Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ?


Recommended Posts

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΕΠΑΘΕ ΑΥΤΟ Η ΑΛΛΗ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΦΥΣ.ΤΟΚ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΙΣ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ. ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΕΙΝΑΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ? ?????

ΕΝΤΑΞΗ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ , ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

ΓΕΝΙΚΑ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΑΡΙΑ!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ.....

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ (ΚΟΥΤΑΛΕΣ,ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ ΚΛΠ)ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΑΠ΄ΤΗΝ ΑΛΛΗ , ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΩΣΤΕ Η ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΣ.

ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ, ΑΛΛΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι και το δικο μου το μωρο με βεντουζα βγηκε. Σοκαριστηκα οταν το ειδα να εχει σχεδον 2 κεφαλια. ενα το κανονικο και εναν τεραστιο ογκο απο το οιδημα. Αλλα σε μια μερα επανηλθε και μετα απο μια βδομαδα δεν φαινοταν τιποτα. Τωρα ειναι 4 μηνων και το κεφαλακι του ειναι κανονικοτατο. Το κακο ειναι οτι επειδη βγηκε αποτομα και δεν προλαβε να προσαρμοστει στον γενετικο σωληνα εμεινε 3 μερες στη θερμοκοιτιδα γιατι ενω μπορουσε να εισπνευσει δεν μπορουσε να εκπνευσει σωστα. Ο γιατρος ειπε οτι το παθαινουνε καμια φορα αυτο τα μωρα που γεννιουνται με βεντουζα. Ητανε μια κακη στιγμη αλλα ευτυχως περασε. Η γιατρος μου παντως δεν ηθελε να μου κανει καισαρικη γιατι το κεφαλι του φαινοτανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΑΧΕΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ??????????????????

ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΑΝΧΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΞΑΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μην φοβασαι καθολου τη βεντουζα,δεν ειναι τιποτα!Μιλαμε ομως για βεντουζα και οχι εμβρυουλκο[τις λεγομενες κουταλες]!Εγω γεννησα πριν 23 χρονια με βεντουζα και ο γυιος μου οταν γεννηθηκε ειχε ενα καρουμπαλο που εξαφανιστηκε σε λιγες μερες,ολα ηταν μια χαρα,η συκυουλκια,ετσι λεγεται με τη βεντουζα χρησιμοποιειται πολυ συχνα και δεν ειναι κατι σοβαρο,μην φοβασαι και μην σκεφτεσαι αρνητικα!ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η δική μου μικρουλα βγηκε με βεντουζα . Δεν ειχε καμια αλλιωση στο κεφαλάκι της και μετα απο 5 μερες καναμε και υπέρηχο για να δουμε οτι ολα ειναι καλα . Τα παντα τελεια !

Δεν ειναι λογος αυτος να αγχωνεσαι ... Πολλα συμβαινουν αλλα δεν σημαινει οτι θα συμβει και σε σενα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 14 years later...
στις On 1/6/2009 at 8:02 ΜΜ, ο/η TEO COOL είπε:

ΕΛΕΝΑΚΙ , ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

ΓΕΝΙΚΑ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΑΡΙΑ!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ.....

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ (ΚΟΥΤΑΛΕΣ,ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ ΚΛΠ)ΕΙΧΑΝ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΑΠ΄ΤΗΝ ΑΛΛΗ , ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΩΣΤΕ Η ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΣ.

ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ, ΑΛΛΑ......

Γιατί εκφέρεις άποψη σε θέματα που δεν γνωρίζεις και δεν έχει προσωπική εμπειρία?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...