Μετάβαση σε περιεχόμενο

την αποψη σας παρακαλω.


Recommended Posts

λοιπον οπως θα ξερετε οι περισοτερες τον προηγουμενο μηνα ειχα μαλλον μια βιοχημικη εγκυμοσυνη,τεστ θετικα αλλα σακος και μωρο πουθενα.τριτη το εμαθα και κυριακη ειχα αιμα.σημερα ειμαι στην 32 μερα χωρις κανενα συμπτωμα να φανταστητε ουτε το στηθος πρηστηκε οπως αλλες φορες.ο κυκλος μου ο κανονικος ειναι απο 28-30 συνηθως εκτος απο καποιες φορες που μπορει να ηρθε στην 26η μερα και αλλες στην 31η,σπανια βεβαια.τον προηγουμενο μηνα εκανα το τεστ με 4 μερες καθυστερηση υπολογιζοντας τον μεγαλυτερο κυκλο δηλαδη την 31ημερα,οποτε το εκανα 35η μερα.η περιοδος μετα οπως ειπα ηρθε κυριακη που ηταν η 39 αν δεν κανω λαθος.ο γιατρος δεν μου ξεκαθαρισε αν υπηρχε εγκυμοσυνη,μαλλον για να μην με στεναχωρησει απλως μου ειπε μην το σκεφτεσαι καθολου και πες οτι απλα ηρθε πιο αργα η περιοδος και την επομενη φορα που θα εχω καθυστερηση να περιμενω 10-15 μερες και μετα να κανω τεστ.λοιπον στο σημερα στην 32η μερα,τι να κανω να πω οτι ο κυκλος μου αλλαξε και εγινε 39 ημερων?να σας πω οτι περιοδο ειχα 23 απριλιου και τον προηγουμενο μηνα στις 31 μαιου.τι να κανω ρε κοροτσια?οποια μπορει ας μου πει γιατι δεν ξερω πλεον τι κυκλο εχω.μια κοπελα ειχε βιοχημικη αν θυμαμαι καλα,αν μπορει να με βοηθησει η οποια αλλη ξερει ας μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη θυμαμαιτην περιπτωση σου θα ελεγα αν δεν σου ερθουν μεχρι 35η μερα να κανεις ενα τεστ. δεν νομιζω ξαφνικα να εχεις τοση μεγαλη διαφορα και να σου ερχονται στις 40 μερες. ειναι πολλες μερες και φανταζομαι δεν θα εχεις πολυκυστικες (μονο τοτε θα δικαιολογουνταν τοσες μερες)

