Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Σήμερα μια βδομάδα μετά την σπερματεγχυση πονάει έτσι στα ξαφνικά η κοιλιά μου μια ηρεμεί μια με πιάνει.. αλλά είναι σαν πονος περιόδου!εγώ περιμένω (μακάρι να μην έρθει...)σε 6 μέρες περίοδο.ειχε κάποια κοπέλα τέτοιες ενοχλησεις?να ανησυχώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα!παίρνω utrogestan εδώ και 10 μέρες σχεδόν!δημιούργησε σε καμία κοπέλα θέμα με το έντερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βιβή Ηλιαδου είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!παίρνω utrogestan εδώ και 10 μέρες σχεδόν!δημιούργησε σε καμία κοπέλα θέμα με το έντερο?

Καλησπέρα!! Τα παίρνω σχεδόν ένα μήνα και δεν έχω κανένα θέμα βέβαια ίσως παίζει ρόλο ότι τα παίρνω κολπικά!!

 Θα σε βοηθήσει πολύ το νερό, φρούτα  σαλάτες και ξερά δαμασκηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2023 at 12:25 ΜΜ, ο/η Βιβή Ηλιαδου είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!παίρνω utrogestan εδώ και 10 μέρες σχεδόν!δημιούργησε σε καμία κοπέλα θέμα με το έντερο?

Καλησπέρα! Κι εγώ παίρνω utrogestan σχεδόν 2 μήνες. Τι εννοείς όταν λες θέμα με το έντερο ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα! Κι εγώ παίρνω utrogestan σχεδόν 2 μήνες. Τι εννοείς όταν λες θέμα με το έντερο ;;;

Πόνο στην κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια έχω κι εγώ μια απορία σχετικά με την προγεστερόνη.

Κάναμε σπερματέγχυση κ μου την έδωσε ο γιατρός απευθείας μετά πρωί βράδυ για 15 ημέρες. Εγώ στην 19η και 20η ημέρα του κύκλου είχα πόνους κάτω χαμηλά κ πόνους στη μέση, οπότε ένιωθα ότι θα αδιαθετήσω κ νωρίτερα.

Ο κύκλος μου όμως είναι μικρότερος, την 27η ημέρα θα είχα αδιαθετήσει αλλά παίρνω ακόμα προγεστερόνη σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού, πως θα μου έρθει; Γιατί να την καθυστερώ χωρίς λόγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2023 at 6:32 ΜΜ, ο/η Βιβή Ηλιαδου είπε:

Πόνο στην κοιλιά!

Προσωπικά δεν είχα κάποιο πόνο στην κοιλιά. Γενικότερα η προγεστερόνη στην αρχή μου δημιούργησε δυσκοιλιότητα αλλά μόνο αυτό.

Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου αν ο πόνος συνεχίζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Κορίτσια έχω κι εγώ μια απορία σχετικά με την προγεστερόνη.

Κάναμε σπερματέγχυση κ μου την έδωσε ο γιατρός απευθείας μετά πρωί βράδυ για 15 ημέρες. Εγώ στην 19η και 20η ημέρα του κύκλου είχα πόνους κάτω χαμηλά κ πόνους στη μέση, οπότε ένιωθα ότι θα αδιαθετήσω κ νωρίτερα.

Ο κύκλος μου όμως είναι μικρότερος, την 27η ημέρα θα είχα αδιαθετήσει αλλά παίρνω ακόμα προγεστερόνη σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού, πως θα μου έρθει; Γιατί να την καθυστερώ χωρίς λόγο; 

Αν δεν κάνω λάθος, αν είναι να έρθει η περίοδος θα έρθει. Δε νομίζω ότι η προγεστερόνη την καθυστερεί. Οι πόνοι μπορεί να τους λες περιόδου, μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης όμως! Εύχομαι το δεύτερο !!! ❤️

Πότε θα κανείς χοριακη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Προσωπικά δεν είχα κάποιο πόνο στην κοιλιά. Γενικότερα η προγεστερόνη στην αρχή μου δημιούργησε δυσκοιλιότητα αλλά μόνο αυτό.

Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου αν ο πόνος συνεχίζεται 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος, αν είναι να έρθει η περίοδος θα έρθει. Δε νομίζω ότι η προγεστερόνη την καθυστερεί. Οι πόνοι μπορεί να τους λες περιόδου, μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης όμως! Εύχομαι το δεύτερο !!! ❤️

Πότε θα κανείς χοριακη ; 

Είχα λίγο πόνο μόνο εκείνες τις 2 ημέρες κ μετά σταμάτησε εντελώς. Από χθες αργά το βράδυ έχω το κλασικό πρήξιμο της περιόδου γι αυτό δεν είμαι αισιόδοξη :( 

Νόμιζα ότι η προγεστερόνη καθυστερεί την περίοδο αλλά και ο γιατρός μου είπε τη συνεχίζω κανονικά. Αύριο είμαι στις 15 ημέρες που θα έπρεπε να κάνω χοριακή. Αν δε μου έρθει ίσως κάνω κανένα τεστάκι σπίτι κ από δευτέρα βλέπουμε.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και μου έλυσες κ απορία γιατί κι εγώ έχω δυσκοιλιότητα τελευταία άρα πιθανόν να είναι από την προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

 

Είχα λίγο πόνο μόνο εκείνες τις 2 ημέρες κ μετά σταμάτησε εντελώς. Από χθες αργά το βράδυ έχω το κλασικό πρήξιμο της περιόδου γι αυτό δεν είμαι αισιόδοξη :( 

Νόμιζα ότι η προγεστερόνη καθυστερεί την περίοδο αλλά και ο γιατρός μου είπε τη συνεχίζω κανονικά. Αύριο είμαι στις 15 ημέρες που θα έπρεπε να κάνω χοριακή. Αν δε μου έρθει ίσως κάνω κανένα τεστάκι σπίτι κ από δευτέρα βλέπουμε.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και μου έλυσες κ απορία γιατί κι εγώ έχω δυσκοιλιότητα τελευταία άρα πιθανόν να είναι από την προγεστερόνη.

Μην απογοητεύεσαι!! Να πας για χοριακη αύριο εφόσον είναι η μέρα που πρέπει!! 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα, περιμένουμε ενημέρωση !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

 

Είχα λίγο πόνο μόνο εκείνες τις 2 ημέρες κ μετά σταμάτησε εντελώς. Από χθες αργά το βράδυ έχω το κλασικό πρήξιμο της περιόδου γι αυτό δεν είμαι αισιόδοξη :( 

Νόμιζα ότι η προγεστερόνη καθυστερεί την περίοδο αλλά και ο γιατρός μου είπε τη συνεχίζω κανονικά. Αύριο είμαι στις 15 ημέρες που θα έπρεπε να κάνω χοριακή. Αν δε μου έρθει ίσως κάνω κανένα τεστάκι σπίτι κ από δευτέρα βλέπουμε.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και μου έλυσες κ απορία γιατί κι εγώ έχω δυσκοιλιότητα τελευταία άρα πιθανόν να είναι από την προγεστερόνη.

Α και κάτι ακόμα. Η προγεστερόνη προκαλεί και πρήξιμο. Και μάλιστα πολύ !!! Μη συγκρίνεις συμπτώματα, με τα φάρμακα που παίρνεις είναι λογικό να είσαι πρησμένη και να έχεις κάποια συμπτώματα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Α και κάτι ακόμα. Η προγεστερόνη προκαλεί και πρήξιμο. Και μάλιστα πολύ !!! Μη συγκρίνεις συμπτώματα, με τα φάρμακα που παίρνεις είναι λογικό να είσαι πρησμένη και να έχεις κάποια συμπτώματα !!! 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Μην απογοητεύεσαι!! Να πας για χοριακη αύριο εφόσον είναι η μέρα που πρέπει!! 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα, περιμένουμε ενημέρωση !! 

 

Ξεκίνησε απο χθες την εμφάνισή της με καφέ υγρά... οπότε όπου να ναι θα έρθει κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Επανέρχομαι για να μην αφήνουμε έτσι απορίες σε θέματα αφού έχω απάντηση από το γιατρό.

Η καθυστέρησή μου στην προηγούμενη περίοδο το πιθανότερο να οφειλόταν στην προγεστερόνη όπως μου είπε, γιατί έχω πολύ σταθερό κύκλο γενικά, οπότε σ αυτή τη σπερματέγχυση δε μου έδωσε τίποτα. 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...