Μετάβαση σε περιεχόμενο

dvd με ασκησεις για εγκυους????


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

θελω να ρωτησω αν καποια απο σας εχει καποιο dvd με γυμναστικη για εγκυους. αν εχετε που μπορω να βρω????εχω φαει τον κοσμο και δε βρισκω κατι.....!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi, κάνοντας μια αναζήτηση στο ίντερνετ έπεσα πάνω σ' ένα άλλο forum, όπου κάποια κοπέλα έγραφε τα εξής:

Έχω 3 dvd για εγκύους και τα κάνω εναλλάξ. Ξεκίνησα απ'την αρχή της εγκυμοσύνης με ένα και κατόπιν πήρα και τα άλλα για να μη βαριέμαι. Με βοήθησαν πολύ να μη βάλω κιλά και να μην έχω πιασίματα, κράμπες και πίεση όπως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Είναι και τα τρία με ελαφρύ αερόμπικ για εγκύους καθώς και ασκήσεις εκγύμνασης για όλο το σώμα. Αυτό που προτιμώ είναι της Denise Austin, pregnancy workout, το οποίο έχει και σχετικά ελαφριά αεροβική άσκηση σε σχέση με τα άλλα 2 που είναι πιο κουραστικά και σου δείχνει και ασκήσεις που βοηθούν στη γέννα, πώς να έχεις σωστή στάση σώματος στην εγκυμοσύνη πώς να κάνεις ασκήσεις Kegels κ.α.

Της Kathy Smith είναι καλό αν θέλεις κάτι πιο δυνατό, πιο γρήγορη αερόβια,μόνο που είναι παλιό και δεν έχει πολύ καλό ήχο. Το άλλο που έχω είναι το miracle of life το οποίο έχει πιο ευχάριστο αερόμπικ αλλά όχι τόσο καλές ασκήσεις εκγύμνασης. Λογικά θα τα βρεις σε μεγάλα δισκοπωλεία.

Mπορείς να τα ψάξεις στο amazon.com

http://www.amazon.com/Denise-Austin-Fit ... B000GB5M0Q

Πριν κάνεις οτιδήποτε, πρώτα να ρωτήσεις το γιατρό σου, έτσι;;;

Με το καλό!!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω crazy!!!!! ψαχνω πολυ καιρο!!!!!

εννοειται βρε πως ρωτησα το γιατρο μου!!!!!!

για να αγορασω απ το amazon πρεπει να εχω πιστωτικη????δεν μπορω με αντικαταβολη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :)

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από το amazon, αλλά φαντάζομαι πως μόνο με πιστωτική θα γίνεται.

Aπό μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα, είδα ότι έχει διάφορα dvd για γυμναστική στην εγκυμοσύνη. Θα σου έλεγα να ζητήσεις από ένα μεγάλο βιβλιοπωλείο (ο Ελευθερουδάκης ξέρω ότι το κάνει για τα βιβλία, οπότε σίγουρα θα το κάνει και για dvd) να στα παραγγείλει και να στα φέρει αλλά αφενός μάλλον θα σου κοστίσει ο κούκος αηδόνι.. κι αφετέρου μπορεί να'χεις γεννήσει και να μην έχουν φτάσει ακόμα!!

Οπότε, καλύτερα να κάνεις την παραγγελία απευθείας εσύ, ίσως με πιστωτική κάποιας φίλης σου;; Εκτός κι αν έχετε κάποιον "κομπιουτερά" :P στην παρέα, που ίσως να μπορεί να στα βρει σε torrent αρχεία τζαμπέ! ;):P Για ρώτα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω!!!!!θα ψαξω με ολους τους τροπους που ειπες!!!!!!!!

παντως βλεπω,δεν ειναι ιδιαιτερα διαδεδομενο στην ελλαδα....πιο πολυ αμερικανικα ειναι τα dvd.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι.. και δε με εκπλήσσει... γιατί... για δοκίμασε να πεις στις μανάδες μας ότι θα κάνουμε γυμναστική στην περιόδο της εγκυμοσύνης... :P

Κρίσεις.. πολλές κρίσεις!! πανικού.. υστερίας.. κλπ κλπ :laugh: :P

Υπάρχει άγνοια δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...