μην αποκλειεις την εγκυμοσυνη. ισως ηρθε για να μεινει;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη δεν εχω πολυκυστικες,ποτε δεν ειχα προβλημα με τον κυκλο μου απο τοτε που μου εχει πρωτο ερθει,επειδη εχω πρησμενο λαιμο και φοβομουν για θυροειδη και με ειχε ρωτησει η γιατρος μου η παλια αν εχω σταθερη πειοδο και λεει μαλλον δεν εχεις θυροειδη και μετα ειχα κανει και εξετασεις αιματος και ειναι φυσιολογικα ολα.και ορμονολογικες εχω κανει και τεστ παπ και υπερηχο κολπικο και ολα ηταν καλα.ελενιτσα δε νομιζω με μια μικρη ανωμαλια να το πω να παω κατευθειαν για φαρμακα,εδω υποφερω οταν εχω καμια φορα πονοκεφαλο και ενα ντεπον δεν περνω,γενικα δεν ειμαι πολυ στα χαπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη επειδη τον προηγουμενο μηνα εγινε η αρχη, εχω την εντυπωση οτι αν συνεχιστει η καθυστερηση θα εισαι εγκυος. και εγω ειχα σκαμπανευασματα με την περιοδο αλλα ποτε πανω απο 33 μερες. τις μονες φορες που ξεπερναγα το 33 ημουν εγκυος και τις 2 φορες. και επειδη ουτε και εγω εχω πολυκυστικες και οι περιοδοι μας μοιαζουν περιμενε μερικες μερουλες και κανε τεστακι! ευχομαι να εισαι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω ελενη μου αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω καν αν υπηρχε εγκυμοσυνη η εστω συλληψη,ρωτησα τον γιατρο στο νοσοκομειο και γελασε (μιλουσαμε πολυ φιλικα) και μου ειπε μην το σκεφτεσαι.αν υπηρχε συλληψη θα ημουν πολυ χαρουμενη γιατι μπορουμε να τα καταφερουμε,να σου πω ηρεμησα λιγο με το θεμα μωρο γιατι ασχετα απο τους γιατρους τι λεγανε εγω ημουν εγκυος κανονικα με τις αναγουλες μου και το στηθος μου που πονουσε παρα πολυ και τις ζαλαδες μου και τα ολα μου.θελω πολυ να ερθει επιτελους ενα μωρακι γιατι μετα απο 15 μηνες εχω απογοητευτει ειναι η αληθεια αλλα απο την αλλη τρεμω στην ιδεα μην δω παλι θετικα τεστ και εχω παλι την ιδια κατασταση.τι θα κανωωωωωωω?θελω να παω στον γιατρο και να ακουσω καρδουλα κατευθειαν και ολα να πανε καλα και να κανουμε και εμεις ενα γερο μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVI 25 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΚΑΝΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ Β ΧΩΡΙΑΚΗ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.κατια μου δεν νομιζω να υπαρχει εγκυμοσυνη απο τον προηγουμενο μηνα γιατι δεν εχω κανενα συμπτωμα οπως ειχα τοτε.παντως περιοδο ακομα δεν ειδα και ουτε εχω κανενα σημαδι οτι θα ερθει και ειμαι να σκασω.τεστ η χοριακη φοβαμαι να κανω με 2-3 μερες καθυστερηση γιατι δεν ξερω αν ειναι καθυστερηση.αν καποια κοπελα με ατυχη εγκυμοσυνη δυστυχως μπορει ας μου πει ακομα μια γνωμη για τον κυκλο μου.μετα την αποβολη εχουμε τον ιδιο κυκλο με πριν?τι γινεται επιτελους με αυτον τον γυναικιο οργανισμο :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη την "βιοχημικη" εγκυμοσυνη....ειχα μεινει και εγω εγγυος πριν τον γιο μου,ειχα συμπτωματα,εκανα 150 τεστ ολα θετικα,παω στο γιατρο μεσα στη χαρα,πουθενα το σακουλακι,μου λεει ειναι νωρις για να φανει,περιμενω και γω και...αποβαλλω.Κανω χοριακη τη μερα της αποβολης δειχνει κυηση.Ακομα να καταλαβω τι κ πως.Η στενοχωρια βεβαια μεγαλη.Μετα ο κυκλος μου και μενα αλλαξε αλλα εστρωσε παλι,μετα απο κανενα 6μηνο εμεινα εγγυος στον γιοκα μου:) αφου πια ειχα φτασει στο σημειο να λεω δεν με νοιαζει καθολου,χαλαρωσα και ηρθε ο μικρος.Κανε και συ το ιδιο,ηρεμα και χαλαρα και ολα θα γινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αγχωνομαι τοσο πολυ οπως στις αρχες απλως επειδη δεν μου εχει ερθει ανησυχω μηπως πρεπει να παω για καμια εξεταση,αν και μετα απο την ατυχια με εξετασε γιατρος και μου ειπε ολα καλα.τι να πω θα περιμενω και αν μεχρι την αλλη βδομαδα δεν ερθει θα τολμησω να κανω ενα τεστ.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου μή σκέφτσαι γιατρούς και εξετάσεις με 2 μερούλες καθυστέρηση. Μην ξεχνάς ότι το καλοκαίρι συνήθως έχουμε πάντα μικρές ανωμαλίες στον κύκλο μας. Λίγη υπομονή και όλα θα ξεκαθαρίσουν. Σου εύχομαι να είναι μωράκι αλλά κι αν δεν είναι είσαι πολύ μικρή για να αγχωθείς. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi,EΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΔΗΛ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ,ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΖΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ βαρεθηκα καθε μηνα την ιδια αγωνια και την ιδια λαχταρα και την ιδια ανυπομονησια και την ιδια απογοητευση.