θα το διαπιστωσει. ειχε καμια σας παρομοια περιπτωση? και οσες εχουν δυδυμα οι καρδιακοι παλμοι τους ακουγονται χωριστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη Ελενη ακουει μια καρδια και ισως βλεπει 2 εμβρυα;;;

ΔΕν το εχω ξανακουσει

Καποια διδυμομαμα ελπιζω να σε διαφωτισει

Λες ο πελαργος να ερχεται διπλος;;; :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πιθανοτερο ειναι η μητρα μου να ξεγελαει τον υπερυχο.γιατι ο γιατρος ακουει 1 καρδια αλλα και τα δυο φαινονται ιδια σε μεγεθος. αν υπηρχε 1 το οποιο δεν του χτυπουσε η καρδια, θα παρεμενε μικρο και δεν θα μεγαλωνε. αλλα ποτε δεν ξερεις. και ο γιατρος δεν ειναι σιγουρος ακομη για αυτο που ειδε οποτε περιμενω μεχρι τις 20 για αυχενικη. απλα αν ξερει καμια διδυδομαμα να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα κανει στην αρχη 2 χοριακες και ηταν πολυ υψηλα τα νουμερα σε σχεση με το αναμενομενο νουμερο που μου ειπε ο γιατρος. αυτος ηταν ο 2ος υπερυχος και δειχνει να προχωραει κανονικα συμφωνα με την βδομαδα και το μεγεθος του μωρου. απλα απορησε με αυτο που ειδε και δεν ειναι σιγουρος. η αληθεια ειναι οτι και στην 1η μου εγκυμοσυνη στον 1ο υπερυχο θυμαμαι τοτε μας ειχε πει υπαρχει πιθανοτητα να ειναι 2 αλλα τελικα ηταν 1. απλα apis μου ακουσα απο τον γιατρο μου χθες αυτα και απορησα γιατι δεν το εχω ξανακουσει.:blink::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι διδυμομανούλα ,αλλά ήθελα να σου ευχηθώ με το καλό!!!

Μακάρι να είναι και διπλός ο πελαργός!!Διπλή χαρά.

Να είναι γερό-ά, πάνω από όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου βρε κοριτσι μου. εμεις αρχικα την 4η εβδομαδα βλέπαμε 1 σακο , μετα στον 6ο (πηγα για μια αποκολληση που ειχα) ειδαμε δυο σακους αμεσως και ακουσαμε και δυο καρδιες αμεσως (ξεχωριστες παντα - δεν ειναι ιδιος ο χτυπος ποτε). τωρα αυτο με την κληση της μητρας το εχω ξανακουσει χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια να σε βοηθησω.

για να ακουει μια καρδια μαλλον 1 θα ειναι το μωρακι αλλα ποτε δεν ξερεις.

με το καλο την επομενη φορα να εχεις ευχαριστα νεα και να μπεις κι εσυ στο κλαμπ της διδυμομανουλας.

για να ακουει μια καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη εγω θελω να σου ευχηθω να εχεις στην κοιλιτσα σου και ενα και δυο και οσα μωρακια θελεις,να ειναι γερο-α και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να έχω ιατρικές γνώσεις νομίζω πως είναι λίγο αργά(σχεδόν στην 10η εβδ)για να δείτε διδυμάκια

Αλλά και πάλι δεν ξέρω!:blush:

Σου εύχομαι τα καλύτερα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι δυο καρδουλες δεν ακουγονται σαν μια..με τιποτα..ωστοσο δεν το καταλαβαινω αυτο γιατι η καρδουλα οταν χτυπαει,περα απο το οτι την ακουμε,την βλεπουμε και να αναβοσβηνει...αν αναβοσβηνουν 2 καρδουλες (δηλ αν αναβοσβηνουν και τα δυο εμβρυα που βλεπει,)και παρόλααυτα ακουγεται μονο ενας χτυπος,τοτε ειναι ενα μωρο που φαινεται διπλο..

το λογικο αυτο ειναι....

ευχομαι να ειναι οπως το θες εσυ!!!με το καλο να ερθει,η να ερθουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...