Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα;


Recommended Posts

κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια.τις τελευταιες 10μερες εχω συνεχως ταση για εμετο.νιωθω το στομαχι μου συνεχως φουσκωμενο.μπορει να πεινασω και αν δω φαγητο να μου φερει αναγουλα.η περιοδος μου ηρθε κανονικα την μ.εβδομαδα.το στηθος μου ποναει και οταν το πιανω ειναι σκληρο σαν να εχει ενα μπαλακι μεσα.ασε που τις τελευταιες 5μερες εχω συνεχως δεκατα τωρα π.χ.εχω 37,4.ακανα τεστ οχι σε πρωινες ωρες και μου βγηκε αρνητικο.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?και αν ναι γιατι τα τεστ βγηκαν αρνητικα?απαντηστε παρακαλω.και εκτος απ αυτο μου ηρθε και περιοδος την μ.εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera koritsares mou!!!mpa k gw san thn elpro niwthw oti tha mou rthei periodos polu pono!!!!to mono para3eno einai kati tsimpimatakia pou exw apo katw pou den ta 3anaeniwtha sthn periodo...kai tash gia emeto...

gioulibaby makari na exies sporaki sth koilitsa!!!

ax koritsia pws tha perasoun oi meres!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poio test ekanes?t predictor as poume pou 3erw deixnei ap th 1 mera ths kathisterhshs....

to self clear 5 meres meta th shlhpsh...apo th shlhpsh oxi apo thn epafh, opws mou eipan ta koritsia.

(an kanw lathos as me diorthwsei kapoia)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulibaby καλό θα ήταν να περιμένεις λίγες μέρες αλλά αν δεν μπορείς να περιμένεις κάνε μία χοριακή τη Δευτέρα.

anthy μου ακόμη στην αναμονή όλες μας και μακάρι να παραμείνουμε(αν και όπως έγραψα και πριν δεν εχω πολλές ελπιδες).Οτι έιναι να γίνει θα γίνει βρε κοριτσούδια αν όχι αυτό το μήνα πάμε για τον επόμενο, το σημαντικό είναι πως υπάρχει το forum και έτσι έχουμε η μία την άλλη για να συμμεριζόμαστε την αγωνία μας και να μας συμβουλέυουν οι "προσεχως" μανουλες που τα εχουν περάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw koritsakia stin idia katastasi....!!!!

prepei na perimenw i na kanw kana testaki lete??? tha skasw mexri tin deytera

eixa adiathetisei 5/4 kanonia prepei na moy erthi opoy na einai ...dn tin thelw omos oxi oxi katholoy

lete na kanw xekinise i kathisterisi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο κυκλος μου καθε φορα ειναι 30 μερες τουσ τελευταιους δυο μηνες εκανε την εμφανιση του στις 28 μερες ακριβως ουτε μια μερα καθυστερηση ο ατιμος γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Αχ αυτή η αναμονή μου τη δίνει στα νεύρα... σήμερα το πρωί ήμουν έξω από το Ιατρικό και πριν ανέβω το πρώτο σκαλοπάτι, συγκρατήθηκα και δεν πήγα για χοριακή! Είπαμε θα πάμε την Δευτέρα, αλλά φοβάμαι μην έρθει η ακατανόμαστη.

Θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι!

Ρε κορίτσια, τις τελευταίες μερες νιώθω ναυτία και ειδικά χθές και σήμερα σχεδόν όλη μέρα. Πόνους δέν έχω παρά μόνο κάτι ανεπαίσθητα πονάκια χαμηλά και ένα πρήξιμο στην κοιλιά (νιώθω σαν να έχω παραφάει και οτι από το πολύ φαϊ ανακατεύομαι) και επειδή το νιώθω έτσι, τρώω λίγο και στεγνό φαγητό χωρίς ζουμιά και σάλτσες αλλά νιώθω το ίδιο. Όταν περιμένω περίοδο (ξου ξου) έχω κάθε μήνα ημικρανίες 4-5 μέρες πριν μου έρθει και μάλιστα εαν δεν πάρω premig, δεν το ξεπερνάω με τίποτα. Τώρα ευτυχώς είμαι καλά και περιμένω (που να μην μου έρθει) την Δευτέρα. Επίσης στην περίοδο βγάζω καμιά φορά 1-2 σπυράκια στο πρόσωπο.... και δύστυχως το πρωι που ξύπνησα ανακάλυψα ενα... :(

Προσεύχομαι για όλες μας την Δευτέρα το μεσημέρι να μπούμε στο φόρουμ και να ανακοινώσουμε τα ευχάριστα!!!!!!!! :)

Φιλιά σε όλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω εχω πολλες ημικρανιες μια εβδομαδα πριν κ τωρα τιποτα παλι καλα.... ουφ μακαρι να μη ν ερθουν... εντωμετξυ εγω ποτε σπυρακια στην ακατανομαστη κ τωρα εχω βγαλςει ενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τετουλίνα μου λές να έχουμε κάτι ενδιαφέρον μέσα στις κοιλίτσες μας;; :)

Εχω ένα προαίσθημα, που δεν το είχα τους προηγούμενους 2 μήνες.... νίωθω οτι είμαι έγκυος... δεν ξέρω .... αυτή την εντύπωση έχω. Εκτός και αν γλυκιά μου τρελάθηκα και δημιουργεί το μυαλό μου τα συμπτώματα αυτά.... τι να πω;

φοβάμαι όμως μην έρθει πάλι "ΑΥΤΗ"... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η καταραμενη να μην ερθει μακαρι... μακαρι επισης να μην κανει το μυαλο μας παιχνιδια να πανε ολα καλα μαρυλοο μου !!! μας το ευχομαι ολοψυχα ... εγω ψιλοανακατευομαι μερικες φορες... αλλες παλι πειναω ξερω εγω τι να πω :(;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elpro μου γεία σου!!!

Πόνο στο στομάχι δεν έχω αλλά έχω ενοχλήσεις με καούρα και ρεψιματάκια. Αλλά επειδή πριν 1 μήνα τελείωσα μια θεραπεία που κράτησε 3 μήνες για γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση που είχα, ήταν σύμπτωμα οι καούρες και δεν δίνω πολύ μεγάλη βάση σε αυτό.

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...