Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμβουλευτικο Εκπαιδευτικο Κεντρο


Recommended Posts

ναι πέρασε πριν ένα μήνα .

ήθελα και εγώ να το κάνω θέμα αλλά το ξέχασα .

στην αρχή μου είπανε στο τηλ ότι είναι από το κέντρο μάνας και παιδιού και θα έρθουν για να μας μιλήσουν για την διαπαιδαγώγηση και να μας φέρουν και ένα δωράκι .

εγώ ξέρω ότι το κέντρο μάνας και παιδιού είναι του ικα για τις έγκυες και τις μανές να πάνε εκεί για εξετάσεις .

όταν ήρθε και μετά από πολυυυυ ώρα έφτασε πια στα βιβλία ,τα είδα όλα κυριολεκτικά ,την ξαπόστειλα ευγενικά και ένοιωσα πολύ προδομένη .τι να πω δεν το περίμενα !!!!α! το δωράκι ήταν μια αφίσα τις κακίας ώρας με ζώα .

μάλλον από το ικα παίρνουν τα στοιχεία η από τα νοσοκομεία ,τι να πω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα ενα μικρο ψαξιμο στο ιντερνετ και ειδα οτι η διευθυνση και τα στοιχεια τους ανηκουν σε εναν εκδοτικο οικο και οχι σε καποιο ερευνητικο κεντρο.εγω δυστυχως επεσα στην παγιδα και παραγγειλα μια εγκυκλοπαιδεια, εδωσα και προκαταβολη 100 ευρω, αλλα μετα που το καλοσκεφτηκα αποφασισα να ακυρωσω την παραγγελια.Τους εστειλα πριν λιγο μαιλ για την ακυρωση.Οποια αλλη κοπελα εχει εμπειρια ας τη γραψει.καλο ειναι να αλληλοπροστατευομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποτιθεται 5 ιουνιου θα μου φερουν την παραγγελια μου. ανυπομονω να με παρουν τηλεφωνο για να μου κλεισουν ραντεβου...να ακουσουν οσα θα επρεπε να ειχαν ακουσει τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

στην αρχή μου είπανε στο τηλ ότι είναι από το κέντρο μάνας και παιδιού και θα έρθουν για να μας μιλήσουν για την διαπαιδαγώγηση και να μας φέρουν και ένα δωράκι .

εγώ ξέρω ότι το κέντρο μάνας και παιδιού είναι του ικα για τις έγκυες και τις μανές να πάνε εκεί για εξετάσεις .

όταν ήρθε και μετά από πολυυυυ ώρα έφτασε πια στα βιβλία ,τα είδα όλα κυριολεκτικά ,την ξαπόστειλα ευγενικά και ένοιωσα πολύ προδομένη

Το ιδιο επαθα και εγω!Αλλα έπεσα στην παγίδα και παρήγγειλα ένα σετ από παραμύθια εικονογραφημένα + cd με τα παραμύθια. Είχα παραγγείλει και κάποια βιβλία ιατρικά αλλά τα ακύρωσα γιατί μου έβαλε χέρι η κουνιάδα μου. Τα είχα πάρει στο κρανίο γιατί δεν σου λένε από την αρχή ότι είναι για βιβλία αλλα οτι είναι ενημέρωση για το μωρό. Πιστεύω οτι τα στοιχεία τα παίρνουν απο τα μαιευτήρια γιατί με έπαιρναν τηλέφωνο και απο άλλες εταιρίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον δεν ειναι τα μαιευτηρια που δινουν τα στοιχεια μας αλλα καποιοι αλλοι γιατι εμενα με ζητησαν με το πατρικο μου ενω στο Ιασω νοσηλευτηκα με του αντρα μου κ εκεινοι δεν το ηξεραν του αντρα μου το επιθετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΑ!! ΤΑ ΣΤΟΙΧΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΕΥΤΗΡΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΕΞΗΤΕΙΡΙΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ Η ΟΧΙ:angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ημουν ψαγμενη απο το πρωτο παιδι.Με πηραν προχθες απο το κεντρο παιδιου(χαχα) απο αποκρυψη αριθμου να συμπληρωσω το ερωτηματολογιο.Και της ειπα με οχι κομψο τροπο οτι μη κοροιδευτε το κοσμο,γιατι ξερω οτι θα ερθει μια αγενεστατη πλασιε να μου πουλησει βιβλια!!εννοειται πως μου το εκλεισε καταμουτρα.

