Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Na pou eirthe k h dikh mou h seira an kai nwritera apoti perimename.

4/6 kanw eisagwgh sto Iasw gt eixa syspaseis,epairna xapakia alla den tis stamatousan.4 hmeres hmoun me oro yiutopar wste na kerdisoume meres.Ta didymakia fenaite viazontan na vgoun!Ekeines tis hmeres me eixa se triklino vasillisa!Apsogoi oloi se ekeino to orofo.

Deutera apogeuma 8/6 k ondas 31 evdomadwn k 2 hmerwn me katevazoun opws kathe mera gia kardiotokografo.

To mhxanhma ta eixe paiksei...oi grammoules htan les kai evlepa kardiografhma :blink: kai gw na mh ponaw poly! apla enoiwtha oti h koilia mou phgaine na spasei.Otan eixa entones syspaseis k megalhs diarkeias k pali den hmoun na ourliaksw opws alles apla ksefysousa.Diastolh 1!

Mexri kai th teleutaia stigmh pisteua oti de tha gennhsw.Me piasane aproetoimasth.Erxetai o giatros kai mou leei:Den eipame na mh gennhsoume?!Gelontas...k lew egw se mena to les?sta mwra pes to :P

Eutyxws me eixe ksyrisei o antroulhs mou thn idia mera.Apefyga kai to klysma mias k eixa paei toualeta.Hmoun me sto agxos kai fovomoun kiollas gia ta mwrakia an kai mou eixe pei o giatros pws tha einai kala afou prolavame kai kaname eneseis gia ta pneumonakia tous.

O antras mou eixe paei sth douleia o kakomoirhs mias kai oles tis prohgoumenes meres den efeuge apto plai mou mhpws k tyxei tpt k gennhsw.Nomizame oti tha pame spiti alla mpa.Ton kalei o giatros k tou leei:Mh se piasei panikos h Elena gennaei.Ela me to paso sou exeis kammia wra kairo.

Ton evalan mesa sto dwmatio wdinwn na mou kanei parea mexri na me paroun.Den ithela na gennhsw!!!Fovomoun gia oti tha akolouthouse episkliridios kai ola ta ypoloipa.Kai ta mwrakia htan toso mikra...

Erxetai o nosokomos me pairnei sto xeirourgeio,h anaisthisiologos poly kalh...me proetoimaze psyxologika mias k me eide oti psiloetrema apto fovo mou.

Ax ekeinh h stigmh htan h xeiroterh,me tosa pou eixa akousei prospathousa na meinw akinhth mhpws de valei kala thn episkliridio.Apaisia aisthish.Anatrixiasa oloklhrh!Perase k auto omws...Mpainei o giatros milhsame ligo,hremhsa kai ksekinhsane :blink:

Htan apisteuto,enoiwtha ta travhgmata kai den iksera an htan ponos akrivws auto pou enoiwtha,poly periergh aisthsh.Se kapoia fash me phre k ligo o ypnos an k eixa to nou mou mhpws kai katalavw ti kanoun ekei katw.Ksypnhsa me to klama twn mwrwn mou!!!H mpoumpou vgike prwth stis 18:54 k o mikros mou stis 18:55.Mono pou to skeftomai mou erxetai pali na valw ta klammata.Mou ta eferan poly konta sto proswpo mou kai tous edwsa ena filaki sthn glykia tous mouritsa :woohoo: Ta dakrya etrexan potami,de mporousa na stamathsw.Mexri na me vgaloun apto xeirourgeio k akoma meta dyo wres sth parakolouthish ta efairna sto myalo mou kai eklaiga apth xara mou!Anepanalhpth empeiria.

Oi epomenes meres den htan kai toso kales.Mpika se 6klino mias k den hmoun tyxerh kai yphrxe adeio krevati :P Oi katharistries erxontan mono dyo fores thn hmera enw sto 3klino pou den htan gia lexones alla gia gynaikes gia parakolouthish erxontan synexeia.Htan poly strimwxta kai mou kakofanhke.Eixa k mia striggla dipla mou pou ekleine synexeia th kourtina mou k de mporousa na dw tv.Kleistofovia eixa pathei ekei mesa.

