Μετάβαση σε περιεχόμενο

πάλι αποβολή


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια

Είμαι η Μαίρη και μένω στο Ηράκλειο

Αποφάσισα να μοιραστώ και εγω μαζί σας το προβλημα μου. Σήμερα απέβαλα στην 7 εβδομάδα. Είναι η τρίτη αποβολή και δεν εχω καταφέρει ακόμα να αποκτήσω παιδάκι. Νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ.

Εχω κάνει άπειρες εξετάσεις και ουσιαστικά αιτία δεν βρίσκεται ,πέρα από ένα θέμα θρομβοφιλίας το οποίο το ανακάλυψα νωρίς κι ήμουν υπό την αγωγή αιματολόγου. Εχω αλλάξει γιατρούς και κανένας δεν μπορεί να μου πει γιατί να συμβαίνει.

Είμαι πολυ στεναχωρημένη αλλά κυρίως απογοητευμένη και ήθελα να το μοιραστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου λυπάμαι :(

Καταλαβαίνω πώς νιώθεις γιατί είχα και εγώ δυο αποβολές και ένιωθα χάλια.Πλέον αυτά τα συναισθήματα τα έχω αφήσει πίσω και ζω την κάθε στιγμή με τα αγγελούδια μου!

Ξέρω πως τώρα σου φαίνεται τεράστιο και ασήκωτο βάρος αλλά μην το βάζεις κάτω!!!

Για ό,τι χρειαστείς εγώ είμαι εδω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΙΡΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΟ ΚΑΙ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΟΜΩΣ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ 'Η ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ. ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΟ.ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ-ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.

ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ-Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου, καλώς ήρθες στην παρέα του mammyland. :)

Μακάρι να'ταν υπό καλύτερες συνθήκες.. :(

Λυπάμαι κορίτσι μου για τις αποβολές σου.. :(

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι από προσωπική πείρα. Έχω κι εγώ ένα θέμα παρόμοιο με την θρομβοφιλία κι είχε ως αποτέλεσμα να'χω μια αποβολή και μια παλίνδρομη. Και ακόμα ούτε εγώ έχω παιδάκι.

Τι αγωγή σου είχαν δώσει; Αντιπηκτικές ενέσεις; Ηπαρίνη; Εμένα μου είπαν πως τέτοιες θα πρέπει να κάνω όταν ξαναμείνω έγκυος. Μαζί με παιδική ασπιρίνη και μικρή δόση κορτιζόνης.. Κι έχω πολλή αγωνία γι'αυτό..

Κάτι ακόμα, έχεις κάνει εξέταση καρυότυπου; Τον λόγο που σε ρωτάω θα τον διαβάσεις στο ακόλουθο θέμα: http://mammyland.com/index.php?option=c ... &id=124922

Εύχομαι να'ναι η τελευταία σου ταλαιπωρία αυτή και σύντομα να'χεις μια νέα, καλή εγκυμοσύνη. Ό,τι χρειαστείς, είμαστε κοντά σου.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη καταλαβαίνω πολύ την απογοητευση σου...ξέρω πως αισθάνεσαι ότι δεθα κάνεις ποτέ παιδιά! Προσπάθησε να βγάλεις αυτή τη σκέψη από το μυαλό σου..Δεν ξέρω τι φταει και συμβαίνει αυτό , αλλά να επιμείνεις και όλα θα πάνε καλά! Εφόσον κανένας γιατρός δεν ξέρει γιατί γίνεται αυτό,εσύ συνέχισε να προσπαθείς..μην απογοητεύεσαι...θα έρθει το μωράκι σου! Δεν υπάρχει τίποτε καλύτερο να κάνεις από το να είσαι αισιόδοξη και να επιμένεις να ελπίζεις για το όνειρό σου!!! Καλή επιτυχία την επόμενη φορά και καλή τύχη(θα την χρειαστείς!! ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την καλή σας διάθεση

Πραγματικά μου φαινεται μεγάλο το βάρος

Crazy σχετικά με την θρομβοφιλία εγώ είμαι ετεροζυγώτης V-leiden

έκανα ενέσεις ηπαρίνης καθημερινά ( δεν είναι τίποτα , έμαθα και τις έκανα μόνη μου !)

έκανα εξετάσεις Anti-Xa και μου ρύθμισε τη δόση της ηπαρίνης. Το πλάνο ήταν να το ελέγχω κάθε 20 μέρες .Σχετικά με το σαλοσπιρ ( παιδική ασπιρίνη ) δεν συμφωνούσε γιατί μπορεί να φέρει αιμοραγία , χωρίς να βοηθάει.

Πάντως μια φίλη μου ρύθμισε τη θρομβοφιλία και έχει τώρα 2 παιδάκια

Η αποβολή μου δεν πρέπει να ήταν από κει γιατί είχε ρυθμιστεί

Επισης για την εξέταση καρυοτυπου την έχουμε κάνει αλλά δεν πήραμε ακόμα τα αποτελέσματα

Ευχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια λυπαμαι ειλικρινα για οτι περνας

Για θυροειδη να υποθεσω οτι εχεις κανει εξετασεις..

