Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλει να δει το μωρο...


hope_89

Recommended Posts

Γεια σου Νέλλυ με τη γλκειά μπεμπούλα :)

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει στην όλη ιστορία είναι τι είδους σχέση έχει αυτή με το Στέλιο.... Όλο αυτόν τον καιρό επικοινωνούσαν καθόλου? Με σένα άντε και να καταλάβω ότι δε θέλει να έχει σχέσεις...Με το ίδιο της το παιδί όμως? Και αν δεν καταφέρνει να έχει μια ισορροπημένη σχέση με τον γιό της πως θα καταφέρει να έχει μια ισορροπημένη σχέση με το παιδί του γιου της? :dry: Νομίζω πως πρώτα πρέπει να φτιάξουν οι μεταξύ τους σχέσεις όπως και οι σχέσεις της με σένα και μετά να μπει στη ζωή του παιδιού.

Και τελικά για να καταλάβω....προσπαθεί τώρα με τον τρόπο της να επανορθώσει κι έχει τη διάθεση να τα ...βρείτε ή απλώς θέλει να βλέπει τη μικρή?

Είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις το σωστό γιατί παρά το μικρό της ηλικίας σου είσαι πολύ ώριμη ;)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

snowgirl δεν ξέρω τι θέλει...Να επανορθώσει,να έχει επαφή με το εγγόνι της ή να μας καταστρέψει!(;;;; ):dry: Και αυτό με τρομάζει...

Με τον Στέλιο δεν έχουν και την καλύτερη σχέση.Δηλαδή το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 22 χρόνια.Για να καταλάβεις παράταγε τα παιδιά της σε παππούδες-γιαγιάδες-θείους-θείες-νονούς-νονές(ο μπαμπας του είναι ναυτικός και έλειπε τον περισσότερο καιρό)και ακολουθούσε τον εκάστοτε δεσμό της.Και όταν το θυμόταν γινόταν και μάνα!:angry:Οπότε καταλαβαίνεις...Ουσιαστικά ο Στέλιος και η αδερφή του μεγάλωσαν μόνα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα.....Δεν ειναι δηλαδή οτι η σχέση τους χάλασε από όταν αποφασίσατε να παντρευτείτε και να φέρετε στον κόσμο το παιδάκι σας...Από πάντα χαλασμένη ήταν...Αν 22 χρόνια φέρεται έτσι τότε λίγο δύσκολα αλλάζει τώρα πια.... Τι να πω... εσείς να είστε έτσι ενωμένοι κι αγαπημένοι και θα την βρείτε την άκρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena ...Ego eimai ths apopshs kala einai na dinoume panta mia eukeria akomh...fisika me poly prosoxh giati milame gia to moraki sou kai fysika an dimiourgish pali problhmata ekei bale meta telos...Alla esy tha exeis kanei auto prepei kai den tha anarotiese gia oloi sou thn zoh an to eixes kanei pos tha htan...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να φανώ σκληρή; Θα φανώ!

Να μην της δώσεις δεύτερη ευκαιρία. Είχε πολλές ευκαιρίες μέχρι τώρα και δεν τις αξιοποίησε.

Όταν ο Στέλιος θελήσει συζητήστε το πλέον σε νέα βάση.

Με τους δικούς σας όρους.

Η κυρία έκανε τις επιλογές της και τώρα πρέπει να δεχτεί τις συνέπειες των επιλογών της.

Δε νομίζω οτι είστε υποχρεωμένοι να υποχωρείτε σύμφωνα με τις ορέξεις της.

Αν ήμουν στη θέση σου ούτε που θα απαντούσα στο τηλέφωνο. Αλλα πάλι, εγώ είμαι εγώ και εσύ είσαι εσύ.

Εύχομαι να βρείτε την πιο ανώδυνη λύση με τον Στέλιο για σας και το μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου ο μόνος τρόπος να σταθείς στον Στέλιο είναι να είσαι απλά δίπλα του! Αυτός το ξέρει! Απλά να νιώθει ότι τον στηρίζεις σιωπηλά! Δεν χρειάζεται να του πεις τίποτα μέχρι ν'αρχίσει αυτός να στο συζητάει!! Όσο για την "μαμά" αυτά που περιγράφεις.. αν ήταν από παλιά χάλια πο σχέσεις δύσκολα θα θέλει να την δεχτεί πίσω!! Όταν έκανε παιδιά ήθελε άραγε;;

Την μπουμπού σου.. ότι και να γίνει να μην την αφήσεις ποτέ μόνη μαζί της! Γιατί αν λες ότι ακόμα και στα ίδια της τα παιδιά έλεγε καφρίλες ... άνετα θα τα πει και στην γλύκα σου!

