Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοιλοιοπλαστικη


Αννιτα

Recommended Posts

Μετα την εγκυμοσυνη κ ενω εχω χασει τα κιλα που πηρα εχω χαλαρωση στην περιοχη της κοιλιας που δεν φευγει ουτε με κρεμες ουτε με γυμναστικη διαβασα σε περιοδικο για κοιλιοπλαστικη εχει κανει καποια κοπέλα?Ποσο κοστιζει?Το αποτελεσμα ειναι καλο?Πραγματικα ντρεπομαι να παω για μπανιο πως να φορεσω μαγιο η κοιλια μου δειχνει σαν να ειμαι 70 χρονων.Οποιαδηποτε λυση δεκτη τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη βρε κορίτσι γιατί αυτό το θέμα με απασχολεί και εμένα. Εχουν περάσει τρεις μήνες και ακόμα η κοιλιά μου είναι στην ίδια κατάσταση.

Δεν υπάρχει όντως τρόπος να φύγει ούτε καν με γυμναστική?

Αννιτα δεν μας λες πόσος καιρός έχει περάσει από την γέννα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια ημουν απο μικρη αδυνατη και επειδη παχυνα αποτομα μεσα σε ενα χρονο η κοιλια μου εχει ραγαδες γμτ!!!!! και σκετηκα και εγω για την κοιλιοπλαστικι,αλλα περιμενω να γεννησω!!! εεε δηλαδη να μεινω πρωτα εγκυος και να γεννησω!!!! και να την κανω μετα,γιατι ακουσα οτι εκτως απο σπανιες περιπτωσεις γυναικων που τις ευογισε ο θεος με σωματα ανθεκτικα,εμεις οι υπολοιπες ειναι δυσκολο εως ακατορθωτο να φυγουν οι ζαρες και οι ραγαδες!!! γιατι θελει να εισαι 5 ωρες την ημερα γυμναστηριο!!! και οι μαμαδες με τα μωρα και ολες τις υποχρεωσεις δεν γινεται να ασχολουνται ολη μερα με την κοιλια τους!! ααααα εγω το εχω πει στον γυναικολογο μου οτι μολις γεννησω μετα θα με αναλαβει ο πλαστικος κατευθειαν!!! μια και καλη!!! μην ξανατρεχω μετα!!! αλλα ποσο να κοστιζει αραγε...? εγκεφαλικο θα παθει ο χρηστος!!!!!! χχαχααχιχιιχχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!Έχω γεννήσει εδώ και τρία χρόνια. Δεν λέω η κοιλιά μου έχει φτιάξει αρκετά χωρίς κρέμες και χωρίς γυμναστική. Αλλά ένα προβληματάκι το έχω!:P Από ότι έχω μάθει λόγω του ότι θέλω να κάνω κι άλλο παιδάκι η κοιλιοπλαστικη στην περίπτωσή μου δεν συνιστάται. Είναι δώρον άδωρον! Το ίδιο μου είπαν και για τις ευρυαγειες. Δείτε αυτό το κειμενάκι!

Οι καλύτεροι υποψήφιοι για κοιλιοπλαστική

Oι καλύτεροι υποψήφιοι για κοιλιοπλαστική είναι άνδρες ή γυναίκες σχετικά εύμορφοι, αλλά ενοχλούνται από μεγάλη παχιά κοιλιά ή χαλαρό κοιλιακό δέρμα, τα οποία δεν φεύγουν με τη δίαιτα ή την άσκηση. Η χειρουργική επέμβαση είναι ιδιαίτερα χρήσιμη στις γυναίκες που, μέσω των πολλών εγκυμοσύνων, έχουν τεντώσει τους κοιλιακούς μυς και το δέρμα τους πέρα από το σημείο όπου μπορούν να επιστρέψουν σε κανονικό. Η απώλεια ελαστικότητας δέρματος στους πιο ηλικιωμένους ασθενείς, που εμφανίζεται συχνά και με μικρή παχυσαρκία, μπορεί επίσης να βελτιωθεί.

Οι ασθενείς που σκοπεύουν να χάσουν πολύ βάρος πρέπει να αναβάλλουν τη χειρουργική επέμβαση. Επίσης, οι γυναίκες που προγραμματίζουν μελλοντικές εγκυμοσύνες πρέπει να περιμένουν, δεδομένου ότι οι κάθετοι μύες στην κοιλία (ορθοί κοιλιακοί) που ενώνονται κατά τη διάρκεια της χειρουργικής επέμβασης, μπορούν να χωρίσουν πάλι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εάν έχετε κάποιο σημάδι από προηγούμενη κοιλιακή χειρουργική επέμβαση, ο γιατρός σας μπορεί να σας αποτρέψει να κάνετε κοιλιοπλαστική ή μπορεί να σας προειδοποιήσει ότι τα σημάδια μπορεί να είναι κατ' ασυνήθιστο τρόπο εμφανή.

Η κοιλιοπλαστική μπορεί να ενισχύσει την εμφάνισή σας και την αυτοπεποίθησή σας, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα μοιάζετε με αυτό που θεωρείτε εσείς ιδανικό, ή να κάνει τους άλλους ανθρώπους να σας μεταχειρίζονται διαφορετικά. Προτού αποφασίσετε να κάνετε τη χειρουργική επέμβαση, σκεφτείτε προσεκτικά τις προσδοκίες σας και συζητήστε τις με το χειρούργο σας.