Eutyxws irthe mia kopelia meta sth thesh ths kai htan les k eimastan 5hmerh :P

Oi kopeles teleies...poly eksyphretikes ektos apo mia-dyo pou htan h ekseresh.

Kapoies stigmes enoiwtha poly xalia psyxologika,eidika tis prwtes meres pou fovomoun poly gia ta mwrakia,poio poly gia to agoraki pou xreiastike na mpei se thermokitida me oksygono.Afhste pou kathe ligo k ligaki efernan ta mwra se oles k se mena tpt!Thilazan ta agkaliazan ta koimizan k egw thilaza to thilastro...!Asxhmo poly asxhmo na to zeis auto.Mou eixan ferei dyo arkoudakia ena roz k ena galazio kai ta epairna agkalitsa to vrady kai koimomastan :(

Evlepa k ton mikro adynamo kai me to swlhnaki sto stoma pou evlepa na ton ennoxlei poly kai stenoxwriomoun.Enoiwtha ypeuthynh gia th katastash tou.

To koritsaki de xreiastike katholou oksygono.Einai poly dynath :)

Auth th stigmh einai kai ta dyo tous poly kala kai pinoun gala apth mamaka :silly: pairnoun grammariakia kai to agoraki anapneei mono tou pia.Aurio h methaurio tha stamathsoun kai th fwtotherapeia gia ton iktero kai perimenoume na pane 2.000-2.100 gia na ta paroume spiti epitelous!

Akoma den exw dei ta matakia tous,anypomwnw na ta krathsw agkalitsa.Einai olh mou h zwh.Na pali mou erxetai na valw ta klammata...

Pandws pame poly kala.Mas efyge to agxos k apo mena k apton androulh mou.Ta mwra ygiestata.Ta vgazoume kathe mera fwtografies k video kai ta xazeuoume meta sto spiti :)

Mporei olo auto na mhn htan k h kalyterh empeiria sto kosmo alla efere ta panemorfa mwra mou.Tha thymamai panta ekeinh th stigmh!

Se esas pou perimenete ta thaumatakia sas,sas euxomai olopsyxa h dikh sas empeiria na einai ekplhktikh,anepanalhpth apthn arxh mexri to telos!Me to kalo se oles!

Sas kourasa to kserw :P

Paw loipon na thilasw to thilastro pali :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ελενα μου!!! Αγαπημενη μικρουλα διδυμομανουλα!!!!!

να τα χαιρεσαι κ παλι γλυκουλα μου!!

μας συγκινησες πολλες φορες καλη μου...σημερα αλλη μια

φορα!!

χαρηκαμε τοσο με τη χαρα σου! ολα τελεια με τα ζουζουνια σου!

τι περασες βρε κουκλιτσα μου...Πανε ολααα τωρα αυτα τα ασχημουλια..Θα κρατησεις μονο τις ομορφες στιγμες..ξουτ οι στριγκλες κ οι πονοι!!ουστ τα εξακλινα κ τα αγχη!!

τωρα ετοιμαζομαστε να υποδεχθουμε τα πριγκηποπουλα!!!

η φιλη μου δεν ξερω αν διαβασες..χθες πηρε τη 2η απο τις κορες της σπιτι...ειναι μες την ευτυχια τωρα!!!

να σου ζησουν καλη μου κ με το καλο να ρθουν κ στο σπιτακι σας!!

θελω να ακουσω αντιδρασεις χαζομπαμπα ,γιαγιας...κ φυσικα.........παππου!!!!

σε αγαπαμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου.. εισαι επιτελους μανουλα..:woohoo: και τελικα ειναι το μονο

που εχει σημασια! Περασαν και οι φοβοι και οι ανασφαλειες και ολα!!

Να σας ζησουν τα αγγελουδια σας. Να ειναι γερα και δυνατα και να σας γεμιζουν καθε λεπτο που περναει ευτυχια και αγαπη..:)

Με το καλο να ερθουν στο σπιτακι σας και να το γεμισουν ζωντανια και

ζωη..

Περιμενουμε ζουζουνιαρικες φωτο..!! ετσι για να σκασουμε απο την ζηλια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!! :)

Να είναι γερά και ευτυχισμένα!