Εγώ περιμένω πως και πως να γεννήσω να δω τον γιο μου και να του δώσω όλη μου την αγάπη κι όλο μου το είναι.. Πως υπάρχουν άνθρωποι που απαρνιούνται τα ίδια τους τα παιδιά από τις επιλογές τους; Εμείς τα φέρνουμε στην ζωή, τα βοηθάμε, τα καθοδηγούμε και τ'αφήνουμε ελεύθερα να κάνουν την ζωή τους! Τις επιλογές τους!! Αυτό δεν πρέπει βρε κορίτσια ή σκέφτομαι λάθος; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου κανε μια ωραια και ανοιχτη συζητηση με τον στελιο και πες του οτι σκεφτεσαι,οπως τα λες σε μας,τους φοβους σου τις σκεψεις σου τους προβληματισμους σου,ολα.θα ανοιχτει και αυτος και θα σου μιλησει και θα παρετε μαζι μια αποφαση για το καλο και των τριων σας.βεβαια οι αντρες σε αυτα τα θεματα δεν ειναι και πολυ της συζητησης αλλα εσυ δειξτου οτι εισαι διατεθημενη να δεχτεις τις αποφασεις του αν νομιζει οτι ειναι οι σωστες.εγω προσωπικα αυτο θα εκανα θα του μιλουσα ομορφα και ωραια με μια εχτρα διακριτικοτητα γιατι ειναι και η μανα του και σιγουρα τον πληγωνει η συμπεριφορα που ειχε αλλα δεν παυει να την αγαπαει.προσπαθησε να μπεις στην θεση του,πως θα ενιωθες εσυ,τι θα ηθελες να κανεις και τι θα ηθελες να ακουσεις η και να μην ακουσεις απο τον συντροφο σου?νομιζω με αγαπη και συννενοηση ολα λυνοντε.οτι θελεις μην διστασεις να μου στειλεις μηνυμα η οτι αλλο....τα φιλια μου κοπελα μου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.

Η αλήθεια είναι πωςη κατάσταση είναι περίεργη... & εγώ που το διάβασα μπήκα σε δίλημμα.

Θεωρώ πως το να ξεχάσεις ή να συγχωρέσεις τα όσα σου είπε είναι άδύνατο,απο την άλλη όμως το μη γνωρίσει το μωράκι σου τη γιαγιά του δεν είναι κρίμα? κάτι καλό θα πάρει απο εκείνη..

Σκεφτείτε το με ηρεμία λίγες μέρες & ελπίζω να μην έχετε περαιτέρω προβλήματα στο μέλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου στη ζωη οι ανθρωποι περνουμε οτι μας αξιζει αργα η γρηγορα οτι μας ερχετε ειναι δοκιμασιες που καποιοι τα αποκαλουν εμποδια και ριχνουν την ευθυνη σε τριτους και βγαζουν λαδι τον ευατο τους .

Ετσι τωρα και η "γιαγια "που δεν της αξιζει αυτος ο τιτλος ατα εμενα ουτε ο τιτλοε της μανας δεν της αξιζει και παιρνει απο το παιδιτ ης αυτο που πρεπει !ΑΠΟΡΡΙΨΗ !Και μηνβιαστειτε να με κρινετε ως οποισθοδρομικη αλλα θεωρω οτι υπαρχουν καποιες γυναικες που μπορει να ειναι πορνες αλλα οταν πανε στο σπιτι τους ιναι οι καλυτερες μητερες.

Αυτη απο οσα περιγραφεις δεν ητανκαν σωστη μανα ποια μανα αφηνει τα παιδια της για να κυνηγαει τον εκαστοτε φιλο; ποια γυναικα μειωνει την μια αλλη γυναικα και μπαινει μεσα στο νοσοκομειο την ωρα που φερνιστο κοσμο μια νεα ζωη κα βριζει ...

