Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτούμε. Ποιές (δεν) περιμένουμε?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MAKARI BRE KORITSIA BRE KORITSI NA MAS KTSI AYTO TO MHNA !!!

ASE POY EGW EXW APOGOITEFRH TELIOS APU MERA SE MERA TA PERIMENW TO TETS TO DIKO MOY HTAN ARNITIKO :angry: ! SHMERA MPIKA STHN 28 HMERA TOU KYKLOY THA PAW DIAKOPES KAI ANTI NA EXW EFXARIXSTA NA PW STON ANTOUKO :S MOU THA ALAZW SERVIETES :( :( :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ROSE25 σ ευχαριστώ για το "καλοσώρισμα" το θέμα είναι όμως πως να αποβάλλω το άγχος μετά απο μια αποβολή στον έκτο μήνα, λίγο δύσκολο έως αδύνατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chiara ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ:( ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ ΣΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λόγω αμνιοκέντησης μολύνθηκε ο αμνιακός σάκος,και σιγά σιγά η μόλυνση πέρασε στο αίμα μου.Ευχόμαι την επόμενη φορά να είμαι πιο τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστώ rose μου εύχομαι και εσύ σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου το μωράκι σου ή τα μωράκια σου(δίδυμα μου βγήκε αυθόρμητα λες?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΔΙΔΥΜΑ Ε?ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ.ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΑΛΙΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΔΥΜΑ..ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΛΕΩ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΡΙΔΥΜΑ:lol: ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chiara ευχομαι συντομα μια νεα ψυχουλα να γλυκανει την δικη σου..Τρωω και εγω τις ιδιες φρικες μια και γεννησα στον ιδιο μηνα που εσυ απεβαλες μια μπεμπα που δεν τα καταφερε..

Ας μας δωσει ο θεος δυναμη να γλιτωσουμε απο τις μαυρες σκεψεις..

Εχετε ακουσει κατι για την εξεταση αιματος που αντικαθιστα την αμνιοπαρακεντηση;; Ποτε θα ερθει επιτελους;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και μένα μπέμπα ήταν και γεννήθηκε κανονικά αλλα δεν τα κατάφερε.......τι ακριβώς είναι αυτή η εξέταση αίματος δεν έχω ακούσει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναμια εξεταση αιματος που δειχνει ακριβως ο.τι και η αμνιοπαρ/ση Πριν 1,5 χρονο το ειχα διαβασει..προφανως θελει καποιο χρονο να βγει στην αγορα..αλλα ποσο;; Ψαχνω και στο διαδυκτιο αλλα δεν εχω βρει κατι:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chiara ξερεις πολυ καλα ότι καμιά φορα τα λογια είναι πολύ περιτά! Να ξέρεις οτι εδώ μέσα όλες μπορούμε να νοιώσουμε τη χαρά αλλά και την λύπη...ειμαστε για ότι χρειαστει η κάθε μία! Εύχομαι και είμαι σίγουρη πως όλα από εδω και πέρα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! Βγαλτε με από τη λίστα! Δεν περίμενα στις 12.Ημουν διακοπές χαλαρωνα και απολαμβανα ήλιο και θάλασσα. Για πρωτη φορά στη ζωή μου είχα 6 μέρες καθυστέρηση. Δεν έκανα τεστ, είπα θα το κάνω όταν γυρίσω σπίτι μου. Τελικά μετά απο 6 μέρες μου ήρθε! Δεν ήξερα τι να σκεφτώ. Μηπως φταιεί το ότι δεν πρόσεχα καθόλου? Γιατι μπορεί να είχα τέτεια καθυστέρηση για πρώτη φορά?Τωρα δεν ξερω πόυε περιμένω και νομίζω πως δεν θα υπολογίσω τίποτα αυτό το μήνα.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia prwton den mpika giati hmoun diakopes!

ALLA molis piga diakopes to epomeno prwi adiathetisa!!!!!!!:( :( :(

OUTE MPANIA STH THALASSA ALLA OUTE KAI MPEMPE!!!!!:( :( :(

xaliaaaaaaaaa!!!!!!!

a!kai eixa kanei kai mia mera prin test kai htan arnitiko alla afou den eixa ponous periodou lew mporei na ekane lathos!!!!

ALLA den ekane !!!!to epomeno prwi me epivevewse kai h akatanomasth!!!!!!

MA GIATI????????

kai eixame peistei me ton sintrofo mou oti einai nini!!!!:( :( :(

ax sketh apogoiteush!!!:(

loipon epomeni periodos 19-21/9!ksanavalte me:silly:

as elpisoume na eimai pio tixeri auth th fora!!!:blush:

SAS EYXARISTW OLES GIA TO ENDIAFERON!!!!!!

alla to oneiro mou DEN VGIKE!!!!mporei argotera....makari!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ρθει στις διακοπουλες σου ..ειναι λιγο φρικη.. Διαλεξε τη μερα.. Ευχομαι να ξεκλεψεις κανα διημερο να συμπληρωσεις τα μπανακια σου! Οσο για το μωρακι στο δρομο ειναι Μαρινιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε μαρινιώ μου πόσο λυπάμαι για την απογοήτευση που νιώσατε!!