Πέρασες δύσκολες στιγμές αλλά το μόνο που έχει σημασία είναι ότι τα μωράκια σου είναι καλά και σε λίγες μέρες θα τα έχετε κοντά σας, στο σπίτι σας, στην αγκαλιά σας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελανα μου θα δεις θα τα απρεις στο σπιτι θα περασει ο καιρος και δεν θα το καταλαβεις θα μεγαλωσουν γρηγορα και θα αναρωτιεσε το πως εγεινε; Καθε ευτυχια κοπεα μου να τα χαιρεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIDYMOMANOYLAAAAA NA SOY ZHSOYN TA ASTERAKIA SOY :woohoo: :woohoo:

NA EINAI PANTA GERA K DYNATA XAROYMENA K ZOYZOYNIARIKA:laugh: :silly: :P

SAS EYXOMAI KATHE EYTYXIA KORITSAKI MOY K KALO SARANTISMO

NA EISAI PANTA XAROYMENH K EYTYXISMENH K PALI NA SAS ZHSOYN :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου να σου ζησουν τα ζουζουνακια σου!!! υγεια και καλοτυχα!!!! :)

με συγκινησες ρε γμτ σου....δυσκολη η ολη κατασταση γμτ,να σε κανω εγω μια αγκαλιτσα τωρα γιατι δεν μπορω η μαμα χωρια απο τα παιδια?.. ομως να σκεφτεσαι οτι θα περασουν τα δυσκολα και θα τα παρετε σπιτι και θα παρεις τη μεγαλυτερη σου χαρα!! και θα ξεχασεις ολες τιςπικρες που πηρες.. εγω σου στελνω ολα μου τα φιλακια και να ξερεις οτι σε σκεφτομαι μελανουρακι μου!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΟΧΩΝ ΜΩΡΩΝ.ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 1 ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΙΑ ΣΑΣ ΓΕΡΑΜΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου, αχ πολύ με συγκίνησες και εμένα. Τελείωσαν όλα καλά!

Πάντα με υγεία και ευτυχία όλοι σας, να βάλεις και καμια φωτο να δούμε.. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να είναι πάντα δεμένα όπως ήταν στην κοιλίτσα σου και εσείς να τα καμαρώνετε και να είστε πάντα όλοι μαζί γεροί & ευτυχισμένοι!!! Περιμένουμε φώτο!!!

φιλιάαα

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου καλημερα πολυ συγκινητηκη η εμειρια σου ,μου ηρθε να κλαψω εκει που λες πως επερνες αγκαλια τ'αρκουδακια το βραδυ ενω οι αλλες κοπελες ειχαν τα μωρακια τους,αλλα αγαπη μου ηταν για το καλο τους να εισται χωρια οριστε περασε ο καιρος κ θα τα παρετε στο σπιτι τα κουκλακια σας, να σας ζησουν κοριτσι μου τυχερα κ καλοτυχα φιλακια :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησουνε!!!!!! τι ωραια μωρε και διδυμακια και ενα και ενα!!!!!!!

να τα χαιρεστε και να ειναι παντα χαρουμενα υγιη και ευτυχισμενα!!!!!!!:) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελενα!!! Πολύ χάρηκα που είναι όλα καλά !! ;)

Με συγκίνησε πολύ η εμπειρία σου ! :kiss:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά & με το καλό να πάτε σπιτάκι σας να χαρείτε τα μωράκια σας. :kiss::kiss:

Φάε & μια pizza barbeque για να σου ανέβει η διάθεση!! :lol:

Να σου ζήσουν τα πρώτα αυγουστομωρά!!!

Περιμένουμε τις φωτογραφίες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Έλενα συγκινήθηκα και εγώ...:dry:

Να τα χαίρεστε γλυκιά μου!!!:laugh:

Να τα καμαρώνετε πάντα γερά και ευτυχισμένα και με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκι μου

να σου ζήσουν τα υπέροχα μωράκια σου

Δυνατά να είναι πάντα!!

Να τα χαίρεσαι κι εσύ και ο μπαμπάς σας.

Συγκινήθηκα με την ιστορία σου (άλλη μια φορά).