σε ποια γυναικα κλινεσε να δωσεις δευτερη ευκαιρια; γιατι για ποιο λογο ; ζηταει τι συγχωρεσει ; μονο ο θεος εχει το προνομιο αυτο εμεις ειμαστε ανθρωποι και να σου πω και κατι αλλο αυτη η γυανιακ δεν ηταν σωστη μανα οχι γιατι δεν μπορεσε αλλα γιατι δνε ηθελε τι νομιζεις θα γινει καλη γιαγια; Ηδη σε εχει βαλει στο τρυπακι της μην κανεις κατα γνωμη μου καμια κινηση μην πιεσεις τον Στελιο απλα αν ανοιξει εκεινος κουβεντα πεες του οτι εγω δεν τη θελω στη ζωη μας αλλα αν εσυ θελεις ναεχεις καποια επικοινωνια δεν θα σου σταθω εμποδιο .και να σου πω και κατι αυτη η γυναιακ δεν νομιζω να εχει κατι θετικο να δωσει στο παιδι αν ηθελε θα ειχε ερθει και θα ζητουσε συγνωμη αλλα εχει στο μυαλο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ;;;ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΣΑΡΑΝΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ;;;:)

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ(ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ):

ΚΑΤ ΕΜΕ ΔΥΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ->

1. ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ. :unsure:

2. ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΔΗΛ. ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΡΑ ΔΕ ΣΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΕΙ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟ ΓΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ.ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΠΟΜΠΕΣ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΣΤΕΛΙΟΥ. ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΕΧΕ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΤΗ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ :angry: . ΑΝ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΠΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΕΚΑΤΟΝ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ.

ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!:unsure:

ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss: ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΣΙΓΟΤΣΙΤΣΙΡΙΖΕΤΑΙ :evil:, ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.:angry:

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλη μου να σου πω ότι το περίμενα;; Ειναι λογικο κορίτσι μου να αισθάνεσαι έτσι και εσύ και ο άντρας σου όμως!! Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πρόκειται για τη μαμά του άντρα σου, εκείνη τον μεγάλωσε..στα άτομα που αγαπάμε(αναφέρομαι στον αντρα σου προς τη μαμά του )πάντα πρέπει να δίνουμε μια 2η ευκαιρία!Όπως η αγκαλιά της μητέρας είναι πάντα ανοιχτή σε κάθε λάθος του παιδιού της, έτσι και το παίδί όταν σκέφτεται πιο ώριμα και πιο λογικά , πρέπει να δείχνει ανωτερότητα αλλά και να ξέρει να συγχωρεί..μίλησε στον άντρα σου, πες του ότι δεν πρέπει να απομακρύνεται από τους δικούς του ανθρώπους ακόμη και αν τον πλήγωσαν..ας τους συγχωρήσει και ας τους αφήσει να νιώσουν ξανά μια χαρούμενη οικογένεια!!Επίσης εσένα θα σε συμβούλευα να δείξεις ελαστικότητα στις πράξεις της γιατί είναι αναμενόμενο και λογικό σαν γιαγιά να πει και΄εκείνη τη γνώμη της προς το μεγάλωμα του παιδιού , θα έχει απόψεις κτλ κτλ..θα σου πρότεινα λοιπόν να μην είσαι αρνητικά επηρεασμένη και να προσπαθήσεις να της φερθείς όπως στη μητέρα σου ή έστω και λίιιγο λιγότερο αλλά με τακτ..μέχρι να αποκατασταθεί η σχέση σας οφείλεις τουλάχιστον εσύ σαν νέο άτομο, μορφωμένο και ανώτερο να μην τσιγκλάς καταστάσεις όπου μπορείς να κάνεις την κουφή και τη στραβή! ΝΑ μιλήσεις, δε λέω!, όταν κάτι θεωρείς επικίνδυνο για το παιδί σου αλλά όχι με υπερβολή και έτοιμη για τσακωμο!

Πάντως προσπαθήστε το..αξίζε τον κόπο να είστε μια ενωμένη οικογένεια και για σας αλλά και για τα παιδάκια σας που θα είναι κοντά στους παππούδες του, όποιοι και αν είναι αυτοι!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά στις συναναστροφές σας!!Να δεχτείς την νέα κατάσταση με αισιοδογία και με θετική ενέργεια και βγάλε οτιδήποτε αρνητικό από μέσα σου, προσπάθησε να το αποβάλεις , όπως και εκείνη , κακά τα ψέματα έριξε τα μουτρα της μετά την πράξη της και σε πήρε τηλέφωνο, σου μιλησε ευγενικά και ζήτησε να δει το παιδι..αν μη τι άλλο ...είναι και μια μορφή συγγνώμης..έστω και αν δεν την άκουσες ποτε!!Κάποιοι έχουν πολύ μεγάλη υπερηφάνια!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Να φανώ σκληρή; Θα φανώ!

