Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ


Recommended Posts

Στην αγορα του παπουτσιου αξιζει να δωσεις αρκετα χρηματα! Προκειται για τα πρωτα βηταματα του μωρου. Απο αυτα θα εξαρτηθει κατα καποιον τροπο και η σωστη αναπτυξη τπου ποδιου. Μια καλη λυση ειναι να ψωνιζουμε με τις εκπτωσεις 2-3 ζευγαρια. τα νουμερα αλλαζουν ανα 2 καθε χρονο. Δηλαδη αν τωρα φοραει 23, του χρονου τετοιον καιρο θα φοραει 25. Τα στοκαδικα ειναι πολυ καλη λυση επισης. τι κι αν ειναι περασμενο το μοντελο? αν η ποιοτητα ειν αι καλη... ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

h fili mou pige sto mega outlet sti thessalonini sto stok tis mouger k den eixe noumera opote as min eimaste apolutoi dil an den kanei 80 euro den einai kalo k stathero papoutsi?k stin teliki den exoume oli tin oikonomiki euxaireia na dinoume tosa lefta gia ena papoutsi...ksanaprotao epeidi exoume 2 zeugaria adidas k 2 puma me skliro pato ,einai katallila gia ta prota tis vimata?mamades pou exete empeiria peite k se mena tin asxeti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω συνηθως στις εκπτωσεις του περνω παπουτσακια.....ειναιστη μιση τιμη....εμενα δεν με ενδιαφερουν οι μαρκες με ενδιαφερει να ειναι καλο παπουτσι και ψηλο.......;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

koritsia oraia ta mouger alla 80 euro to pio ftino?eleos,apo xrusafi einai ftiagmena?ta nike k ta adidas den enduknintai gia arxi pou perpatane?

Εχεις καιρο ακομα . Οταν τα χρειαστεις θα σε βοηθήσω να παραγγείλεις απο το ιντερνετ . Ειναι κοροιδια τοσα λεφτα οταν μπορεις να βρεις πολυ καλα παπουτσια στη μισή τιμη .

Μην αγοράζεις απο τωρα παπουτσάκια δεν ξερεις πως θα μεγαλωσει το ποδαράκι της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν του πηρα καποια ιδιαιτερη μαρκα πηγα σε ενα μαγαζι με παιδικα παπουτσια στην πολη μου και του πηρα τα μποτακια που μας ειπε η γιατρος του 35e μια χαρα τιμη ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ναταλια μου εχει φαρδυ ποδαρακι και θελει ανετο παπουτσι. Συνηθως παιρνω και ισπανικα δερματινα που να ειναι γερα στον αστραγαλο.

Η μικρη εχει λεπτο και μακρυ ποδι. Για την ωρα παρηγγειλα τα μαλακα δερματινα της robeez που τα βρηκα 15€. Πηρα και για να κανω δωρο σε μωρακια φιλων.

Και τωρα που γραφω η Ναταλια φορεσε τα πλεκτα παπουτσακια της αδερφης της και κοβει βολτες στο σπιτι... 26 νουμερο πατουσα σε 5 μηνων παπουτσακι.... παιδια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

savropinguinos έγραψε:

Εχεις καιρο ακομα . Οταν τα χρειαστεις θα σε βοηθήσω να παραγγείλεις απο το ιντερνετ . Ειναι κοροιδια τοσα λεφτα οταν μπορεις να βρεις πολυ καλα παπουτσια στη μισή τιμη .

Μην αγοράζεις απο τωρα παπουτσάκια δεν ξερεις πως θα μεγαλωσει το ποδαράκι της .[/quote:3mnqwrof]