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου αλλά δεν πρέπει να το βάλετε κάτω. Θα δεις που θα έρθει σύντομα το μωράκι και θα είσαι πολύ πολύ ευτυχισμένη με τον αντρούλη σου!

Μην έχεις άγχος και μη στενοχωριέσαι τώρα! Ξέχασέ το και πάμε για νέες αγκαλίτσες ε???

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυρίες μου, μαζευτείτε!!

PIPITSAZOYZOYNA 21-23/8

K.T.K. 22/8

rose25 27/8

gioulaki 27/8

Marina.K 30/8

@ngel 31/8

milina 9-19/8

apis 10-19/9

alice1979 12-13/9

αν έχω ξεχάσει κάποια, φωνάξτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Εγώ ακόμη δεν αδιαθέτησα.... βέβαια έχω πάρα πολύ έντονους πόνους περιόδου, όχι συνέχεια αλλά πολύ συχνά..... το στήθος ακόμη πονάει..... το σπυρί στη μούρη μου καλά κρατεί.... οπότε μάλλον θα μου κάνει χαλάστρα πάλι, γμτ μου!!!!!! Τέλος πάντων.... δεν πειράζει.... next time!!!!! Φιλιά!!!!!

Μαρινιώ μου, μην απογοητεύεσαι μικρούλι μου! Είναι ό,τι χειρότερο να μας τύχει στις διακοπές.... αλλά τί να κάνουμε??????? Δε γίνεται να ζήσουμε και χωρίς αυτήν, ε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Rose25 μαζί περιμένουμε και οχι δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου.

Παρά το γεγονός οτι παίρνω χάπια και κανονικά θα έπρεπε να έχουν πρηστεί οι θηλές μου. Καλύτερα όμως γιατί κάθε φορά που έχω έντονα συμπτώματα περιόδου, νομίζω οτι ειναι bebe τουλάχιστον τώρα δεν έχω καμιά ενόχληση και ξεχνιέμαι λίγο.

Κορίτσια Ποιές άλλες είναι για αυτη την εβδομάδα??

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ σε αυτό το θέμα! Εύχομαι σε όσες δεν περιμένουν να μην περιμένουν για τους επόμενους 9 μήνες! Ανακοίνωσα κ σε άλλο θέμα την εγκυμοσύνη μου αλλά είπα να το κάνω κ εδώ! Ε, ναι λοιπόν, δεν περιμένω για τους επόμενους 9 μήνες! Έκανα τεστ το Σ/Κ (1 το Σάββατο κ 1 την Κυριακή) κ βγήκαν κ τα 2 θετικά. Σήμερα πρωί πρωί πήγα στην μικροβιολόγο κ μου είπε ότι σίγουρα είμαι έγκυος (αφού έχω 2 θετικά tests) κ απλά θα μετρήσει την β - χοριακή για να δει σε ποιο στάδιο βρίσκομαι! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε σύντομα θετικά νέα. Το ξέρω ότι ήμουν απο τις τυχερές που έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια αλλά μην το βάζετε κάτω. Η ελπίδα δεν πεθαίνει ποτέ! Φιλάκια σε όλες!!!! :kiss:

Υ.Σ. PIPITSAZOUZOUNA ελπίζω να είσαι κ εσύ μία απο αυτές που δεν θα περιμένουν την ακατανόμαστη για τους επόμενους 9 μήνες. Μην ανησυχείς για το σπυρί! Εγώ μόλις έβγαλα 1!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ

(ΧΑΧΑΧΧΑ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΤΕ)

Κ ΜΕΤΡΟΝΤΑΣ ΛΑΘΟΣ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΚΑΙΡΟ :P

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ

ΓΙΑ ΤΣΕΚ (ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΙΕΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ)

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ

(ΝΙΟΜΙΖΩ ΔΛΔ)ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :P

ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

Δ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 3/9

ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΥΤΕ Κ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ

ΠΟΥ Δ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΑΛΛΑΛΑΛΑΛΑΛΛΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΤΙ ΦΟΒΕΡΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΛΕΕΕΕΕ?????????

DOROULINI ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Doroulini μου, συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!! Καλό..... 9μηνο ταξίδι....... και να προσέχεις!!!!!

Όσο για μένα..... κάτι μου λέει πως τελικά θα έρθει η χαζούλα...... σε λάθος ώρα:angry: ..... έχω πάρα πολύ δυνατούς πόνους από το πρωϊ....... οπότε.....

Mpougatsoula μου, καλή επιτυχία χρυσό μου..... στο..... ξεζούμισμα!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ , ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΓΟΥΡΙΚΗ ΑΥΤΗ ΛΙΣΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ (ΔΕΝ) ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ 4-5/9.

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...