Να μην της δώσεις δεύτερη ευκαιρία. Είχε πολλές ευκαιρίες μέχρι τώρα και δεν τις αξιοποίησε.

Όταν ο Στέλιος θελήσει συζητήστε το πλέον σε νέα βάση.

Με τους δικούς σας όρους.

Η κυρία έκανε τις επιλογές της και τώρα πρέπει να δεχτεί τις συνέπειες των επιλογών της.

Δε νομίζω οτι είστε υποχρεωμένοι να υποχωρείτε σύμφωνα με τις ορέξεις της.

Αν ήμουν στη θέση σου ούτε που θα απαντούσα στο τηλέφωνο. Αλλα πάλι, εγώ είμαι εγώ και εσύ είσαι εσύ.

Εύχομαι να βρείτε την πιο ανώδυνη λύση με τον Στέλιο για σας και το μωράκι σας.

Συμφωνω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την άλλη πάλι αυτό που λέει η χάπι μάμι...δενμου φαίνεται και απίθανο..όμως εξακολουθώ να πιστεύω πως πρέπει όπως και να έχει να δώσετε ευκαιρία επανασύνδεσης...έχοντας πάντα τα μάτια σας δεκατέσσερα αλλά και αυτοσυγκράτηση και ψυχραιμία γιατί μπορεί πολύ απλά η γυναίκα να θέλει να δει το εγγονάκι της και να βρεθείτε να τσακώνεστε μαζί της χωρίς στην πραγματικότητα να πρέπει...προσοχή λοιπόν σε όλα αλλά πάνω από όλα θετική ενέργεια!!!!(κακά τα ψέματα βρε παιδιά....πόση κακία να κρύβει μέσα της μια μάνα για το παιδί του παιδιού της ή έστω για το παιδί της;;δεν ξέρω...πολύ αμφιβάλλω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα μου,

Εγώ θα είμαι σύντομη καθότι η δικιά μου μπουμπού .....πεινάει!

Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν!

Και απ'ότι διάβασα η "παραβατική" της συμπεριφορά αφορούσε γενικότερα στο μεγάλωμα των παιδιών της και όχι μόνο στην εγκυμοσύνη σου.

Ο Στέλιος ξέρει καλύτερα, ακολούθησε την επιλογή του. Αλλά ακόμα κι αν αυτηή στο μέλλον αλλάξει, εσύ πάντα να προφυλάσεις τον εαυτό σου και το παιδί σου και όχι εμπιστοσύνη!!!!! σε τέτοιους ανθρώπους κάνει κακό!!!!

Τέλος δεν πιστεύω ότι άλλαξε!!!!! Άλλα έχει στο μυαλό της και μην ξεχνάς ότι όσο ήταν μικρή και είχε το περιθώριο για δεσμούς δεν την ενδιέφερε τίποτα. Όσο μεγαλώνει όμως για καθαρά εγωιστικούς λόγους - πλέον οι δεσμοί δεν είναι στο ρεπερτόριο - και θέλοντας να αποφύγει τη μοναξιά θα "χρειάζεται" ανθρώπους για δική της κατανάλωση.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy έγραψε:

ΝΕΛΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ;;;ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΣΑΡΑΝΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ;;;:)

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ(ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ):

ΚΑΤ ΕΜΕ ΔΥΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ->

1. ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ. :unsure:

2. ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΔΗΛ. ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΡΑ ΔΕ ΣΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΕΙ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟ ΓΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ.ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΠΟΜΠΕΣ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΣΤΕΛΙΟΥ. ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΕΧΕ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΤΗ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ :angry: . ΑΝ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΠΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΕΚΑΤΟΝ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ.

ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!:unsure:

ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss: ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΣΙΓΟΤΣΙΤΣΙΡΙΖΕΤΑΙ :evil:, ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.:angry:

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

+fono k epauksano!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νέλλυ μου!!!

είναι όντως δυσκολες καταστασεις αυτές!!

Από τη μια είναι καλό να δίνουμε και να δεχόμαστε δευτερες ευκαιριες και πολλές φορές και τρίτες...

Από την άλλη η ζωή μας είναι τόσο γεματη, τόσο φορτωμενη που δε συγχωρεί γκρινιες , νευρα , κακίες...

Τα κοριτσια έχουν δικιο.. πάνω από όλα συζήτησε το με τον σύντροφο σου αλλά πάνω από όλα προσπάθησε να καταλάβεις τη δική του ψυχολογία -- κατι που η μητερα του προφανως δεν το έχει καταφερει μέχρι σημερα...

