Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΤΕΣ

ΚΟΙΜΗΖΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ(10ΜΗΝΩΝ + ) ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΗΤΑΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ

ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΤΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΕΚΛΑΙΓΕ,ΧΤΥΠΙΟΤΑΝΕ,ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΓΑΝΕ

ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ....ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ...ΜΕΧΡΙ ΕΧΤΕΣ...

ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΑΛΙ

ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΕΥΡΙΑΣΑ Κ ΤΟΥ ΛΕΩ ''ΤΕΡΜΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ

ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΣΟΥ,ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ'''.ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ,ΤΟ

ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝΑ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ

ΜΟΥ.ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ ΤΑ

ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΝΥΣΤΑΞΕ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ

ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥ..ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΙ ΤΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ

ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ....:woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ Ο Ο Ο Ο !!!

ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΤΑΚΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ....ΠΙΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΟΦΕΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΣΑΝ ΧΑΡΑΧΤΗΡΑ. ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΟΥΣΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΝ ΘΕΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΟΥΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΜΠΙΣΕΥΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ.

ΕΓΩ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΓΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ 90% ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΑΘΕΙΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. 1 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΡΙΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΧΑΖΟΚΛΑΙΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΛΑΨΕΙ ΜΕ ΝΕΥΡΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΛΙΓΟ ΚΙ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΜΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Γιωτακι μου! Παραδειγμα προς μιμιση ο γαμπρουλης μου! Εμενα πρεπει να την κουναω στο καροτσι για να την παρει ο υπνος... και το μεσημερι δε θελει την κουνια της, κοιμαται στο καροτσι... Αχ τι να κανω; Πόση ωρα τον αφησες να κλαιει; Εκλαιγε με δακρυα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο γιατάκι !!! καλή ξεκούραση τώρα .

είναι ένας τρόπος αυτός που τον έχουν αρκετά βιβλία για το πως να βάζεις το παιδί για ύπνο και να μάθει να κοιμάται μόνο του .έχω διαβάσει την μέθοδο αυτήν .άλλοι γονείς την απεχθάνονται άλλοι καταφεύγουν εκεί .δεν κρίνω κανέναν .όμως να διευκρινίσω κάτι όλα τα βιβλία που έχουν αυτήν την μέθοδο διευκρινίζουν ότι πρέπει να εφαρμόζετε από 6 μηνών και πάνω .πρωτύτερα δεν καταλαβαίνει το μωρό για πιο λόγο το κάνει ο γονιός και το μόνο που γίνετε είναι να κοιμάται κουρασμένο από το κλάμα και να αισθάνεται στο τέλος ανασφάλεια ,μίας και μέχρι τον 6 μήνα δεν ξέρουν ότι είναι ξεχωριστός άνθρωπος από την μαμά .

δεν κρίνω κανέναν απλά λέω τι έχω διαβάσει σε βιβλία που διδάσκουν αυτήν την μέθοδο ,από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του κάθε γονιού τι θα κάνει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου!!!!!!! :)

Που εισαι εσυ χαθηκες!!

Ειναι ηδη 10+ μηνων το αγορακι μας! Μπραβο μπραβο. Πολυ γρηγορα μεγαλωνουν...

Λοιπον Γιωτακι μου συγχρητηρια για την υπομονη σου και συγχαρητηρια που τα καταφερες τελικα και κοιμαται μονος του. Ετσι πρεπει ομως για να μαθουν(ετσι λεω τωρα ;) ). Αν θα εχω τετοιο προβλημα θα σε φοναξω :laugh: :laugh: !!

Φιλακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΤΟΝ ΤΑΣΟΥΛΉ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 12.10 Κ ΤΟΝ ΠΗΡΕ

Ο ΥΠΝΟΣ ΣΤΙΣ 12.40.ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΔΗΛ.

ΕΚΛΑΨΕ ΕΚΛΑΨΕ ΦΩΝΑΖΕ Κ ΜΑΜΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ,

ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝΑ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ

Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΟΥΓΙΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ......

Ο ΘΟΔΩΡΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΠΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ ΥΠΕΡΒΑΡΟΥΣ....:P

ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩς ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΦΑΓΗΤΟ (ΜΠΙΜΠΕΡΟ).

ΗΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ,ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΞΩ.

ΧΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 9.30 , ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΗΤΑΝ ΑΝΗΣΥΧΟΣ, ΤΟΥ ΕΚΑΤΣΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ , ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 5.30.ΕΚΕΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΪΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ.

ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ!

ΠΑΝΤΩς ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.

ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΧΕΡΙΑ.ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΞΑΠΛΑ.

ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΜΗΚΥΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν οντως καταφερες κατι τετοιο συνχαρητηρια,,,,:laugh:

εγω δεν ειμαι ακομα μανουλα αλλα απο οτι ακουω το θεμα υπνου ειναι μεγαλο...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki μπραβο σας!!! εγω πολυ ζορι τραβαω με τον υπνο του μικρου μου. ειναι 9 μηνων και ακομη δεν εχω κοιμηθει ολοκληρη νυχτα :( . χθες επιχειρησα να τον αφησω στο κρεβατι του και αφου εκλαιγε με λυγμους πιαστηκε απ'το καγκελο και σηκωθηκε. φοβηθηκα να μην πεσει και τον κοιμησα στα χερια. ομως οπως λες ποναει ολο μου το σωμα, μεση χερια, ποδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟ Ο Ο Ο Ο !!!

ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΒΡΕ ΓΙΩΤΑΚΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ....ΠΙΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΟΦΕΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΣΑΝ ΧΑΡΑΧΤΗΡΑ. ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΟΥΣΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΝ ΘΕΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΟΥΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΜΠΙΣΕΥΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ.

:blink: το ραβω καλυτερα !:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γιώτα!Συγχαρητήρια!Τα κατάφερες.Άντε να δούμε εμείς τί θα κάνουμε!Μιας που το θέμα είναι για τον ύπνο:η Ευτυχία είναι κοντά 14 μηνών και ενώ μέχρι τους 10 μήνες κοιμότανε μια χαρά στο κρεββατάκι της έχει από τον Φεβρουάριο που θέλει να κοιμάται στο κρεββάτι μας, για να έχει άπλα, και θέλει και κάποιον δίπλα της.όταν την βάζω στο κρεββάτι της αρχίζει τσιρίζει, κλαίει και σηκώνεται και όρθια ακόμη και όταν εγώ είμαι στον καναπέ που είναι στο δωμάτιό της. Δεν ξέρω τί να κάνω.Βέβαια δεν φταίει σε καμιά περίπτωση η Ευτυχία,εμείς φταίμε.Επίσης πρέπει να σας πώ ότι την Ευτυχία την κρατάει η μαμά μου τις ώρες που είμαι στη δουλειά και από τον Φεβρουάριο άρχισε να φερνει στη μαμά μου και η αδερφή μου τον ανηψιό μου και μήπως αυτά τα κάνει από ζήλια!Από την άλλη σκέφτομαι μήπως της λείπουμε και γι αυτό μας θέλει κοντά της, να μας νιώθει!Εσείς βρε κορίτσια τί λέτε;Ξέρω ότι άλλο είναι το θέμα μας αλλά δεν ξέρω πώς να συμπεριφερθώ!

Συγγνώμη και για το μακρισκελές μήνυμά μου!!

Φιλιά στα μπουμπούκια σας και καλό μεσημέρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ? ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ! ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΘΕΛΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΓΓΑΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ. ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ. ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ 6 ΜΗΝΩΝ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ. ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοκκινομαγουλίτσα δεν υπάρχει λόγος να αφήνεις το παιδί να κλαίει.

Αυτά περί στρατιωτικής εκπαίδευσης εγώ τα ακούω βερεσέ. Κάθε παιδί είναι διαφορετικό και δουλειά της μαμάς είναι να ανταποκρίνεται στις ιδιαίτερες απαιτήσεις και τις ανάγκες του. Δεν πιστεύω στη θεωρία της εκπαίδευσης ύπνου. Ξέρω παιδάκια που από μωρά κοιμόντουσαν στο κρεβάτι των γονιών τους και γύρω στα τρία με τέσσερα σιγά σιγά αποχώρησαν. 'Αλλ και στα επτά πηγαινοέρχονταν την νύχτα παρόλο που από μωρά κοιμόντουσαν στην κούνια μόνα τους.