Καλως ηρθες..θα τα λεμε και στα δυσαρεστα αλλα και στα ευχαριστα..που θα πανε θα ρθουν και αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑRΥ!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ!!!!!!!!!ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ(ΜΕΝΩ ΧΑΝΙΑ).ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΡΜ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritski kai ego den exo moraki.taleporoume toso poli gia mia thetiki xoriaki.poso lipon na ftanis toso konta kai na xanis to moro sou?kai malista 3 fores.sou efxome na vris ti dinami na kseperasis afto to golgotha pou zis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου λυπάμαι πολυ που περνάς αυτες τις δυκολιες πιστεύω όμως οτι ο θεός θα σε ανταμείψει για οσα περνάς τώρα.Δες το σαν μια δοκιμασία ,μαλλόν καποιές γυναικές είναι πιο τυχερές και γίνονται μανούλες χωρίς καν να το περιμένουν και καποίες άλλες παιδεύονταιλίγο περισσότερο.Μέτα την μπόρα ομως βγαίνει ουράνιο τοξο και με σένα θα συμβεί κατι αντίστοιχο.Κοιτα να προσέχεις τον εαυτό σου να κρατάς το ΄χέρι του άντρα σου και ολά θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ Μαίρη γι' αυτό που ζεις! Είναι πολύ σκληρό!!

Οι γιατροί σου ήταν από το μέρος που ζεις? Μήπως να πήγαινες και Αθήνα μπας και τα καταφέρεις με κανέναν εκεί? Το λέω επειδή είναι μια μεγάλη πόλη και με πολλούς γιατρούς. Ίσως κάποια κοπέλα να σου συστήσει κάποιον.

Σου εύχομαι τα καλύτερα Μαιρούλα και μακάρι γρήγορα να τα αφήσεις όλα πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γιατροί σου ήταν από το μέρος που ζεις? Μήπως να πήγαινες και Αθήνα μπας και τα καταφέρεις με κανέναν εκεί? Το λέω επειδή είναι μια μεγάλη πόλη και με πολλούς γιατρούς. Ίσως κάποια κοπέλα να σου συστήσει κάποιον.

Milina είμαι από τον Πειραιά και ζω στο Ηράκλειο, οπότε πάω συχνά στην Αθήνα και τις περισσότερες εξετάσεις τις έχω κάνει εκεί

Πάντως και εδώ και εκεί τα ίδια μου λένε

Τελικά μαλλόν το πρόβλημα είναι ανοσολογικό, και φταιει κάποια αιτία που δεν έχουμε βρει ακόμα, παρόλο που έκανα και ανοσολογικές εξετάσεις

Αν έχει κάποια κοπέλα να μου προτείνει κάτι ευχαρίστως να την ακούσω

Σας ευχαριστώ πάντως όλες για τις ευχές σας και το ενδιαφέρον σας :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera mairy mou...

Eilikrina lupame poli giayto pou pernas...

Fantazwme poso asximo einai agapoulla mou...

Soy euxwme ana kalitero aurio agapi mou...

Kai ola na sou pane wpos ta thes...

O theos mazi sou pantote...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι απο εδώ και πέρα τα πράγματα να είναι πολύ καλύτερα για εσένα...

Εξάλλου το mammy είναι γουρλίδικο!

Σου εύχομαι τα καλύτερα

Φιλακια!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαιρη ευχομαι απο δω και περα να μην σου ξανατυχει κατι τοσο επωδυνο..

και ο θεος να σου χαρισει το μωρακι που τοσο λαχταρας και με τοσο κοπο προσπαθεις !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μανάρι μου γλυκό κουράγιο. Με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα... Σου προτείνω να θυμώσεις και να το πολεμήσεις. Δεν θα του περάσει ... Εσύ με τον αντρούλη σου θα νικήσετε !

Καλή σου επιτυχία και να είναι η τελευταία στεναχώρια της ζωής σου !

Φιλάκια !

Υ/Γ

Το έχω περάσει και εγώ... Αλλά με τον καιρό έγιναν καλύτερα τα πράγματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairy...........lipamai poli gia ayto pou sou simbainei!!!!!!!!to mammy omws einai gourlidiko kai sigoura tha sou erthei to oneiro sou!!!

gnwmi mou omws pigaine kai se enan papa na sou diabasei mia eyxi iper ugeias...kako apokleietai na sou kanei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα θα γινουν,να χεις δυναμη και κουραγιο ,αυτα χρειαζονται. Μηπως να δεις και αλλο γιατρο?για να παρεις μια ακομη γνωμη.Ελπιζω να σου ρθει το μωρακι γρηγορα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ Κ ΕΠΩΔΥΝΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΑΛΛΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ,ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου λυπάμει πολύ γι αυτό που σου συνέβει.. Μένουμε στην ίδια πόλη και αν κάποια στιγμή χρειαστείς το οτιδήποτε μπορείς να απευθυνθείς σε μένα.

Είμαι η Νίκη και προσπαθώ κι εγώ για μωράκι..

Φιλιά πολλά και εύχομαι γρήγορα να έρθει το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...