Έτσι και αλλιώς να θυμασαι ότι τα πραγματα αλλάζουν πολύ και συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θα σου έλεγα ότι όλοι οι άνθρωποι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία ειδικά όταν πρόκειται για άτομο της οικογένειάς μας. Απ' την άλλη όμως αφού η πεθερά σου έχει φερθεί τόσο άσχημα στο παρελθόν, δε μπορείς να είσαι σίγουρη για το αν οι προθέσεις της είναι πραγματικά καλές. Μπορεί να θέλει να σας πλησιάσει έτσι ώστε να μπει στην οκογένειά σας και να σπήρει τη διχόνοια εκ των έσω.

Εγώ θα πρότεινα να σαραντήσεις πρώτα με το καλό γιατί είσαι ακόμη σε ευαίσθητη φάση και δε πρέπει να ταράζεσαι και αργότερα να συναντηθείτε πρώτα οι τρείς σας (χωρίς το μωρό) για να κουβεντιάσετε και να δείτε τις προθέσεις της και αργότερα, αν δεις ότι έχει αλλάξει, να την αφήσετε να δει και τη μικρούλα σας.

Πραγματικά εύχομαι να πάνε ολά καλά, ωστόσο να είσαι προσεκτική και να κρατάς πάντα μια πισινή.

Φιλιά!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , Νελλάκι

συγνώμη τωρα μπήκα και είδα το post σου.

Εγώ προσωπικά χάρηκα με το τηλέφωνο που έλαβες.

Σίγουρα έχουν συμβεί εξαιτίας της τραγικά γεγονότα , αλλά όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη και ίσως ναέχει μετανιώσει.

Κάλιο αργά παρά ποτέ , δεν διάβασα βέβαια όλες τις απαντήσεις των κοριτσιών , αλλά πιστέυω πως είναι και αυτή μάνα και έχει δικαίωμα να έχει μια δεύτερη ευκαιρία.

Ο άντρας σου αντιδρά έτσι γιατί είναι βαθύτατα πληγωμένος αλλά πιστευω πως μέσα του θα προτιμούσε η μάνα του να ήταν αλλιώς.

Ηρέμησέ τον και πες του ότι θα μπορούσατε να έχετε μια επαφή και ας και το μωρό , μην της το στερήσεις.

Μπορεί να με βρίσκεις επιπόλαιη αλλά πριν αποκλείσω τελείως κάποιον από τη ζωή μου θα ήθελα να έμαι απόλυτα σίγουρη.

Θα έλεγα να μην βλέπετε το τηλέφωνο αυτό καχύποπτα αλλά ως μία αφορμή για να λάβετε την απάντησή σας.Η Θα έχει θετική εξέλιξη ή θα σιγουρευτείτε ακόμη περισσότερο για τις άσχημες βλέψεις της.

Όποια και αν είναι η τροπή των πραγμάτων , θα έλεγα να κάνεις οτι λέει η καρδιά σου για να είναι η συνείδησή σου καθαρή.

Σε φιλώ εσένα και την κουκλίτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Νελλάκι μου

όταν είδα τον τίτλο στα πρόσφατα μηνύματα

κατάλαβα ότι πρόκειται για τη πεθερά σου.

Εγώ θα σου έλεγα -που σίγουρα θα στο έχουν πει

και τα κορίτσια-να μη κάνεις καμιά κίνηση μόνη σου

χωρίς τον άντρα σου. Σίγουρα είναι γιαγιά και έχει δικαίωμα,

αλλά οι γιαγιάδες δε κάνουν έτσι, πονάνε για τα εγγόνια τους.

Με τον άντρα σου 8α συννενοηθείς πριν κανεις το οτιδήποτε.

Σκεφτόμουν πως δε γίνεται πριν 3 βδομάδες

να έχει έρθει στη κλινική και να σου μιλάει

με το χειρότερο τρόπο και τώρα να μαλάκωσε...

κάτι άλλο 8α χει στο μυαλό της.

Να προσέχεις πολύ.

Όλο το βράδυ σκεφτόμουν, μίλησα με τον Ντίνο σχετικά

με αυτό το περιστατικό

κι εκείνος το ίδιο μου είπε, πως ίσως κάτι άλλο σκέφτεται.

Τουλάχιστον αν θέλεις να βρεθείς μαζί της για να μιλήσετε

ας μην έχεις τη μικρή μαζί σου. Κάντο σαν αρχή, βλέπεις τι θέλει

κι από κει και μετά πράξε ανάλογα.