Και ο δικός μου μέχρι έξι μηνών κοιμοταν στην κούνια του. Μετά, τα βράδυα κοιμάται μαζί μας (μας το κατέστησε σαφές:P και με βολευει πολύ και στο θηλασμό αλλά είναι και υπέροχο συναίσθημα. Το λεγόμενο family bed, δεν μας δημιουργεί κανένα πρόβλημα, αντίθετα είναι μεγάλη ευτυχία..Βέβαια πολοί γονείς το έχουν σε άλλο δωμάτιο, όχι απλώς σε άλλο κρεβάτι και από σαράντα ημερών! Δικαίωμά τους! Κάθε οικογένεια είναι διαφορετική, με άλες συνήθειες, άλλες προτεραιότητες. Υπάρχουν πάντως θεωρίες που στηρίζουν και τις δύο απόψεις. Διαλέγεις και παίρνεις!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΓΩ.... ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ?.... Κ ΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ... ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ... :( ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΥ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ Κ ΞΥΠΝΑΕΙ... ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ Κ ΕΓΩ ΛΙΩΝΩ... ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ?? Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΣΑΝ ΡΟΜΠΟΤ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΝΕΥΡΙΚΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ...Ε , ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ.... ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο που τα καταφέρατε, εγώ όμως δεν μπορώ να αφήσω την μικρούλα μου να κλαίει για μισή ώρα!!! την λυπάμαι, μια φορά την άφησα 10 λεπτά και μετά πήγα και η καημενούλα έτρεμε από το κλάμα!!:( την πήρα αγκαλιά και συνέχιζε να τρέμει για μερικά λεπτά! Από τότε όταν κλαίει την παίρνω στην αγκαλιά μου, γιατί όταν αρχίσει να περπατά σίγουρα δεν θα θέλει τόσο τις αγκαλιές. Άλλωστε όταν γίνει ενήλικας θα δοκιμάσει την πικρή πλευρά της ζωής γιατί λοιπόν να κλαίει από τώρα?!

Κοιμάται στην αγκαλιά μου την ώρα που θηλάζει αλλά το πρόβλημά μας είναι ότι ξυπνάει το λιγότερο 2 φορές την νύχτα! και προχθές ήταν ξύπνια από τις 22.00 μέχρι τις 1.00 και έκλαιγε δεν μπορούσα να την ηρεμήσω με τίποτα!! πιπίλα? την φτύνει! (και-μεταξύ μας-καλά κάνει).

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον γιο μου, κοιμόταν από μόνος του από 5 μηνών και δεν ενοχλούσε και είναι πολύ ανεξάρτητος στον ύπνο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο δικος μου κοιμαται μονος του απο 1 μηνων (που τον φεραμε στο σπιτι)ευτυχως ηταν πολυ ευκολος στον υπνο εκτος απο την περιοδο των κολικων

παντως εγω δεν θα αντεχα να τον αφησω να κλαιει τοσο πολυ και να μην τον παρω αγκαλια!!

μου κοιμοταν παντα το μεσημερι και το βραδυ μολις τελειωνε το γαλα του αμεσως ομως τωρα εδω και ενα μηνα (ειναι πλεον 10 μηνων) εχει ξεκινησει κατι που δεν το εχει κανει ποτε θελει να τον νανουριζω στην αγκαλια μου!!!!!

και ετσι κανω αλλα σιγα σιγα θα του το σταματησω γιατι απο την μια κοβει τον υπνο του για να τον ξαναπαρω και απο την αλλη εχω χειρουργημενο το χερι μου και τωρα ειναι βαρυς και ποναω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ

ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ.ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ Κ ΤΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ

ΤΟΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΗΡΕΜΟΥΝ Κ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.

ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ

ΑΡΓΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ

ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΖΑ 50 ΛΕΠΤΑ

ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΑΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΚΑΛΩΣ

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΠΕΘΑΜΕΝΗ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ....ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ

ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΖΗΤΑΓΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΜΕΤΑ

ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝΑ.

ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΕΚΛΑΨΕ ΛΙΓΟ(ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ

ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΜΙΜΟΑΠΤΟΥ) Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΗΣΥΧΑΣΕΙ Κ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΦΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΠΙΟ

ΠΟΛΥ Κ ΗΡΕΜΗ.

ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΑΝ ΔΗΛ.ΤΟ ΚΟΙΜΗΖΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ,ΠΟΔΙΑ,ΜΑΖΙ ΤΗΣ

ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΗΡΕΜΗ

ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

ΑΛΛΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ 5 ΚΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΜΗ ΚΛΑΨΕΙ Κ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ....