Ελπίζω να βοήθησα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι ραγάδες θα ναι το τελευταίο πράγμα που θα σε απασχολεί εμφανισιακά μετά από μία γέννα!!

Από τι να ξεκινήσω? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν...καθολου δεν μου αρεσε αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω εχω αγχωθει με τις γραμμες που φαινονται!!!! υπαρχει και χειροτερο??????????????????????????????????? αμανννννννννννννννννν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γινονται τα μεμε??????????????????????????????????????????????????????

σαν να ζαλιζομαι!!!!!!!!!!!!

ελεος δηλαδη!!!!!! δηλαδη οταν θα κανω παιδι θα χασω τον αντρα μου???? γιατι λογικα αν τα παθει ολα αυτα μια γυναικα,ε ενταξει και ο αντρας πως να νοιωσει ερωτικη διαθεση με μια γυναικα που εχει γινει ετσι¨>>?????? και οχι τπτ αλλο,δεν θα εχει και αδικο ο ανθρωπος!!!! αμαν!!!! το επαθα τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary ελεος!Ετσι οπως τα λες θα γινεις η αιτια της υπογεννητικοτητας!χεχεχε!

Εχω γεννησει εδω κ 13 μηνες.

Κ η χαλαρωση ΧΑΛΑΡΩΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που λες περί χαλάρωσης μετα από 13 μήνες Αννίτα μου... :(

τι να πω η γυναίκα? Είναι το θέμα που με απασχολεί "αποκλειστικά" εδώ και αρκετό καιρό.... Ο κορσές δεν κάνει τίποτα τελικά???

Υ.Γ Sory που σου χω @##*%@# το θέμα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλο θέμα αυτό..

Γυμναστική δοκιμάσατε? Εγώ ξεκίνησα εδώ κ ένα μήνα περίπου και η κοιλιά απο κει που κρεμόταν :blink: τώρα έχει πάει στην θέση της κ είναι κ ορατά πιο μαζεμένη απο πόντους εννοώ. Και δεν κάνω κ τίποτα φοβερό, περπάτημα στο διάδρομο 3-4 φορές την εβδ για 1 ώρα κάθε φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

τι γινονται τα μεμε??????????????????????????????????????????????????????

σαν να ζαλιζομαι!!!!!!!!!!!!

ελεος δηλαδη!!!!!! δηλαδη οταν θα κανω παιδι θα χασω τον αντρα μου???? γιατι λογικα αν τα παθει ολα αυτα μια γυναικα,ε ενταξει και ο αντρας πως να νοιωσει ερωτικη διαθεση με μια γυναικα που εχει γινει ετσι¨>>?????? και οχι τπτ αλλο,δεν θα εχει και αδικο ο ανθρωπος!!!! αμαν!!!! το επαθα τωρα!!

αρχηκα καλημερα,

μη σε πιανει πανικος! εχε εμπιστοσυνη στην επιλογη σου και ολα θα πανε καλα, ηθελα να σε ρωτησω, ο γιατρος σου ειπε οτι καπακι με την γεννα θα κανεις και πλαστικη?????? καλα εχω παθει σοκ, 1ον προδικαζεις οτι θα κανεισ καισαρικη? και 2ον αν θα κανεις 2ο παιδι τι θα γινει?. Σε ρωταω γιατι εχω τοπικο παχος στην κοιλια, παντα ελεγα (και ακομη το λεω) οτι μολις τελειωσω με τις γεννες θα κανω κοιλιοπλαστικη, ειναι ενα ονειρο για μενα, ειχα επισκεπτει τον πλαστικο τον Ιωαννιδη καποτε, πριν παντρευτω και μου ειχε πει οτι αν σκοπευω να κανω παιδι εκεινος δε θα προτεινε να την κανω πριν. Η αποψη του ηταν οτι στην εγκυμοσυνη το δερμα θα ειχε λιγοτερες αντοχες και ελαστικοτητα με αποτελεσμα μετα την εγκυμοσυνη να ξαναχρειαστει κοιλιοπλαστικη. Γενικως ψαξτο λιγακι, ισως οι μεθοδοι να εχουν αλλαξει απο τοτε που πηγα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα τ'αλλα υπαρχουν πολλοι πλαστικοι, διασημοι και μη, δε το χω ψαξει τοσο πολυ, εχω μια φιλη που την εκανε στην Θεσσαλονικη και πηγε πολυ καλα. Κοστος απο 7000 εως 10000 ευρω, διανυκτερευση προερετικη, διαρκεια ειναι 1,5 ωρα για απλη κοιλιοπλαστικη και 2,5 ωρες για να κανετε και λιποαναρωθηση στην ιδια περιοχη, επανατοποθετουν τον ομφαλο, φευγουν και οι ραγαδες, επιστρεφετε σχεδον αμεσως στις υποχρεωσεις σας αλλα χρειαζονται αλλαγες σε γαζες κτλ για λιγες μερες. Δεν σας εγγυαται κανεις μονιμα αποτελεσματα αν παρετε ξανα κιλα ή εχετε και αλλη γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.safesurgery.gr/kosm_xeir_koilioplasty.asp

http://www.athanasioschristopoulos.com/womankoilia.html

οι εικονες θα σας δωσουν μια ιδεα για το αν εισαστε ή οχι μια περιπτωση που πρεπει να κανει την επεμβαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...