Ίσως τα λέω πολύ τραγικά... αλλά πρέπει να πονηρευόμαστε και λίγο.

Φιλάκια πολλά ζουζουνίτσα μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις.Οι απόψεις τρίτων βοηθάνε πολύ.

Ακόμα δεν μιλήσαμε γιατί είναι πραγματικά πάρα πολύ αναστατωμένος:dry: Χτες το βράδυ βρισκόταν σε βαθιά περισυλλογή και δεν μπορούσαν αν του ανοίξω κουβέντα...Είναι περισσότερο πληγωμένος απ'όσο πίστευα τελικά.

Δεν υπήρξε ποτέ σωστή μάνα και ίσως να είναι και αυτό που είπε κάποια κοπέλα--Τα χρόνια πέρασαν και έμεινε μόνη της.

Δεν φανταζόμουνα ποτέ πως θα ήταν τόσο περίπλοκο και δύσκολο:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στις δυο σας μπουμπούδες! Και σε όλες τις μπουμπούδες!!!!

Με το που είδα το ποστ να σου πω την αλήθεια χάρηκα γιατί περίμενα ότι θα μαλάκωνε και θα ήθελε να δει το εγγονάκι της. Αλλά μετά θυμήθηκα το περιστατικό στο μαιευτήριο και λέω, γιατί να άλλαξε ξαφνικά; τί έγινε; και μετά διάβασα τις απαντήσεις των κοριτσιών και μπερδεύτηκα...Θα έλεγα στην αρχή να δίνατε δεύτερη ευκαιρία, αλλά να σου πω την αλήθεια, με πονήρεψε η happymammy. Μήπως θέλει να εισβάλλει με κάθε τρόπο στη ζωή σας για να σας δηλητηριάζει και να σας χωρίσει;

Νομίζω ότι δεν πρέπει να βιαστείτε να πάρετε απόφαση. Και δεν χρειάζεται να σκας κι όλας γι'αυτό. Ο Στέλιος την ξέρει καλύτερα, σαν μάνα του. Όπότε στήριξε όποια απόφαση θα πάρει εκείνος και μην ανησυχείς άλλο. Ασχολήσου με την οικογένειά σου κι άστην!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νελυ μου κ απο εμενα, θα σου ελεγα κ εγω οτι ολοι μας αξιζουμε μια δευτερη ευκαιρια κ οτι ισως θα επρεπε να τη συνχωρεσετε αν ομως αγαπη μου οι πληγες κ τα τραυματα που εχει αφησει αυτη η γυναικα στον αντρα σου ειναι πολυ βαθια πολυ φοβαμαι πως θα ειναι δυσκολο να τη συνχωρεσει,αν θες τη γνωμη μου αφησε τον αντρα σου ν'αποφασισει για το τι θα κανετε κ αν γινεται χωρις να τον πιεσεις,ελπιζω να παρετε τη σωστη αποφαση για το καλο της οικογενοιας σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιά μου, αν ήμουν στην θέση σου θα της έδινα μια ακόμα ευκαιρία και θα την άφηνα να έρθει να δει το μωρό. Ίσως ψάχνει και η ίδια τον τρόπο για να σας πλησιάσει, ίσως μετάνιωσε! Μην είσαι αρνητική σε αυτό και προσπάθησε να ηρεμήσεις και τον συντροφό σου.

Άλλωστε κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό....

Πάντα ένα μωράκι δένει τους ανθρώπους και τους φέρνει πιο κοντά, ξεχνάνε τις διαφωνίες και τους τσακωμούς.

Δε λέω ότι είναι εύκολο ύστερα από τόσο άσχημη συμπεριφορά απένεντί σου και στην κατάσταση που ήσουν, όμως σαν μικρότερη δείξε ανωτερότητα και κάνε εσύ ένα βήμα πίσω...πιστεύω πως δεν θα το μετανιώσεις γιατί κατά βάθος είσαι καλή ψυχούλα και γι αυτό δεν της έκλεισες το τηλέφωνο από την αρχή.

Θα περιμένω νέα σου, και εύχομαι ολόψυχα να γίνεται όλοι μια αγαπημένη οικογένεια.....γίνονται και θαύματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς επειδή έχει κακές εμπειρίες και αναμνήσεις απο εκείνη δεν θέλει να την ξαναβάλει στην ζωή του,που τώρα είναι και ζωής της κόρης μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...