LALA αμα μπορεις στειλε μου και εμενα την ιστοσελιδα με τα παπουτσια γιατι ο γιος καθε λιγο και λιγακι θελει παπουτσια τωρα που μεγαλωνει γρηγορα το ποδι του, σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Εμενα μου ειχαν φερει δωρο κατι παπουτσακια απο τα mothrcare και τον πηγα με αυτα στην παιδιατρο και μολις τα ειδε μου ειπε να μην του τα ξαναφορεσω... για τα πρωτα βηματα, μου ειπε, πως πρεπει να του παρω ορθοπαιδικα, με λεπτη σολα, περιπου ενα δακτυλο, μαλακη και αντιολισθητικη και να ειναι σαν μποτακι δλδ να κουμωνει στον αστραγαλο για να κραταει στεθερο το ποδι του παιδιου... τετοια παπουτσια εχει το μουγερ σιγουρα και το crocodilino... εγω ανακαλυψα και αλλο ενα μαγαζι στον Πειραια πανω στην Βασιλεως Γεωργιου το ΣΑΣΑ που εχει πολυ καλης ποιοτητας παπουτσακια σαν το μουγερ και με ποιο χαμηλες τιμες γυρω στα 50 ευρω... τωρα πια τρεχει οχι μονο περπαταει, και του εχω παρει και πεδιλακια... καλα ψωνια...:P

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ!

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΧΟΛΕΙΟ,

ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ!

ΟΥΤΕ ΜΑΡΚΕΣ, ΟΥΤΕ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ:S ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ, ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ (ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΒΡΕ, ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΩΝ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΥΠΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΑ, ΛΕΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑΡΙΣΜΕΝΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΥΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΑΛΩΝΙΖΕΙ ΟΛΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΗΣ ΕΧΩ ΦΤΗΝΑ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ 20 ΜΕ 25 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ 80 ΕΥΡΩ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΓΩ, ΛΕΩ ΣΤΙΣ ΝΟΝΕΣ! ΧΙ!ΧΙ!ΧΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ακριβως σκευτομαι κι εγω τωρα του πηρα τα καλα μεχρι να περπατησει κανονικα και μονος του οταν με το καλο γινει αυτο θα του παρω παλι απο αυτο το μαγαζι γιατι εχει πολυ καλα παπουτσια και φτηνα!!

ξυπολητο δεν θα μπορω να τον εχω μαλλον γιατι θα ειναι χειμωνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΑ! ΚΟΙΤΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ? ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ. ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΛΑΘΙΟΥ Κ..ΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΚΡΙΒΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ Κ ΥΔΑΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟ 50 ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΩ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΝΙΚΕ,ΑΝΤΙΝΤΑΣ Κ ΠΟΥΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ Κ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ,ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΟ ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΙΣΚΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙ Κ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ

ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΠΑΠΟΥΤΣΑΔΙΚΟ?ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΤΑ ΡΟΖ Κ ΤΑ ΚΡΕΜ ΤΑ ΦΟΡΕΣΑΜΕ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ...ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΛΑ Ε.....ΝΑΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΖΑΡΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΡΕΣΟΥΝ!!!!!ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΜΕ ΠΕΔΙΛΑΚΙΑ,ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ Κ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΑΑΑΑ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΛΑΤΥΠΟΔΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ,ΑΛΗΘΕΥΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

telika apo pote bazoume papoutsakia?

otan pame bolta bazoume gia na mhn einai ksipolito h mono kaltses h telios gymno to podi .....pola mhnimata alla den katalaba :blush:

Kαλημέρα! Σε γενικές γραμμές αποφεύγουμε τα παππούτσια σε πολύ μικρά μωρά γιατί τα πόδια τους είναι σε ανάπτυξη και μόνο κακό μπορούμε να τους κάνουμε με το να τα περιορίζουμε μέσα σε παππούτσια. Μπορούμε να αρχίσουμε να τα χρησιμοποιούμε όταν το παιδι αρχίζει να στέκεται στα πόδια του και να προχωράει και αυτό κυρίως έξω από το σπίτι. Πιο πριν είτε το αφήνουμε ξυπόλυτο, είτε με φορμίτσα που έχει και ποδαράκια για να μην κρυώνει. Από την εμπειρία μου είναι πολύ πιο εύκολο για ένα παιδί όταν αρχίζει να περπατάει να είναι ξυπόλυτο παρά με παππούτσια. Όπως και να έχει χρησιμοποιούμε μαλακά παππούτσια αλλά και κάλτσες, δεν χρειάζεται να έχει το παιδί το σημάδι από το λάστιχο για δέκα ώρες! Τώρα που είναι καλοκαίρι μπορούμε να ξεκινήσουμε με πέδιλα που είναι πιο άνετα και δροσερά, αλλά και να συγκρατούν καλά το πόδι για να μην έχουμε ατυχήματα. Και από φθινόπωρο περνάμε σε πιο κλειστό παππουτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...