Δεν θα φορτωνα, αν στον Θανο πριν 3 χρονια ερχοταν μια ευγενικη κυρια.Και το λεω αυτο γιατι ηρθε μια , κατσικωθηκε στον καναπε και μου ελεγε ενα σωρο ....κιες.Και καλα τι θα κανω αν το παιδι μπλεξει με ναρκωτικα, αν ειναι γκει, αν πνιγει και ενα σωρο αηδιες.Της εξηγησα με ωραιο τροπο οτι αν χτυπα ξυλο ερθει αυτη η ωρα θα παω σε ψυχολογο.Ηταν τρομερα επιμονη, αγενης και με πολυ θρασος.Ηταν μαρτυρας η μαμα μου κ μια φιλη μου που ειχαν ερθει να δουν το μωρο.

Επισης τοτε επειδη ημουν ψιλουποψιασμενμη, τους ειπα στο τηλεφωνο οτι αν ειναι να συμπληρωσω ερωτηματολογιο να ερθουν , αρκει τονισα, να μην μου βγαλει βιβλια και παραμυθια.Ναι ναι, μου ειπε μονο για ερωτηματολογιιο και ενα δωρακι!!!

Αν θελετε τοσο πολυ να παρετε βιβλια κοριτσια, πηγαινετε σε καλα κ μεγαλα βιβλιοπωλεια να διαλεξετε οποιο θελετε.

Αυτες οι εταιρειες ειναι απαραδεκτες αλλα πιο απαραδεκτοι ειναι αυτοι που δινουν τα στοιχεια μας πχ μαιευτηρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,

για να μην την πατησουν και αλλες θα βαλω topik "προσοχη στους πλασιε" στο section "τοκετος και μαιευτηριο. διαδωστε το σε γνωστες και φιλες για να σταματησει αυτη η εκμεταλλευση.ας ελπισουμε οτι εγω ημουν το τελευταιο θυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την πάτησα και εγώ και εμένα μου το προχώρησε τι θέμα λέγοντας οτι η ίδια είναι παιδοψυχολόγος και οτι δουλεύει καθημερινά με παιδιά με προβληματικές συμπεριφορές..

Τα πήρα πολύ άσχημα με την κοροιδία και θα κινηθώ και νομικά εναντίον της συγκεκριμένης ηλίθιας. Τους είπα φυσικά οτι δεν πρόκειται να πληρώσω μια και να έρθουν να πάρουν τα βιβλία. Μου είπε οτι την Δευτέρα θα με πάρουν τηλ αφού κοιτάξουν τι έχω πάρει κ τέτοια... Εγώ δεν πιστεύω οτι θα γλιτώσω τα λεφτά αλλά τουλάχιστον θα βρώ αυτήν την μαλα...νη και θα βρει πολύ άσχημα τον μπελά της με τα ψέμματα που έλεγε. Τα βιβλία είναι μια χαρά, αλλά όχι με τόση κοροιδία!

Θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με εχει παρει κανεις και ελπιζω να μην με παρει..

Μια φιλη μου πηρε κατι τετοια αλλα δεν ξερω αν ηταν αυτα.

Θα ρωτησω..

ΜΕ ΤΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΣ;;;;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ Κ ΓΩ..ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΡΘΑΝ Κ ΠΩΣ ΜΕ ΠΕΙΣΑΝΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΕΙΔΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΞΑΠΑΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ Κ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΑΝ..ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΛΑΣΑΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ..ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΟΥΝ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε εμενα ειχαν περασει πρν καν σαραντησουν τα παιδια και μου ελεγε για τα εκπαιδευτικα βιβλια τους

ελεος βρε κοπελια της λεω

περνα σε 2 χρονια απο τωρα και τα λεμε

απο το μαιευτηριο μου ειπε τα βρηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πέρασε πριν ένα μήνα .

