Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαρροια στην εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

θέλω να σας ρωτήσω αν είχατε ποτέ διάρροια κατά την εγκυμοσύνη σας. Εγώ διανύω την 33 εβδομάδα και από χτες έχω πόνο στην κοιλιά και διάρροια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι με πείραξε. Επίσης υπάρχουν κάποια φαγητά που πρέπει να αποφεύγω ή να μην πίνω νερό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego prosopika eixa tromeri diskiliotita, megalo vasano ase. Vasika neraki na pineis, xreiazesai ta igra tora pou eisai egkios. Apo trofes apofige ta polla laxanika k frouta giati exoun ines k mporei na enisxisoun ti diarroia sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ρωτας το γιατρο σου για καλο και για κακο. μαλλον κατι θα εφαγες, επεφυγε παντως για λιγο καιρο τα πολλα φρουτα και τα χορτα εαν τρως. αλλα καλύτερα να εχεις διαρροια απο το εχει δυσκοιλιοτητα οπου χρειαζεται να σφυγγεσαι.περαστηκα σου και με το ακλο το μωρακι σου , ουτος η αλλιως τον εχεις φαει τον γαιδαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνω λίγο γραφική.. συγνώμη αλλά να βοηθήσω θέλω!

Τι μορφή έχουν τα κόπρανα; Υδαρή, πολύ υδαρή, σκέτο νερό;

Χρώμα; Κι πόσες φορές σε πιάνει την μέρα; Συνοδεύεται μ'έντονο πόνο στην κοιλιακή χώρα; Θέλω να καταλάβω αν είναι ίωση ή αν είναι απλά δηλητηρίαση ή σε πείραξε απλά κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια,

σας ευχαριστώ πολύ!!! Σήμερα έχω ξυπνήσει καλύτερα και έχει έρθει και η μητέρα μου η οποία με βοηθάει με τσάϊ, λαπά και στεγνό κοτόπουλο. Πάντως σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης μπορείς να βράσεις πατάτες να φας, καλά βρασμένες σχεδόν νιανια!! Και την 3η με 4η μέρα στεγνά μπιφτεκάκια! Με κιμά, αλάτι και πιπέρι! Μην βάλεις κάτι που μπορεί να πειράξει, σκόρδο, κρεμμύδι και τέτοια!

Κι επίσης μπορείς να πιεις λίγο κόκα κόλα αφού αφήσεις το ανθρακικό να φύγει! Μισό ποτηράκι του κρασιού, ίσα ίσα για τους ηλεκτρολύτες που χάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

panouli και εγώ το είχα παθει κάποιες φορές κατά την εγκυμοσύνη.:(

Ίσως να κρύωσες κ να μην το κατάλαβες.Με τη διατροφή που γράφουν και τα κορίτσια θα είσαι καλύτερα.Εννοείται βεβαίως ότι αν συνεχίσει ,ρωτάς το γιατρό σου.

Με το καλο το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...