θελω να το βγαλω τελειος απο το μυαλο μου.γινεται???μπααααααααα.τον προηγουμενο μηνα αν και το ενιωθα οτι ημουν και ειχα και συμπτωματα παλι φοβομουν να κανω το τεστ,αν δεν το εκανα θα ελεγα οκ καθυστερησε η περιοδος,ελα ομως που το εκανα μετα απο πιεση απο την μαμα μου και πηραν τα μυαλα μου αερα και μετα εφαγα την σφαλιαρα και απανηλθα.φοβαμαι,φοβαμαι πολυ.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ευακι ποσο με αγγιξε το τελευταιο σου μηνυμα....δυστυχως αυτη η αγωνια και η απογοητευση ειναι οτι χειροτερο...παντως εγω στον προηγουμνο κυκλο ειχα καθυστερηση2 εβδομαδες(!) ενω ειμαι σ τ α θ ε ρ ο τ α τ η!!!!αλλα δεν ημουν εγκυος...φαντασου πως ενιωσα οταν μου ανακοινωθηκε η αρνητικη χοριακη..ψυχολογικο ηταν...τελος παντων δυστυχως το μυαλο μας μας παιζει καμια φορα περιεργα παιχνιδια τα οποια εχουν παρενεργειες και στο σωμα μας...μπορει να εινααι ψυχολογικο αυτη τη στιγμη η μπορει και να μην επανηλθε ακομα εντελως ο κυκλος σου μετα απο την αποβολη..λογικο ειναι κι αυτο..εδω ενα κρυωματακι μπορει να μας προκαλεσει καθυστερηση..κανε μια χοριακη και βλεπουμε..μην αποκλειεις μια εγκυμοσυνη,απο κει που δεν το περιμενεις σου ερχεται!!σου το ευχομαι με ολη μου την καρδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως μεσα στην γκαντεμια που μας δερνει εμας που ειμαστε στην αναμονη για το θαυμα ειμαι πολυ ευτυχισμενη που βρικα εδω μεσα κοπελες με τις ιδιες ανησυχιες και που καταλαβαινομαστε με μια λεξη-φραση,και μην το παρει καμια στραβα οτι χαιρομαι που εχουμε προβληματα,ελπιζω να καταλαβαινετε πως το λεω.alkost μου σου ευχομαι αυτος να ειναι ο μηνας σου και να αξιζει η αποχη απο το φικι φικι:blush: .τα φιλια μου κοπελιτσες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυακι μου καλο...μην μου στενοχωριεσαι...καποια πραγματα θελουν τον χρονο τους καποιες φορες!Ολες μας λιγο πολυ τα ιδια περναμε...βγαλτο απο το μυαλο συ παρτο οσο πιο ψυχραιμα γινεται...μην δινεις σημασια και εχε πιστη! :) Εχουμε η μια την αλλη...μοιραζομαστε τις ιδιες ανησυχιες οπως λες κι αυτο ειναι πολυ ομορφο...κοιτα να ξεχνιεσαι και απολαυσε το καλοκαιρακι και θα ρθει....νιωθω οτι θα εχουμε πολλες καλοκαιρινες ανακοινωσεις!!!!Να εισαι καλα κοπελα μου και ευχομαι να περνας καλα και ερχεται και το νινι!!!!Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γεια σου!σε καταλαβενω κι εγω 3,5 χρονια περασα να ανυπομωνω καθε μηνα και να κανω τεστ απο την 1η μερα καθηστερησης.αλλα τζαμπα ξεσηκωνομουν.χαλαρωσε και θα ερθει απο μονο του!τι τραβηξα κι εγω!!!!!!!εξετασεις κλαματα,απογοητευση αλλα τωρα μετα απο υπομονη 3,5 χρονων σε λιγο θα κραταω στην αγκαλια μου το μωρακι μου.φιλακια και προχωρα χωρις ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσακια μου και σας ευχαριστω ολες.τελικα μου ηρθαν πριν λιγο.πηγα για πιπι μου και οταν σκουπιστηκα ειδα λιγο αιματακι αρα μου ηρθαν,ειμαι στην 36η μερα,αλλαξε ο κυκλος μου μαλλον.αν σας πω οτι χαρηκα απο τη μια γιατι φοβομουν μηπως παρουσιαστηκε κανενα προβλημα.ελεγα και αν επρεπε να με καθαρισουν και αν το ενα και αν το αλλο.τλικα σημερα μου ηρθαν και ηρεμησα.παω για τον αλλο μηνα και καποια στιγμη επλιζω να με θυμηθει ενα μικρο ανθρωπακι και να φωλιασει στην κοιλιτσ μου για 9 μηνες.κοριτσια ευχομαι σε ολες μα σε ολες σας να ερθει το μωρακι στην κοιλιτσα σας και να μεινει εκει γερα γατζωμενο μεχρι να ερθει η ωρα να το παρετε γερο στην αγκαλια σας,σε εσας που ειστε γκυουλες ολα να πανε τελεια και εσας που εχετε ηδη αγκαλια το μωρακι σας να ειναι παντα γερο και να το προσεχει η παναγιτσα.θα σας πω κατι,αλλες μπορει να γελασουν και να μην το παρουν στα σοβαρα αλλα εγω θα το πω,νομιζω το ειχα ξαναπει εδω μεσα οτι τον απριλιο αν θυμαμαι καλα η μαμα μου μου ειχε φερει τη ζωνη της παναγιας,ε τον μαιο οπως ξερετε εγινε οτι εγινε,πιστεψα παρα πολυ και γενικα πιστευω οτι η παναγια σαν μανουλα που ειναι θα μου δωσει και εμενα αυτη την ευλογια και ετσι εγινε,αφου οταν ειχα δει το θετικο δεν το πιστευα και ομως η παναγια ηταν μαζι μου για να μου θυμησει οτι δεν με ξεχασε.ηταν ενα σημαδι για μενα ασχετα με το αν δεν κρατησε:( .σας φιλω γλυκα.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVI25 καλά τα λες...

