Μετάβαση σε περιεχόμενο

Me stenaxwrise o giatros.....


Recommended Posts

Koritsakia mou molis gurisa apo ton giatro:(

Me stenaxwrise arketa mporw na pw:(

Na ta parw apo tin arxi.Gia oses den kseroun eixa 2 innomuwmata eksw apo ti mitra to ena metriou megethous k to allo mikro.

Twra to metrio emeine opws itan alla to mikro megalwse arketa:(

Mou eipe oti opws ta vlepei mporei na uparksei provlima.To kuriws einai mia apovoli alla den uparxei fovos gia prowro toketo.

Mou eipe na kanw eleuthera k vlepoume an den piasw twra to kalokairi na kanoume mia salpiggografia gia na doume poso epireazei tis salpigges to innomuwma.Mou eipe episis oti gia kalutera mporoume na tin kanoume k twra molis adiathetisw k teleiwsei i periodos mou.

Re koritsia olo provlimata mou vgainoun kourastika pia.Prwta to podi twra auto..

Mporeite na mou peite pws einai i salpiggografia oses exete kanei k an kserei kammia poso stoixizei sto iasw?

Sas euxaristw k sugnwmi an sas kourasa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου.Και έγω είχα ψιλοπροβληματάκι στις σάλπιγγες αλλά συνέλαβα φυσικά πέρυσι το καλοκαιρί. Είχα κάνει σαλπιγγογραφία (στο ΜΗΤΕΡΑ) και μου είπαν ότι έχω συμφήσεις που μπορεί να εμποδίζουν τα σπερματοζωάρια να κινηθούν ελεύθερα στις σάλπιγγες.Ε, τον άλλο μήνα έμεινα έγκυος!!! Η σαλπιγγογραφία δεν πονάει και μπορεί να βοηθήσει κιόλας σε μικρα προβληματάκια. Μου κόστισε γύρω στα 120 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Καλά επιτυχία σου εύχομαι και να θυμάσαι ότι τον μήνα που δε θα το πολυσκεφτείς τότε θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

165€ μου στοίχησε πριν 2 μήνες στο Ιασώ.

Όσον αφορά τα ινομυώματα όμως θα σου πρότινα να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη εκτός εαν ξέρεις πολύ καλά το γιατρό σου κ του έχεις 100% εμπιστοσύνη. Στο λέω γιατί η αδερφή μου έχει ένα ινιμύωμα κ ο γιατρός που είχε της μίλησε αμέσως για αφαίρεση ενώ σε β γνώμη άλλος γιατρός πολύ καλός της είπε να μην κάνει ακόμα τίποτα (να το παρακολουθεί μη μεγαλώσει κ μπει στη μήτρα ) και να το αφαιρέσει εαν ενδιαφερθεί για παιδάκι. Δεν σου είχε πει τίποτα όταν του είπες ότι ενδιαφέρεσε για εγκυμοσύνη και τώρα σου αναφέρει ενδεχόμενο αποβολής πριν καν μείνεις έγκυος?

επίσης δεν καταλαβαίνω οι σάλπιγγες τι σχέση έχουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw Elenitsa mou:kiss:

KONNA mou ton giatro mou ton empisteuomai para polu!

Otan ta vrikame ta innomuwmata ou eipe oti den thelei na mou kanei epemvasi na mou ta vgalei prin meinw egkuos ektos k an uparxei sovaros logos.Mou eixe eksigisei ola ta endexomena apo prin apla egw ton rwtisa ti provlima mporei na prokalesei.

Twra gia tis salpigges pou rwtas to innomuwma to megalo einai sto upsos pou einai k oi salpigges alla thelei na dei an tha epireasei genika k kati allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έφοσον έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την εξέταση. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μείνεις έγκυος σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΡΑΝΙΑ ΜΟΥ!!!

ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.....

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 130 ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI M KANE TI SALPIGGOGRAFIA POU S EIPE O GIATROS K MIN STENAXORIESE.OPOS LEEI K O GIATROS M OLES OI GINAIKES TI SIMERON IMERA MPOROUN NA KANOUN PEDIA.ME TON ENA I TON ALLO TROPO.EMENA I SALPIGGOGRAFIA DE ME PONESE KATHOLOU KAI DIIRKESE 10 LEPTA. S EFXOMAI NA TELIOSOUN TA VASANA S GRIGORA K SINTOMA NA MAS ANAKOINOSEIS K TI DIKI S EGKIMOSINI!FILAKIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Voula mou s'euxaristw na sai kala:kiss:

garfield mou den einai oti anusixw oti den tha meinw egkuos apla opws oles mas thelw oti exei sxesi me ta gunaikologika mas na einai ola ok!Na sai kala koritsaki mou sou euxomai k sena ta kalutera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ... ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΤΟ ΞΕΡΩ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ! ΑΛΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟ ΞΕΡΩ... ΥΠΟΜΟΝΗ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου!

Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω γι'αυτό αλλά εφόσον

λένε τα κορίτσια που έχουν κάνει οτι δεν είναι

τίποτα, δεν θα'ναι!

Ολες μας θα κάνουμε παιδάκια και να θυμάσαι:

"κάθε εμπόδιο για καλό!!!" ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακι ευχομαι να ειναι περαστικα και αλλο κακο να μη σε βρει.

Να σκεφτεσαι θετικα για να μη σε παρει απο κατω.

Εομαι σιγουρη οτι συντομα θα κανεις το παιδακι που επιθυμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανακι μου...:)

Ειμαι σιγουρη πως σε λιγο καιρο θα εισαι εδω και θα

γκρινιαζεις για τις ζαλαδες και τις αναγουλες σου..:P

Ευχομαι οτι καλυτερο απο δω και μπρος...

Μην τα βαζεις κατω..

Περασες τοσα πολλα και αξιζει μια μικρη αναμονη ακομη...:)

Θα ερθει το παιδακι που τοσο επιθυμεις..:)

Να εισαι γερη πανω απ' ολα και να μη στεναχωριεσαι για τιποτα.

Ολα για καποιο λογο γινονται..

Να ακους τον γιατρο σου και ολα θα πανε καλα..

φιλια.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΙΑ μου υπομονη κοριτσακι μου:) η σαλπιγγογραφια δεν ποναει καθολου {σαν να σου ερχεται περιοδος ειναι}και διαρκει μερικα λεπτα.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ bebe:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοπέλα μου.. Αλλό ένα μικρό εμποδιάκι που δεν θα σε κάνει να τα παρατήσεις!! Ψηλά το κεφάλι και όλα θα πάνε καλά!! Θα είσαι έγκυος πριν καν το καταλάβεις!! Μην σε ρίχνει..

Για την σαλπιγγογραφία δεν ξέρω να σου απαντήσω.. αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια.. δεν είναι και τίποτα!! Δεν έχεις να χάσεις κάτι! Κάντην για να είσαι και πιο σίγουρη!! Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου υπομονη κανε ερχονται καποια στιγμη ολα μαζι αλλα μετα κατι μας στελνει ο θεος κατι πολυ ευχαριστο ή κατι που αναμεναμε και οταν γινει αυτο ξεχναμε ολα οσα ειχαν γινει πριν...

θα δεις ετσι θα γινει και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...