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιοτακι:)

δεν ειναι απιστευτο που κοιμαται μονος του???

με τις μεθοδους υπνου ημουν πολυ κατα....

παρολα αυτα εχω ενα παιδι που δε του αρεσει πραγματικα ο υπνος.

για να κοιμηθει παλιοτερα ειχαμε δραματα(οπως κι εσυ γιωτα φανταζομαι)

στην αγκαλια με εσπρωχνε κι εκλαιγε,στο κρεβατι δεν ειχα προβλημα να τον παρω(εκτος απο νεογεννητο που η αληθεια ειναι οτι φοβομουν μην τον πλακωσω)αλλα ο ιδιος το ειχε χωρο παιχνιδιου,σηκωνοταν και χοροπηδουσε.

η μεση μου ειχε γινει απο το πηγαινε ελα χαλια.το χειροτερο ηταν οτι τη νυχτα καθε μια ωρα ξυπνουσε....και πολλες φορες για να παιξει:S

ενα βραδυ 300 η ωρα τα ειχα δει ολα απο την κουραση(πραγματικα ομως)

και αποφασιζω και βγαινω απο το δωματιο....5 λεπτα ηταν...

αλλα 5 λεπτα την αλλη μερα κι αυτο ηταν

τωρα εχω ενα παιδι πιο ξεκουραστο και πιο χαρουμενο.κοιμαται ολο το βραδυ,με εξαιρεση καποιες νυχτες που πραγματικα κατι τον ενοχλει,φυσικα τοτε τον ηρεμω με αγκαλιτσες:)

το μεσημερι επιτελους ξεκουραζεται,και δεν εχω παρα να τον αφησω στο κρεβατακι του και αμεσως κοιμαται:)

οτι και να λεμε ειναι θεμα παιδιου....οπως και υπομονης της μαμας...εγω συγνωμη αλλα δεν αντεχα αλλο,δεν ειχα κουραγια και ημουν χαλια ολη μερα(που αυτο πιστευω οτι ηταν χειροτερο για το παιδι μου.)

οποτε πραγματικα μπραβο γιωτακι...ευχομαι να τα πατε τοσο καλα και στη συνεχεια και να εισαι ξεκουραστη για να ειναι και το παιδακι σου πιο χαρουμενο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giotaki mou nomizw oti ta sxolia pou ginane den htan gia thn dikh sou periptosh alla gia mia alh apantish edw mesa .

etsi katalaba egw ....

opos eipa sto mhnima mou apo mia hlikia kai meta katalabenoun poly kala ti toys zhtas na kanoyn kai den toys einai epodino .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΚΑΜΙΑΣ ΜΑΝΑΣ ΤΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΑΠΛΩΣ ΕΞΕΦΡΑΣΑ ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ "ΜΙΛΗΣΑ" ΦΩΝΑΧΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ Κ ΕΓΩ ΥΠΟΚΕΙΠΤΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΓΛΥΚΑ ΤΗΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Π.Χ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΣΤΙΣ 21:30 μμ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΩ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΓΑΛΗΝΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΚΑΛΟΜΑΘΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑ ΜΕΤΑ, ΕΤΣΙ "ΞΥΠΝΩ" ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ ΤΗΣ ΧΑΖΟΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΩ ΜΕΣΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ "ΚΑΚΟΜΑΘΩ" ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΘΕΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ.

ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά happy mammy μου τα κορίτσια απαντούσαν στη δική μου περίπτωση μου επειδή άδραξα την ευκαιρία να εκφράσω και το δικό μου πρόβλημα αφού αφορούσε τον ύπνο!Συγγνώμη αν ξεφύγαμε από το δικό σου θέμα!Και εγώ με την κόρη μου την Ευτυχία από τότε που σαράντησε μέχρι τον 10ο μήνα δεν αντιμετώπιζα προβλήματα στον ύπνο.Την έβαζα στο δωμάτιό της, στο κρεββατάκι της και κοιμόταν μόνη της!Τώρα όμως έχει από τον Φεβρουάριο με Μάρτιο που κοιμάται στο κρεββάτι μας και αφού κοιμηθεί την πάμε στο δικό της!Απλά ίσως να περνάει κάποια φάση!

Εγώ λοιπόν το γύρισα κάπως το θέμα!

Συγγνώμη!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...