ήθελα και εγώ να το κάνω θέμα αλλά το ξέχασα .

στην αρχή μου είπανε στο τηλ ότι είναι από το κέντρο μάνας και παιδιού και θα έρθουν για να μας μιλήσουν για την διαπαιδαγώγηση και να μας φέρουν και ένα δωράκι .

εγώ ξέρω ότι το κέντρο μάνας και παιδιού είναι του ικα για τις έγκυες και τις μανές να πάνε εκεί για εξετάσεις .

όταν ήρθε και μετά από πολυυυυ ώρα έφτασε πια στα βιβλία ,τα είδα όλα κυριολεκτικά ,την ξαπόστειλα ευγενικά και ένοιωσα πολύ προδομένη .τι να πω δεν το περίμενα !!!!α! το δωράκι ήταν μια αφίσα τις κακίας ώρας με ζώα .

μάλλον από το ικα παίρνουν τα στοιχεία η από τα νοσοκομεία ,τι να πω .

καλησπερα...και εγω μια απο τα ιδια :D

γεννησα στο μητερα...

και μετα απο λιγες μερες με πηραν και καλα,

απο το μαιευτηριο,οτι κερδισα ενα δωρακι,ηξεραν ολα μου τα στοιχεια....

εκλεισα ραντεβου,

και ηρθε μια κυρια...

που τυχαια την ηξερα κιολλας...

και μου πουλαγε βιβλια,και cd με παραμυθια...

και το δωρο μου ηταν μια αφησα με ζωακια,(οντως της κακιας ωρας) :mrgreen:

την εδιωξα πολυ ευγενικα...

και με ξαναπηρε τηλεφωνο μετα απο 2 μηνες,μηπως ειχα αλλαξει γνωμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΠΙΣΩ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΑΙΩ...ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ..ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ..ΓΙΑΤΙ ΣΥΣΤΗΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ "ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΗΤΕΡΑ"..ΕΛΕΟΣ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ..ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Και σα χαζή την πάτησα κι εγώ-γιατί κι εμένα ο δίχρονος γιος μου δε μιλάει και πιάστηκα απ'αυτό-ότι είμαι η απόλυτη περίπτωση πως υπάρχει ήδη πρόβλημα δυσλεξίας με το παιδί και πως αν πάρω τα βιβλία θα βοηθήσω το παιδί.αν δεν τα πάρω,το πρόβλημα θα επιδεινωθεί και αργότερα αυτά που θα πληρώσω σε λογοθεραπευτες θα είναι πολύ περισσότερα...η συμπεριφορά της άλλαξε πολύ όταν της είπα οτι είναι πολλά τα λεφτά και δεν θα πάρω μια απόφαση χωρίς να το ξέρει κι ο άντρας μου!τσαντιστηκε και είπε ότι σήμερα πια δεν πρέπει να μας κάνει ο άντρας μας κουμάντο!!υπέγραψα γιατί όντως τα βιβλία ήταν εκπαιδευτικά και χρήσιμα αλλά όχι για 240 ευρώ..δεν έδωσα προκαταβολή και τελικά τους πήρα τηλ. να ακυρώσουν την παραγγελία.περιμένω να δω τι θα γίνει..ο,τι νεότερο έχω θα σας ξαναπώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Καλησπερα!!!! Δυστυχως την πατησα κι εγω ?? κι αγορασα κατι βιβλια αξίας 200€!!!!  Εντωμεταξυ περνω τηλεφωνο για να το ακυρώσω και δεν μπορω να τους καλέσω σε κανενα τηλεφωνο. Οταν ηρθαν για τη δόση και τους το ειπα και ζητησα ενα τηλεφωνο, αυτος μου ειπε απλα οτι αυτα τα τηλεφωνα μαλλον δε λειτουργούν κι οτι μαλλον δε γινονται επιστροφές. Κι αντι να μου δωσει ενα τηλεφωνο να μπορεσω να επικοινωνήσω με καποιον υπεύθυνο, απλα μου δωσε το κινητο του!!!! Αν γνωρίζει κανενας τιποτα παραπανω, καποιο e Mail ή καποιο τηλεφωνο επικοινωνίας πειτε μου σας παρακαλω... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...