Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος και έγκυος γίνεται;


Recommended Posts

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ. ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ;

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou οτιδηπ[οτε σου φαινεται πρωτογνωρο και περιεργο στον κυκλο σου να το αναφερεις στο γιατρο σου

Στο λεω σαν "καμμενη" αφου για 4 μηνες νομισα οτι εχω περιοδο (και και ηταν αιμοραγιες) και ημουν εγκυος

Συνηθως βεβαια μια γυναικα που προσπαθει εχει το νου της σε περιεργα συμπτωματα ..αν η περιοδος σου φανει μη συνιθισμενη ..εχε το νου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Marilou kai apo emena ego symfono me thn Apis....Oti periergo blepeis ston kuklo sou na epoikinonis me ton giatro sou amesos efoson eisai sthn diadikasia apokthshs morou...sou efxomai an kai sou hrthe periedos na eisai egioula....

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

καλημερα!ειμαι νεο μελοσ και τηα ιτηελα να κανω μια ερωτηση!η περιοδοσ μου μου ηρθε με λιγοτερο αιμα αλλα το στηθοσ μου ειναι ακομα πιο λιγο βεβαια αλλα πρησμενο-μετα απο πριπου οχτω μερεσ απο την εναρξη τησ περιοδου ειχα αρκετο πονο χαμηλα που με χτυπαγε ακομα και στην μεση-αυτο κτρατησε μια μερα απο τοτε τιποτα-επισησ οταν τελειωσε η περιοδοσ εβγαλα και καποια σπθρακια-υπαρχει πιτηανοτητα να ειμαι εγκυοσ?

ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Η κουνιαδα μου τον πρωτο μηνα εγκυμοσυνης της ειχε τα εμμηνα της κανονικοτατα!Δεν κανεις ενα τεστακι η μια χοριακη...θα δειξει 100 τις 100!Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια,

είμαι νέο μέλος και γω και είπα να γράψω και γω την εμπειρία μου.

Έχω γενικά άστατο κύκλο αν και τον τελευταίο καιρό ήταν 33 μέρες. Κατά καιρούς όμως μπορεί αν πάει στις 28 ή στις 45! Τελευταία περίοδο είχα στις 12 Μαΐου, δηλαδή πριν 40 μέρες και περίμενα να αδιαθετήσω στις 33-34 μέρες. Δεν αδιαθέτησα και μιας και προσπαθούμε και μεις για παιδάκι, στο τέλος της 34ης μέρας έκανα ένα τεστ ούρων από αυτά που κάνουμε στο σπίτι. Ήταν αρνητικό. Όταν είδα ότι την 37η μέρα ακόμα δεν είχα αδιαθετήσει ούτε είχα σαφείς ενδείξεις ότι θα αδιαθετήσω (π.χ. καφέ) ενώ όμως το στήθος μου ήταν υπερευαίσθητο και έτοιμο να εκραγεί και η κοιλιά μου φουσκωμένη, έκανα τη Β-χωριακή. Και βγήκε θετική! Με 84 μονάδες. Όμως 2 μέρες μετά τη χωριακή άρχισα να έχω λίγα καφέ και σήμερα (άλλη μία μέρα μετά) ακόμα περισσότερα. Η γιατρός μου μου έχει ζητήσει να επαναλάβω τη χωριακή και βλέπουμε. Θέλω πολύ να πάνε όλα καλά.

Μου έδωσε θάρρος που διάβασα εδώ ότι μπορεί να έχεις καφέ ή και περίοδο ακόμα και τελικά να πάνε όλα καλά!!

Προσοχή πότε κάνετε το τεστ στο σπίτι, ειδικά αν έχετε άστατο κύκλο. Εγώ ίσως βιάστικα λίγο και έδειξε αρνητικό, όμως τελικά η χωριακή βγήκε θετική.

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έκανα και τη 2η χοριακή μου και βγήκε θετική μεν, αλλά με 57 μονάδες... δηλαδή λιγότερο από πριν, αρα δεν προχωράει η εγκυμοσύνη. Εν τω μεταξύ η περίοδος όσο περνάει η ώρα εξελίσσεται.

Πάντως κάνω κουράγιο και ελπίζω για την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

koritsia thelo tin simparastasi sas....prospathoume 1.5 xrono gia mpempouli alla tipota akoma...epairna 8 xronia antisilliptika....tous teleutaious 4 mines i periodos exei statheropoiithei se 29-31 meres kuklo..apo 40-45....ton ioulio irthe stis14 kai ton augousto stis 15....oraio doro gia tin giortoula mou...to parakseno einai omos oti kratise 2.5 meres me aima fisiologiko tin proti kai tin deuteri aisthiti meiosi...triti mera katholou kai tin tetarti ksanaemfanistikan kafe....tin tetarti mera ekana kai test alla arnitiko...kapoia gnomi...kapoia elpida??? elpizo na min sas mperdepsa..eimai stin douleia kai grafo ligo grigora kai prospatho na min ksexasso kati...perimeno tis apantisoules sas...filakiaaaaaaa!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...