χαίρομαι που δεν απογοητεύτηκες πολύ γιατί τα έχουμε όλες αυτά περάσει και είναι πολύ άσχημα.Και εγώ πιστεύω ότι με το άγχος κ τη στεναχώρια δυστυχώς δεν βγαίνει τίποτα. Μακάρι να ήταν απλά τα πρ'αγματα κ όλες μαζί να περιμέναμε μωράκι. Πιστεύω όμως πως ο Θεούλης ξέρει κ θα μας το στείλει την κατάλληλη στιγμή αρκεί κ εμείς να έχουμε λίγο υπομονή.

Εύκολο? όχι πάντα ... αλλά δεν είναι κ όλα στο χέρι μας....

Όλα καλά θα πάνε :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι σου μιλαω ειλικρινα πως αυτη τη στιγμη γραφω και κλαιω.συγκινηθηκα πολυ με οσα εγραψες επειδη κι εγω ειμαι απο αυτες που εναποθετω τις ελπιδες μου στην παναγιτσα και συνεχεια παρακαλαω να με ευλογησει με το νινακι που τοσο πολυ θελω.να σας πω και μη γελασετε,σχεδον καθε πρωι βαζω στην κοιλιτσα μου αγιασμο.αυτο μονο εσεις το ξερετε ουτε καν ο αντρουλης μου.εγω τωρα ειμαι στη φαση που συνεχεια παω κ σκουπιζομαι να δω μην κ μου ηρθε δεν βρισκω ηρεμια πουθενα!!!μονο στην παρεουλα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.... ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΑΣ. ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ. ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΙ ΕΓΩ. ΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου γλυκειά μην στενοχωριέσαι! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!! Εύχομαι ολόψυχα να είναι η τελευταία περίοδο γι'αυτό το χρόνο... και να υπάρχει ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου από τον επόμενο κιόλας μήνα ... Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dalia μου σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου,μακαρι να πιασει...;)

gastroula μου ανατριχιασα με αυτο που ειπες...

κελυ και εγω εβαζα αγιασμο και λαδακι στην κοιλιτσα μου αλλα τωρα χμ το εχω αμελησει μπορω να πω,λαθος μου βεβαια.

σας ευχαριστω ρε κοριτσια ειλικρινα.δεν μιλαω σε κανεναν για αυτα τα θεματα εκτος απο εσας,δεν εχω φιλες με ολη την σημασια της λεξης,υπαρχουν απλως γνωστες ξερετε για κανα καφε και μουχαμπετι...ε καμια φορα λεμε και κανα εσωψυχο αλλα πολυ λαιτ,δεν μπορω να ανοιχτω και να πω ολα οσα λεω σε εσας.σας ευχαριστω και μονο που υπαρχετε και ξερω οτι οταν στειλω μηνυμα θα το διαβασετε και ας μην απαντησουν οι περισσοτερες.τα φιλια μου και παμε μπροστα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...