Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2009 ???


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΘΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΗΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 27/12/2009.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μου έχει δώσει ο γιατρός

Π.Η.Τ 4 Δεκέμβρη του 09.

Καλώς ήρθες στη παρεούλα

και θα χαρώ να τα λέμε.

Με το καλό να έρθει το

παιδάκι σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ? ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΛΟ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστώ πολύ, Ναι το πρώτο είναι.

οχι δεν έμαθα φύλο, δε φαινόταν στην αυχενική...

συνήθως αν είναι σε καλή θέση το μωράκι

και φαίνεται το λένε.

Εμένα ήταν ανάσκελα και το έβλεπα προφιλ, δεν είδα κάτι :(

Ευελπιστώ σε 10 μέρες που θα πάω

να το δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕΝΑΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ..... Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ.. Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Π.Η.Τ 28/12/09 ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Ρενατα! Ανήκω και εγώ στο γκρουπ του Δεκεμβρη.Περιμενω το πρωτο μου παιδι και πιθανη ημερομηνία του γιατρού μου είναι 24/12/2009 με 25/12/2009.Πρωτα ο θεος η γέννα θα γινει στο Μητέρα. Εσύ που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΤ ΕΧΩ 19/12!! ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, καλως ηρθες στο φορουμ, με το καλο η μπεμπουλα σου!

Εγω ειμαι στο πρωτο, το περιμενα αρκετο καιρο και εχω μεγαλη λαχταρα, ειναι αγορακι και η ΠΗΤ μου ειναι 20/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα ειμαι η γιωτα και θα γινω για δευτερη φορα μανουλα γυρω στις 20-12......φυλο δε ξερουμε ακομα....επειδη εχουμε ενα γιοκα θα θελαμε πολυ και ενα κοριτσακι.....αλλα πανω απο ολα να ειναι γερο!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι βλέπω είναι αρκετές οι κοπέλες που θα γεννησουν τον Δεκέμβριο και χαιρομαι πολύ! Αν και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, εχω πολυ αγχος. Στην πρωτη ημουν πολύ χαλαρη! Εσεις πως νοιώθετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Ρενάτα και από εμένα , καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Να΄εχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!! το πρώτο σου παιδάκι τι είναι? Εγώ είμαι η Χρύσα και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 29/12/2009. Μάλλον και εμένα είναι κοριτσάκι!!! Έχω άγχος αλλά φαντάζομαι επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και κάθε τι που παρατηρώ κατά την εξέλιξη της , λίγο με προβληματίζει.. δεν ξέρω αν στο δεύτερο θα έχω το ίδιο άγχος.. Πάντως όλες μου τις απορίες μου τις λύνει ο γιατρός μου και με καθησυχάζει οπότε ακολουθώ τις συμβουλες του γιατρού μου και όλα καλά!!!

Σε σύγκριση με την αρχή μπορώ να πω ότι τώρα το απολαμβάνω περισσότερο !!! τόσο πιο χαλαρή αισθάνομαι!!

ότι σε προβλαμτίζει αναλυσέ το και μετά ξεπέρασε το !!! Μην αγχώνεσαι λοιπόν και όλα θα σου πάνε τέλεια!!!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χρύσα μου. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου! Το πρώτο μου παιδάκι ειναι αγοράκι (ένας γλυκούλης αντάρτης). Στην αυχενικη μου είπαν οτι μαλλον το δευτερο θα είναι κοριτσάκι. Και εσένα στην αυχενικη το είδαν? Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις?

Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αυχενική είδαν και μένα το φύλλο (με επιφύλαξη μου είπε ο γιατρός αλλά εγώ "το έχω δέσει σχοινι κορδόνι ")

Ακόμα δεν ξέρω που θα γεννήσω, είμαι μεταξύ μητέρα και λητώ . Ο γιατρός μου είναι και στα δύο. ..Προτιμώ μητέρα πάντως.. γιατί είναι πιο κοντά στην περιοχή που μένω... θα δείξει..! εσύ που θα γεννήσεις, με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα γεννησω στο ΙΑΣΩ. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ιδιαιτερα ευχαριστημενη με το συγκεκριμενο μαιευτηριο, αλλα τι να κανω αφου ο γιατρος ειναι εκει? Ποια κοπελα γενναει στο ΙΑΣΩ απο 20/12 εως 30/12?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΕΝΑΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ? ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ!!!!!!!! ΕΣΥ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΗ... ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΑΤΟΜΑ!!! ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο εμένα! Είμαι η Αγγελική και θα γεννήσω και εγώ (με το καλό) μέσα στον Δεκέμβρη. Με βάση την αυχενική διαφάνεια ΠΗΤ: 10.12.09 με βάση την τελευταία περίοδο είναι μια βδομάδα νωρίτερα. Θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ. Είναι το πρώτο μας, αν και δεν εχουμε δει ακόμα φύλο (ότι και να είναι, ονόματα έχουμε διαλέξει ήδη! χαχα)

Εχω λίγο άγχος, αλλά νομίζω ότι είμαι μέσα στα φυσιολογικα πλαίσια..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renata76 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΘΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΗΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 27/12/2009.

Γεια σου renata76 και καλωσήρθες στην παρέα μας :)

Είμαι η Μάγδα και έχω ΠΗΤ 20 Δεκεμβρίου. Στην αυχενική φάνηκε ότι είναι μάλλον μπεμπάκος!

Με το καλό το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου το Δεκέμβρη!

Όσο για το άγχος...όλες έχουμε - λογικό είναι...Προσπαθούμε όμως να είμαστε αισιόδοξες και να μην τρελαινόμαστε χωρίς λόγο ;)

Υπάρχει ήδη ένα άλλο ποστάκι "ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ" που έχουμε μαζευτεί αρκετές που γενναμε ....κοντά στα Χριστούγεννα :P και γράφουμε εκεί τα νέα μας, τις ανησυχίες μας, αποτελέσματα εξετάσεων κτλ...Μπες λοιπόν κι εσύ εκεί να λέμε πως τα πάμε :) (Να μη ανοίγουμε και δύο μέτωπα....:silly: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΥΧΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΙΟΤΙ ΗΛΠΙΖΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ.ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΟΧΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΥΧΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

γεια σας κοριτσια!κι εγω γενναω δεκεμβριο.Η ΠΗΤ που μου εδωσε ο γιατρος μου ειναι 30/12.Ειμαι πολυ ευτυχισμενη,ειναι το πρωτο μας παιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.ειμαι καινουριο μελος.πιθανη ημερομηνια μου ειπε στις 17,12 ειναι το πρωτο μου θελω να φτασει γρηγορα θελω να το κρατησω στιν αγκαλια μου το αγορακι μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλησπεραααα

εγω περιμενω αγορακι και ΠΗΤ 14 δεκεμπβρη!!!!αντε ολο και κοντευουμε κοριτσια!!!Εγω γενναω στο Λητω και μου φαινεται μεχρι στιγμης πολυ καλο!!!Κ εμενα παντως στην αυχενικη δεν φαινοταν το φυλο!!!!Συνηθως λενε οτι τα κοριτσακια φαινονται στην Α' Επιπεδου....

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...