Εύχομαι να είναι όλα καλά από δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου καλημερα!Να σας ζησουν κοπελα μου!Να ειστε καλα να τα καμαρώνετε. Πολυ συγκινητική η περιγραφή σου!Με το καλό να τα πάρετε στο σπιτάκι σας!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά Έλενα

που από Αυγουστό-μανούλα , μας έγινες Ιουνιό-μανούλα . . . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!

Γρήγορα θα μεγαλώσουν τα μικρούλικα και θα τα πάρετε σπίτι

και με την αγάπη σας και την αγκαλιά σας θα μεγαλώσουν ακόμα πιο γρήγορα

και θα γίνουν από τα πιο ευτυχισμένα παιδάκια στον κόσμο ΜΕ ΕΣΑΣ ΓΟΝΕΙΣ!!!

Μην στεναχωριέσαι για τίποτα πια.... τα μπεμπάκια σου είναι καλά

και γερά..........

......μπορεί να θηλάζεις το θήλαστρο (πόσο γέλασα με αυτό...)

αλλά σε λιγες μέρες θα το έχεις ξεχάσει ΚΑΙ αυτό.....!!!

Να τους δώσεις από ένα πεταχτό φιλί, στην επόμενη επίσκεψη σου,

από τα Μαμμοκόριτσα....... και να συνεχίσεις να φροντίζεις ΚΑΙ την Έλενα....

.......Να είσαι πάντα καλά, γλυκειά μανούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Ελενά μου καταρχήν να σου ζήσουν τα μπομπουκάκια σου!! να μην στεναχωριέσαι για τον μπέμπη αφου τα καταφερε είναι πολύ δυνατό παιδάκι και όσο για την μπέμπα είναι γνωστό της οικουμένης ποιά ότι οι γυναίκες είμαστε πάντα ποιό ζόρικες!!!! Τώρα κάνε υπομονή μέχρι νατ απάρει σπίτι σου και να μην φοβάσαι και της κουμπάρας μου έτσι ήταν της καρατήσανε την μπεμπούλα (γιατί έκεινη είχε ένα) μέχρι να πάει 2100 μόλις πήγε την πήρε σπίτι και είναι τρισευτυχισμένη όπως και εσύ και πάντα σας εύχομαι όλόψυχα να είναι ο δρόμος σας στρωμένος μόνο με χαρές και ευτυχισμένες στιγμές. Στείλε μας και ακμία φωτο όταν τα πάρεις σπίτι θα περιμένω έχω και υποψήφια νύφη!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενακι μας, να σας ζησουν τα παιδακια σας κοριτσακι μου!!!:woohoo:

συγχαρητηρια!!!!!!!!!:woohoo:

με το καλο να τα παρετε στο σπιτακι σας κοπελα μου και να ολοκληρωθει η ευτυχια σας!!!

με το καλο να σαραντισετε, γλυκια διδυμομανουλιτσα!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou kalimera agapi mou...

Na sou zisoun ta didimakia sou agapoulla mou...

Na ta xeresai kali mou...

Dipli xara SIGOURA exeis agapi mou...

SAs euxwme ta kalitera...

Kai o theoullis pantote mazi sas...

Filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου μικρο (πρωην διπλογεμιστο) νυν διπλοθαυματομανουλα!!!!!!!!!

Οσες φορες κι αν σου στειλω τις ευχες μου δε θα ειναι αρκετες!!!!!!!

Να'ναι παντα καλα τα υπεροχα μωρακια σου!!!

Με συγκινησε πολυ η ιστορια της γεννας τους αλλα πανω απ'ολα με συγκινει η δυναμη σας οικογενιακως!!! Ευτυχια,υγεια και τρελλη αγαπη ευχομαι να σας δενει σε ολη σας τη ζωη!

Πολλα-πολλα-μα παρα πολλα φιλακια σε σενα κ στα γλυκοδιδυμακια μας!!!! :kiss::kiss:

Υγ.Που θα παει θα τα ταισεις κ τα μωρακια σου σε λιγο καιρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΑΚΛΟΤΥΧΑ.ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησουνε γλυκια μου.πολυ ομορφη περιγραφη,συγκινηθηκα.παντα γερα και χαρουμενα να ειναι τα μωρακια σου αλλα και εσυ για να τα καμαρωνεις καθως μεγαλωνουν.φιλακια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...